PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kendinden butonlu led sis farı montajı için yardım.

Srv
04 Haziran 2013, 19:46
Merhaba Arkadaşlar, Honda crf 250 L motosikletime sis farı takmak istiyorum. Aşağıdaki linkte bulunan farı Çin'den getirttim.

http://dx.com/p/5-x-cree-xm-l-t6-3000lm-3-mode-white-bicycle-headlamp-dark-grey-4-x-18650-192065 (Led mükemmlel, tek başına araba farından daha kuvvetli)
https://lh4.googleusercontent.com/-3WH_csrU_w4/Ua4MCQ2TpmI/AAAAAAAAOis/4fLf5ejHi_U/w1174-h702-no/2013-06-04

Kendi düğmesi üzerinde olduğu için ayrıca bir anahtar takmayacağım. Direk elektrik vermem gerekiyor. (veya öneriniz var ise?)

Öğrenmek istediğim:
Elektriği nereden almalıyım. Aküden mi çekmeliyim yoksa zaten sürekli yanan kısa far kablosundan mı çekmeliyim?
Sigorta gerekli mi?
Sigorta gerekli ise kaç amper ve nasıl bir sigorta bağlamalıyım?

Teşekkürler.

cd0345
04 Haziran 2013, 20:42
merhaba

bence direk aküden almayın sürekli açık kalmasın ve bi anahtar kuytu yerede olsa koymanızı öneririm belki muayene olsun polis olsun bi sıkıntı yaşamayın yaşatırmı bilmiyorum ama

birkaç soru soracağım =) bu alet su geçirmiyordur değilmi? montaj ayakları üstünde varmı?

saygılarımla

Srv
05 Haziran 2013, 01:00
merhaba

bence direk aküden almayın sürekli açık kalmasın ve bi anahtar kuytu yerede olsa koymanızı öneririm belki muayene olsun polis olsun bi sıkıntı yaşamayın yaşatırmı bilmiyorum ama

birkaç soru soracağım =) bu alet su geçirmiyordur değilmi? montaj ayakları üstünde varmı?

saygılarımla

Merhaba,

Montaj ayakları resimde görüldüğü gibi ufak bir kelepçe ile gidonu tutuyor. Destek gerekebilir. Sitede su geçirmediği yazıyor ki öyle görünüyor. komple deliksiz ve ön camda contası var.

thepope
05 Haziran 2013, 01:06
Yaklaşık 20 watt enerji tükettimi var en az siteye göre.Ben sis farı bağladım kendim direk aküden aldım eğer fardan paralel çekersen konjektörün gücü buna yetmeyebilir ve uzun süreli kullanımlarda aşırı ısınmadan arıza verebilir.Ben Sis farını Aküden Aldım direk önce 10 amper sigorta taktım baktım biraz ısınıyor sonra 2 sigortayı paralel bağlayıp 20 amper yaptım benimkilerin 2 si 60 wattı size 10 amper sigorta yetecektir.Birde bende böyle bir şey almak istiyorum çinden fakat xenon ve bunun arasında kaldım gerçekten araba farı kadar iyi gösteriyorsa bende almayı düşünüyorum.

Aküden alman en mantıklısı,standart uzun cam sigortalardan 10 amper yeterli + kutbuna ve akünün hemen çıkışına bağlamalısın