PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çok fazla yağ koydum ve kilitledi

mustafasncan
13 Haziran 2013, 13:31
Arkadaşlar Dün dedimki izinliyim biraz geziyim baktım motorun yağına az vardı çizgide 200km önce koymuştum malum motorumun krankından ses geldiği için yağ yakıyor sürekli yağ koyuyorum işte bende dün castrol actevo 20-40ı biraz fazla kaçırmışım nyse motoru 6 saat sürdüm ve çekişten düştüğünü farkettim motoru hiç dinlendirmedim ama nyse bir sorun yokt çekişten düşmesi dışında eve koydum 3 saat yattı motor sonra geldim marş bastım zor çalıştı yaklaşık 50 metre yol tam gaz gittikten sonra motor istop etti marşa bastım aldı hemen stop etti sonra bidaha bastım akü zayıfladı sonra ayak marşına geçtim bastım aldı gaz verdim yine stop etti tam bidaha basıcakken farkettimki ayak marşıda o anda kitlenmiş yerinden hiç oynatamadım hatta üstüne çıktım gine ilerlemedi zaten el marşıda gitti sadece tık sesi geliyor dedim kesin kitledi bu aküye takviye yaptık gene aynı şekilde sizcede kitlemiş olabilirmi yada 1 ihtimal daha var marş motorunun kömürleri bitmiş olabilir ve ayak marşı dişlisinden sıyrılmıştır . ama ben bu 2 ihtimali değerlendiriyorum sonuçta çok yağ koyduk yağ pompası görevini yapamadığından parçalar aşınmışda olabilir sizce ?

deniz ci
13 Haziran 2013, 13:35
motorun kalbini dinleseydin be kardeşim keşke scoterse pervane yerine bak sag sol gidiyosa ameliyata hazır dır vitesliyse yazık daha zorlama acil anestezi uygula bence ..

mustafasncan
13 Haziran 2013, 13:41
kardeşim motorum mondial 150 hs scooter inşallah ameliyata hazırdır :D

Teo23
13 Haziran 2013, 17:24
Bir de tabanca ile vursaymışsın tam olacakmış... :) İyi dayanmış

mustafasncan
13 Haziran 2013, 23:09
arkadaşşar bugün işte uraşıyodum işte ayak marşının üstünde tepiniyodum lan birşey deniyeyim dedim hem el marşına basıyım hem ayak dedim ikisine birden basınca ayak marşı eski haline döndü gine ikisine basarak çalıştırdım ve hemen istop etti motordan garip garip sesler geliyordu bu arada demirle demiri birbirne sürtersin ya o ses işte geliyordu sonra bidahada çalıştıramadım ama şuan ayak marşı dönüyor

sailor33
13 Haziran 2013, 23:16
acil doktor nerde doktooorrrr :queen: geçmiş olsun kardeş sen ustalık olmuşsun

ferad
13 Haziran 2013, 23:41
Kranktan ses geldi diyorsun kardeş kusura bakma da krankında ses gelen motor sürülür mü hiç illa bir yerde kitleyecekti yağ da bahane olmuş

blt_59
14 Haziran 2013, 00:07
çekip alnından vurmadığın kalmış,okudukça esirlere işkence yapılan kamplar geçiyo gözümün önünden yeminle :cherry:

ogzcngdk
14 Haziran 2013, 00:56
sürtünme sesi geliyorsa motor yağlamayı kesiyordur.

Thunderwolt
14 Haziran 2013, 03:23
krank rulmanların dagılmış, ses ise yatakdan gelen boşluk sesi, kranktan ses gelmesinin yag yakmasıyla ilgisi yok sekmanların yag sızdırmasıyla yag yakar. şimdi senin masrafın krank,rulmanlar,silindir piston kit.

mustafasncan
14 Haziran 2013, 13:51
krank rulmanların dagılmış, ses ise yatakdan gelen boşluk sesi, kranktan ses gelmesinin yag yakmasıyla ilgisi yok sekmanların yag sızdırmasıyla yag yakar. şimdi senin masrafın krank,rulmanlar,silindir piston kit.

işte en doğru ve en güzel açıklamayı bu kardeşim verdi sağol kardeişm dediklerin 100% doğru ustaya götürdüm oda öyle dedi motor dağılmış dedi 300ün üzerinde masrafı var dedi

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:49 ----------

he bu arada marş motoruda bozulmuş usta diyoki marş motorunu yapsak dahi motor ateşleme yapmıyor

mustafasncan
15 Haziran 2013, 11:51
krank dağılmış 300 tl kitledi usta bize

otopsici
15 Haziran 2013, 13:05
arkadaşım motor marka modeli nedir

ero__
15 Haziran 2013, 13:17
Egzoz deliğini şişme bebek hesabıyla kullanıp deneseydin ? :) Madem sıkıntı var niye zorladın ki anlayamadım :) Geçmiş olsun vallahi. Motosikletini pek sevmiyorsun anlaşılan ...

krd
17 Haziran 2013, 23:32
Motorunun ruhu şu an gökyüzünden huzurlu bir şekilde sana bakıyor.

alp_tunay
17 Haziran 2013, 23:43
krank dağılmış 300 tl kitledi usta bize
İyi kitlemiş... Helal olsun... :queen: