PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bell kask kullanan.

Uykusuzcorap
24 Haziran 2013, 23:04
Arkadaşlar almayı düşündüğüm kaskların başında bell geliyor. M1 serisi kullanan varmı?

Syanur
25 Haziran 2013, 00:19
Oha, koca forumda 1 tane yokmuş ya la :)

emrb
25 Haziran 2013, 00:33
Ankarada bulabilseydim alacaktım bulamadım baya araştırdım sağlam kasklar.bende Exo 500 aldım

gravis
25 Haziran 2013, 00:50
arkadaşım almayı düşündüğün kaskı 1 yıldır kullanıyorum. başlangıç seviyesi olduğu satıcı firma tarafından belirtilen kask için olumlu referans veremiyeceğim iç astar plastik aksamları çabuk deforme oluyor. kalitesi düşük maalesef

Ose
25 Haziran 2013, 00:55
bİzim komşuda vardı b ile başlıyordu tam markasını bilmiyorumda motoruna binerken elinden düştü karpuz gibi ikiye yarıldı :D yarın bi sorayım

Uykusuzcorap
25 Haziran 2013, 01:00
@Ose bahsettiğin beon fln olabilir.. @Gravis bell m1 mi kullanıyordun? Bell oldukca tavsiye edilen bir kask, sana öyel denk gelmiş olmasın? Ayrıca aerodinamiği ve ses yalıtımı nasıl ?

gravis
25 Haziran 2013, 01:05
aero ve ses yalıtımı iyi ancak iç malzemenin kalitesiz olması, astarının rahatsızlığı benim böyle düşünmeme sebeb daha önce nolan kask kullandım çok daha iyi.

Ose
25 Haziran 2013, 01:07
@Ose bahsettiğin beon fln olabilir.. @Gravis bell m1 mi kullanıyordun? Bell oldukca tavsiye edilen bir kask, sana öyel denk gelmiş olmasın? Ayrıca aerodinamiği ve ses yalıtımı nasıl ?

yok hocam sadece b ile başlıyordu yani dandik bi kasktı zaten bu sizin bahs ettiğiniz kask olabilir de olmayabilirde tam bi fikrim yok

Green Arrow
25 Haziran 2013, 01:18
Selam arkadaşlar bell m5x sahibiyim ben ne merak ediyorsanız söyleyim ?

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=niq5TU35EvQ buda önce giriş örnegi olsun.

Uykusuzcorap
25 Haziran 2013, 11:09
Zaten bu videoyu artık ezberledim defalarca izledim.. Ama kullanan birinden a.dinamiği işte sesi, konforu bilmemnesi hiç yorum göremedim.. Bu arada m5x çok güzel bir kask özellikle daytona modeliydi yanlış hatırlamıyorsam..

Green Arrow
25 Haziran 2013, 14:37
Zaten bu videoyu artık ezberledim defalarca izledim.. Ama kullanan birinden a.dinamiği işte sesi, konforu bilmemnesi hiç yorum göremedim.. Bu arada m5x çok güzel bir kask özellikle daytona modeliydi yanlış hatırlamıyorsam..

Giriş seviye kaskı ben hepsini inceledim.m1ide m3üde m5ide m6yıda 6 ile 5 arasında fiyat farkı pek yoktu ama ben racing tarzı kask istemediğim için 5 aldım.Neyse sana gelirsek kask gerçekten güzel tamam giriş seviyesi kask 500 lira olabilir ama sharpdan 5 yıldız almış üstelik incelersen amerika ve avrupa modelleri bambaşka.Dünya üzerindeki bütün kask testlerinden tam not almıştır çoğu modeli,yani bu işi çok ciddiye alıyorlar.Üst seviye kasklarının vizör kalınlıgının 3 3,2 mm civarında olması,vizörün alyan anahtarıyla çıkması gerçekten sağlamlık ve kalite adına önemli detaylar.Senin düşündügün m1 gerçekten 2mmlik kaliteli bir vizöre sahip ve kolay çıkarılık takılabilen sisteme sahip,kask boyası ve şekli gerçekten güzel,500 lira civarına hala polycarbon ve termoplastik kask satanlar var ve onlardan kat kat üstün bu kask.Kask içi malzeme kalitesi gerçekten güzel.Ben konfor ve ses açısından o sınıf kaskların üstünde olacagından eminim.Çünkü kafamdaki kaskın arai veya shoei den hiç bir farkına görmedim.Üstüne birsürüde hediyesi vardı kutununu içinde.

Uykusuzcorap
25 Haziran 2013, 14:51
Hocam nacizane yorumun için çok sağol! Evet işin garibi bell , sharp hariç diğer testlerde de başarıyla kanıtlamış kendini.. Benim takıldığım nokta şu; mesela agv k3 serisi. Görüntüleri mükemmel ama termoplastik kabuk! Ve üstüne üstlük ses alıyor diyorlar e sharpta 4 yıldızı geç çarpışma testlerinde yan taraflar turuncu yani orta seviye.. Shark da öyle.. s900 serisine kadar termoplastik.. Speed r falan güzel kask ama oda 4 yıldız ve yanlar gene turuncuydu hatırlamıyorsam.. Bell de yanlar sarı.. Yani good olarak değerlendirilmiş.. Almayı düşündüğüm kasklar arasında agv,shark,bell vardı.. Bu gidişle bell alıcam sanırım.. ama vizör konusunda sıkıntı yaşar mıyım bilmiyorum? Siz ne kadara aldınız ve nerden? Vizörler vs varmıydı aldınız yerde

Green Arrow
25 Haziran 2013, 16:51
Ben yurtdışından almıştım bulamam diyede renkli vizör almıştım vizörleri kaliteli dayanıklı ve çizilmez,burda sanırım birtek motosikletim.com.tr sitesi satıyor ve baya bir model getirmişler haliyle yedek parçalarıda vardır sonuçta yeni soktular daha piyasaya o videonun bulundugu site yani ben tavsiye ederim sizinde dediginiz gibi agv resmen soyuyor adamı,shark ise görüntüsünün tam tersine agır ve fiyata göre düşük kalite kask veriyor ama agvye göre daha güzel bence hani bilmiyorum bütçenizi ama m1 gayet güzel hele m3 alabilir iseniz sizi bir ömür götürür o kask.Bu arada kaskın ömrünün olduguna inanmayan kişilerdenim.Sıfır aldıgınız kaskı kaza ve sert düşüş olmassa minimum 5 6 sene kullanımı öneririm.İçindeki köpügün deforme olup cözüldügünü söylüyorlar ancak o malzeme dogaya bıraktıgında 50 100 sene yok olmayacak bir madde.

fasulity
25 Haziran 2013, 17:00
Soru sormadan önce forumda araştırma yapmalısınız arkadaşlar. 12 Aralık 2011 tarihli bilgilendirmem.

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/96601-bell-kasklari-nerede-satiliyor.html

Yaklaşık 7 aydır Bell M1 kullanıyorum.
Kullandığım kadarıyla bilgi vermeye çalışayım

Artıları
+Öncelikle hafif olması. Bizzat hassas terazide tarttım 1.340 gr.
+Vizör çok kolay çıkarılıp takılabiliyor.
+Yüksek süratlerde başınızı sağa sola çevirmede sıkıntı yaşatmıyor. (140-160 km test edildi)
+Rüzgarın direncini kafanızda hissetmiyorsunuz.
+İçinin astarı ve yanak pedleri yıkanabiliyor.
+Vizör buğu yapmaz ve ışık yansımalarını engelliyor.
+Kutu içinden çene altı rüzgar kesici aparatı çıkıyor.
+Bağlantı kopçaları Double D-Ring.
+Hava ventilasyonu gayet iyi.

Eksileri
-Ensenizin arkasına gelen yumuşak ped çıkmıyor. Dolayısıyla yıkanamıyor.
-Sanırım bedenleri diğer kasklara nazaran bir miktar dar. İnternetten alınması sıkıntı çıkarabilir. Deneyip alınmalı.
-İç konforunun mükemmel olduğunu söyleyemem. Uvex bir kaskım daha var onunla kıyaslıyorum. Uvex konfor olarak daha iyi.
-Vizörün et kalınlığı ince. Sanırım 2 mm. Yanlız diğer modellerinde bu 3 mm seviyesinde.
-Ağzınızın önünde bulunan ön havalandırmanın açma kapama klipsi kaskın içerisinde olduğundan sürüş esnasında eldivenli eller ile açıp kapamak imkansıza yakın.
-Bağlantı kopcalarının üzerine geçirilmiş olan sünger kılıf zamanla rahatsız ediyor. Benim gibi çıkarmak zorunda kalabilirsiniz.

Kısaca hafiflik, buğu, ışık, rüzgar açısından 5 yıldız.
Konfor açısından 3,5 dan 4 yıldız.

c3nk
25 Haziran 2013, 17:31
kullanmadım ancak geçen sene istanbul parktaki yarışlarda çoğu yarışçıda gördüm, basit bir marka değil..

Green Arrow
25 Haziran 2013, 18:07
Soru sormadan önce forumda araştırma yapmalısınız arkadaşlar. 12 Aralık 2011 tarihli bilgilendirmem.

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/96601-bell-kasklari-nerede-satiliyor.html

Yaklaşık 7 aydır Bell M1 kullanıyorum.
Kullandığım kadarıyla bilgi vermeye çalışayım

Artıları
+Öncelikle hafif olması. Bizzat hassas terazide tarttım 1.340 gr.
+Vizör çok kolay çıkarılıp takılabiliyor.
+Yüksek süratlerde başınızı sağa sola çevirmede sıkıntı yaşatmıyor. (140-160 km test edildi)
+Rüzgarın direncini kafanızda hissetmiyorsunuz.
+İçinin astarı ve yanak pedleri yıkanabiliyor.
+Vizör buğu yapmaz ve ışık yansımalarını engelliyor.
+Kutu içinden çene altı rüzgar kesici aparatı çıkıyor.
+Bağlantı kopçaları Double D-Ring.
+Hava ventilasyonu gayet iyi.

Eksileri
-Ensenizin arkasına gelen yumuşak ped çıkmıyor. Dolayısıyla yıkanamıyor.
-Sanırım bedenleri diğer kasklara nazaran bir miktar dar. İnternetten alınması sıkıntı çıkarabilir. Deneyip alınmalı.
-İç konforunun mükemmel olduğunu söyleyemem. Uvex bir kaskım daha var onunla kıyaslıyorum. Uvex konfor olarak daha iyi.
-Vizörün et kalınlığı ince. Sanırım 2 mm. Yanlız diğer modellerinde bu 3 mm seviyesinde.
-Ağzınızın önünde bulunan ön havalandırmanın açma kapama klipsi kaskın içerisinde olduğundan sürüş esnasında eldivenli eller ile açıp kapamak imkansıza yakın.
-Bağlantı kopcalarının üzerine geçirilmiş olan sünger kılıf zamanla rahatsız ediyor. Benim gibi çıkarmak zorunda kalabilirsiniz.

Kısaca hafiflik, buğu, ışık, rüzgar açısından 5 yıldız.
Konfor açısından 3,5 dan 4 yıldız.

Artıları konusunda benim belirttiklerim mevcut yalnız eksilerde vizör kalınlıgı düşük sınıflarda genelde 2 2,5 oluyor 3 mm bu sınıfta pek bulunmaz daha çok racinge ve kalite agırlıklı kasklarda oluyor.Bell konfordan ziyade güvenlik agırlıklı bir marka konforu bu modelde çok aramamak lazım üst modellerde dikişler el yapımı ve iç astar alkışlanıcak cinsten bu kask için diğer şeyler normal düzeyde zaten kaskın sunduğu ve konumu belli.Barkın abinin de kaskı anlatırken diğer kask videolarına nazaran mimiklerinden ve konuşma tarzından beğendiğini anlayabilirsiniz ki kendisi Arai kullanan birisi işin zirvesinde yani.

sentepeli
25 Haziran 2013, 18:11
kullanan arkadaşlar var bende deneme yaptım 0-150 arası bitane rüzgar sesi yok vizör çok kaliteli 3,2 mm çift d bağlantılı gayet güzel bi kask .

Syanur
25 Haziran 2013, 18:53
kullanan arkadaşlar var bende deneme yaptım 0-150 arası bitane rüzgar sesi yok vizör çok kaliteli 3,2 mm çift d bağlantılı gayet güzel bi kask .

Hangi modelini denemiştin ??

sentepeli
25 Haziran 2013, 19:04
Hangi modelini denemiştin ??
bell m4r modeli

Uykusuzcorap
25 Haziran 2013, 19:19
Bell m4r türkiyede göremedim carbon modeli var ki zaten 1000 tl nin üstünde fiyatları var m4r ve diğer serilerin. Doğal olarakgüzel olucaktır ama benim asıl merak ettiğim m1 serisi..

Green Arrow
25 Haziran 2013, 19:53
Bell m4r türkiyede göremedim carbon modeli var ki zaten 1000 tl nin üstünde fiyatları var m4r ve diğer serilerin. Doğal olarakgüzel olucaktır ama benim asıl merak ettiğim m1 serisi..

Hocam çok takılma bence kararsız kalmışsın kafanda emin olmama durumu var ancak alternatiflerini buraya yaz istiyorsan ki söyledin agv ve shark diye o sölediğin fiyattaki agv ve shark gerçekten m1in yanında kötü kalıyor,hem dış kabuk olarak hem de dış boa ve renk alternatifi olarak bana göre.Kalıp konusunda da sıkıntı yaşıyorsan ara o siteyi cm iste mezureyle ölç kafanı anlaşırsınız adamlarla zaten.Üstte eski paylaşımlardan birisini yapıştırmış arkadaş,bende onun görüşündeyim hatta onun görüşünden daha iyi oldugu fikrindeyim gerçekten kaliteli kask,ben hemen hemen her kask konusuna tavsiye ediyorum Bell kasklarını,para-çokomel eğrisine baktıgında nadir hakkını veren kasklardan biri.Karbon kasklarda var o fiyatlara marushin rs1-rs2 ve nitro karbon kasklar eminim kabukları çok daha kalitelidir ancak iç kalite sürüş deneyimi olarak hiç bir fikrim yok ve olmadığı içinde almadım.

istmotorcu
30 Ağustos 2013, 00:30
Ben de M4R beğenmiştim, mymotosiklet.com da vardı ama istediğim beden kalmamış, yeni gelen modeli M6'ları önerdiler. Çok modeli var, bir türlü karar veremedim hangisi diye. Carbonların fiyatları uçuk tabii biraz ama değer gibi, ne dersiniz?

http://www.motosikletaksesuarlari.com/search/bell%20m6