PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangi motoru almalıyım?

Necdet96
26 Haziran 2013, 02:38
Arkadaşlar motor alıcam ama ne alacağım hakkında bir karara varamadım ybr125esd almayı düşünüyodum ama onu alırsam biraz sıkıntıya giricem öğrenciyim ve babam motor almama karşı bu yüzden motoru kendim alıcam sizce daha ucuza daha iyi motor bulabilirmiyim? şöyle görüntüsüde güzel olmalı mesela mondial mh125 drift onu alsam nasıl olur?

ajwer06_
26 Haziran 2013, 03:29
bence scooter al

I.Love.Drift
26 Haziran 2013, 10:44
Arkadaşlar motor alıcam ama ne alacağım hakkında bir karara varamadım ybr125esd almayı düşünüyodum ama onu alırsam biraz sıkıntıya giricem öğrenciyim ve babam motor almama karşı bu yüzden motoru kendim alıcam sizce daha ucuza daha iyi motor bulabilirmiyim? şöyle görüntüsüde güzel olmalı mesela mondial mh125 drift onu alsam nasıl olur?

Butce problemin varsa benim drifti sana verebilirim sadece 1gun kullanabildim 27kmde hem sifir hemde fiyati sifirdan daha az :)

turkish39
26 Haziran 2013, 11:16
Ailenden habersiz böyle bişey yapman için tavsiye gereksiz.Ehliyet var mı bari???

Uğur Gündüz
26 Haziran 2013, 11:43
Hocam ailen izin vermiyorsa yapma bence benden 18 yaşından küçüğüm hatta 16 yaşındayım ama motorsuz durdummu babam alıp veriyor altıma bir motor :) diyeceğim o ki ailenden habersiz iş yaparsan tepki görebilirsin. Ya Annenle konuş babanı ikna etsin ki bu imkansız babanla konuşursan işte yavaş sürücem zaten küçük motor diye gidersiniz ayda 200-200 taksitle güzel bir honda , yamaha ve ya kanuni alabilirsiniz.

amaninmb
26 Haziran 2013, 11:55
önce ehliyeti alın. sonra motoru bir ara alırsınız. ehliyetsiz yakalanın. Size 1400 - Motor plaka - fatura sahibine 1400 - Çekici - Park vs ortalama 3000 TL Ceza veriyorsunuz...

Ose
26 Haziran 2013, 12:05
Suzuki GSX-R Hayabusa çok güzel bir başlangıç motoru olur senin için ilk ve son :pl:

Uğur Gündüz
26 Haziran 2013, 12:35
Ben : Sen?

Sen : Necdet96 , Motosiklet.net üyesi , Acemi bir motor tutkunu ! Emret Komutanım!

Ben : Öldün Sen Motorcu! Annenizin gözü yaşlı hüngür hüngür ağlıyor kadın! Komşularınızın kolları arasında. Kolanyayla ovalıyorlar kollarını. 'Evladım!' diye ağlıyor, 'Evimin Direği' diye ağlıyor! Babanızda ağlıyor ama içten içten ağlıyor çekilmiş köşesine! Adamın ağzında bir cümle "Keşke almasaydım o motoru oğluma!" Aldılar seni, gönderdiler morga parçalanmış yerlerini silerler artık ailen.! Sonra çıkar süslü püslü bir karı anlatır işte; "Necdet96" Motosiklet.net üyesi! Aşırı hız ve kask takmayan genç Yamaha YBR 125 ESD ile karşıdan gelen otomobile çarptı ve acımazsı can verdi" 45 Saniyeliğine! 45 Saniyeliğine anılırsın sadece ! Bak diyorsun "Motor Almayan Hazırım" Neye hazırsın? ekipman almadan ölmeye hazırsın! Burası bir bilgi paylaşım platformu , milletin dediklerini dikkate alacaksın. Onların üzülmesin diye dikkate alıyor gibi yapacaksın! :) Hızlı gitmiyeceksiniz! Virajlarda yatmayacaksınız! Tek teker yapmayacaksınız! Hatta benzini bitti diye benzin çekip birbirinize yardım edeceksiniz! Sizin cesetlerinizi ve senin gibi cenazeleri artık görmek istemiyorum!
Anlaşıldımı NECDET96? !

:D :D :D

Filmim etkisinde kalmışım :D

Necdet96
27 Haziran 2013, 02:13
Ben : Sen?

Sen : Necdet96 , Motosiklet.net üyesi , Acemi bir motor tutkunu ! Emret Komutanım!

