PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Motorum İlk Heyecanım ve Acemiliğim..

emrcbk
13 Haziran 2013, 14:37
Hepinize iyi günler öncelikle yazıma başlamadan şunu belirtmek istiyorum motorum falcon sk 125 sport, 2,650 tl ye aldım lütfen onu almasaydın şunu alsaydın yazık olmuş falan gibilerinden öneri verip şevkimi kırmayın maddi konular yüzünden dostluklardan falan taksit ile bu modeli aldım benim hoşuma gidiyor mu gidiyor,ozaman bi sıkıntı yok.

Evet başlayalım,ben ehliyeti yeni almış bi genç olarak motorda aşırı acemiyim dün babamla gittik aldık işte plakayı falan hallettik neyse geldik eve yok çalıştıramıyoruz marş basıyoruz gaz veriyoz çalışmıyor.Meğersem ateşlemeyi kesmek için bi düğme varmış o açıkmış çalışmıyor :D Neyse çalıştırdık ama babam hiç motor sürmemiş ben desen debriyaj nerde diye sorcak haldeyim.Şaka bi yana teorik olarak herşeyi biliyorum almadan çok okurum araştırırım herşeyi nasıl yapılcagını biliyorum ama deneysel olarak uygulamadım :D.Babamın tanıdıgı bi abi vardı motorcu işte o geldi falan attı benı arkasına o basıyo allah ne verdıyse ben arkada korktum.Ama hiç bana sürdürtmedi oda dedi söyle böyle yapcan diye gitti.Bu sabah kalktım tek basıma çıkarttım işte attım boşa çalıştırdım debrıyaja basıp 1 e attım tam debrıyajı salarken gaz verdım ama stop ettirdim :D 5-6 kere böyle denedim hem stop ediyor.Kafayı yicektim yine olmaz diye bu sefer kalktı :D Döndüm bi kaç tur mahallede 1. viteste korkuyorum şimdi vites atmaya neyse kapının önünde dur kalk yaptım stop ettirmeden kalktım neyse dedim biraz daha geziyim diye tabi hiç bilmedigim için 1de gidiyodum sonra 2 ye attım güzelde attım galiba bana bi sorun yok gibi geldi bide motor daha rahat etti gibi geldi 1de sanki zorlanıyo gidibiydi ama 3e falan hiç amadım genelde 4000-5000 devirde kullandım ama 2 ye attıktan sonra zaten yavas gittiğim için düşürmedim vites acaba düşürmelimiyim? 20-30 la falan gezdim mahallede bi döner kavsak var ordan geçerken arabalara yol verdim ama stop ettirdim :D ögrencez yavas yavas tek sorun kalkış bide vitesli atıyorum ama dogrumu onlardan emin degilim sorum zaten tek o 1de kalkıp biraz gidip 2 ye attıktan sonra mesela durduk sonra 1e atıpmı kalkmalıyım yoksa 1de devammı onu bılmıyorum , resimleri eklicem en yakın zamanda buralarda yagmnur camur ilk günde batırdım havalar az düzelsin şöyle cilalıyıp çekcem :D Yalnız gerçekten çok güzel bi duyguymuş hani bazı şeylere vardır anlatılmaz ya buda öyle çok acayip zevk aldım .

kral8181
13 Haziran 2013, 14:43
Öğrenisin kardeş yavaş yavaş Ama birden öle öğrenmiş gibi basıp ön falan kaldırma :)

emrcbk
13 Haziran 2013, 15:00
yok motoru bi stop ettirmeden kaldırsam o bana yetiyo :D

murat0642
13 Haziran 2013, 15:12
2. veya 1 haric hangı vitesde durursan dur 1 . viteste kaldırmalısın hocam . hayırlı olsun bu arada makınen . allah kaza bela vermesin ( bu arada ekipmanların tam mı kasksız sakın sürme )

MeliksahMELO
13 Haziran 2013, 15:16
Hayırlı olsun. İnşallah büyük bir kaza atlatmadan iyice öğrenirsin. :king:

Yakınlarda trafiğe kapalı bir alan varsa, orada iyice alış bence.
Ayrıca kask ve koruma kıyafetleri kullanmalısın. Yapman gereken ilk şey bu. Motosikletin zevkini çıkaramadan kullanamayacak hale gelmek kötü olur. :pale:

