PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Breton s100'ün zincir korumalığı sökülürse ne olur?

Maxod
22 Mayıs 2013, 17:09
cevaplarnzı beklyorum

puser
22 Mayıs 2013, 17:21
yolcu için ve sola yan yatmada ayağın alta kalması durumunda tehlikeli olabilir. yağlama sonrası sol bacağına sıçrama yapabilir. ben 7-8 aydır zincir muhafaza olmadan kullanıyorum. arka da yolcum çok çok nadiren olur. ama hepsi, bunun zincirinde koruma olması gerekmiyor mu diye sormuştur. tavsiye edilecek bir durum değil yani.

rahmi34
22 Mayıs 2013, 17:34
orjinalinde olduğu için, boşa koymamıştır mühendis herhalde. sökülmemeli :)

DEISIS
22 Mayıs 2013, 17:40
sökme amacın ne belki başka bi çözüm bulunur?

Mengu16
22 Mayıs 2013, 17:48
Kapalı tip zincir koruması zırıltı yapar ondan sökmek istiyorsun sanırım. Zincir korumasız 6-7 bin km yol yaptım pek bi zararını görmedim sadece zincir biraz yağ sıçratıyor etrafa. Kapalı tip zincir korumasını söküp açık tip koruma takabilirsin daha şık olur.
http://www.rialli.com/urunler/motosiklet-yedek-parca/47_zincir-muhafazasi-ve-aksami/9410__zincir-muhafazasi-sport-agk-asya-kuba-cg-serisi/

Maxod
23 Mayıs 2013, 01:02
evet çok ses yapıyor rahatsız etmeye basladı

Blackeagletr
23 Mayıs 2013, 01:22
Su toz ve hava şartlarıyla zincir yağı biraz daha çabuk eskir. Fakat düzenli zincir temizleme-yağlama yapılıyorsa sorun edilecek birşey değil. Mengu16 nın dediği gibi açık tip zincir koruması daha şık olacaktır. Ayrıca zincir koruma tam kapalı olduğunda zincirin gerginliğini ve bir sorun olup olmadığını özellikle bakmadıkça göremiyorsun. Bu yüzden aksine açık koruma daha güvenlidir.

Maxod
23 Mayıs 2013, 01:34
Kapalı tip zincir koruması zırıltı yapar ondan sökmek istiyorsun sanırım. Zincir korumasız 6-7 bin km yol yaptım pek bi zararını görmedim sadece zincir biraz yağ sıçratıyor etrafa. Kapalı tip zincir korumasını söküp açık tip koruma takabilirsin daha şık olur.
http://www.rialli.com/urunler/motosiklet-yedek-parca/47_zincir-muhafazasi-ve-aksami/9410__zincir-muhafazasi-sport-agk-asya-kuba-cg-serisi/

iyiymiş sipariş vericem yarın