PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : biraz sacma olacak ama

güvenyahya
25 Haziran 2013, 01:25
öncelikle selamın aleyküm motorsiklet ailesi 2005 de sıfır alınan mobylette bionik motorumu adam gibi toplamaya karar verdim sizce nasıl olur yapıcaklarımı aşagıda belirttim.

1-komple boyanacak( adam gibi boya ile ruhsatta ne yazıyorsa)
2-makinası bakıma sokulacak( üst kapak silindir egsoz ve karburatör degiştirecem)
3-ön arka lastik degişecek
4 bilyalar kasnak teker v.b

ve sonra itina ile toplayacagım amacım apacilik degil sadece mobyletteyi adam gibi toplayıp yola gitmek ( yol dedime bakmayın şehitlikleri abideleri gezecem)

masraf olarak ise

220 boya işcilik
175 motor makina
150 elcik bilya eksikler tel takımları v.b
100 lastik

size sacma gelebilir dalga gecebilirsiniz git bi ybr honda al diyebilirsiniz ama inanın mobylette benim gözümde bir honda bunları yapıcam yorumlarınızı bekliyorum :cat:

forevermore
25 Haziran 2013, 01:31
Asla öyle demem bende moped hastalığı var ama kıçı başı sökülmüş bisiklete dönmüş güya customlar değil, fabrikadan alındığı gibi pırıl pırıl olacak aksesuar az olacak. Bence süper bir olaya kalkışmılsın bizler motosiklet sürmeyi jawalarda peugeot 103lerde 105lerde bioniklerde hydrolarda öğrnedik ilk motorum 1998 model sıfır km sarı renk 105 cobraydı. Ondan aldığım keyfi heyecanı şimdi hiç bir motosikletten alamıyorum. Evin önünde çalıştırır çiğ benzin kokusunu koklardım o derece :)

egelim 43
25 Haziran 2013, 01:36
Adam gibi boyatacaksın çok güzel :cat: de orjinal stickerlarını (yapıştırmalarını) bulabilecekmisin :wiinkk: ayrıca madem makinasını değiştirceksin 70 cc lik yap (glordoni yada polini silindir sekman piston takımı tak) ki uğraştığına değsin :bounce:

forevermore
25 Haziran 2013, 01:37
Sticker bulursun bulamazsan ben grafik tasarımcıyım sana ücretsiz sticker hazırlarım orijinali gibi olur, sticker olarak bastırır yapıştırtırsın zor iş değil.

güvenyahya
25 Haziran 2013, 13:37
tmm ozaman stikerlerı buldum orjinal boyada tamam :) teşekkrüler umut abi

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:23 ----------

aslında mobyletteyi orjinal bırakmak istiyorum yapcagım orjinalden farklı olarak ayak marşı var pedal yerine torna ayaklık takıcam ve arka çanta başka bişi yok

:pl: şeytan tırmalıyo cır cır egsoz tak diye :)

yürekçe
25 Haziran 2013, 14:56
mobylette dedin mi, rolantideki tın tınn vurması gelir akla.
farklı egsoz kullanma.
full nikelajlı, kalın sesli kullan.

forevermore
25 Haziran 2013, 17:06
Arada ekzosta basar basar bağırtırdık ne günlerdi :) Fış Fışla ekzost patırdatmalar, benimki tek pedalda çalışıyor diye böbürlenmeler :) Ben Peugeotun göstergelerine ışık takmıştım :) 2 saat yıkar silerdim o zaman çin malı vs yok üç beş motosiklet ve üç beş model moped var piyasada küçük yerlerde :) kinetic hondaya binen kendini lord sanardı :D Yaşlandık :)

güvenyahya
25 Haziran 2013, 18:16
aslında her türlü iddaya girerim mobylette pejo puch vb. eski motorlar bugünki çinlilerin çoguna taş çıkartır gecen sene bir çift mobyletim var 3500 tlye satmıştım parasını harcamasaydım şimdi 1 dakka beklemeden toplatırım

bide ya oem glardoni silindir takıcam nasıldır

Sadık1453
25 Haziran 2013, 18:35
Boş ver takılma kimseye bu iş gönül işidir neyden keyif alıyorsan onu yap.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

egelim 43
25 Haziran 2013, 19:19
aslında her türlü iddaya girerim mobylette pejo puch vb. eski motorlar bugünki çinlilerin çoguna taş çıkartır gecen sene bir çift mobyletim var 3500 tlye satmıştım parasını harcamasaydım şimdi 1 dakka beklemeden toplatırım

bide ya oem glardoni silindir takıcam nasıldır

Oem i bilmem ama Glardoni candır :wiinkk::cat: 70 cc lik yapcam dersen full set yapman lazım yani silindir+ sekman+piston+ klape hepsini değiştirmen lazım randuman alabilmen için :bounce:

Çok masraf etmeyeyim vede çok uğraşmayayım dersen Polini hazır setler vardı 3-4 sene önce ben bi 103 toplamıştım o zaman kullanmıştım komple 60 TL ydi yanlış hatırlamıyorsam onuda bi araştır derim :wiinkk:

güvenyahya
26 Haziran 2013, 01:37
Oem i bilmem ama Glardoni candır :wiinkk::cat: 70 cc lik yapcam dersen full set yapman lazım yani silindir+ sekman+piston+ klape hepsini değiştirmen lazım randuman alabilmen için :bounce:

Çok masraf etmeyeyim vede çok uğraşmayayım dersen Polini hazır setler vardı 3-4 sene önce ben bi 103 toplamıştım o zaman kullanmıştım komple 60 TL ydi yanlış hatırlamıyorsam onuda bi araştır derim :wiinkk:

yok abi şöyle bak karteli grankı degiştircem bi ayak marşı ateşleme kavrama lazım olacak elimde 70 cc mobylette orjinal kartel var 2006 2007 de orjinal 70 cc 69,99 cc motorun silindir haric hepsinin malzemeleri var silindir oem alıcam 100 tl eskiden kullandım 1515 karburatörde 85 90 95 gidiyordu hemde ısınmadan :queen: ama sattım sonra airsal kullandım oda güzel aslında ama hız max. 85 çekiş inanmasınız arka dişli 56 ön 11 cup 100 gibi asılıyordu onu da sattım 1919 karburatörüm vardı hala var o yarış için aslında yani öyle diyorlar ama ben daga giderken takıyordum daha çok çekiyordu :) burda malzemci yok o yüzden herşeyi konya dan yani memleketimden almayı düşünüyorum. varmı oralarda malzemeci

egelim 43
26 Haziran 2013, 02:00
2 Zamanlı moped (mobylet pejo) konusunda İzmiri tavsiye ederim buralardada kalmadı artık pek onların parçasını satan :pale:

forevermore
26 Haziran 2013, 02:18
http://www.mototarztosun.com/motosiklet/mondial/moped/mobylette

bu linki incele işine yarayacak şeyler çıkabilir.

güvenyahya
26 Haziran 2013, 13:25
zaten internetten almak en mantıklı burda var bi yer kasnak 75 tl boşu bilya tane 8.5 tl olurmu böyle ya allah aşkına dedim ve bende internetten almaya başladım :cherry:

güvenyahya
26 Haziran 2013, 18:08
bu arada :) başladım sökmeye