PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : zx6r hararet 110 u gördü sarı bi su aktı

tavsan
25 Haziran 2013, 15:24
arkadaşlar iyi günler şehir içinde uzun bi yol yaptım hararet 116 ya kadar çıktı. telefonla konuşmak için bi yere parkettim motor rölantide çalışıyordu yanına gittiğimde altında iki hortumdan sarımsı bi su akıyordu bayada akmış bide benzin deposu kaynamış resmen ağzını açtığımda fos diye benzin havaya uçtu yardımcı olursanız çok sevinirim

MBHoro
25 Haziran 2013, 15:28
su soğutmalımı tam bilmiyorum eğer öyleyse, su kaynayınca tahliyeden fazlalığı atmıştır korkacak birşey yok ama takviye yapmalısın eksilen suyu.

Felon
25 Haziran 2013, 16:08
o suyun sarı olmasının nedeni antifiriz+saf su yerine radyatöre çeşme suyu koyulmasıdır.Çeşme suyu uzun vadede radyatör içinde paslanmaya yol açıyor.Paslanmada o suyun rengini kırmızımsı bir sarıya döndürüyor.Bence en kısa zamanda radyatör suyunu antifiriz+saf su ile değiştir/değiştirt derim.

çıtki
21 Temmuz 2013, 20:08
hararet 116 da fan çalışıyor ise normal antifriz tammı kontrol edsen ii olur

flame
22 Temmuz 2013, 01:58
o suyun sarı olmasının nedeni antifiriz+saf su yerine radyatöre çeşme suyu koyulmasıdır.Çeşme suyu uzun vadede radyatör içinde paslanmaya yol açıyor.Paslanmada o suyun rengini kırmızımsı bir sarıya döndürüyor.Bence en kısa zamanda radyatör suyunu antifiriz+saf su ile değiştir/değiştirt derim.

Aynen...Ki bir de fan devreye giriyormu ona dikkat edin.Termostatta sorun olabiliyor...

wolrath
22 Temmuz 2013, 02:44
ben 107'den fazla gormedım. 107 sonrası fan devreye gırse dahı nasıl cıkmıs 117'ye. bır an once radyator ve sıvılarını kontrol ettır derım.