PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ne gibi modifiye önerirsiniz

Uğur Gündüz
24 Haziran 2013, 19:28
Selamün Aleyküm abiler Kuba KM 125-6 motorum için ne gibi modifiye önerirsiniz?
http://n1306.hizliresim.com/1b/r/phj50.jpg

DEISIS
24 Haziran 2013, 19:47
Yapılan her masraf boşa giden para anlamına gelir

modifiye yerine masrafdan kaçmayarak güzel bi çift

lastik almak daha anlamlı olacaktır.

albaywolf
24 Haziran 2013, 19:51
Güzel bir arka çanta iyi gider.

utkan35
24 Haziran 2013, 20:03
ne gibi modifiye istiyosun silindir üst kapak yükseltme filan zaten mersinde filan çok yapıolar cg lere

Ose
24 Haziran 2013, 20:22
Bak dostum motorun güzel öncelikle egsozunu açtıracaksın sonra 200lük karbüratör atacan o öndeki muhafazayı çıkartacaksın aynaları iptal edeceksin sana kalan kısım ister 150 istersen 200lük yap bence 200cclik yap motoru arka dişli 32 taktır deponun üstüne siyah flim çektir şu fiber görünümlü olandan ön çamurluğu çıkar kanuni power taktır 30 tl bişe motorunuda indir böylece motorun 150-160 civarı yaparsan benim bi arkadaş bunları yaptı şuan motoru 170km/h yapıyor kalkışlar eskisi gibi seri olmaz onuda söyleyeyim bide ön farı zenon yaptır dicemde boş ver yeterli oldu sanırsam son olarak arka stop lambasınada liselim hastasıyız dede gibi yazılar yazarsan 10 numara olur .... Yeterli bu kadar geriside sana kalmış... (Varmı daha ötesi:) bu arada bide plakanı kıvırırsın bitti gitti hayırlı olsun :)

cbr_600rr
24 Haziran 2013, 20:26
plakalıktaki uzantıyı kes

Uğur Gündüz
24 Haziran 2013, 20:27
Ben amöserleri kestirip motorun altına karlık takdırıp iç - dış lastik değişimi jant değişimi ve ön çamurluğu değiştirmeyi düşünüyorum

Ose
24 Haziran 2013, 20:29
üste yazdığım yazıya bakman yeterli olacaktır :D

Uğur Gündüz
24 Haziran 2013, 20:30
Bak dostum motorun güzel öncelikle egsozunu açtıracaksın sonra 200lük karbüratör atacan o öndeki muhafazayı çıkartacaksın aynaları iptal edeceksin sana kalan kısım ister 150 istersen 200lük yap bence 200cclik yap motoru arka dişli 32 taktır deponun üstüne siyah flim çektir şu fiber görünümlü olandan ön çamurluğu çıkar kanuni power taktır 30 tl bişe motorunuda indir böylece motorun 150-160 civarı yaparsan benim bi arkadaş bunları yaptı şuan motoru 170km/h yapıyor kalkışlar eskisi gibi seri olmaz onuda söyleyeyim bide ön farı zenon yaptır dicemde boş ver yeterli oldu sanırsam son olarak arka stop lambasınada liselim hastasıyız dede gibi yazılar yazarsan 10 numara olur .... Yeterli bu kadar geriside sana kalmış... (Varmı daha ötesi:) bu arada bide plakanı kıvırırsın bitti gitti hayırlı olsun :)

Aradığım cevap buydu sanırım çok teşekkürler :)

Ose
24 Haziran 2013, 20:31
Aradığım cevap buydu sanırım çok teşekkürler :)

Rica ederim ne demek ... Yorumu beğensen yeterli :)

Uğur Gündüz
24 Haziran 2013, 20:33
jantı telli yapacan ozman lastikleri değiştir kenarına bu iğrenç beyaz şeritlerden çektirme motoru indirip atına karlık takmak çok güzel fakat kasislerde kırılıyor bi arkadaşım bu alt çene yüzünden kasiste takla açacakt az kalsın çene paramparça oldu takacaksan motoru indirmicen ama okadarda önemli değil çene takmasan daha iyi dediklerimi yapsan yeter :D

Motorun şu anki inik zaten resimde allttan çektiğim için yüksek görünüyor belki amasörlere hiç dokanmam fakat o karlığı takdırıp jantları ve lastiği değiştiricem kesin birde bu yanakları taktıran babam ben yaptırmam hayatta onun yerine jant kenarına güzel bir şerit daha iyi gider..

Ose
24 Haziran 2013, 20:34
Motorun 10 numara olur :) Konu kapanmıştır :cherry:

Uğur Gündüz
24 Haziran 2013, 20:47
Zaten biraz şuna benzetmeye çalışacağım.. yorumlarınız için teşekkürler.. :)

http://k1306.hizliresim.com/1b/s/pjudz.jpg

utkan35
24 Haziran 2013, 22:03
Zaten biraz şuna benzetmeye çalışacağım.. yorumlarınız için teşekkürler.. :)

kardeş benzette o egzozdan takma çok kaba duruyor cg ye en iyi egzoz ooh egzozdur ondan tak ya zatn mersindesin cg ile ilgili herşeyi bilmen lazım :D:queen:

---------- Post added at 21:03 ---------- Previous post was at 21:00 ----------

https://www.facebook.com/pages/I-love-You-Cg-Silifke-33/529474833737465?fref=ts

Tsubasa
24 Haziran 2013, 22:55
B kanuni power taktır 30 tl bişe motorunuda indir böylece motorun 150-160 civarı yaparsan benim bi arkadaş bunları yaptı şuan motoru 170km/h yapıyor
benim uzaylıyla birebir sevişen arkadaşım var, ben sana onu da getiricem

yuhh kanalizasyon borusu taksaymış. soba borusu az gelmiş

utkan35
24 Haziran 2013, 22:59
[QUOTE=Tsubasa;3074398]benim uzaylıyla birebir sevişen arkadaşım var, ben sana onu da getiricem

inanmıyonuz ama gerçekten 160 170 yapanlar inanmıyan gelsin gösteririm... ben yokuş aşşağı driftle 140 yapıom bu cg ler hafif motor bide 200lük yapınca hayli hayli 160 170 yapar...

Ose
25 Haziran 2013, 00:14
inanmıyonuz ama gerçekten 160 170 yapanlar inanmıyan gelsin gösteririm... ben yokuş aşşağı driftle 140 yapıom bu cg ler hafif motor bide 200lük yapınca hayli hayli 160 170 yapar...

Motordan anlayan adamın hali bi başka arkadaş hadi bilmiyorsunuz haberdemi izlemiyorsunuz kaç kişi öldü bu motor hafif olduğu için o hızlarada ulaşıyor fakat güvenlik de 0 a iniyor

emrb
25 Haziran 2013, 00:41
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/943317_606776869340594_835080354_n.jpg

sonra vay efendim niye öldüm.

Blackeagletr
25 Haziran 2013, 01:08
Böyle apaçiler yüzünden sahip olduğum motordan utanıyorum, Cg yi apaçiler diyarının baştacı ettiniz.

acayüp
25 Haziran 2013, 01:13
Aynaları yuvarlak ve genıs olanlarla degıs .
Jantları orjınal halıne getır .
Motoru orjınal yukseklıgıne getır .
Orjınal eksozunu tak .
Farında renklı fılm varsa sok .
Frenlerı dısk yapabılırsen super olur .
Kendıne ıyı bır kask al ( en azından )

Mıs gıbı motor olur . Gule gule kullan .

151rsfa
25 Haziran 2013, 01:19
bi laf vardır;
"uçaktan atsalar o kadar gitmez" diye

Syanur
25 Haziran 2013, 01:34
Beyin modifiyesi yap

Green Arrow
25 Haziran 2013, 01:34
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/943317_606776869340594_835080354_n.jpg

sonra vay efendim niye öldüm.

Hahahaha :D Ha bu arada bu arkadaş geçen gün konu açtı 15 yaşındayım diye 2 sene sora motor alıcam tavsiyeler diye dün bir konu açmış ehliyetle alakalı bugün modifiye fazla ciddiye almayın yeni bir liseli çılgınlıgı geçer gider malum tatildeler.

PEHLİVAN94
25 Haziran 2013, 01:42
Eminim ne kaskin vardir nede koruma ekipmanlarin. Git o paraya adam akilli kask ve ekipman al. Paran artarsa iyi bir
Cift lastik al. Apaci olmak istemiyorsan tabii

beko12345
25 Haziran 2013, 01:43
Motorun kendi hali cok daha guzel . Yok ayna iptal et yok yazi yazdir yok plaka iptal ettir. Tavsiyelere bak. Bence bu tip kisiler banlanmali .Burasi motor forumundan ziyade bu modifiye yapipta apaciliklerini paylasanlarin yazdigi bir forum olmaya basladi .

DEISIS
25 Haziran 2013, 09:33
aynaları iptal edeceksin

Aynaları iptal ettirmek de neyin nesi ya!

Aynalar iptal edilebilecek bir şey mi ?

Aynalar konfor için mi var ki konfordan vazgeçelim diye

basite alınabilecek bir şey olsun?

Trafikte gördüğüm her aynasız 2 teker kullanan a ana avrat

düz gidiyorum lakin bir tane ... , tepeme çıkıyordu onu sollarken.

Sonra onu oraya gömmeye kalkınca "abi valla görmedim" ! Görmezsin tabi it ayna yok ki!

Bide böyle AYNALARI İPTAL ET diye "akıl" (akıl dediğime bakmayın lafın gelişi) verenler yok

mu !!!! Uyuşturucu kullanmak kendine zarar verir ama o fikir sahipleri uyuşturucu satıcısı gibiler.

Sadece kendilerini değil bütün insanlığı zehirliyorlar!!!

TATLIHIZ
25 Haziran 2013, 09:44
Bi bitmediniz Hmnaaa.. Yeter la 1000 Tl lik motora 2000 Tl masraf yapıcak aynalar yok, eksoz full acık,Xenon var ehliyet yok sakamısınız oglum siz Hay yarabbim motorcu diye geziniyor bunlarda.

Böylemi yarıscan sende ?

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/551282_594315493920065_616139462_n.jpg

KTM07
25 Haziran 2013, 09:55
Bir an önce aramizdan ayrılmak ve motorun icine etmek istiyorsan
ose isimli kullanicinin önerdiklerini
birebir uygula motora
ha yok hayat guzel yaşamak isterim dersen oldugu gibi kullan motoru

Uğur Gündüz
25 Haziran 2013, 10:16
Hahahaha :D Ha bu arada bu arkadaş geçen gün konu açtı 15 yaşındayım diye 2 sene sora motor alıcam tavsiyeler diye dün bir konu açmış ehliyetle alakalı bugün modifiye fazla ciddiye almayın yeni bir liseli çılgınlıgı geçer gider malum tatildeler.

Motorum vardı zaten ybr esd düşünüyordum bu 1
15 yaşındayım fakat 9 yaşımdan beri trafiğe fazla çıkmasamda çoğu zaman motor kullanıyorum bu 2
Modifiye derken tabiki motorun üzerine yatıp 200 yaptırmak değil amacım kel kütük bir motorum var onu biraz göstermek
Yeni nesil çılgınlığıymış yav sana söverdimde burdaki abilere saygısızlık olur.. seni iplediğimden değil yoksa..
Ehliyet alıcam onun için bilgi danışıyorum onu komik buluyorsun. Ne var bunda anlamadım gitti. Bi sıkıntın varsa görüşelim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:05 ----------

Amma abarttınız ya ufak tefek şeyler yapıcam dediğiniz apaçi olayına bak. Eminim motor CG Değil de diğer bir commuter tipi olsa buraya abi abi yorumlar yapardınız. Ne apaçi gibi orasını burasını boyatıcam ne de motorun üstüne yapıcam. Göze güzel gecel şekilde yapıcam. İyici şaçmalamışsınız.. Güzel yorum yapanlara teşekkürlerç

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:09 ----------

Eminim ne kaskin vardir nede koruma ekipmanlarin. Git o paraya adam akilli kask ve ekipman al. Paran artarsa iyi bir
Cift lastik al. Apaci olmak istemiyorsan tabii

Bi konumda hiç tavsiye etmediğim yzfr 125'ten babam da olduğunu ve babamdan kalma "kask , elcik , dizlik ve kolluklar var kaskın rengi hoş değil onu değiştirebilirim" demiştim. Şimdi dağılabilirsiniz.

cx571
25 Haziran 2013, 10:20
Tüm Koruma Ekipmanlarını Tamamlamalısın öncelikle. Daha sonra motoruna baktığımızda. Lastiklerini değiştirmelisin. ve Jantlar Siyah olmalı. Jantlar Siyah Olduğu zaman Jant şeriti kırmızı çekersen daha ilgi çekici lastiklere sahip olursun. sport olsun biraz dersen. Manetleri değiştirebilirsin. Hayalet Ayna alabilirsin cok qüzel durar Kanaatindeyim. Bide Güzel Topcase çanta attım mı yeterli olur.

serkanADH13
25 Haziran 2013, 10:24
hiçbir şeyini elleme renkli jant çemberleri yeterli,
motorun yeterınce modifiye,
beğenmiyordun neden aldın... ;?

Uğur Gündüz
25 Haziran 2013, 10:38
hiçbir şeyini elleme renkli jant çemberleri yeterli,
motorun yeterınce modifiye,
beğenmiyordun neden aldın... ;?

Motoru ben almadım.. Babam aldı büyük motorumuz vardı racing tipinde kaza yapınca o parçalanmış haliyle bunu vermişler.. Bende biraz para biriktirinede kadar en azından güzel bir motorla dolaşayım diyorum.. Yoksa hedefimde ybr 125 esd alıp fabrika çıkışıyla kullanmak var sadece lastikleri kaliteli bir lastik yaparak..

TATLIHIZ
25 Haziran 2013, 11:01
Motoru ben almadım.. Babam aldı büyük motorumuz vardı racing tipinde kaza yapınca o parçalanmış haliyle bunu vermişler.. Bende biraz para biriktirinede kadar en azından güzel bir motorla dolaşayım diyorum.. Yoksa hedefimde ybr 125 esd alıp fabrika çıkışıyla kullanmak var sadece lastikleri kaliteli bir lastik yaparak..

SS le kaza yaptınız parcalandı,Onu satıp Tüm parasıyla CG aldın :)

sessizsakin
25 Haziran 2013, 11:08
Öncelikle, modifiye kelimesi bazı arkadaşları korkutur. BU yüzden sitem etmişler.

Sen onlara aldırma. kendilerince haklılar. Bazı söyledikleri de haklı ancak davranışlarını pek onaylamıyorum...

Modifiye bence güzel birşey. Ancak Belli durumları değerlendirerek yapılmalı.

Bazı salaklar vardır. Modifiye yapıcam diye hem motoru *iç eder. Hem de tehlikeli hale getirir. Bunu asla yapmamalısın.

Motorun sağlığına zarar vermeden, sürüş güvenliğini riske atmadan, Trafikte kendin ve başkalarına tehlikeli olmayacak şekilde modifiye yapmak gerekir ve böylesi çok da eğlencelidir.

Öncelikle, Çok modifiye yapıp genelev'e benzeyen bir motosiklet yapmak yerine, az modifiye ile çok güzel birşey yapmalısın. Bu iş için 1000 lira harcayacağını varsay.

cebinde 300 lira ile yola çıkıp 300 liralık modifiye peşinde koşma. Onun yerine paran oldukça bu gün güzel bir çift ayna, yarın güzel bir gidon al ( yada yaptır )... modifiyesi 1 yıl hatta 2 yıl sürsün. Ama ortaya bir şaheser çıksın.

Şimdi eğer bu tavsiyelerime birebir uyacaksan, aşağıdaki yazdıklarımı okuyabilirsin. Yoksa boşuna zahmet etme. Zira anlaşamamışız demektir. kafalar farklıdır :)

Sana tavsiyem, Aynaları asla sökme. Bence ayna motosikletin kulakları gibidir. insanın kulaklarını kessen ne garip ne çirkin olur değil mi?

Ayrodinamik olmadığından hızı azalttığını düşünen arkadaşlar var tabi. Ama düşün bak. 50.000 liraya satılan yarış motosikletlerinde bile ayna var. Neden? çünkü hızlı gitmek kadar arkanı görmek de önemli. Çünkü ayna seni 1 km yavaşlatıyorsa, aynasızlık seni direk öldürebiliyor.

Ayna Hem önemli hem gerekli, hem de güzel bir ayna ise çok güzel gösteren birşey :)...

Senin aynaları sökmeye değil, Güzel bir çift ayna takmaya ihtiyacın var.

Bak benim motor gt650. Aynaları kamyon aynası gibi. hem çirkin hem de çirkin yani. ama arkayı çok güzel gösteriyorlar. Lakin çirkinliklerine dayanamıyorum. Söküp atsam olmaz :) sevgilimle biniyorum. Onun ölümüne sebep olacak bir kazayı aynasız bir motosikletle yapmak? ölsem de yaşasam da vicdanı bitirir beni...

AMA güzel bir çift ayna alabilirim. Şunun gibi mesela?
http://i.ebayimg.com/t/Black-aftermarket-left-right-mirrors-Ducati-Monster-1100-S-EVO-09-10-11-2012-/00/s/ODAwWDgwMA==/$(KGrHqV,!hsE+nL(Kq9zBQ!DJfYm-g~~60_35.JPG

Egzos? egzos sesi güzel tabi. Ama şimdi kendimizi kandırmayalım. bir cg'den ne kadar güzel ses çıkabilir? Benim motosikletle arada bu civardaki cg'cilerin yanından geçiyorum. daha 3000 devirdeyken ben, cg'nin sesi kaybolup gidiyo. hem de egzosum orjinal...

Olmayacak *öte don uydurmaya çalışmaya gerek yok. Yani allaşkına, bi an otur düşün. o motorlardan çıkan o cırtlak sesler oluyor mu :) *ok gibi oluyo bence. cg'm olsa yapmazdım. Güzel ses, çok pistonlu ve yüksek hacimli motordan çıkar. cg'den ses çıkarmaya çalışmak yerine, o emeği başka bi yerine harcamak daha güzel olur.

Mesela, daha güzel çamurluklar uydurabilirsin.

Jantları boyayabilirsin..

Motor bloğunun üstüne, deponun altına motora bakacak şekilde led döşeyebilirsin. ledler dışardan görünmez, sadece motorun üzerine ışığı yansırsa, gece güzel görünebilir.

boyama işlerinde renk seçerken kafana göre boyamamalısın. Asla böyle yapma. internet'e gir. Mofidiye motorlara bakma. google'da " custom motorcycle " yaz. Çıkan pahalı gibi duran motorlara bak. öyle motorlar ciddi bir çalışma ile yapılır. Danaların yaptığı köy işi cg'lere bakarsan güzel modifikasyon biraz zor ( köylüleri aşağılamıyorum. ben de köyde yaşadım büyüdüm. Ama kabul edelim. görüp geçirmişlik sıfır. kafa desen tarladaki domateste... Çok güzel domates yetiştirme konusunda şapka çıkartırım. ama modifikasyonda gülerim. benim yetiştireceğim domatese gülersin. Ama modifikasyonuma şapka çıkartırsın )

Plakayı iptal etme. Plakayı taşıyan şeyi ( plakalık dersin çamurluk dersin. her neyse ) değiştirebilirsin. kes biç başka türlü yap. yapma... Ama plakayı iptal etme. Çünkü geçen bizim çiftliğin önünde cg ile çocuğun biri çiftlik duvarına girdi.

Plaka yok. Ehliyet yok. Kafa resmen yarıldı. Kendindeydi ama zor tuttum. motoru da bırakıp eve gidicekti. Ambulans çağırdık. Hastaneye götürdüler. MR çekildi. doktor bir gün hastanede kalsın. Beyin kanaması geçirme riski var. öyle birşey olursa heme müdahale ederiz. dedi.

Masraf? Motor plakasız trafikte olduğu için, motordan kalanlara polis el koydu. Plakasız ve trafikte olduğundan, trafik sigortası da olmadığından, bütün hastane masrafları kendisine kaldı. sigortalı işçi olmasına rağmen, kendi kanunsuzluğundan dolayı 2000 civarı bir hastane faturası çıktı. Halbuki plakası ve ehliyeti olsa, hem motoru kendinde kalcaktı. hem de hastane masrafları sigorta ve ssk tarafından ödenecekti. belki 100 tl gibi komik bir masrafı olcaktı.

En son faturayı duyduktan sonra ambulans çağırdım diye küfürü yedim. Sağlık olsun. beyin kanaması geçirmedi ve sağlıklı şekilde evine döndü... Ben yediğim küfrü duymadım. Ambulans çağırdığım için de mutlu ve gururluyum.

Aynalar, farlar, sinyaller ve plakaları asla iptal etmemelisin.

Çok güzel aynalar var. Çok güzel farlar var. Çok güzel sinyaller var. Evet çok çok ucuz değiller ama çok pahalı da değiller. Çevrendeki uyduruk parçacılardan alma. gir ebay'den sahibinden.com'dan internette türkiyede de bir sürü parça satan site var.

Ebay'den birşey almak çok kolay. biraz araştır.

Bu söylediklerimi değerlendirerek bir motosiklet yap. çevrendekilerin ağzı açık kalsın :)

Aynalar, farlar, sinyaller ve plakaları asla iptal etmemelisin. Bunlar bizim ve trafikteki diğer insanların güvenliği için var. Güvenli ve keyifli, yer yer de hızlı sürmek lazım Ama asla tehlikeli olmamak gerek.

Son bir tavsiye, fiberglass diye birşey var. biraz araştır. kendin yapmayı öğren. Modifiye işlerinde çok iş görür ve çok güzel olur.

Permatiq59
25 Haziran 2013, 11:09
adam haklı beyler...

http://www.youtube.com/watch?v=GL7SeppVnz8

Uğur Gündüz
25 Haziran 2013, 11:25
SS le kaza yaptınız parcalandı,Onu satıp Tüm parasıyla CG aldın :)

Tabikide hayır fakat onu yaptıracağım parayla bunu aldık şimdilik.. yzfr o kadar da beleş değil :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:19 ----------

Öncelikle, modifiye kelimesi bazı arkadaşları korkutur. BU yüzden sitem etmişler.

Sen onlara aldırma. kendilerince haklılar. Bazı söyledikleri de haklı ancak davranışlarını pek onaylamıyorum...

Modifiye bence güzel birşey. Ancak Belli durumları değerlendirerek yapılmalı.

Bazı salaklar vardır. Modifiye yapıcam diye hem motoru *iç eder. Hem de tehlikeli hale getirir. Bunu asla yapmamalısın.

Motorun sağlığına zarar vermeden, sürüş güvenliğini riske atmadan, Trafikte kendin ve başkalarına tehlikeli olmayacak şekilde modifiye yapmak gerekir ve böylesi çok da eğlencelidir.

Öncelikle, Çok modifiye yapıp genelev'e benzeyen bir motosiklet yapmak yerine, az modifiye ile çok güzel birşey yapmalısın. Bu iş için 1000 lira harcayacağını varsay.

cebinde 300 lira ile yola çıkıp 300 liralık modifiye peşinde koşma. Onun yerine paran oldukça bu gün güzel bir çift ayna, yarın güzel bir gidon al ( yada yaptır )... modifiyesi 1 yıl hatta 2 yıl sürsün. Ama ortaya bir şaheser çıksın.

Şimdi eğer bu tavsiyelerime birebir uyacaksan, aşağıdaki yazdıklarımı okuyabilirsin. Yoksa boşuna zahmet etme. Zira anlaşamamışız demektir. kafalar farklıdır :)

Sana tavsiyem, Aynaları asla sökme. Bence ayna motosikletin kulakları gibidir. insanın kulaklarını kessen ne garip ne çirkin olur değil mi?

Ayrodinamik olmadığından hızı azalttığını düşünen arkadaşlar var tabi. Ama düşün bak. 50.000 liraya satılan yarış motosikletlerinde bile ayna var. Neden? çünkü hızlı gitmek kadar arkanı görmek de önemli. Çünkü ayna seni 1 km yavaşlatıyorsa, aynasızlık seni direk öldürebiliyor.

Ayna Hem önemli hem gerekli, hem de güzel bir ayna ise çok güzel gösteren birşey :)...

Senin aynaları sökmeye değil, Güzel bir çift ayna takmaya ihtiyacın var.

Bak benim motor gt650. Aynaları kamyon aynası gibi. hem çirkin hem de çirkin yani. ama arkayı çok güzel gösteriyorlar. Lakin çirkinliklerine dayanamıyorum. Söküp atsam olmaz :) sevgilimle biniyorum. Onun ölümüne sebep olacak bir kazayı aynasız bir motosikletle yapmak? ölsem de yaşasam da vicdanı bitirir beni...

AMA güzel bir çift ayna alabilirim. Şunun gibi mesela?
http://i.ebayimg.com/t/Black-aftermarket-left-right-mirrors-Ducati-Monster-1100-S-EVO-09-10-11-2012-/00/s/ODAwWDgwMA==/$(KGrHqV,!hsE+nL(Kq9zBQ!DJfYm-g~~60_35.JPG

Egzos? egzos sesi güzel tabi. Ama şimdi kendimizi kandırmayalım. bir cg'den ne kadar güzel ses çıkabilir? Benim motosikletle arada bu civardaki cg'cilerin yanından geçiyorum. daha 3000 devirdeyken ben, cg'nin sesi kaybolup gidiyo. hem de egzosum orjinal...

Olmayacak *öte don uydurmaya çalışmaya gerek yok. Yani allaşkına, bi an otur düşün. o motorlardan çıkan o cırtlak sesler oluyor mu :) *ok gibi oluyo bence. cg'm olsa yapmazdım. Güzel ses, çok pistonlu ve yüksek hacimli motordan çıkar. cg'den ses çıkarmaya çalışmak yerine, o emeği başka bi yerine harcamak daha güzel olur.

Mesela, daha güzel çamurluklar uydurabilirsin.

Jantları boyayabilirsin..

Motor bloğunun üstüne, deponun altına motora bakacak şekilde led döşeyebilirsin. ledler dışardan görünmez, sadece motorun üzerine ışığı yansırsa, gece güzel görünebilir.

boyama işlerinde renk seçerken kafana göre boyamamalısın. Asla böyle yapma. internet'e gir. Mofidiye motorlara bakma. google'da " custom motorcycle " yaz. Çıkan pahalı gibi duran motorlara bak. öyle motorlar ciddi bir çalışma ile yapılır. Danaların yaptığı köy işi cg'lere bakarsan güzel modifikasyon biraz zor ( köylüleri aşağılamıyorum. ben de köyde yaşadım büyüdüm. Ama kabul edelim. görüp geçirmişlik sıfır. kafa desen tarladaki domateste... Çok güzel domates yetiştirme konusunda şapka çıkartırım. ama modifikasyonda gülerim. benim yetiştireceğim domatese gülersin. Ama modifikasyonuma şapka çıkartırsın )

Plakayı iptal etme. Plakayı taşıyan şeyi ( plakalık dersin çamurluk dersin. her neyse ) değiştirebilirsin. kes biç başka türlü yap. yapma... Ama plakayı iptal etme. Çünkü geçen bizim çiftliğin önünde cg ile çocuğun biri çiftlik duvarına girdi.

Plaka yok. Ehliyet yok. Kafa resmen yarıldı. Kendindeydi ama zor tuttum. motoru da bırakıp eve gidicekti. Ambulans çağırdık. Hastaneye götürdüler. MR çekildi. doktor bir gün hastanede kalsın. Beyin kanaması geçirme riski var. öyle birşey olursa heme müdahale ederiz. dedi.

Masraf? Motor plakasız trafikte olduğu için, motordan kalanlara polis el koydu. Plakasız ve trafikte olduğundan, trafik sigortası da olmadığından, bütün hastane masrafları kendisine kaldı. sigortalı işçi olmasına rağmen, kendi kanunsuzluğundan dolayı 2000 civarı bir hastane faturası çıktı. Halbuki plakası ve ehliyeti olsa, hem motoru kendinde kalcaktı. hem de hastane masrafları sigorta ve ssk tarafından ödenecekti. belki 100 tl gibi komik bir masrafı olcaktı.

En son faturayı duyduktan sonra ambulans çağırdım diye küfürü yedim. Sağlık olsun. beyin kanaması geçirmedi ve sağlıklı şekilde evine döndü... Ben yediğim küfrü duymadım. Ambulans çağırdığım için de mutlu ve gururluyum.

Aynalar, farlar, sinyaller ve plakaları asla iptal etmemelisin.

Çok güzel aynalar var. Çok güzel farlar var. Çok güzel sinyaller var. Evet çok çok ucuz değiller ama çok pahalı da değiller. Çevrendeki uyduruk parçacılardan alma. gir ebay'den sahibinden.com'dan internette türkiyede de bir sürü parça satan site var.

Ebay'den birşey almak çok kolay. biraz araştır.

Bu söylediklerimi değerlendirerek bir motosiklet yap. çevrendekilerin ağzı açık kalsın :)

Aynalar, farlar, sinyaller ve plakaları asla iptal etmemelisin. Bunlar bizim ve trafikteki diğer insanların güvenliği için var. Güvenli ve keyifli, yer yer de hızlı sürmek lazım Ama asla tehlikeli olmamak gerek.

Son bir tavsiye, fiberglass diye birşey var. biraz araştır. kendin yapmayı öğren. Modifiye işlerinde çok iş görür ve çok güzel olur.

Ah be abi keşke herkes senin gibi güzel yorum yapsa. Baksana adamların yaptığı yoruma yok motorun üstüne yatıp apaçi olacakmışımda felanda fistan'da bir abimiz aynaları sök dedi ama motor için güzel modifiye öneriside bulundu zaten şu an üstünde bulunan aynaları kendim takdırdım + korumalıklarıda çıkma bir yerden takdırdım maksat düştüğümde bacağım felan altına kalmasın motorun diye. Dediklerinizin hepsini okudum ve diğer yapılan yorumlarıda okudum. Güzel bir motor çıkartmaya çalışacağım..

sessizsakin
25 Haziran 2013, 11:32
Tabikide hayır fakat onu yaptıracağım parayla bunu aldık şimdilik.. yzfr o kadar da beleş değil :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:19 ----------

Ah be abi keşke herkes senin gibi güzel yorum yapsa. Baksana adamların yaptığı yoruma yok motorun üstüne yatıp apaçi olacakmışımda felanda fistan'da bir abimiz aynaları sök dedi ama motor için güzel modifiye öneriside bulundu zaten şu an üstünde bulunan aynaları kendim takdırdım + korumalıklarıda çıkma bir yerden takdırdım maksat düştüğümde bacağım felan altına kalmasın motorun diye. Dediklerinizin hepsini okudum ve diğer yapılan yorumlarıda okudum. Güzel bir motor çıkartmaya çalışacağım..