Ben : Öldün Sen Motorcu! Annenizin gözü yaşlı hüngür hüngür ağlıyor kadın! Komşularınızın kolları arasında. Kolanyayla ovalıyorlar kollarını. 'Evladım!' diye ağlıyor, 'Evimin Direği' diye ağlıyor! Babanızda ağlıyor ama içten içten ağlıyor çekilmiş köşesine! Adamın ağzında bir cümle "Keşke almasaydım o motoru oğluma!" Aldılar seni, gönderdiler morga parçalanmış yerlerini silerler artık ailen.! Sonra çıkar süslü püslü bir karı anlatır işte; "Necdet96" Motosiklet.net üyesi! Aşırı hız ve kask takmayan genç Yamaha YBR 125 ESD ile karşıdan gelen otomobile çarptı ve acımazsı can verdi" 45 Saniyeliğine! 45 Saniyeliğine anılırsın sadece ! Bak diyorsun "Motor Almayan Hazırım" Neye hazırsın? ekipman almadan ölmeye hazırsın! Burası bir bilgi paylaşım platformu , milletin dediklerini dikkate alacaksın. Onların üzülmesin diye dikkate alıyor gibi yapacaksın! :) Hızlı gitmiyeceksiniz! Virajlarda yatmayacaksınız! Tek teker yapmayacaksınız! Hatta benzini bitti diye benzin çekip birbirinize yardım edeceksiniz! Sizin cesetlerinizi ve senin gibi cenazeleri artık görmek istemiyorum!
Anlaşıldımı NECDET96? !

:D :D :D

Filmim etkisinde kalmışım :D

Ya kardeşim iyi diyosun hoş diyosunda ben zaten 9 yaşından beri motor kullanıyorum ben amatör değilim bu zamana kadar birçok motor kullandım şuan an elimde anatolıa 125cc var ama motor biraz yıprandı eskiden 110 u görüyordu şimdi 90 ı zor yapıyor o yüzden değiştirmem şart bu arada ailem motor almama karşı değil babam diyoku parasını8 ödeyebileceksen al o yüzden dedim zaten uygun fiyata diye ben bu zamana kadar hiç kask kullanmadım aşırı hız yapmıyorum motoru kontrollü kullanıyorum anlatabildim mi?

Necdet96
27 Haziran 2013, 02:52
Sana zahmet 40 km/h hızla kontrollü bir şekilde duvara girer misin? Hatta zorlama, 30la kaldırıma kontrollü bir şekilde kafanı vur. Madem kontrollüyken bir şey olmuyor.

Otomobil çarpışma testlerinin de kaç km/h hızlarda yapıldığına da bir bak.

Gözün aydın MT. Nur topu gibi bir Apaçin oldu.

Arkadaşım ben konuyu değiştirmeyelim ben diyorumki daha uygun fiyata motor bulabilir miyim? ben kendime güveniyorum zaten yeni motor alınca kaskda alıcam amma taktınız ya kaza yapacaksamda ben yapıcam. Siz kendi güvenlik önleminizi alırsınız.

forevermore
27 Haziran 2013, 03:29
90ı geçmiyomuş beyler apaçi kardeşimiz acil motoru değiştirmek istiyormuş bir el atıverin. Ergen arkadaş biz de küçük başladık motosiklet sevdamıza ama sen gibi 90ı geçmiyor abi değiştirmeliyim acil demedik apaçilik yapmadık. Motoru alıp bir ay evin önünde çalıştırıp benzin kokusunu kokladığımı bilirim. Motosiklet sevgisi öyle sizin dediğiniz bildiğiniz gibi olmuyor.

Ne alırsan al sürecek olan sensin. Kontrollü şekilde bi traktör römorkundan seni kazıdıklarında akıllanırsın. Bunca insan mal, bunca insan senden tecrübesiz de 10 km mesafeye bile kasksız montsuz gitmio, bi sen 90ı geçmeyen ve acil değiştirmen gereken motorunla akıllısın değil mi?

Ha unutmadan; ecel burdaki insanlar kadar da sabırlı ve hoşgörülü değildir.. Amacımız seni uyarmak, yolun başındayken bu apaçi zihniyetini kafandan atmanı sağlamak. Yoksa kask alsan bile ilerde kask dirseğinde gezen, popousunu geriye kanırtıp ellerini dimdik yapıp öne eğilip supersport sürdüğü zanneden daha depoyu kavramadan bihaber günümüz zengin kırolarından olur gidersin.

Necdet96
27 Haziran 2013, 03:50
90ı geçmiyomuş beyler apaçi kardeşimiz acil motoru değiştirmek istiyormuş bir el atıverin. Ergen arkadaş biz de küçük başladık motosiklet sevdamıza ama sen gibi 90ı geçmiyor abi değiştirmeliyim acil demedik apaçilik yapmadık. Motoru alıp bir ay evin önünde çalıştırıp benzin kokusunu kokladığımı bilirim. Motosiklet sevgisi öyle sizin dediğiniz bildiğiniz gibi olmuyor.

