PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbuldan Samsuna motor taşıma ?

korayysezer
25 Haziran 2013, 12:17
Merhaba Arkadaşlar ;

İstanbulda Bir hyosung gt 250 R var almak ıstedıgım fakat İstanbuldan samsuna getırmek konusunda karar veremıyorum :S

1.Binip gelmek ama Uzun yol gözüm pek kesmıyor Yolu bılmıyorum sonucta
2.Otobus 200 kılo motoru almazlar alsalarda Sıgmaz zaten ebatlarından dolayı

Denız taşımacılığı hakkında bilgisi olan varmı ? y ada başka bir vrebileck

Emiroğlu
25 Haziran 2013, 12:24
Kardeş bnde bi çare bulamadım 15 gün sonra tın tın Malatya'ya götürcem motoru :pr:
Otobüs almıyo motor büyük diye , kargolarda almıyo , tırcılardan korkuyorum :queen: :)
Kullanarak götürcem 1050 km ...

Garip
25 Haziran 2013, 12:26
bn derim ki bin götür. benim fikrim..

Ramazan Can
25 Haziran 2013, 12:33
aynaları söktüğün zaman travegonun altına sığıyopr.. ben defalarca taşıdım.. yapman gereken motoru aldıktan sonra seferi yaklaşan otobüsün kaptanına 100-200 atman...

korayysezer
25 Haziran 2013, 12:36
aynaları söktüğün zaman travegonun altına sığıyopr.. ben defalarca taşıdım.. yapman gereken motoru aldıktan sonra seferi yaklaşan otobüsün kaptanına 100-200 atman...

benzın yagın bosalmasına gerek yokmu ?

+ nasıl sabitliyebilirim otobüsün altına ne öneriyorsnuz cızılmesını ve dusmesını engellemek ıcın malum orta sehpa yok

xismailaydin
25 Haziran 2013, 12:38
Kardeş bnde bi çare bulamadım 15 gün sonra tın tın Malatya'ya götürcem motoru :pr:
Otobüs almıyo motor büyük diye , kargolarda almıyo , tırcılardan korkuyorum :queen: :)
Kullanarak götürcem 1050 km ...

Emre, sen ne alaka? Motosikleti mi sattın yoksa? Sattıysan neden alıcı gelmiyor?

Emiroğlu
25 Haziran 2013, 12:42
Emre, sen ne alaka? Motosikleti mi sattın yoksa? Sattıysan neden alıcı gelmiyor?

İsmail abi bn İzmit'te üniv okuyorum . Malum okullar tatile girdi , memleket malatya ... Motoru İzmit'te bırakıp 3 ay Malatya'da duramam . Anca beraber kanca beraber :)

Ramazan Can
25 Haziran 2013, 13:49
benzın yagın bosalmasına gerek yokmu ?

+ nasıl sabitliyebilirim otobüsün altına ne öneriyorsnuz cızılmesını ve dusmesını engellemek ıcın malum orta sehpa yok

bak ben genedel şöyle yaparım.. evim pendik te... pendik esenler arası ortalama 70 km .. ben evde motorun depoyu boşaltıp 2 litre benzin atıp gidiyorum... oraya vardığımda benzin bitmek üzere oluyor.. yani benzin boş olmalı.. yağı boşaltmaya gerek yok... motor çizilmesin diye özel bişey yapmadım... üzerine battaniye benzeri bişey örtüyor muavin.... amortisör ve maşadan bağlıyorum... ama araç travego olmalı...

korayysezer
25 Haziran 2013, 16:27
bak ben genedel şöyle yaparım.. evim pendik te... pendik esenler arası ortalama 70 km .. ben evde motorun depoyu boşaltıp 2 litre benzin atıp gidiyorum... oraya vardığımda benzin bitmek üzere oluyor.. yani benzin boş olmalı.. yağı boşaltmaya gerek yok... motor çizilmesin diye özel bişey yapmadım... üzerine battaniye benzeri bişey örtüyor muavin.... amortisör ve maşadan bağlıyorum... ama araç travego olmalı...

Hım ozaman otogara gidip Travego şöförleriyle pazarlık yapıcaz Boş bilet yoksada muavin koltuğunda gideriz napalım :)

korayysezer
25 Haziran 2013, 21:35
otobusden baska fıkrı olan ?

Uğur
25 Haziran 2013, 21:40
Geçenlerde Ankara'dan Balıkesir'e sıfır motosiklet nakliyesi için biraz araştırma yapmıstım.

250-300 lira gibi bi ücret söz konusu denmişti, motosikleti alacagımız bayiiden.

Nakliye şirketlerinden de fiyat almakta fayda var.Ama ne kadar ücret çıkar bilemiyorum.

egelim 43
25 Haziran 2013, 21:49
Nakliyat ambarlarınıda araştır bence :wiinkk: sevkiyat günü güzelce sarar sarmalar kamyona elinle yüklersin geleceği günü öğrenir Samsunda karşılarsın kamyonu elinlede indirirsin :cat:

Blackboy
25 Haziran 2013, 21:50
geçen ekimde antalyadan istanbula 200 liraya getirdiler kamyonla ambardan zeytiunburnu ambardan konuşup fiyat alman lazım samsuna giden firmalardan internetten bir araştır bence otobüs seçeneği olmazsa.

korayysezer
25 Haziran 2013, 22:09
ambar nakliyat olayını yeni duyuyorum guven konusunda sıkıntı çıkarmı ?

egelim 43
25 Haziran 2013, 22:17
Güvenli bir firmaya taşıttıktan sonra hiç bir sıkıntı olmaz neden olsun sonuçta elinde bir taşıma belgen olacak :cat:

Sinan Er
25 Haziran 2013, 22:21
Motorunuz var yola çıkmaya korkuyorsunuz :pr: Demekki siz o motoru sürebilecek tecrübeye sahip değilsiniz.

Satın motorlarınızı gözü kapalı her yolda kullanabileceğiniz motorlardan alın. Yeterli tecrübeye ulaştığınıza inandığınızda motorlarınızı ve tarzınızı belirleyin.

Bidahada böyle ayıp başlıklar açmayın.

Biz fırsat bulsakda yollara atsak kendımızı diye bi takla atmadığımız kaldı sizin elinizde fırsat var nazlanıyorsunuz.

Doldurun sırt çantanızı çıkın yola. Yorulduğunuz yerde durup dinlenin yuruyuş yapın yemek yıyın. Varsın yol uzun olsun, yorucu olsun. Bunlardan korkacak birşey yok. Gençsiniz 2 saat uyuyunca geçer hepsi. :))

KeaSH-07
25 Haziran 2013, 22:28
istanbuldan samsuna motor sürülebilir
ama arazi lastiğine sahip atvyi manisadan Antalyaya götürecek ne yapsın ?

korayysezer
25 Haziran 2013, 22:43
Motorunuz var yola çıkmaya korkuyorsunuz :pr: Demekki siz o motoru sürebilecek tecrübeye sahip değilsiniz.

Satın motorlarınızı gözü kapalı her yolda kullanabileceğiniz motorlardan alın. Yeterli tecrübeye ulaştığınıza inandığınızda motorlarınızı ve tarzınızı belirleyin.

Bidahada böyle ayıp başlıklar açmayın.

Biz fırsat bulsakda yollara atsak kendımızı diye bi takla atmadığımız kaldı sizin elinizde fırsat var nazlanıyorsunuz.

Doldurun sırt çantanızı çıkın yola. Yorulduğunuz yerde durup dinlenin yuruyuş yapın yemek yıyın. Varsın yol uzun olsun, yorucu olsun. Bunlardan korkacak birşey yok. Gençsiniz 2 saat uyuyunca geçer hepsi. :))

ayıp başlıklık bişe yok arkadaşım burada Rahat olsun diye arabayla birlikte Scooter suruyordum askerden geldım vıteslıye alısayım dıye ybr aldım 5 -6 ay surdum sımdı 250 cc ye yukseltıyorum Sen doğarken SuperSport mu suruyordun ? Alıcaz öğreniz oturuş pozisyonu motoru tanıma ws uzun yol diyorsunda Ya yolda Kaldık ? motorun huyunu suyunu bılmezsın Yol ız bılmezsın ? O cumlen yanlış.

Olmadı iş başa düşücek atılıcaz yola bi otobusun peşinede Gelicez

egelim 43
25 Haziran 2013, 23:22
Sinan ayıp derken latife yapmış sanırım Koray sakin ol yahu :cyclopsan ayrıca motorculukta Murphy kanunları geçerlidir ya yolda kalırsam dediğin anda yolda kalırsın :P yukarıda yazdıklarına göre aslında tecrüben müsait bencede binip gelebilirsin sadece motoru aldığında 1-2 saat alışman açısından sürmen gerekli sonrasındada fullersin deponu biner gelirsin :wiinkk: ha yoldamı kaldın o zaman en yakın benzinliğe bırakırsın motoru kendin çıkar gelirsin memleketine sonra bakarsın çaresine (ama çok düşük bi ihtimal olarak gör bence bunu %2-3 gibi yani) :bounce:

korayysezer
25 Haziran 2013, 23:59
Sinan ayıp derken latife yapmış sanırım Koray sakin ol yahu :cyclopsan ayrıca motorculukta Murphy kanunları geçerlidir ya yolda kalırsam dediğin anda yolda kalırsın :P yukarıda yazdıklarına göre aslında tecrüben müsait bencede binip gelebilirsin sadece motoru aldığında 1-2 saat alışman açısından sürmen gerekli sonrasındada fullersin deponu biner gelirsin :wiinkk: ha yoldamı kaldın o zaman en yakın benzinliğe bırakırsın motoru kendin çıkar gelirsin memleketine sonra bakarsın çaresine (ama çok düşük bi ihtimal olarak gör bence bunu %2-3 gibi yani) :bounce:

Bakalım Niyetim var da yol biraz uzun ozellikle SS sürüş pozisyonu İlk zamanlarda İnsanı çok zorladığını söylüyorlar bundan dolayı Vucudun Vereceği tepki de var onları düşünüyorum uzun yol için

forzaBJK
26 Haziran 2013, 01:13
hemşerim sen en iyisi bas git motorla - fazla yapıştırmadan 9-10 saatde samsuna inersin. yaklaşık 1 ay önce kendim o yollardan gittim ve oldukça zevkli geçtiğini söyleyebilirim, yol durumu ise 10 üzerinden 9.

yol bilmene pek gerek yok - zaten tabelalar ile yeterince yönlendirilmş.
İstanbuldan TEM'e çık Boludan sonra TEM'den çıkıp E80'e samsun istikametine çık - merzifondan sonra E80'den çık ve samsun istikametine dön tamamdır.

ermanay
26 Haziran 2013, 01:59
Merhaba,Tekirdağdan Samsuna Cbr 250 getirdim,arkadaşlarımızın da dediği gibi travegoların altına sığıyor.Bagajın içindeki orta demire motoru sağlamca bağlarsan sıkıntı olmaz.Motosikletinin zarar görmemesi için teknolojik aletlerin içinden çıkan koruyucu naylon tarzı adı aklıma gelmedi :) onlardan sararsan grenajlarında zarar görmez.Binerek de gelebilirsin ama hyosung oturuş pozisyonu itibariyle seni yoracaktır 800 km az değil :)

erro
26 Haziran 2013, 02:06
ben binerek götürme taraftarıyım ki kendi motorumu diyarbakır dan ankara ya adana da 1 gece konaklayarak 1000 km getirdim...ilk olmasa bile o zamana kadar en uzun yol tecrüben ankara-eskişehir arasıydı...ama o motorla o yolda bel fıtığı olursun onu da belirteyim..ki o motorla o kilometreyi denemiş bir arkadaşım bin pişman olmuştu...tabi seni etkilemeyebilir orasını bilemem..o motorla tecrüben olmadığını varsayıyorum...aynı motorla o kadar yol yapan bi kaç kişi de var sonuçta...

forzaBJK
26 Haziran 2013, 02:08
ermanay, sen anlattığında benim mondial xtreme max'ı giresuna götürme şekli aklıma geldi - harbi unutmuşum :) ki cbr'den daha yüksek bir motor.. sağını solunu styropor köpükleri ile o dediğin hava benekli plastik ile sarıp bagaja yatırmıştım.. her hangi bir sıkıntı yaşamadan, indirip bir süre yağın aşağıya inmesini bekleyip kısa kontrol sonrası sorunsuz şekilde köye gitmiştim..
ücret olarak bilet parası kesmiştiler benden..

korayysezer
27 Haziran 2013, 20:44
konu kılıtlenebılır samsundan aldım

egelim 43
27 Haziran 2013, 22:20
Hayırlı olsun güle güle kullan :rendeer: