PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Isparta Motosiklet İçin Uygun Mu ?

merak ederim
23 Haziran 2013, 22:27
3 haftaya kadar ıspartaya yerleşiyoruz aklımda motosiklet almak var şu an izmirdeyiz izmir motosiklete uygun bir şehir aklıma takılan Isparta ne durumda motosiklet var mı verilere göre 2008 yılında 28.000 motosiklet varmış 200.000 nüfuslu şehir için az değil ama ıspartada motosikletin neredeyse hiç kullanılmadığını söylüyorlar doğru mu acaba.

ha birde kar durumu nasıl soğuk korkutmaz yağmur aşırı değilse korkutmaz beni ama kar malum engel devamlı kar olan bir şehir mi Isparta.

speed_dream
23 Haziran 2013, 22:32
izmirden sonra ısparta malesef açmaz kardeşim seni kar durumu var malesef bir de çok soğuk bir yer zaten kışın mümkün değil motor kullanamazsın yazın belki 1 ay o da havalar güzel olursa .
ben daha haziranın başında yaptığım turda korkuteli üzeri gittim haziranın gününde üşüdüm hem de öğle vakti.ısparta da yayladır unutma zaten gidince göreceksin

merak ederim
23 Haziran 2013, 23:25
http://www.haber32.com.tr/haber/ispartada-kac-kisiye-otomobil-dusuyor-haberi-66806h.html

hocam burada 12 kişiden 1 inde motosiklet olduğu yazıyor sevindirdi beni :)

soğuk benim için önemli değil memleketim izmir ama uzun bir süre erzurumda yaşadım sonra ankarada 5 yıldır izmirdeyiz sıcaktan eriyeceğim.

erzurumda kar maskesini takar bisiklete atlardım ankarada uzun süre kullandım izmirde kullanıyorum inan erzurumda daha rahattı soğuğun ayarı var da sıcağın ayarı yok :)

forevermore
23 Haziran 2013, 23:30
yazın anca 1 ay binersin lafı da biraz abartı olmuş sanki :) abartmayın :) Tam koruma gezilirse hiç sorun olacağını sanmam

utkan35
23 Haziran 2013, 23:31
ıspartada kışın kullanılmazmış bi arkadaş ıspartada üniversite okuyor oda soğuk filan demez bizde yani ama kar filan olsun baya yağıyomuş hava desen çok soğuk benimde merak ettiğim tam kışlık mont eldiven pantolon güzel bir kask filan yinede soğuğu geçirirmi kuzey ülkelerinde kullandıklarına göre bence ıspartada da kullanılır herhalde tam takımla diye dusunuyorum...

merak ederim
23 Haziran 2013, 23:53
ıspartada kışın kullanılmazmış bi arkadaş ıspartada üniversite okuyor oda soğuk filan demez bizde yani ama kar filan olsun baya yağıyomuş hava desen çok soğuk benimde merak ettiğim tam kışlık mont eldiven pantolon güzel bir kask filan yinede soğuğu geçirirmi kuzey ülkelerinde kullandıklarına göre bence ıspartada da kullanılır herhalde tam takımla diye dusunuyorum...

bende ikilemde kaldım kışın kullanılmıyor diyorlar ama

http://www.haber32.com.tr/haber/ispartada-kac-kisiye-otomobil-dusuyor-haberi-66806h.html
ıspartada her 12 kişiden birinde motosiklet mevcutmuş kışın kullanılmayan bir ilde neden bu kadar çok motosiklet olsun ki anlamış değilim

http://www.gercekgundem.com/?p=528837 antalyada rakamlar bunlar

http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2012/02/28/kisi-basina-en-cok-arac-dusen-iller

extrem_015
24 Haziran 2013, 00:01
yav bilmeden atıp tutmayın yok 1 ay kullanılıyormuş bırakın bu işleri bilmiyorsanız bilmiyorum deyin ben burdur'da oturuyorum burdur iklim olarak ısparta ile neredeyse aynıdır anca 1 derece oynar ben kendim burdur'da yaz kış motor kullandım tamam soğuk havaları oluyor ama o kadar değil tam koruma ile tüm yıl boyu motosiklet kullanabilirsin ayrıca kar yağma işide yalan yılda bi kaç kere yağarsa yağar diğer zamanlar normaldir ben burdur'da karda bile motosiklet kullanıyordum yan vererek kullanması acayip zevkli oluyor tabi tecrübeliysen yoksa yeri öpersin başka sormak istediğin olursa yardımcı olabilirim

utkan35
24 Haziran 2013, 00:05
bende ikilemde kaldım kışın kullanılmıyor diyorlar ama

ıspartada her 12 kişiden birinde motosiklet mevcutmuş kışın kullanılmayan bir ilde neden bu kadar çok motosiklet olsun ki anlamış değilim

http://www.gercekgundem.com/?p=528837 antalyada rakamlar bunlar

http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2012/02/28/kisi-basina-en-cok-arac-dusen-iller

antalya zaten türkiyede en çok motosiklet olan il bencede kullanılır full koruma ile soğuk rüzgar almadıktan sonra neden kullanılmasın kışın deniz kıyafetiyle denize dalınıyorsa soğukta olsa kıyafetle full korumayla motora neden binilmesin kuzey ülkelerindede biniyorlar zaten

Green Arrow
24 Haziran 2013, 01:15
Türkiye bir kaç il hariç motor kullanılır mı sorusunu hakedicek bir iklim ve bölge yapısına sahip değil biz böyle dersek dünya için motosiklet diye birşey kalmaz arkadaşlar her bölgenin ekipmanı var giymek lazım.Böyle güzel iklimi olan bir bölgede yaşıyoruz demeyin böyle şeyler :D

merak ederim
24 Haziran 2013, 02:33
yav bilmeden atıp tutmayın yok 1 ay kullanılıyormuş bırakın bu işleri bilmiyorsanız bilmiyorum deyin ben burdur'da oturuyorum burdur iklim olarak ısparta ile neredeyse aynıdır anca 1 derece oynar ben kendim burdur'da yaz kış motor kullandım tamam soğuk havaları oluyor ama o kadar değil tam koruma ile tüm yıl boyu motosiklet kullanabilirsin ayrıca kar yağma işide yalan yılda bi kaç kere yağarsa yağar diğer zamanlar normaldir ben burdur'da karda bile motosiklet kullanıyordum yan vererek kullanması acayip zevkli oluyor tabi tecrübeliysen yoksa yeri öpersin başka sormak istediğin olursa yardımcı olabilirim

kar fazla yoksa çok iyi motosiklette yoğun gibi gözüküyor çok iyi gidince göreceğiz bakalım :)

altayfun
25 Haziran 2013, 14:14
3 haftaya kadar ıspartaya yerleşiyoruz aklımda motosiklet almak var şu an izmirdeyiz izmir motosiklete uygun bir şehir aklıma takılan Isparta ne durumda motosiklet var mı verilere göre 2008 yılında 28.000 motosiklet varmış 200.000 nüfuslu şehir için az değil ama ıspartada motosikletin neredeyse hiç kullanılmadığını söylüyorlar doğru mu acaba.

ha birde kar durumu nasıl soğuk korkutmaz yağmur aşırı değilse korkutmaz beni ama kar malum engel devamlı kar olan bir şehir mi Isparta.

merhaba kardeşim bende aslen izmirliyim.yaz kış kullanabilirsin ıspartada motorsiklet ancak soğuk kışın bayağı zorlar.2 sezon kışında bindim arabam yoktu.gerekli ekipmanlarla kullanabilirsin.ıspartada 2-3 yıldır iklim değişti eskisi gibi (ben 9 senedir ıspartadayım) çok aşırı soğuk yok.karda yılda 2-3 kere yağar en fazla 3-4 tutar.geldiğinde beklerim.

burdurlu1985
26 Haziran 2013, 23:44
niye kullanılmasın.......... ıspartaya 26 km uzaklıktayım burdurda...
iklimler değişti bunuda aklınızda tutun bence....... kışın ısparta soğuktur kabul ama 2013 içerisindde 4 kez gittim marttakini saymazsak diğerlerinde hiçbir sorun olmadı.....üşüme konusunnda.. gezme konusunda da125cc motorla kasmadan 2 saate antalyadasın(molası dahil) 15-20 dakikaya burdurdasın, 2-2,5 saata denizlidesin... sakin bir yer olduğu içinde kafan rahat olsun.. motor motor sevdası olan için heryerde kullanılabilir...............

oknglr
27 Haziran 2013, 00:45
Kütahya gibi sanki :) Şuan gündüz yanıyoruz ( daha yeni ısındı havalar haziran bitmek üzere :D ) Gece hala donuyoruz :) Ama balgibide biniliyor . Motoru ilk aldığımda mont üstüne mont giydim resmen ama yinede bindim soğuk engel değil fakat kar yağınca ne olur bilemem

egelim 43
27 Haziran 2013, 01:28
İzmir gibi bi yerden sonra pek fazla açmasada genede motor sürülebilir :cat: Askerliğimin acemilik bölümünü Ispartada yaptım havası bizim memlekete benzer bu yüzden soğuktan kulakları yara olup kabuk bağlamayan nadir askerlerdendim :P Motor ise oldukça fazladır acemiyken özellikle geceleri 2 zamanlı peugeot ların seslerini ninni gibi dinleye dinleye uyumuşluğum vakiidir :mrgreen

Benim nazarımda dünya üzerinde motosiklet sürülmeyecek memleket yoktur :wiinkk: Kutuplardada olsa motosiklet sürülür (kar motosikleti sürülür gene sürülür ) yani :wiinkk: lakin birde motor memleketleri vardırki Alanya,Antalya,İzmir,Manisa gibi :cat: resmen Tadından yenmez :cat: o memlektelerede benzemez yani :pale: