PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : YBR 125 yağ filtresi değişimi

falcon41
11 Nisan 2006, 22:53
Selam, yeni almış olduğum YBR 125 motosikletin ilk bakımı yaklaşıyor şu anda 465 km. de bugün servise sordum ilk bakımda ne yapılıyor diye sadece yağ değişimi yapıldığını söyledi,yağ filtresi değişimini sordum YBR lerde yağ filtresi değişimine gerek yok dedi,acaba doğrumudur uzman arkadaşların görüşleri ile yardımcı olmalarını bekliyorum şimdiden teşekkürler.:)

RedStar
11 Nisan 2006, 23:36
Aynı soruyu bende soruyorum ben Keeway SL kullanıyorum ve 1900 Km oldu 2 serviste sadece yağ değişimi ve Sübap ayarı yapıldı ne hava filtresi nede Yağ fitlerine kimse el sürmedi

Olcay Avşar
12 Nisan 2006, 08:45
Küçük cc motorların birçoğunda yağ filtresi çay süzgeci gibi bir malzemedir, yani değişimine gerek yoktur (yırtılmadığı sürece) Ama 2-3 yağ değişiminde bir hava tutmak gözeneklerin temizlenmesi için iyidir.

yilmazelektrik
12 Nisan 2006, 09:31
hiç değiştirmen gerekmiyor en azından sağlam kalıncaya kadar arasıra temizle yağ değiştirince.

Makine
12 Nisan 2006, 09:42
Küçük motorlarda olmaması aslında kötü. Daha zor şartlarda şehir içinde çalışıyor ve kullanımda ortalama devirleri büyük hacimlilere göre daha yüksek. Yağ çok daha çabuk atıkla doluyor. Ayrıca kavramada yağın içinde olduğu için kavrama atıklarıda devamlı yağla geziyor. Filtre uygulamasında belli büyüklüğe kadar olan parçalar yağdan temizlendiği için özellikle kirli yağdan hayatı kritik olan rulmanların ömrü çok uzuyor. Süzgeçler sadece büyük parçaların pompaya girip pompayı kitlemesini ve bozmasını önlemek için var. Yağ süzmede çok etkili değildir.

Görüşmek üzere.

berkman
03 Haziran 2008, 01:09
bende pendikteki yamaha servisine sormuştum. Yağ filtresi ne zaman değişir diye. Usta bana, "gerek yok tel süzgeç bu bişey olmaz"
dedi.

mterayes26
03 Haziran 2008, 01:30
Aynı soruyu bende soruyorum ben Keeway SL kullanıyorum ve 1900 Km oldu 2 serviste sadece yağ değişimi ve Sübap ayarı yapıldı ne hava filtresi nede Yağ fitlerine kimse el sürmedi

1900 km de sübap ayarı gereksiz bence yani 3000 de yapsa neyse de erken yapmıs