PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Shark Speed-R İnceleme

Desvandi
24 Mayıs 2013, 22:11
Merhaba arkadaşlar uzun süredir kask araştırıyordum herkez birşey söylüyo yok nolan, yok shark, yok marushin ,arai, subert, agv, scorpion vs vs .... uzayıp gitti birini iyi dediğine biri şikayet ediyordu kimisi çok ses alıyor kimisi çok rüzgar çarpıyor kimisi çok büyük kimisi sharp testlerinde zayıf gibi gibi ben bu kaskların çoğunu küçük şehirde olamam rağmen büyük şehirlere gittim denedim kask olayı gerçekten içinize sinmesi gerek birde kafa yapısı çok önemli mesela M beden AGV taktım eh iş rahattı malzeme kaliteside iyiydi ama bi yok ya bu olmaz dedim çok büyük geldi sanki sonra Scorpion taktım tasarımları çok güzel ama içime sinmedi ve M bedeni kafamı sıktı L bedenide bol geldi :sunny: Nolan kullananların alanların da %80 i şikayetci ses ten rüzgar girmesinden ona hiç sıcak bakmadım ve bi Anes motordan Bi shark S900C aldım kask ı takınca gerçekten farkı anlıyorsunuz anes M kalmadığı için L yolladı L büyük geldi ama dedim o an ben shark almalıyım gerçekten malzeme kalitesi ve rahatlığı içime sindi M bedeni olmadığı için ve bana var dedikleri için Sağolsun Beşiktaş şubesi hakan abi çok yardımcı oldu ve hata iiçin defalarca özür diledi balaklava hediye yolladı falan bugünlerde öyle esnaf arkdaş bulmak zor neyse uzatmicam sonrasında Aşık olduğum Speed-R ı güzel bi indirimle M beden aldım ve dış malzemesi ve iç kısmı s900c den çok daha şık ve kalite ama bunun almasam o paraya kesinlikle s900c alırdım ama speed-R gerçekten işte bu dedirtti bana her yönüyle. en seviğim şeyi gözlük takılabilmesi için ince yanlar bıurakmışlar ama kendi güneş gözlüğü okadar iyiki rayban ı kullanmıyorum :) ve merak edenler güneş gözlüğü kesilikle önünüze falan düşmüyor askısı yukarda çok orjinal arkada arabadaki gibi rüzgar sörfü var ses sorunu yüksek hızlarda rahatsız etmicek kadar pakedin içerisinde çene altı pedi çıkıyor ve birde piknot buhu yapmıyor ön camda cam kilidi mevcut açarken bazen sinirleniyorum eldivenle zor oluyor :) görüpte kaskı beğenmeyen görmedim dediğim gibi parasını hak eden bi kask

şimdi resimle incelemelere geçelim.

http://img438.yukle.tc/images/9997IMG_3355.jpg

http://img441.yukle.tc/images/2115IMG_3356.jpg

http://img440.yukle.tc/images/6969IMG_3360.jpg

http://img435.yukle.tc/images/8821IMG_3361.jpg

http://img435.yukle.tc/images/2845IMG_3366.jpg

http://img434.yukle.tc/images/1458c.jpg

http://img435.yukle.tc/images/4197IMG_3373.jpg

gazo0202
24 Mayıs 2013, 22:57
Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın inş :)

54RR
24 Mayıs 2013, 23:05
Kasktan önce makina dikkatimi çekti :cherry:

ormankebabi
25 Mayıs 2013, 01:00
Hayırlı olsun, Allah kaza bela göstermesin. Ben de Schuberth SR1 almayı düşünüyorum bir ara, onun için iyi kötü bir şey söyleyen oldu mu hiç?

hocaseko
25 Mayıs 2013, 01:17
bende de var...naked sahibi herkes almalı...güle güle kullan...

Sepetçioğlu
25 Mayıs 2013, 02:01
Hayırlı olsun, çok güzel bir seçim :cat:
Bende kask araştırması yaparken her yeri gezdim en son anese gitmiştim, shark kaskları görüp deneyince dedim gerisi hikaye.
Gerçekten ben çok beğendim.
Alacağım kask kesinlikle shark olacak :cat:
Şimdilik arkadaşımın hediye ettiği kaskı kullanıyorum.

fastturkish
25 Mayıs 2013, 02:44
kardeş güle güle kullan. kaça aldın ?

Şu rengi benim hoşuma gitti. 300 £ yurt dışı fiyatı

http://www.helmetcity.co.uk/product_images/b/372/speed-r_redding_side_kyw__00569_zoom.jpg

Chronix
25 Mayıs 2013, 05:47

http://www.helmetcity.co.uk/product_images/b/372/speed-r_redding_side_kyw__00569_zoom.jpg

aynı kaskı bende almak istiyordum taki 800 küsür fiyatı olunca istemekten öte geçmedi. bide vizörü aşırı yağış olmadığı sürece kapatmayan biriyim ve vizörü açıkken rahatsızlık verecek derecede bir uğultu yapıyor

Desvandi
25 Mayıs 2013, 11:37
aynı kaskı bende almak istiyordum taki 800 küsür fiyatı olunca istemekten öte geçmedi. bide vizörü aşırı yağış olmadığı sürece kapatmayan biriyim ve vizörü açıkken rahatsızlık verecek derecede bir uğultu yapıyor

Fiyati soylemem yakisik almaz bana yapilan hata yuzunden guzl bi indirim oldu fakat besiktas subesi esnafligini begendim. Vizor acikken gunesi gozlugunu indriyorum bende hizli olursak tabiki ugultu yapacaktir cunki cam acikken hangi kask olsa genede ugultu yapacagini dusunuyorm sehir icinde bnde kapatmiyorum vizoru :) sadece gunes gozlugnu indriyorm hem hava aliyo hem gunes gozlugu oluyo hem sinek carpmio

c3nk
25 Mayıs 2013, 11:55
işte kask budur ya, güle güle kullanınız.

Sepetçioğlu
25 Mayıs 2013, 12:22

Bu kasktan arkadaşımda var, ybr 125 kullanıyor, gerçekten çok güzel bir kask, oda 700 küsüre almıştı sanırım.
Ben deneme fırsatı bulamadım, kendisi çok titiz balaklava olmadan takmaz, motorun üzerinde bırakmaz hep elinde taşır :)

Desvandi
25 Mayıs 2013, 13:28
Bu kasktan arkadaşımda var, ybr 125 kullanıyor, gerçekten çok güzel bir kask, oda 700 küsüre almıştı sanırım.
Ben deneme fırsatı bulamadım, kendisi çok titiz balaklava olmadan takmaz, motorun üzerinde bırakmaz hep elinde taşır :)

bende çok kıl biriyimdir fakat balaklavayı yazın o sıcagında hiçte takamam :) kışın eywallahta boğuyor adamı zaten uzun yolda havalandırması iyi kaskın su gibi terletmiyor ama terlediğimdede çıkardığım yerde camı açık havalandırıyorum kirlenirsede pedleri çıkıyor yıkarım ama çok yıkama iyi değil sünger özelliğin yitirmemesi için ama kesinlikle jöleji falan takmam kask berberden sonra takmam ve motorun üzerinde bırakmam :) buna rağmen arkcılar tak die arkmdan tokuşturuyo kaskı baktım geçen kılcal ufak bi cizik var hay dedim ya olcak illa ne kadar dikkat ederseniz edin :D

CupraR
25 Mayıs 2013, 13:57
Bende aynı kaskı kullanıyorum 800tl ye aldım.Süngerleri yumuşayında tam olur diyerek biraz sıkı aldım normalde bişe yok ama intercomdan konuşunca yanaklarım ağrıyo.120km üzerinde intercomdan konuşulmuyo.karşı taraf beni duyuyo ama ben duyamıyorum rüzgardan.Normaldir diye düşünüyorum.Ama genel anlamda güzel bi kask.Millet o kask çok sessiz bu daha sessiz diyoda nekadar sessizler merak ediyorum valla.AGV K serisi kullanıyodum daha önceden ondada vardı rüzgar sesi bundada var olmasıda normal rüzgarla direk çarpışıyosun sonuçta.

aranel
29 Haziran 2013, 14:03
Bende dün Anes motor beşiktaş şubesinden speed-r 2013 üretim mat siyah modelinden aldım. Denizli'ye dönünce motor üstündeki izlenimlerimi paylaşırım. Anes motordaki bahsettiğini personel ilgisini ben göremedim. Sanki lütfetmişler zorla ben kask almaya gelmişim gibi bir izlenim yarattılar bende. Tipimi beğenmediler heralde ilk başta alıcı sanmadı sonra ilgilenmeye başladı hiç hoşuma gitmedi zorunda olmasam hayatta alış-veriş yapmazdım.