Ne alırsan al sürecek olan sensin. Kontrollü şekilde bi traktör römorkundan seni kazıdıklarında akıllanırsın. Bunca insan mal, bunca insan senden tecrübesiz de 10 km mesafeye bile kasksız montsuz gitmio, bi sen 90ı geçmeyen ve acil değiştirmen gereken motorunla akıllısın değil mi?

Ha unutmadan; ecel burdaki insanlar kadar da sabırlı ve hoşgörülü değildir.. Amacımız seni uyarmak, yolun başındayken bu apaçi zihniyetini kafandan atmanı sağlamak. Yoksa kask alsan bile ilerde kask dirseğinde gezen, popousunu geriye kanırtıp ellerini dimdik yapıp öne eğilip supersport sürdüğü zanneden daha depoyu kavramadan bihaber günümüz zengin kırolarından olur gidersin.

Abicim önerilerin için çok teşekkür ederim motoru değiştirmemdeki sebep hız değil son sıralarda çok fazla benzin yakması ve 4-5 km yol yaptıkdan sonra boğulması bu arada ben hiçbir zaman aşırı hız yapmadım sadece düzgün yollarda. motorun üzerine yatmadım arkadaşlarımla gezerken onlar basıp gittiklerinde onları sollamak gibi bi düşünce geçmedi aklımdan sollamadımda görüyorum ki motor kullanırken yanda başka bi motor seni sollamak için asılıyo hemen ben öyle tipleri gördüğümde yavaşlayıp onların geçmelerine izin veriyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:36 ----------

Mesajı aldıysan önerim şudur.

Çin çan çon uğraşmam. Ehliyet ve en azından kask dizlik yap, ikinci el bir TVS Apache 2011 kasalardan almaya çalış. Görüntü güzel, performans iyi, bakım maliyeti düşük. Ben memnundum.

fiyatı ne kadar birde apache hemen dökülüyo diye duydum doğru mu acaba?

utkan35
27 Haziran 2013, 11:52
burda geçenleri tam anlamadım ama bu apachi muhabettleri yetti artık adam 110 la gitmek istio apachi diyonuz egzozdan güzel bi ses cıkarabilirmiyim diyor apachi diyonuz adamlar racingi modifiye edince hızını yükseltince sorun yok ucuz motorda yapınca sorun war adam r1 de kesiciye sokunca sorun yok ama cg cup ta bağırtınca apachi oluyor başlarım böle işe...

turkish39
27 Haziran 2013, 12:06
Arkadaşlar önemli olan ehliyetsiz motosiklet kullanmaması.Yoksa eksozu böğürtmüş,motoru maymuna çevirmiş zevk meselesi.Ama senin zevkin gürültü kirliliği yapıyosa o başka.Bi racingteki persormans eksozuyla cg ye takılan arasında dağlar kadar fark var.
Ehliyetsiz kullanmaktan ceza yerse gene ona zararı var.Ancak bide aileden habersiz motosiklet alma olayı var.İşte buna kızarım.
Arkadaş 9 yaşından beri motor kullanıyomuş.Ben 15 yılı aşkın kullanıyorum onun kadar profesyonel görmüyorum kendimi.Hatta trafikteki öküzler yüzünden hergün daha çok korku kaplıyor içimi.
Ehliyetli kullanması gerektiğini,korumalarla,kaskla kullanması gerektiğini onu düşündüğümüz için söylüyoruz.

Uğur Gündüz
27 Haziran 2013, 12:12
Ya kardeşim iyi diyosun hoş diyosunda ben zaten 9 yaşından beri motor kullanıyorum ben amatör değilim bu zamana kadar birçok motor kullandım şuan an elimde anatolıa 125cc var ama motor biraz yıprandı eskiden 110 u görüyordu şimdi 90 ı zor yapıyor o yüzden değiştirmem şart bu arada ailem motor almama karşı değil babam diyoku parasını8 ödeyebileceksen al o yüzden dedim zaten uygun fiyata diye ben bu zamana kadar hiç kask kullanmadım aşırı hız yapmıyorum motoru kontrollü kullanıyorum anlatabildim mi?

Ben de 9 yaşımdan beri motor kullanıyorum 16 yaşımdayım ama ne kadar kontrollü kullansamda geçenlerde yaptığım kaza dan sonra motora 1 hafta ara verdim :)

Necdet96
28 Haziran 2013, 02:52
Ben de 9 yaşımdan beri motor kullanıyorum 16 yaşımdayım ama ne kadar kontrollü kullansamda geçenlerde yaptığım kaza dan sonra motora 1 hafta ara verdim :)

kardeşim bak sen motoru artislik için kullanıyosun ben işimi görmesi için kullanıyorum anlatabildim mi?