Yau, onları da hoş gör :) Şimdi adamlar, modifiye, cg ve 15 yaş üçlüsünü bir arada görünce gözlerinde canlanan resim bir apaçi resmi :) Çok da haksız sayılmazlar. Etrafta bu üçlü ile apaçilik yapan çok var.

Ben şimdi izmirde bir çiftlikteyim. Günde evin önündeki yoldan ortalama 100 - 150 cg geçiyor. belki 1 - 2 tanesi apaçi değil. Ama genel olarak yargı bu şekilde ne yazıkki.

Bu yüzden apaçi değilsen, onlar gibi değil, adam akıllı bir modifiye yap ki :) onlar gibi yargılanma. Arkadaşlara da kızma.

Aynayı iptal etmeyi biri önerdi mi, birisi de buna hak verdi mi, ortalama bir insanın nevri dönebilir. çünkü birkaç yıl trafikte motosiklet kullanan herkesin başına, ya aynası olmayan yada aynasına bakmayan biri yüzünden bir olay mutlaka gelmiştir.

Kimi kazayı ucuz atlatmıştır. kimi kaza yapmıştır.. Bu yüzden ölen bile var. düşün, senin çok sevdiğin bir arkadaşın, aynası sökülen bir motosikletli arkasına bakmadan hareket ettiği için kaza yapıp ölse, aynası olmayan araç sürücülerine ne gözle bakarsın?

O yüzden onları da hoş gör. He de geç. Ama Bu bahsettiğimiz güvenlik olayından asla ödün verme.. Modifiye yap. dibine vur. Ama güvenliği ( hem kendin hem başkaları için ) asla hafife alma.

Hadi kolay gelsin.

Tİme_shİft42
25 Haziran 2013, 11:35
Aynaları sökme hiç hatta geniş açılı arkayı daha iyi gösterenler varsa onlardan tak

Jant şeridi

Koruma demiri

Tank ped gibi bir şey

Lastik değişimi

Egzoz değişimi egzozu açtırma daha az tok ses çıkaran bi şey işte :)

Tsubasa
25 Haziran 2013, 12:11

Motordan anlayan adamın hali bi başka arkadaş hadi bilmiyorsunuz haberdemi izlemiyorsunuz kaç kişi öldü bu motor hafif olduğu için o hızlarada ulaşıyor fakat güvenlik de 0 a iniyor

Ne içtiyseniz ondan bende istiyorum

Emiroğlu
25 Haziran 2013, 12:17
Aferin apachi ol , gelen geçen küfretsin ...

Küçükken saçımı sağa sola acayip şekilde tarardım babam derdi ki ' evladım adam gibi tara saçını efendi gibi gibi dolaş ortalıkta sana bu yakışmıyo ' her ne kadar söylesede kulağımın birinden girer diğerinden çıkardı ... İnsan büyüdükçe veya olgunlaştıkca anlıyo ne demek istediğini ...

Bazen bakıyorum cg tipi motorlara gülüyorum . Adam işini gücünü bırakmış gece gündüz ıvır zıvır takmış ara sokaklardada köklüyo , egzoz sesi katil eder zaten adamı . Vay anasını ya :) Çok görmemek lazım , kurtarmıyo :farao:

Uğur Gündüz
25 Haziran 2013, 12:31
Aferin apachi ol , gelen geçen küfretsin ...

Küçükken saçımı sağa sola acayip şekilde tarardım babam derdi ki ' evladım adam gibi tara saçını efendi gibi gibi dolaş ortalıkta sana bu yakışmıyo ' her ne kadar söylesede kulağımın birinden girer diğerinden çıkardı ... İnsan büyüdükçe veya olgunlaştıkca anlıyo ne demek istediğini ...

Bazen bakıyorum cg tipi motorlara gülüyorum . Adam işini gücünü bırakmış gece gündüz ıvır zıvır takmış ara sokaklardada köklüyo , egzoz sesi katil eder zaten adamı . Vay anasını ya :) Çok görmemek lazım , kurtarmıyo :farao:

Böylesi yorumları ciddiye almıyorum artık. Ben göze güzel görünecek bir motor yapma çabasındayım siz hala egzosu açıp sokak ortasında bağırtacağım bir motor yapacağım sanıyrsunuz..