PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sıfır motora plaka seçebiliyor muyuz

emrb
24 Haziran 2013, 11:37
emniyetin sitesinde plaka ayırttım sadece arabalar için mi yoksa motorada oluyor mu merak ettim.emniyete gidince hüsrana uğramayım...

Thracian
24 Haziran 2013, 11:56
Plaka seçme olayı bildiğim kadarıyla gideceğin Trafik Emniyet Müdürlüğünün insafına kalmış bir şey.İnternetten nasıl oluyor bilmiyorum ama en son benim arkadaş 0 km motosiklet için plaka almıştı.Gittiğinde boştaki plakaların listesini verdiler burdan seç dediler.Bazı tandıklar vasıtasıyla bir liste daha geldi buradan da seçebilirsiniz dediler :) .Bazı emniyet müdürlükleri bazı özel plaklar için küçük bağışlar isteyebiliyor.

emrb
24 Haziran 2013, 12:03
özel plaka değil boştaki plakalardan

Thracian
24 Haziran 2013, 12:16
Boştaki plaklar çok göze batan istenilen plakalar değilse mesala 06 BJK ....,06 AKP.... 06 CHP... gibi değilse genelde sorun çıkaracaklarını sanmam.Ama en başta dediğim gibi bütün olay tamamen gideceğin Trafik Emniyet Müdürlüğünün insafına kalmış bir şey.

DARKSTAR54
24 Haziran 2013, 12:22
Ben isim ve soyisim baş harflerini aldım emniyet müdürü tanıdıktı para vermedim ama normalde bunun için bile 100 tl yardım makbuzu kesiyorlar... Adamın durumuna göre..Ne iş yaptığına göre değişebilir..

cem_fb
24 Haziran 2013, 12:30
Bostancı trafik KTM plaka için 2.000 TL bağış istemişti, hey gidi sırada ne varsa almıştım. Vatandaşı bulduk soyalım geçirelim mantığı, sağı solu arasak amirin odasında çay içerken plaka önüme gelecekti ama muhattap olmak dahi istemiyorum hiçbiriyle.

Ramazan Can
24 Haziran 2013, 12:51
bende ducato ya RC harfleri olan plaka istedim 2000 tl bağış istediler... almadım tabikide...

emrb
24 Haziran 2013, 13:07
Bostancı trafik KTM plaka için 2.000 TL bağış istemişti, hey gidi sırada ne varsa almıştım. Vatandaşı bulduk soyalım geçirelim mantığı, sağı solu arasak amirin odasında çay içerken plaka önüme gelecekti ama muhattap olmak dahi istemiyorum hiçbiriyle.

ben burdaki plakalardan alcam http://www.ankara.pol.tr/Sayfalar/Plaka_Tahsis.aspx özel şu olsun demiyecem yani.bunlarada istemezler galiba.çoğu saçma sapan zaten

Tsubasa
24 Haziran 2013, 13:09
seri plakalar icin artı para veriyorsun. bende 10 gün önce plaka cıkartırken
KK 700 İÇİN 150 lira istediler
KK 777 için 1000 lira
ayırtma işlemi filan trafikte sökmüyor malesef netten bakıyorsun ne güzel plakalar var ama gittiğinde abuk subuk plakalar veriyorlar.
sana bile sormaz yani
ben uyanık olmasam KR 331 veriyordu az daha. abi cenabet verme biz dindar adamız diyince güldü değiştirmişti

emrb
24 Haziran 2013, 16:29
netten seçtiğimi aldım beleşe :P isim soy isim yoktu bende bi çılgınlık yapıp Angara yöremize ait 06 LA 735 yaptırdım :P