PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : totalden benzin aldım motor çalışmadı

mehmet0707
15 Haziran 2013, 01:21
benzin yolda bitti . en yakın total var aldım benzini motor çalışmıyor denedim bi kaç kere marş çalıştı durdu çalışıp duruyor sürekli gaz istiyor.
iyi kötü kendimi bixzim ustanın yanına attım. durum böyle böyle. motor çalışmıyor çalışırsa hemen duruyor falan buji hava filtresi kalbüratör temizlik falan düzelmedi. benzini nerden aldın dedi total den dedim. sakın bi daha ordan alma benzin bozuk dedi neyse şimdi düzene girdi ama olan bizim 30 tl ye oldu.

Kaangngr
15 Haziran 2013, 01:24
Geçmiş olsun shell den ve opetten başka yerden almam ben mecbur kalmadıkça..

ogzcngdk
15 Haziran 2013, 01:42
bp, shell, po dan aldım şimdiye kadar sıkıntı çıkmadı...

SULH
15 Haziran 2013, 01:53
2 kez benzin aldım. ilki shell, hiç bi problem yok. ikincisi bp daha bugün aldım 30 km yol gittim bi sıkıntı yok. rolanti ayarın düşük olabilir mi? benzin aldığın zamana denk gelmiştir belki? olur mu olur :)

KeaSH-07
15 Haziran 2013, 04:54
elinden geldiği kadar aynı istasyondan yakıt almak iyidir
bp shell total olayı değil bu aynı markaların yakıtları istasyondan istasyona farkediyor
bazı istasyon sahipleri çok yavşakca hileler yapabiliyorlar

mehmet0707
15 Haziran 2013, 08:43
motoru yeni aldım motoran torro 100 cub bir haftadır bi sıkıntısı yoktu basıyorum düğmeye tık çalışıyordu.
dün benzin bitti yenisini aldım ama uğraştım çalışıyor gaz vermezsen hemen stop ediyor. belki rolanti düşük olabilirdi
neyse bundan sonra bilmediğim yerden benzin almam artık.

xgjao
15 Haziran 2013, 11:02
dua et 30 tl bizde totalde bi ara kumandalı araba kampanyası vardı 3 kere 100 tl lik mazot veya benzin alana hediye araba diye biz 3 kere aldık sonra 3 enjektör tıkandı 9,000 tl masraf çıktı ALLAHTAN enjektör temizleyici koyduk her mazot aldığımızda düzeldi şuan ve hep shell den alıyoruz hiç sıkıntı yok shelli tavsiye ederim

aranel
15 Haziran 2013, 11:46
opet ve hep aynı istasyondan almak en güzeli.

xismailaydin
15 Haziran 2013, 12:01
Merhaba arkadaşlar,

Ben de mümkünse hep aynı istasyonu seçmenizi tavsiye ederim.

Benim gibi çok geziyorsanız ve hep aynı yeri tutturamıyorsanız da Shell ve Opet'i önerebilirim. PO ve Full'den kesinlikle uzak durun. BP ile ilgili bilgim yok. Alpet de idare eder. (Her Alpet'te 97 oktan olmayabilir.)

otopsici
15 Haziran 2013, 12:57
hangi istasyon olduğu önemli değil
1 liralık benzin alsanız dahi plakanızın yazdığı fişi alın
kanunen benzinden kaynaklı arızayı benzin istasyonu karşılamak zorunda
bir kaç kez başıma geldi sakın aman kim uğraşacak demeyin

cx571
15 Haziran 2013, 13:01
Shell ile Bp İyidir. Total Pişmanlıktır. Aynı şey başıma geldi diyemem ama Totaldan almıstım denemek için bi sefer. motor öksürdü. motorda çekiş denen birşey kalmadı .

canerol
15 Haziran 2013, 17:13
bende yolda kalmayayım diye po dan aldım 1 km sonra motor stop etti.aha dedim benzin kötü :)
sonra önce bujiyi söktüm buji kesmiş benzinde bişe yok :)
bujiyide ben ngk almaya gittim adam ben bak bu bujiyi 600 cc motorumda kullanıyorum al bundan kullan dedi ne olacak aldım taktım 50 km sonra başıma gelen olay :)

mehmettayfur
15 Haziran 2013, 18:23
hangi istasyon olduğu önemli değil
1 liralık benzin alsanız dahi plakanızın yazdığı fişi alın
kanunen benzinden kaynaklı arızayı benzin istasyonu karşılamak zorunda
bir kaç kez başıma geldi sakın aman kim uğraşacak demeyin

Aynen katılıyorum.Bu nedenle motor yaptıran arkadaşım var.O fiş elinde olursa,tüm masrafını çatır çatır ödemek zorunda.Ortalık hileli
yakıt satan üçkağıtçı istasyon dolu

abdullah_03
15 Haziran 2013, 19:05
istasyondan kaynaklıdır bence veya değildir bilemem ben opetten alıyodum kafamı bozdular shell e başladım arasıra po vetp dende alıyorum bunlardan bi sorun yaşamadım

İŞTE İSTASYONLARDAKİ HİLELER

-Kaçak akaryakıtın istasyonlar dışındaki yakın mesafelerde bulunan tankerler ve bidonlarla ile nihai tüketiciye satılması

-Akaryakıt istasyonunda araç plakası girilmeden satış yapılması ve satış sonrası fatura verilmemesi

-Türkiye'de akaryakıt satışlarının kontrol altına alınması ve vergi kaybının önlenmesine yönelik olarak oluşturulmuş bulunan ve akaryakıt pompasına bağlı bulunan ödeme kaydedici cihazların en önemli parçası olan yazar kasa ara birim ünitesinin devre dışı bırakması suretiyle haksız kazanç sağlaması

-Akaryakıt istasyonlarında araç yoğunluğunun fazla olduğu saatlerde, istasyon çalışanlarınca araçların bilinçli olarak eksik veya kaçak yakıt veren belirli sayaçlara yönlendirilmesi

-Akaryakıt istasyonları denetimleri esnasında, bilinçli elektrik arızası meydana getirilmek suretiyle hileli akaryakıt satışı yapılan sayaçların, uzaktan kumanda düzeneği ile durdurulması

-İstasyon içinden veya etrafından giriş çıkış yapılabilecek ve dikkat çekmeyecek yolların bulunması

-İstasyon etrafında bulunan bazı alanların özellikle karanlıkta bırakılmış olması ve bu alanların özellikle istasyona ait kamera gözetleme alanının dışında bırakılması

-İstasyonun herhangi bir yerinde vaziyet planı dışında duvarla çevrili veya akaryakıt tankerlerinin görünmeden boşaltım yapabilecek alanlarının olması

-Akaryakıta karıştırılması yasak olan ve daha ucuz yollarla temin edilen katkı maddelerinin (Nafta, Gaz Yağı vb.) akaryakıta karıştırılması suretiyle standardı bozulmuş akaryakıtın tüketiciye satılması

-Akaryakıt olarak kullanılması yasak olan akaryakıt harici petrol ürünlerinin (baz yağ, solvent vb.) doğrudan veya basit işlemlerden geçirilerek piyasaya sunulması

-Kaçak yollarla vergisi ödenmemiş (ulusal markersiz) olarak yurda sokulan ve akaryakıt istasyonlarında satışa sunulan akaryakıtın, istasyon sahiplerince yeraltına gömülmüş gizli tank ve bu tanklara bağlı olarak uzaktan kumanda ile çalışabilen gizli düzenekler yardımı ile belirli sayaçlarda nihai tüketiciye satılması

-otogazda hava ısısına göre hacim ölçen bi alet var onu devre dışı bırakıyolar ve otogaza su karıştırıldığını duymuştum ve daha bilmediğimiz çeşitli dolaplar dönmektedir :)