PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TAVSİYELERİNİZİ BEKLİYORUM ACİL 1 HAFTA İÇİNDE

alq3r
18 Haziran 2013, 04:33
ARKADAŞLAR ABİLERİM VE ABLALARIM BEN YENİ EHLİYETİMİ ALDIM MOTOR TUTKUM YOKTU SÜRMEKTEN ZEVK ALMAYA BAŞLADIM EHLİYETTE OLUNCA KORKUSUZCA AKRABALARIMIN MOTORLARINI KULLANIYORUM ARABA ALAMADIGIMIZDAN DOLAYI BABAM MOTOR ALMAMI ÖNERDİ BEN KUBA STRİKE 150CC DÜŞÜNDÜM AMA BENİM BOYUM 1.85 KİLO 52 HALİYLE ZAYIF OLDUGUMDAN 100LÜK MOTOR AL DEDİLER 150LİGİ YÖNETEMEZSİN GİBİ KONUSTULAR 125LİK BRETON KULLANIYORUM ARADA AMA ORTA AYAKLIGA BİLE ALAMIYORUM :) SİZİN GÖRÜŞLERİNİZ VE ÖNERİLERİNİZ NEDİR BEN 100LÜK ÇİTA NIN YENİ CIKANINI DÜŞÜNDÜM AMA SİZCE HANGİSİ GÜZELSE BANA YARDIM EDEBİLİRMİSİNİZ TEŞEKKÜRLER...

Levsy
18 Haziran 2013, 05:28
Yönetilemeyecek 150'lik motor ha? :)

Çok kısa boylu biri için 150 cc'lik bir cross söz konusu ise, belki bundan bahsedilebilir. 125-150 cc motosikletler 120-130 kg civarındadır ve motor gücü de hak getire, merak etme öyle sıkıntıların olmaz. Kaldı ki 125'lik bir motoru zaten kullandığını söylüyorsun.

ÇOĞU ACEMİNİN KABUSU: ORTA SEHPA MESELESİ

Orta sehpaya alamama nedenin, muhtemelen hemen her acemi gibi motosikleti patates çuvalı misali kaldırmaya çalışmandandır.

Orta sehpaya sağ ayağınla bas ve sehpanın sağ ayağının da yere temas ettiğinden emin ol. Çoğu kişiyi çuvallatan, sehpanın sağ ayağının yere değmediğinin farkında olmayarak dengeyi kaybetmesidir.

Sol elciği ve arkadaki artcı tutacağı veya port pagaj demirini tut.

Motoru sehpaya alan asıl hareket onu yukarıya kaldırmak değil, geriye doğru çekmektir. Bu arada sadece hafifçe yukarıya doğru kaldıracaksın o kadar.

Ağırlığını hafifçe sehpanın bastığın demirine vererek yukarıdaki hareketi sadece kol gücünle değil, beden hareketinle de destekleyerek yap. Enee motorun sehpada :)

(Unutma, geri/yukarı kombinasyonunda öncelik geriye çekmede)

alq3r
18 Haziran 2013, 13:14
Yönetilemeyecek 150'lik motor ha? :)

Çok kısa boylu biri için 150 cc'lik bir cross söz konusu ise, belki bundan bahsedilebilir. 125-150 cc motosikletler 120-130 kg civarındadır ve motor gücü de hak getire, merak etme öyle sıkıntıların olmaz. Kaldı ki 125'lik bir motoru zaten kullandığını söylüyorsun.

ÇOĞU ACEMİNİN KABUSU: ORTA SEHPA MESELESİ

Orta sehpaya alamama nedenin, muhtemelen hemen her acemi gibi motosikleti patates çuvalı misali kaldırmaya çalışmandandır.

Orta sehpaya sağ ayağınla bas ve sehpanın sağ ayağının da yere temas ettiğinden emin ol. Çoğu kişiyi çuvallatan, sehpanın sağ ayağının yere değmediğinin farkında olmayarak dengeyi kaybetmesidir.

Sol elciği ve arkadaki artcı tutacağı veya port pagaj demirini tut.

Motoru sehpaya alan asıl hareket onu yukarıya kaldırmak değil, geriye doğru çekmektir. Bu arada sadece hafifçe yukarıya doğru kaldıracaksın o kadar.

Ağırlığını hafifçe sehpanın bastığın demirine vererek yukarıdaki hareketi sadece kol gücünle değil, beden hareketinle de destekleyerek yap. Enee motorun sehpada :)

(Unutma, geri/yukarı kombinasyonunda öncelik geriye çekmede)

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ABİ AMA DAHA KARARSIZIM HANGİSİ OLSUN DİYE... ORTA SEHPA OLAYINIDA ÇOK GÜZEL ANLATMISSIN ELLERİNE SAGLIK

raven71
18 Haziran 2013, 13:42
150 cc lik bir motosikleti rahatlıkla kullanabilirsin bence. 125 cc kullandığına göre onu da kullanırsın arada ağırlık olarak ve güç olarak çok fark yok. 150 cc de tvs apache cbf 150 ye göre daha dengelidir virajlarda. bunun sebebi apache (1260mm) cbf (1335mm) ye göre daha kısa tekerlek aralığına sahip olmasıdır.

alq3r
18 Haziran 2013, 13:58
150 cc lik bir motosikleti rahatlıkla kullanabilirsin bence. 125 cc kullandığına göre onu da kullanırsın arada ağırlık olarak ve güç olarak çok fark yok. 150 cc de tvs apache cbf 150 ye göre daha dengelidir virajlarda. bunun sebebi apache (1260mm) cbf (1335mm) ye göre daha kısa tekerlek aralığına sahip olmasıdır.

TVS APHACHİ RTR 150 NİN YEŞİLİ AKLIMI UÇURDU AMA FİYATI ÇOK BANA GÖRE SUANDA YOKSA BİN TL DAHA OLSA HİÇ DÜŞÜNMEM ONU ALIRDIM ŞAHSEN AMA KUBA STRİNG 150 YE BAKTIM 2250 DEDİLER ONA PLAKA MASRAFI FLAN 2750 Yİ BULUR ZATEN... ama anlatımınız çok açıklayıcı olmuş TEŞEKKÜR EDERİM

raven71
18 Haziran 2013, 14:18
TVS APHACHİ RTR 150 NİN YEŞİLİ AKLIMI UÇURDU AMA FİYATI ÇOK BANA GÖRE SUANDA YOKSA BİN TL DAHA OLSA HİÇ DÜŞÜNMEM ONU ALIRDIM ŞAHSEN AMA KUBA STRİNG 150 YE BAKTIM 2250 DEDİLER ONA PLAKA MASRAFI FLAN 2750 Yİ BULUR ZATEN... ama anlatımınız çok açıklayıcı olmuş TEŞEKKÜR EDERİM

hangi şehirdesin ve bütçen ne kadar?

alq3r
18 Haziran 2013, 14:51
hangi şehirdesin ve bütçen ne kadar?

HATAY İSKENDERUNDAYIM BÜTÇEM 2000-2500 ARASI SUAN AYIRDIGIM