PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SYM GTS 250 Akü şarj lambambası yandıktan sonra gelen arıza!!!

csknklnc
29 Mayıs 2013, 19:48
Tüm üyelere selamlar. Öncelikle ciddi anlamda yardıma ihtiyacım olduğunu belirtmek isterim. Sym GTS 250 motorumla İdo feribotuna yetişmeye yola çıkmışken hız aralıgım 110 120 km yük aralığım 190 kg civarında iken hiç bir belirti olmaksızın akü lambası yandı. İlk başta aklıma akümü bitiyor mantıgı geldi fakat sonradan şarj almadıgını farkettim. İstanbulda işlerimi hallettim ve bursaya geri döndüm. Gece farlarım sönük yanmaya başladı. Sönük falan idare ettim eve kadar geldim. Motoru garajda 3 gündür muhafaza ettim. Neden 3 gün bekledin derseniz bana yardımcı olabilecek bi tamircim olmamasıydı.Bugün çalıştırmak istedim fakat aküm bitmiş motorum marş almıyordu. Daha önceden farkkettigim olay akü kutup başında oksitlenme gibi beyaz köpük vardı. Sigorta ile alakalı olabilirmi veya konjektör müdür?? Tüm bilgi ve yardımlarınıza ihtiyacım var şimdiden ok çok teşekkürler.

ogzcngdk
29 Mayıs 2013, 20:48
konjektör büyük ihtimalle aynı sorunu bende yaşadım 2-3 gün yatmıştı motor.. önceden yanmış konjektör garajda zor çalıştırdım çalıştı gündüz giderkende farları açtım.. bitti stop ettikten sonra marş almadı hiç almadı ama akü 0 yani :) tamda tamirciye girmiştim arka balata değiştirmek için neyse bana çok pahalıya mal oldu kötü bir tecrube bu :)

bunu niye anlattın dersen seninkine benziyor büyük ihtimalle sorun o yüzden detaylı anlattım..

ama akü kutup başlarıda olabilir neden olmasın