PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : VN 800 debriyaj sorunu

high_sound
23 Haziran 2013, 23:45
Arkadaslar merhaba

yeni aldığım vn 800 c motorumun debriyaj sorunu var. Özellikle motoru yeni çalıştırdığımda, 1. vitese almamla yavas yavas ilerliyor. debriyaja bassamda ayırmıyor ama bir müddet çalıştıktan sonra sıkıntı yok gibi.
Ne dersiniz balatayı değiştirmeyi düşünüyorum.
Ayrıca ustaya vermişken arka ön fren balatalarıda değiştireyim diyorum. DEBRİYAJ ve FREN balatalarında ne marka kullanmalıyım ?
Şimdiden Teşekkürler

serkanADH13
24 Haziran 2013, 00:28
kesınlıkle hazır bırakmısken yapılırken 1 seferde hersey cıksın aradan gonul rahatlıgı ıle bınebılırsınız,
balata olarak EBC yeterınce ıyı piyasada ve tabiki NEW FREN'ide unutmamak gerek...

ogzcngdk
24 Haziran 2013, 00:57
yağ soğuk olduğu zaman debriyajın arasında kalıp dönmesini sağlar yani soğuk olduğu zamanlar benim motorumda ilerliyor ısınınca geçiyor

bence bir sıkıntı yok debriyaj ayırmıyor olsa soğuk sıcak farketmeden ilerletir motoru

high_sound
24 Haziran 2013, 11:10
yağ soğuk olduğu zaman debriyajın arasında kalıp dönmesini sağlar yani soğuk olduğu zamanlar benim motorumda ilerliyor ısınınca geçiyor

bence bir sıkıntı yok debriyaj ayırmıyor olsa soğuk sıcak farketmeden ilerletir motoru

çok teşekkürler yorumun için ama korkum başka zarar vermesi ileride

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:08 ----------

kesınlıkle hazır bırakmısken yapılırken 1 seferde hersey cıksın aradan gonul rahatlıgı ıle bınebılırsınız,
balata olarak EBC yeterınce ıyı piyasada ve tabiki NEW FREN'ide unutmamak gerek...

teşk. serkan peki ebc mi newfren dersek sence hangisi?

serkanADH13
24 Haziran 2013, 23:15
EBC için çok sert ve çabuk bitmiyor diye duydum,
fakat sert oldugundan aynaları yiyormuş,

new fren daha uygun sanırım,,,

high_sound
25 Haziran 2013, 10:23
Teşekkürler serkan :)