poweranimal
29 Haziran 2013, 16:19
Bende dün Anes motor beşiktaş şubesinden speed-r 2013 üretim mat siyah modelinden aldım. Denizli'ye dönünce motor üstündeki izlenimlerimi paylaşırım. Anes motordaki bahsettiğini personel ilgisini ben göremedim. Sanki lütfetmişler zorla ben kask almaya gelmişim gibi bir izlenim yarattılar bende. Tipimi beğenmediler heralde ilk başta alıcı sanmadı sonra ilgilenmeye başladı hiç hoşuma gitmedi zorunda olmasam hayatta alış-veriş yapmazdım.
Bu başınıza gelen sanırım hemen hemen her mağazada oluyor, benimde alışveriş yaptığım bir mağazada çalışanlardan biri on numarayken diğeri alacaksan al havasında

aranel
04 Temmuz 2013, 12:12
Bu başınıza gelen sanırım hemen hemen her mağazada oluyor, benimde alışveriş yaptığım bir mağazada çalışanlardan biri on numarayken diğeri alacaksan al havasında

Aynen öyle oluyor. Geçenlerde feyizoğlundan tank pad sipariş ettim ellerinde model yokmuş siteden bir türlü gönderilemedi aradım bin tane özürler hemen ilgilenip başka model beğenmemi istediler vs. ertesi gün aradım başka birisi uyuz bir sesle açtı yine bütün hevesim gitti ama karttan geçmişlerdi birkere parayı onada katlandım.

DEISIS
04 Temmuz 2013, 12:44
bu kaskın mat yeşil olanına bittim hayırlı olsun başınızda eskisin :)

http://m1307.hizliresim.com/1c/4/pvzp2.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

aranel
25 Temmuz 2013, 21:00
bu kaskın mat yeşil olanına bittim hayırlı olsun başınızda eskisin :)

http://m1307.hizliresim.com/1c/4/pvzp2.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Gerçeği burada göründüğünden çok daha güzel. mat siyahla bu renk arasında kaldım fakat mat siyahı seçtim.

Desvandi
10 Ağustos 2013, 22:09
Herdeseni ayrı güzel motorunuza hangisi uyuyorsa onu alın bence yad siyah seçin hepsiyle kullanırsınız ;)

Kayasus
10 Ağustos 2013, 23:18
Merhaba, Konuyu yeni gördüm daha önce bende kask alırken forumdan bilgi almaya çalıştığım için başka arkadaşlarında bilgi almasını istediğimden bir kaç cümlede ben yazayım. Anes motor beşiktaş şube vede hakan bey benim gördüğüm gerçekten diğer satıcılardan çok daha iyi. Shark speer R a gelirsek kesinlikle sesli bir kask. Enduro gibi dik oturduğunuz makinelerde daha sesli başınızı öne eğerseniz yada racing gibi makinelerde yatasanız biraz ses düşüyor ama dik konumda kesinlikle sesli. Ses yüzün üzerinde artıyor 120 üzeri çoğalıyor 140 üzeri çıldırıyor öyle 180+ da bir süre kullanırsan durdunmu kulakta uğuldama oluyor. Bağlantı kayıştaki iki demir halka şeklinde bağlama çok iğrenç hele benim gibi eldiven takan biri için eziyet. Eldivenle söküp takamazsın çok uyuz ediyor. Kısa mesafelerde eldiven takasın gelmiyor. Güneş vizörü çok başarılı. Korumasına bir şey diyemiyeceğim hiç ihtiyaç çok şükür duymadım. Şunu belirteyimki kaskları koruma özellğinden dolayı takıyoruz. Sadece hafta sonları uzun yollar giden biri olarak akşam eve dönüşte ses basıncından oluşan rahatsızlıktan dolayı kaskımı schubert marka kaskla değiştim. Aralarında inanılmaz fark var. En az %50 seste azalma var istediğim hızlara çıkıyorum ses artık rahatsız etmiyor. Yeni kaskımın kötülüğü seyir suratim arttı. Kayıştan bezdiğimden dolayı bu seferki açılır çene ama sharktan daha hafif. Bence o parada daha sessiz takıp çıkarması kolay diğer markalarda daha başarılı kask var ben modeli ve renginden tercih etmiştim 6 ay dayana bildim. Saygılar.

MRTSNCR
06 Ocak 2014, 13:41
merhaba arkadaslar bende yaklasık 2 senedır anesten alısverıs yapıorum bı cok sey aldım hakan beyle aramız ıyıdır saolsun cok yardımcı oldu yaklasık 1 senedır shark evolıne 3 hakka serısını kullanıorum mekanızması cok hosuma gıttıgınden sharktooth kıtıde yaptım yolculuk esnasında muzık dınleyıp konusabılıyorum buda cok guzel oluyodu benım acımdan fakat kayasus arkadasımızın dedıgı gıbı 120 uzerıne cıktıgında cıddı bı ses sorunu yapıyor buda rahatsız edıyor bır sure sonra yatay pozısyona gectıgımde ses gıdıyor ama motorumdan sebep dık oturmam gerektıgınden sıkıntı oluyor cuma gunu speed r serısınde bı modele hasta oldum bıraz arastırayım dedım gorselı bı harıka ama ses sorunu var ıse bıraz arada kaldım sımdı desvandı bu konuyla ılgılı bıraz bılgı verebılırmısın ?

İlker Eren
06 Ocak 2014, 14:43
Anesmotor'da indirimli fiyatı 900TL (idi 1 hafta önce).

MRTSNCR
08 Ocak 2014, 04:41
Merhaba arkadaslar speed r ı satın aldım fakat bekledıgım gıbı cıkmadı cok gurultulu ve bunun yanı sıra hava kanalları sayesınde kafam dondu kapanmıyo tam anlamıyla her halıkarda soguk alıyo ayrıca takıp cıkarmak adeta bı ıskence baglama kısmı cok kotu ve kaskın ıcındeyken nefes almak cok zor ıade etmeyı dusunuyorum

hocaseko
08 Ocak 2014, 09:36
dünyanın en güvenli bağlaması DD kilittir arkadaşlar...biraz ses var ama balaklava ile yaz kış kullanıyorum gayet iyi...yazın boğar beni demeyin....ben birgün arı sürüsünün içinden geçtim...balaklava olmasa halimi düşünün...

YouSuffer
28 Şubat 2014, 20:11
MERHABA ARKADAŞLAR MAYISTA ALMAYI DUSUNUYORUM COK OLUMLU YORUMLAR DUYUYORUM VAR MI BI PROBLEM DUYAN (80KM UZERINE CIKMIYACAGIM VE DIK OTURUCAM)

ferdinandd
28 Şubat 2014, 20:24
MERHABA ARKADAŞLAR MAYISTA ALMAYI DUSUNUYORUM COK OLUMLU YORUMLAR DUYUYORUM VAR MI BI PROBLEM DUYAN (80KM UZERINE CIKMIYACAGIM VE DIK OTURUCAM)

Yüksek sürate çıkılmayacaksa ve dik oturulacaksa çok güzel bi kask gözün kapalı alabilirsin :)

En olumsuz yanı vizör sonuna kadar açıkken çok yüksek süratte olmasan bile ıslık çalıyor az bişey indirmen gerekiyor.

Bi olumsuz yönüyse, pinlock için vizörü söküp yerine taktığında falan sebebi belirsiz bi ayarı kayıyor dibine kadar kapatmak için bi ton uğraş gerekiyor lastik contalara takılıyor...

Bi olumsuz yönü daha :D gerçi bu her kask için geçerli olabilir, pinlocku taktınktan sonra çıkarıp tekrar takarsan mutlaka biyerden uzun sürede buğulanma başlayabiliyor, ilk takışta işi bitirirsen kesinlikle buğu yok istersen buzda uyu :)

Aklıma başka bişey gelirse yazarım ama genel olarak para verilesi bi kask :cat:

YouSuffer
01 Mart 2014, 12:51
Vizör kapalı gidicem zaten neden açayım, pinclock un bile daha tam ne oldugunu bilmediğimden (buğu önlemek için diye biliyorum) çıkarmam heralde vizörü felan aynı şekil kalır pinlockta vizörde :D Peki ilerde cbr 125 r geçip 100 120 kadar hızlanabilirim yatık acaba bunda sorun olur mu? 1000 tl lik kask çöpe gitmesin motosiklet değiştirdikten sonra

motokovic
24 Haziran 2014, 19:52
90-100 km hızdan sonra kafayı sola doğru biraz çevirince sizdede böyle korna sesi gibi bir ses geliyor mu ben önce korna sandım sonra farkettim ki

kasktan :D

07mehmet07
24 Haziran 2014, 20:46
90-100 km hızdan sonra kafayı sola doğru biraz çevirince sizdede böyle korna sesi gibi bir ses geliyor mu ben önce korna sandım sonra farkettim ki

kasktan :D

Anes motor ve özellikle Beşiktaş şubesindeki Hakan bey hayatımda gördüğüm en ilgili satıcılardan biri speed-r'ın o yıldızlı modeli vardı (resim yüklemeye üşendim :queen: ) aynı senin dediğin gibi özellikle rüzgarlı havalarda çunlama sesi gibi garip bir ses geliyordu hakan bey değiştirelim dedi aynı modelden olmayınca schubert c3 aldım :queen: kaskı dik oturuşlu motorlarda kullancaksanız gerçektende bir kaç eksiğinin dışında on numara kask ama ss tarzı bir motorda kullanacaksanız son seçimlerden birisi olsun çünkü ilanında da özellikle belirtmişler dik oturuşlu motorlar için diye