PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ehliyetsiz yakalanma veya ehliyetsiz kaza yapma

Kaangngr
25 Mayıs 2013, 17:23
Merhaba ehliyetsiz yakalanmanın cezası nedir veya kazaya karışma durumları nelere yol açar ? Ne tür ceza alınır ?

TATLIHIZ
25 Mayıs 2013, 17:28
Ehliyetsiz yakalanma 1200 Tl
Ehliyetsiz kaza yapma+yayaya carpma KAN ALIRLAR KAN

PEHLİVAN94
25 Mayıs 2013, 17:32
Gerek yok. Sadce bu paraylada bitmiyo mahkemeye cikacan annen baban yorulacak cok dert yani hic bulasma mahalle arasinda da surme sen cocuga felan carparsin hayatin biter

Kaangngr
25 Mayıs 2013, 18:13
Bu haziranın 29unda sınava gircem ne zaman alırım acaba ehliyeti artık kaça kaça gezmekten sıkıldım alsamda rahat rahat gezsem

TATLIHIZ
25 Mayıs 2013, 18:15
Ben A2 yi aldım B yi bekliyorum Haziran 29 da sınav Araba oldugu halde 1 kere sehir trafigine cıkmadım, Motorla nasıl güveniyorsunuz siz ya :S Temmuz 20 gibi alırsın sende

Kaangngr
25 Mayıs 2013, 18:20
O kadar beklenirmi yav :D acemi değilim acemi olsam çıkmazdım trafiğe

just4techno
25 Mayıs 2013, 18:38
Arkadaşların dediği gibi sıkıntı çekeceğine, kursa yazıl 3 ay bekle 500 tl ver ömür boyu rahat et.Bu işin şakası yok çünkü :thumright

Berat77
25 Mayıs 2013, 18:52
Ben ehliyetsiz arabayla kaza yaptım motorlada 1 kez yakalandım ehliyetsiz yakalanmanın cezası 600 tl ruhsat sahibinede 250 mi 350 tl civarı bi ceza geliyor neden motoru verdin gibisinden kaza yaparsan karşı tarafın ve kendi masraflarını cebinden ödüyorsun kasko falan hiç birşey karşılamıyor

Kaangngr
25 Mayıs 2013, 19:23
Zaten kursa yazıldım dersler bitti bile haziranda bidaha göstericekler genelde semt dışına çıkmam akşamları boş saatlerde dolaşıyorum şuan zaten yakalansam vitesli alma hayallerim uçar gider.

Okan Sinan Ocan
25 Mayıs 2013, 20:35
Zaten kursa yazıldım dersler bitti bile haziranda bidaha göstericekler genelde semt dışına çıkmam akşamları boş saatlerde dolaşıyorum şuan zaten yakalansam vitesli alma hayallerim uçar gider.

Sevgili Kardeşim,

Sen sormuşsun arkadaşlar da cevap vermiş "binme" demişler. Neden hala onaylatma peşindesinki . Polis yakalarsa "ben MT de başlık açmıştım oradaki abiler binmeme izin verdiler" mi diyeceksin :) :) :)

TATLIHIZ
26 Mayıs 2013, 00:00
Acemilikle alakası yok,Bu işin istedigin kadar iyi sür o mereti arac veya motor, Polis cevirdiginde Yalvarıcagına ehliyetini al cevirdiginde ver ehliyeti gec. Desene 6 ay arabayla trafige cıkmamakla salaklık etmisiz.

-ZERO-
26 Mayıs 2013, 00:14
arkadaş içini rahatlatmak için konu açmış

fakat benim de cevabım TATLIHIZ nickli arkadaşımızın yazdığı ilk yorumun son 3 kelimesi. yani;

KAN ALIRLAR KAN!

yalnız, kanı koldan almadıklarını belirtmek isterim

Green Arrow
26 Mayıs 2013, 01:13
Acemi değilim ne demek ya allahın kuluyuz hata yapma şansın var siz kendinizi nerelerde geliştiriyorsunuz yahu çok basit birşey bu eğitim öğretim hiçbirşeyle alakası yok insan hayatına saygıdır bu hata yapabilirsin birazcık düşünün arkadaş bu kadar mı cahiliz kafasısız yapmayın allah aşkına.

omeruby
26 Mayıs 2013, 04:26
Peki ehliyet ada ruhsat varsa ama yanımızda değilse ne tür sıkıntılar yaşarız ?

madlive
26 Mayıs 2013, 05:07
Ehliyetsiz bindiği için bir arkadaşım ceza alırsa keşke daha çok ceza alsaymış derim, sevinirim. Burada da ehliyetsizlikten ceza alan varsa çok sevindiğimi bilsin. Onun adına seviniyorum yanlış anlaşılmasın. Caydırıcı olması açısından.
Eğer kaza yapmışsa üzülürüm.

Benli
26 Mayıs 2013, 10:26
Peki ehliyet ada ruhsat varsa ama yanımızda değilse ne tür sıkıntılar yaşarız ? Sürücü belgesi yanınızda yoksa 166 , ruhsat ta yoksa 77 tl.

Yanagisawa
26 Mayıs 2013, 18:34
Uzun lafın kısası ehliyet belgesini daha almamışsan adamın canına okurlar yani örneklersem allah korusun ehliyetli biri kaza yapıp birini öldürürse trafik kazası olarak yargılanır ama sen bu kazayı yapsan cinayet davası ile yargılanırsın!!
Kan alırlar kan !!!!!

energy9991
26 Mayıs 2013, 20:04
kaangngr 3 arkadaşta senin için kan alırlar kan diye yazmış.....sen en iyisi şu kanı verde sende kurtul bizde....ben bi kere ehliyetsiz yakalandım....önce 300 tl 9 ay sonra 450 tl ödedim....ehliyetini alda kafan rahat olsun...

Kaangngr
26 Mayıs 2013, 20:41
Haklısınız ehliyet olsa bile genede dikkatli olurum 2 3 günde bir mahallede turluyorum bebek ortaköy yapmıyorumki zaten bi kere yaptığımda çok adrenalin yaşamıştım 4 kere çevirmeden geçmiştim bi kerede gaziosmanpaşaya giderken yunusların çevirmesinden geçtim. Allah'a şükür çeviren olmadı

antilop_skul
26 Mayıs 2013, 20:43
arkadasım gecen gun ehliyetsiz araba kullanırken kızın bırıne carptı kız hastanelik cocuk sadec 1100 tl ceza odedı kız olmedı ama sıkayetcı oldu