PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : HONDA VT250 F 250cc 35 Hp 2 Silindir (1994)

mete_han
14 Haziran 2013, 22:01
..

Şu motorun kalitesi işçiliği tarzı herşeyiyle benim motosikletlere aşık olduğum dönemlere ait...

paranız varsa mutlak alınız...param olsa hobi ve hatıra amaçlı alıp evimin bir köşesine koyardım...

gönül ister ki şu an üretilen 250 lik makinalarda bu sağlamlıkta ve gücte olsun...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-v2-silindir-250cc-35-hp-orjinal-japon-honda-vt250f-su-sogutmali-128372739/detay

sizlerin dikkatini çekmek için bu konuyu veriyorum...motosikletle alakam yoktur...çok temiz...bildiğiniz müzelik...yakın tarihe damgasını vurmuş saklanacak bir makinedir...hayallerimi hep süsledi...:cat:

gördüğüm kadarıyla makina stıkırlarına kadar tüm orjinalliğini koruyor...

http://www.bikepics.com/honda/vt250/94/pics.asp

Garip
14 Haziran 2013, 22:03
mete abi tam bizlikmiş bu motor.. :)

mete_han
14 Haziran 2013, 22:06
mete abi tam bizlikmiş bu motor.. :)

aynen gringo...:P

ovvv sym evo almışızzz :thumright

Samet Ağır
14 Haziran 2013, 22:42
zamanında benim arabama karşılık takas teklif edilmişti..erzincandan gelme o motor..hatta önünde kocaman 24 yazıyordu...ama sanırım kimse memnun kalmadı..her alan ballandıra ballandıra satmaya çalışıyor hemen...(uzun zamandır bakarım motora.ilandan neredeyse hiç kalkmıyor..sahibi dışında)

oralet07
14 Haziran 2013, 23:05
zevklerimiz aynı :)
benimde almak istediğim motor eski kasa ninja 250

http://www.bikerplaza.com/image/cls/Kawasaki_Ninja_250_R_2005_Shawn_1.jpg

http://images03.olx.com/ui/3/54/34/58015034_1.jpg

http://www.pashnittours.com/photos/2005-4-29/155_5597-ninja.jpg

Garip
14 Haziran 2013, 23:40
aynen gringo...:P

ovvv sym evo almışızzz :thumright

evet abi. aldım bakalım.. motoru sattım..üzüldüm baya annem babam da burdalardı.. götürdüler beni bayiye.. anaa :) bakmaya diye gittik baktım pazarlık yapılıyor :) aldım geldim.. plaka işi sürüyor hala haftaya kaldı :( darısı basına abicim..

mete_han
14 Haziran 2013, 23:59
evet abi. aldım bakalım.. motoru sattım..üzüldüm baya annem babam da burdalardı.. götürdüler beni bayiye.. anaa :) bakmaya diye gittik baktım pazarlık yapılıyor :) aldım geldim.. plaka işi sürüyor hala haftaya kaldı :( darısı basına abicim..

hayırlısı olsun aga...deli makinadır...bildiğin gibi değil yani...

htmetin
15 Haziran 2013, 00:07
V-twin, ciğer sağlam anlayacağın. Şimdi 250 cc diye satılan motorların çoğu fıtı fıtı.. Üzülüyorum.

F54
15 Haziran 2013, 00:14
kanka amma antika adamsın sen yaw:P
hep kendin gibi motor bakıyorsun:sunny:
şöyle ileri teknoloji bi makina beğensen dişimi kıracağım vallaha:mrgreen:
mesela agusta ducati gibi markalara yönelsen diyorum şu honda sevdan ın sebebini bi çözemedim gitti:silent:
en son bende alacağım bi honda bakalım ne varmış bu honda da:cherry:

TATLIHIZ
15 Haziran 2013, 01:17
Serefsizler ya,,Hondaları böyle getirdiler,,Honda deyince aklıma hep c90 lar, Titan,İnnovalar gelir Simdi behhhh.. Bitiyor bitiyorrrr...

madlive
15 Haziran 2013, 03:20
Bu makinaya bir kaç ay önce alıcı olarak gittik baktık. Görsel olarak çok güzel fakat makinası çok sesli yani mekaniki sesi çok geldi bize. Kranktan falan tamir görmüş sanırım. Fıtı fıtı değil çok gürültülü çalışıyordu. Yani motoru yarılmıştı. Biz beğenmedik ciddi ciddi alıcı olarak gittik. Kmsi 43 ya da 48 binlerdeydi.

Performans olarak Hyosung Gt250r dan bir tık daha iyi gibi geldi bize, 2 viteste arka lastik sarmaya çalışıyordu.

KeaSH-07
15 Haziran 2013, 03:39
mesela agusta ducati gibi markalara yönelsen diyorum şu honda sevdan ın sebebini bi çözemedim gitti:silent:
yamahacı adam hondayı beğenmez yamaha başkadır başka ;)

satoyama
15 Haziran 2013, 03:49
çok zenginim koleksiyon yapıcam, üzerinde walkman dinliycem, bunda hatıralarım var bana 90ları hatırlatıyor, arada bir rolantide çalıştırıp yıkayıp silicem diyorsan alınır.

ama fiyasko bir motor. zamanında hondanın deneme amaçlı düşük ccler üzerinde ilk yüksek HP ler çalışmalarının ürünü. motor hacminie göre beygir orantısı fazlaysa o motordan bişey beklemiyceksin.

zaten motor yapısı olarak ve kymco venox 250 , hyosung gt250 lerin atası.

beylik silahı gibi motorlar bunlar. hitap ettiği kesim belli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:43 ----------

ha bu olur tamam derim . :mrgreen:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/ae/GPZ900R_A16Ninja.jpg

htmetin
15 Haziran 2013, 12:25
çok zenginim koleksiyon yapıcam, üzerinde walkman dinliycem, bunda hatıralarım var bana 90ları hatırlatıyor, arada bir rolantide çalıştırıp yıkayıp silicem diyorsan alınır.

ama fiyasko bir motor. zamanında hondanın deneme amaçlı düşük ccler üzerinde ilk yüksek HP ler çalışmalarının ürünü. motor hacminie göre beygir orantısı fazlaysa o motordan bişey beklemiyceksin.

zaten motor yapısı olarak ve kymco venox 250 , hyosung gt250 lerin atası.

beylik silahı gibi motorlar bunlar. hitap ettiği kesim belli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:43 ----------

ha bu olur tamam derim . :mrgreen:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/ae/GPZ900R_A16Ninja.jpg

"Beylik silahı" derken?

ferhatkars
15 Haziran 2013, 13:12
zamanında benim arabama karşılık takas teklif edilmişti..erzincandan gelme o motor..hatta önünde kocaman 24 yazıyordu...ama sanırım kimse memnun kalmadı..her alan ballandıra ballandıra satmaya çalışıyor hemen...(uzun zamandır bakarım motora.ilandan neredeyse hiç kalkmıyor..sahibi dışında)

bende 2008 de erzincanda askerlik yaparken devamlı görüyordum...
bu o motor ise; grenajların da eksi var...
benim gördüğüm full grenajlı idi...bunda sadece alt sakal var...

iptaluyelik02
15 Haziran 2013, 13:22
Bu motor bir kaç yıldır Çorlu'daydı,Sunaybg nin motorlarından biridir

Samet Ağır
15 Haziran 2013, 14:21
bende 2008 de erzincanda askerlik yaparken devamlı görüyordum...
bu o motor ise; grenajların da eksi var...
benim gördüğüm full grenajlı idi...bunda sadece alt sakal var...
çok iyi biliyorum bu motoru..hem erzincanda bu motordan birkaç tane olma ihtimali ne kadar ki??:P

Bu motor bir kaç yıldır Çorlu'daydı,Sunaybg nin motorlarından biridir

evet abi..çorluda idi bir ara...şimdi akibeti hakkında bilgim yok..
ama sanırım bu motorun (ARTIK) dışı seni yakar içi beni durumu vardır...

mete_han
15 Haziran 2013, 21:45

Fatoş hoşaftan ne anlar diyorum sadece...:P

F54
15 Haziran 2013, 22:15
metoş sana da bunlar yakışır zaten başka birşey demiyom::xs26::

mete_han
15 Haziran 2013, 22:24
ruhsuz herif şu motordaki geçmişe dair izler seni heyecanlandırmıyor mu..moron...:P

F54
15 Haziran 2013, 22:28
ganga beni eski püskü şeyler heyecanlandırmaz:mrgreen:
beni 19 luk çıtırlar heyecanlandırır :cherry:
senin anlayacağın koca karılar heyecan yaratmaz bende:pale:

mete_han
15 Haziran 2013, 22:41
Mature ulen dingil...:P

F54
15 Haziran 2013, 22:45
ee kanka kanlı canlı severim yani:cherry:

mete_han