PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Apache 2009 krank arızası sanırım

sanadrea
11 Haziran 2013, 23:58
Merhaba arkadaşlar
Yakın zamanda bır tamırcıden 2. el 2009 model bır apache aldım aldıgımda motordan bır ses gelıyordu fıyatın 600 tl sını vermedım yaptık dedıler ancak hala aynı sorun var tamır eden kişi krank dişlisi arızası sıfır krank 240 tl dedi.Sorun şu şekilde motoru calıstırdıgımda 2-3 sanıye bır ses gelıyor motordan ve bu ses motor belırlı bır devırı gectıgınde kalıcı olarak devam edıyor ornegın 2. vıteste 2bin devırde ses yok 3 bın devırden sonra ses cıkmaya baslıyor bu ses ne sesıdır motorun parasını vermeden bunun yapılmasını ıstıycem ısteyen olursa vıdeo ceker yuklerım yardımınız ıcın tesekkurler.

ferad
12 Haziran 2013, 00:02
Ses devir yükseldikçe artıyorsa krank olma ihtimali yüksek ama bana subap sesi gibi geldi sanki.Egsozu elinizle kapatıp dinlemeye çalışın bakalım şık şık diye mi geliyor tak tak diye mi

sanadrea
12 Haziran 2013, 00:05
Tamam birazdan işe gidicem calıstırınca denıycem buraya cevabı yazarım subap sesı bence daha az gelır gıbı gelıyor bu ses şöyle bısey motorun titreşimiyle orantı hatta motorda bu ses olmasa tıtresımde olmıycakmıs gıbı dusunun.Nasılkı devır yukseldıgınde tıtresım yukselır onunla aynı orantıda bu seste artıyor.Rölantıde calısırken hıcbır ses yok dedıgım gıbı devır arttıkça çat çat çat dıye bır ses gelıyor piston sesı olabılırmı acaba pek anlamıyorumda ben.

sanadrea
12 Haziran 2013, 04:51
Egsozu kapattım elimle motor sesıyle karısık ekzantrık zıncırının sesı gıbı bır ses gelıyor ama o da yenı degıstı ne sesı bu acaba anlasılan yaptıramadan bu sekılde odıycem parasını

F54
12 Haziran 2013, 10:54
her zaman savunduğum bi düşünce vardır motorcudan 2.el motor almıycan arkadaş
önceki sahibinden arıza var diye ucuza aldı sana da yaparız diye normal piyasasında sattı ve yapmadı aradaki fark ı da ceb yaptı
bu zaman doğru dürüst esnaf kalmadı malesef

Tsubasa
12 Haziran 2013, 11:10
her zaman savunduğum bi düşünce vardır motorcudan 2.el motor almıycan arkadaş
önceki sahibinden arıza var diye ucuza aldı sana da yaparız diye normal piyasasında sattı ve yapmadı aradaki fark ı da ceb yaptı
bu zaman doğru dürüst esnaf kalmadı malesef
bende karşıyım ikinci el motosiklete,
bu site üzerinden bile birbirine motosiklet satıpta birbirine küfür edenler gördüm.

F54
12 Haziran 2013, 11:28
ben 2.el motosiklete karşı değilim ama bu işim ticaretini yapan adamdan uzak duracan
gördüklerim bana bunu öğretti yoksa
motorumu satıyorum satayım gene gidip 2.el alacağım ama sahibinden motorcudan veya galeriden değil
0 km de almam ben kdv ötv ödeyince kendimi keriz zannediyorumda :pr:
hayatımda 2 tane sıfır motor aldım satarken ötv ler kdv ler hep bana girdi:salut:
o yüzden forover2.el:pl:

rumelian
14 Haziran 2013, 00:25
Kardes sen bir video koy en iyisi. Ya da baska bir ustaya da goster ama ellettirmeden. Bakalim o ne diyecek? Sonra tum bilgileri harmanlayalim burada.
Bu arada ikinci el motor alinir ama
1. Servisten ve ustadan alinmaz.
2. Alirken hep kafadan tamir parasi koymali (arabada 500 kagit hesaplarim mesela) cunku satarken nasilsa satacagim der yagi degismez, zincire bakmaz, buji, filtreler vs vs. Bence boyle daha iyi, cunku yagin degismesi demek bazi seylerin ustunun gecici olarak ortulmesi demek.
3. Bayandan satilik motor dendi mi bir dusuneceksin.. Ben bu apacheyi almadan once cb125e aliyordum. Birtane ilana gittim. Bir tamirhanede duruyordu. 2012 modeldi ve 10.000 km deydi. Sahibi bayanmis ve ise giderken kullanmis (satici olan servis oyle dedi). 1 yilda 10.000 km cb125 e kullanmis bir bayani hayal edemedim. Hemen dukkandan uzadim. :D

sanadrea
14 Haziran 2013, 19:31
Videoyu cektım ilk 3 sanıye calıstıktan sonrakı sese dıkkat edın 3 sanıye surup kesılıyor sonra devır arttıkca cıkmaya baslıyor yokmu sesten motor arızası anlayan bırısı yardımcı oluverınde boşa para vermıyeyım.
http://www.youtube.com/watch?v=IM7mS_Tp8Rg&feature=youtu.be

zaferkarizma
14 Haziran 2013, 19:39
krank sesi deil bu egzantirikden geliyor zincirli sanırım

sanadrea
14 Haziran 2013, 19:41
Vallahi motoru aldıgımda eksantrık zıncırını benım yanımda sıfırı ıle degıstırdı montajınımı ıyı yapamadı acaba sadece eksantrıktense cozumu kolaydır sanırım.

zaferkarizma
14 Haziran 2013, 19:48
egzantririk zinciri sadece kendi başına değiştirmek fayda etmez gergi dişilerini de değişmek ister . ve bir noktada kulbutör denenmesi lşazım yerinde olsa egzantirik ten olduğunundan emin olduktan sonra komple kulbutör egzantirik zinciri egzantirik dişlisi ve mili ni değiştir derim . bana sorsan zararınada olsa satar geçerdim dertsiz başına dert almaya değmez.

sanadrea
14 Haziran 2013, 19:53
Aynı sekılde yapmıstı zaten karbratoru de degıstırmıstı zaten bı sonuca varamazsam zararına satıcam