Umarım ben de yakında alırım motosikletimi, ben de senin gibi öğrenmeye çalışırım. Darısı başıma... :cherry:

cx571
13 Haziran 2013, 15:17
Kardeş yenide olsan eskide sürücüde olsan (EKİPMAN FULL OLSUN) kısa zmanda alışırsın 1 hafta sonra tek teker dersin kendıne :)

emrcbk
13 Haziran 2013, 15:29
eldiven ve kask aldım okadar ahım şahım şeyler degil ama feyizoğlundan aldım 65 liralık bi eldiven iş görür şimdilik trafiğra alısınca daha iyisini alırım bide ls2 kask aldım 130 liralık bi kask oda şimdilik iş görür gibime geliyo bütçe bunlara yetiyo trafiğe çıkmadıgım içi sorun yok mahallede dolanıyorum dedigim gibi en fazla 2 . viteste :D hediye bi kask verdiler yanında içinde kuması zaten çekince geliyo altında beyaz süngerimsi şeylere varya beyaz esyaların etrafında falan olur pul pul ondan var acayip bi kask :D 5-10 lira falandır heralde :D süs olarak kullanıyorum :D

ogzcngdk
13 Haziran 2013, 16:29
hayırlı olsun dostum ben bişey bilmeden bir anda yürüttüm motoru ayağımı nereye koyucağıma karar verene kadar sokağın sonuna gelmiştim :) oluyor böyle şeyler :D

biyerde duracaksan durmadan önce vitesi 1 e almalısın 2. vitestede kalkar ama gerek yok...
boş alanda çalışmalar yap dur kalk yap debriyaja alış bir süre sonra elin alışacak zaten..
kolay gelsin

Oguz7734
13 Haziran 2013, 19:00
Hadi Hayırlı Olsun Tekerin Düz Bassın :)

murat0642
13 Haziran 2013, 19:09
eldiven ve kask aldım okadar ahım şahım şeyler degil ama feyizoğlundan aldım 65 liralık bi eldiven iş görür şimdilik trafiğra alısınca daha iyisini alırım bide ls2 kask aldım 130 liralık bi kask oda şimdilik iş görür gibime geliyo bütçe bunlara yetiyo trafiğe çıkmadıgım içi sorun yok mahallede dolanıyorum dedigim gibi en fazla 2 . viteste :D hediye bi kask verdiler yanında içinde kuması zaten çekince geliyo altında beyaz süngerimsi şeylere varya beyaz esyaların etrafında falan olur pul pul ondan var acayip bi kask :D 5-10 lira falandır heralde :D süs olarak kullanıyorum :D

en azından var hic takmadan sürenler var. vites konusuna alışırsın . kac km yaptın bu arada . sıfırmı almıştın motoru

albaywolf
13 Haziran 2013, 19:22
Hayırlı olsun. Şimdiden söyleyim düştüğünüzde fazla canınızı sıkmayın çünkü her motorcu mutlaka düşer bu doğanın kanunudur :wiinkk:

emrcbk
13 Haziran 2013, 19:55
en azından var hic takmadan sürenler var. vites konusuna alışırsın . kac km yaptın bu arada . sıfırmı almıştın motoru
evet sıfır aldım motoru bugün sürdüm sadece 15 km falan oldu mahalleden çıkamıyorum :D ya düşük süratle giderken 2. viteste gitsem bi sıkıntı çıkarmı mahalle içi 20-30 falan ve şimdi rodaj dönemi ben zaten 5000 deviri geçmedimde böylemi gideyim idealmidir

BankerBilo
13 Haziran 2013, 20:52
Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin...

Ben de birkaç ay önce senin gibiydim, hatta bisiklete bile hiç binmemiştim hayatımda ama şimdi trafiğe çıkıyorum, birçok yere gidebiliyorum -scooter kullanıyorum o ayrı-
Bursa'nın neresindesin? Sevdiğim bir şehirdir...

emrcbk
13 Haziran 2013, 20:55
sağolasın,gürsu tarafındayım ben bakalım biraz zaman geçsin öğreniriz elbette

emrcbk
15 Haziran 2013, 18:34
arkadaşlar malum acemi bi motor sevdalısıyım, şimdi benim ön 2,50-18 arka 3,00-18 kaliteli bi lastik almak istiyorum dubleks ,ön 2,50-18 bi pirellinin city demon var uyan oda nasıldır bilmiyorum mt65 , duratraction veya michelin pilot sporty falan alsam takamazmıyım ? bide bu 3,00-18 ,90/90-18 e mi denk geliyo ?

mehmettayfur
15 Haziran 2013, 19:14
arkadaşlar malum acemi bi motor sevdalısıyım, şimdi benim ön 2,50-18 arka 3,00-18 kaliteli bi lastik almak istiyorum dubleks ,ön 2,50-18 bi pirellinin city demon var uyan oda nasıldır bilmiyorum mt65 , duratraction veya michelin pilot sporty falan alsam takamazmıyım ? bide bu 3,00-18 ,90/90-18 e mi denk geliyo ?

Motolastik ile görüşebilirsin.Bu sitede,ana sayfada,rehber bölümünde mail ve tel.noları var.Köksal ve Ersan.Ben Metzeler me 22 almıştım.
Dürüst ve efendi çocuklar.

papazkemal
15 Haziran 2013, 20:15
Hayırlı olsun, kazasız cezasız kullanımlar