PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Selenin Terletme Sorunu

gazo0202
25 Haziran 2013, 00:57
Merhabalar .

4 Aydır motor kullanıyorum .
Motorla alakalı bir sıkıntım yok ancak sele aşırı terletiyor :)
Bu sorun sizlerde de varsa herhangi bir önlem alanınız da varsa yorumlarını merakla bekliyorum :D
Ayrıca bunu sadece benim motorun selesi mi yapıyor yoksa bende mi problem var bilmiyorum :)
Selenin terletmemesi için ne yapılabilir ?

Ose
25 Haziran 2013, 01:01
töbe est. kıçına kaliteli bi don alırsan naylon olmayan terletmeyeceğini düşünüyorum hocam :cherry:

gazo0202
25 Haziran 2013, 01:04
töbe est. kıçına kaliteli bi don alırsan naylon olmayan terletmeyeceğini düşünüyorum hocam :cherry:

Hahahahaha iyi güldüm gece gece :)

fromghetto
25 Haziran 2013, 01:13
hacı bende terletme yokta 2 saat gidince bildiğin betona dönüyo namuzssuz :mrgreen::farao::farao:

Levsy
25 Haziran 2013, 01:20
Ter önleyici spreyler var, koltuk altı için.
Nereye uygulayacağını sen bilirsin gayrı ::blusssh:::blusssh:::blusssh:

gazo0202
25 Haziran 2013, 01:22
Ter önleyici spreyler var, koltuk altı için.
Nereye uygulayacağını sen bilirsin gayrı ::blusssh:::blusssh:::blusssh:

Şuana kadar ki en yaratıcı çözümdü :D
Bu arada forumun pisliği seçilmeme az kaldı :)
Şöyle bir söz var 'atma recep din kardeşiyiz' kimsenin totosu terlemiyor mu yani hayda :D

acayüp
25 Haziran 2013, 01:23
Oto sanayılerde dosemecılere ugra . Uygun fıyata hemen halledıyorlar .
Benım sele cok kaygan frene basında dopya yaslanıyorum , gaza basınca arkaya kayıyorum , sungerı traslayıp kıcıma gore cukur yaptım yıne aynı . Dosemecıye gıttım cesıt cesıt malzeme gosterdı . 80 tl fıyat verdı ama sele bıraz buyuk fıyatta ona gore .

Green Arrow
25 Haziran 2013, 01:32
Şuana kadar ki en yaratıcı çözümdü :D
Bu arada forumun pisliği seçilmeme az kaldı :)
Şöyle bir söz var 'atma recep din kardeşiyiz' kimsenin totosu terlemiyor mu yani hayda :D

Benim popoda acayip terliyor evde otururken bile olabiliyor zaten kıl dönmesi oldum terleme yüzünden :D buna pek fazla çözüm yok gibi denildiği gibi popoya göre don ve o bölgelerede bi sprey rolon kullanımı yapabilirsin,ha eğer başka yerlerde terleme yoksa döşemeciden başka gidicek yerin yok malesef.

Tolga Can
25 Haziran 2013, 10:34
Yorumlarda şahane, bu kadar dürüst cevap verilir. Milletin dötü taş gibi olunca soğuk oluyor herhalde :P
Şahsen bende sıcağı sevmem, motorun sıcaklığı, havanın sıcaklığı ile power rangers yapınca ister istemez çatalda suni bir gölet oluşuyor.
O yüzden para varsa, gidip bir kuzu alırsın. Arkadaşlarınla şişe takar. 2 kadeh çakar. Sohbetin dibine vurursun. Ondan sonra da postu alır. Koltuğun üstüne koyarsın.
Terlemeyi engelleyeceği bir gerçek. Masrafı fazla bulursan. 3 boxer 10 TL kampanyasını tavsiye ederim. :mrgreen:

initial-D
25 Haziran 2013, 11:25
çözüm yok,20-30km de bir kalkıp ayakta kullanıyorum bayaaa bir hava almış oluyor.rahatlatıyor.hem bizim sele sert olduğu için azcık götümde dinlenmiş oluyor.arada bir de ayaklarımı deponun üzerinden gidonun altından geçecek şekilde ön çamurluğun üstüne uzatıyorum,o zamanda biraz hava alıyor iyi oluyor.gerçi sende koruma demiri vardı sanırım onun üzerine de koyabilirsin ayaklarını,paçalardan aldığı hava baldırı rahatlatır en azından:D

acayüp
25 Haziran 2013, 11:48
Ucuz ve gecıcı bır onerı daha .
Fıle gıbı delıklı kaydırmaz sılıkonlar var . Pazarlarda bıle satılıyor . Kalın olanından alıp sele uzerıne yayıp oyle otur . Arada hava kalıyor rahat edıyorsun :) kendı ıcadım . Ben kayma sorunu ıcın denemıstım ordan bılıyorum gayet havadar oluyor :) Hosuna gıderse seleyı onunla kaplarsın olur bıter . 5 -10 tl bısey

tubis
25 Haziran 2013, 12:00
Hahahahaa Allah canını almasın :mrgreen:

Ahmanamra
25 Haziran 2013, 12:15
Tolga canın dediği gibi en temizi kuzu yada keçi postu. Terletmeye kesin çözüm hele bide onu tıraşladınızmı tadından yenmez ama estetik açıdan hiçte hoş olmayabiliyor :D Yada goretex falan kaplatın :D

abdullah_03
25 Haziran 2013, 12:22
bi parça koyun veya keçi derisi güzelce sabitledinmi en güzel çözüm bu bence hemde sağlıklı forumda uzun yolculuklar için keçi derisi kullananlar olduğunu biliyorum bence bi deneyin :cat:

http://u1306.hizliresim.com/1b/t/pkh0w.jpg (http://bit.ly/c25MCx)