PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 150 cc scooterı 125 hatta 100 ccye düşürmek istiyorum

i.s.a.s.
12 Haziran 2013, 00:19
selam arkadaşlar motorcu olarak mazim var ama sitede yeniyim ve gelir gelmez bi sorum var bende bi tane pasifik 150 cc scooter var menşei çin bilindiği gibi çok çok çok yakıyo malesef. forumlarda genelde 125 cc olan motorları 150 cc yapıcaz, yapalım, yapıyoz, yaptık oldu, biz yaptık sizde yapın, hadi birlikte yapalım öhö öhö (pardon kaptırdım yine:cherry: )gibi diyaloglar görüyorum ama ben bunun tersini yapmak istiyorum başlıkta da söylediğim gibi 100 cc hatta bildiğim kadarıyla o malum pizzacıların kullandığı ( hani varya genelde siyah renk üzerine mavi stikır yapıştırmalı yarım saatte getirenler:D) hah onların motorları 90 cc diye biliyorum o motorların gömlek ebatları uyar mı diyelim ki uydu taktık çalıştı ne gibi + ne gibi - doğurur yani bi türlü fırsatım olmadı malzemeciye gidip bakıp karşılaştırmaya lütfen bu konuda bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

adem80
12 Haziran 2013, 01:09
motoru sat az yakan bi model al. 150 cc motoru 100 cc ye düşürürsen gene çok yakar. Gitmez, çekmez. Bağırır durur. piston kranka ufak gelir, gene çok yakar benden söylemesi.

Mengu16
12 Haziran 2013, 01:23
Hiç bi işe yaramaz, 100'lük olsa da 3 litre yakacak. 100'lük almalarının tek sebebi vergisiz olması, fırsatı bulan da motoru 150cc'ye yükseltiyo. Motoru küçültmeye vereceğin paraya varyatörleri kayışı değiştir, karbüratörü değiştir, hava filtresini değiştir. Yakıt tüketimin düşer, gazlayınca çekiş de artar.

brds
12 Haziran 2013, 02:24
yahu bırakın bu kıl tüy işleri...üçüne beşine bakma sat gitsin...aal bi yuki yıldız vs vs az yakar çok kaçar adamgibi bakarsan fizana bile gidersin o kadar tantanayla uğraşacan vaktine parana yazık....sağlıcakla kal...

Volkan Serezli
12 Haziran 2013, 02:31
Motor nekadar küçük olursa motor okadar yorulur zaten motoru bir kere açtınızmı genelde bir daha pek fayda etmez(çinlerde)
Hiç kurcalamayın derim :)

omeruby
12 Haziran 2013, 18:48
Aynı hızda gitmek için daha fazla gaz açacaksın. O yüzden Aynı belki de daha fazla yakacak.

i.s.a.s.
13 Haziran 2013, 18:51
cevapları için herkese teşekkürler

merak ederim
25 Haziran 2013, 04:44
yakıt diyorsan motoru sat 100 cc cub al.

cool113
25 Haziran 2013, 09:19
motosiklet üzerinde yapılan modifikasyonlar motorun ömrünü kısaltıyor ve randıman vermiyor. diğer arkadaşların tavsiye ettiği gibi bence motorunu satıp yeni almalısın. yada takasta yaparsın büyük ihtimalle.