PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor Yağı

haliloguzhan
21 Haziran 2013, 01:39
Arbalar için olan motor yağı, motoruma koysam bir sorun çıkarırmı acaba konuya hakim olanlardan yardım istiyorum ::sos::

egelim 43
21 Haziran 2013, 01:47
Çok afaki bi sorun teşkil etmesede genede ben motosiklet için üretilmiş olan yağlardan kullanmanızı tavsiye ederim :cat: sebebine gelince araba yağları sadece motor içerisinde kullanılan yağdır çünkü arabaların şanzumanları ayrıdır ve ayrıca şanzuman yağı kullanılır ; Fakat motosikletlerin büyük çoğunluğunda ise kullandığımız yağ ile hem motor yağlaması hem şanzuman yağlaması yapılmaktadır :cat: eğer motorunuzda otomobil motor yağı kullanır iseniz bu size sert ve kemikli vites geçişleri şanzumanınızda normalden daha fazla aşınma gibi problemler çıkarabilir :farao:

Yağ motosikletin kanı canı ciğeri bi manada her şeyidir o yüzden kaliteli bi marka motosiklet yağı kullanmanızı ve kitapçığında yazan servis bakım aralıklarındaki km lerde değiştirmenizi tavsiye ederim :bounce:

Kazasız sürüşler :rendeer:

fearless06
21 Haziran 2013, 01:48
ben daha önceden çok kullandım herhangi bir sıkıntı yapmadı. Tabi fiyat olarak daha uygun olduğu için tercih ediliyor fakat yinede motosiklet için üretilen yağları kullanmakta fayda olacağını düşünüyorum.

haliloguzhan
21 Haziran 2013, 01:53
Çok afaki bi sorun teşkil etmesede genede ben motosiklet için üretilmiş olan yağlardan kullanmanızı tavsiye ederim :cat: sebebine gelince araba yağları sadece motor içerisinde kullanılan yağdır çünkü arabaların şanzumanları ayrıdır ve ayrıca şanzuman yağı kullanılır ; Fakat motosikletlerin büyük çoğunluğunda ise kullandığımız yağ ile hem motor yağlaması hem şanzuman yağlaması yapılmaktadır :cat: eğer motorunuzda otomobil motor yağı kullanır iseniz bu size sert ve kemikli vites geçişleri şanzumanınızda normalden daha fazla aşınma gibi problemler çıkarabilir :farao:

Yağ motosikletin kanı canı ciğeri bi manada her şeyidir o yüzden kaliteli bi marka motosiklet yağı kullanmanızı ve kitapçığında yazan servis bakım aralıklarındaki km lerde değiştirmenizi tavsiye ederim :bounce:

Kazasız sürüşler :rendeer:

çok teşekkür ederim :cherry:

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:51 ----------

ben daha önceden çok kullandım herhangi bir sıkıntı yapmadı. Tabi fiyat olarak daha uygun olduğu için tercih ediliyor fakat yinede motosiklet için üretilen yağları kullanmakta fayda olacağını düşünüyorum.

performas olarak farkı oldumu ?

M.balibey
21 Haziran 2013, 02:15
bizim serviste koymuşlardı bir kere debriyaj kaçırıyordu adam koyduğuna pişman olmuştu 500 kmdeki motorun garantiden debriyaj değişti

haliloguzhan
21 Haziran 2013, 02:29
hadi yaa 1 litre yağ parası verlim daha büyük sorular olmasın

satoyama
21 Haziran 2013, 04:41
ıslak debriyajlı motosiklet kullanıyorsanız, özellikle motosiklet yağı olmasına dikkat ediniz.. bazı yağlar @M.balibey dediği sonuçları doğuruyor

scooter için farketmez

cool113
21 Haziran 2013, 09:34
ben scooter motosikletimde castrol edge 5w40 tam sentetik yağ kullanıyorum. problem yaşamadım. 4 lt 70 TL. performansıda 10w40 yağa göre çok daha iyi