PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Biyel kolunu kranktan nasil ayiracagim ?

brtvrdrl
21 Haziran 2013, 13:25
http://s1306.hizliresim.com/1b/p/pdysm.jpg
Resimde gorundugu gibi kranki cikardim fakat biyel kolunuda sokmem gerek. Bu isin nasil yapildigini anlatirmisiniz ?

GaCCaLL
21 Haziran 2013, 15:28
Bende merak ettim şimdi.

FatihC
21 Haziran 2013, 16:18
krankın kendisi değil mi o ?

brtvrdrl
21 Haziran 2013, 16:38
krankın kendisi. biyel kolu milinin fotoğrafını çekmeye çalıştım.

Samet Ağır
21 Haziran 2013, 18:18
bu iş için gerekli tutucu aparatlarıyla beraber bir prese ihtiyacınız var..tabi birde gerçek bir ustaya..
biyel kolu söküldüğünde elinizde iki dairesel parça kalır..bunları yeniden toplarken de iki parçayı birbirine tamamen sıfırlamayı başarabilecek bir usta lazım..tüm gerekenler bir arya geldiğinde ise komple yeni krankın maliyetini geçebilir..
o yüzden önce yenisinin fiyatını araştırın derim...

GaCCaLL
21 Haziran 2013, 18:22
bu iş için gerekli tutucu aparatlarıyla beraber bir prese ihtiyacınız var..tabi birde gerçek bir ustaya..
biyel kolu söküldüğünde elinizde iki dairesel parça kalır..bunları yeniden toplarken de iki parçayı birbirine tamamen sıfırlamayı başarabilecek bir usta lazım..tüm gerekenler bir arya geldiğinde ise komple yeni krankın maliyetini geçebilir..
o yüzden önce yenisinin fiyatını araştırın derim...

samet abi F650'lerde sıkıntı çıkartıyodu biyel kolu ve dediğin gibi presle sökülüyor diye biliyordum maliyeti 500tl civarı idi,
orjinal parçasının meblası yüksek olduğu için istanbulda yapan bir yere yaptırıyorlardı.

MZ781
21 Haziran 2013, 18:23
Rektefiyiciye gideceksiniz.Kendiniz yapamazsınız.Belkide evde değiştirilemeyecek tek parça o.Değişssede iki dairenin ağırlık vs dengesi rastgele olur.

yamyamaha
21 Haziran 2013, 21:01
bir çok biley kolu elde sökülemiyor. rektefiyeci olmasa bile presi olan bir tornacı yada presi olan bir makine sanayisi şart.

brtvrdrl
21 Haziran 2013, 22:03
Alet sikintim yok pres vs. hersey mevcut. Presle baskiyi nereden uygulamamiz lazim ? Ne sekilde nasil sokulecegi hakkinda bilgi verirseniz deneyecegim

cool113
21 Haziran 2013, 22:29
eğer çin malı kranksa uğraşmayın yeisini alın derim. biyel kolu çaktırmak bazen orjinali gibi randıman vermiyor. daha çabuk dağılıyor. işinin erbabı biri tarafından yapılması gerekli.

serkanADH13
21 Haziran 2013, 22:48
krank kol değişimi kişisine göre dğişir,
Topkapı DİKRAN usta var bu işlerin ehlidir Fakat bayağııııııı bir para ister,

normalde 125,,250 cc krank kol değişim fiyatları 30 lira ile 100 lira arasında fiyat verebiliyorlar,
onun dısında sen sokmeye calısır ısen eger cok dıkkat et,
hafıf çapraz denk gelır ıse herseyı mahvedersın,
ve kolda yıne bosluk olur,
fazla sıkıstırırsan rulmanda kıtleme olur,
saga sola hafıf oynayacak,

olurda sokecek yer bulunamaz ıse ptt ıle bana gonderırsen aynı gun gerı gonderırım,,,
15,,20 lira cıvarı ücret veririz tornacıya,,,

brtvrdrl
21 Haziran 2013, 23:11
krank kol değişimi kişisine göre dğişir,
Topkapı DİKRAN usta var bu işlerin ehlidir Fakat bayağııııııı bir para ister,

normalde 125,,250 cc krank kol değişim fiyatları 30 lira ile 100 lira arasında fiyat verebiliyorlar,
onun dısında sen sokmeye calısır ısen eger cok dıkkat et,
hafıf çapraz denk gelır ıse herseyı mahvedersın,
ve kolda yıne bosluk olur,
fazla sıkıstırırsan rulmanda kıtleme olur,
saga sola hafıf oynayacak,

olurda sokecek yer bulunamaz ıse ptt ıle bana gonderırsen aynı gun gerı gonderırım,,,
15,,20 lira cıvarı ücret veririz tornacıya,,,

Abi senin yer yanilmiyorsam istanbul gaziosmanpasada. Tam nerede ?

ferad
21 Haziran 2013, 23:19
Biyel kolu uzerindeki sayilar ne anlama geliyor bilen var mi acaba ?