PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Xenon far tvs apache ye nasıl takabiliriz

latif_argok
21 Mayıs 2013, 16:39
apacheye gerekli kit neler acaba direk bağlanmıyor xenon dediler

Kaangngr
21 Mayıs 2013, 17:27
Merceksiz taktırma ışık eskisinden kötü olucak muhtemelen yada xenon gibi h4 lerden al

turkish39
21 Mayıs 2013, 17:31
Takip ettiğim kadarıyla bu xenon farları taktırmak hep sıkıntılı.Bu kadar sıkıntıya niye girer bu insanlar anlamıyorum.Zaten xenona bi sürü para bayılıyon bide taktırmak için para bayılıyon bide üstüne olmuyo(çoğu konuda rastladıklarımı söylüyorum)Bide muayeneye girmek için söktürmen gerek bu kadar sıkıntıya girmek neden acep:)

Kaangngr
21 Mayıs 2013, 17:33
Takip ettiğim kadarıyla bu xenon farları taktırmak hep sıkıntılı.Bu kadar sıkıntıya niye girer bu insanlar anlamıyorum.Zaten xenona bi sürü para bayılıyon bide taktırmak için para bayılıyon bide üstüne olmuyo(çoğu konuda rastladıklarımı söylüyorum)Bide muayeneye girmek için söktürmen gerek bu kadar sıkıntıya girmek neden acep:)

Çok doğru katılıyorum orjinal fabrika çıkışlı xenonlu değilse sonradan da taktırma bir sürü dert sorun çıkarıyo ancak xenon'a çok çok yakın h4 ler var onlarda hemen hemen aynı fiyat ama xenondan daha iyi

astorojna
21 Mayıs 2013, 17:41
yaklaşık 2 ay önce taktırdım.
mondial servisi istanbulda bi parçacıdan direk motosiklet zenonu istedi ve hıd marka geldi.
motosiklete montajı yapıp sabitledi ve süper ötesi bi görüntü yakaladık. (fotoları drift başlığına attım) sönme yanmama gibi bi sorun kesinlikle olmadı. merceksiz taktırma diyenler için söylüyorum benim taktırdığım merceksiz ve hiç bir sorun yok ortalama bir araba kadar ışık elde edebiliyorum.
fiyatıda:50 tl zenon 20tl montaj :70 tl

sailor33
21 Mayıs 2013, 17:45
Xenonla hiç uğraşma arkadaşım bende taktırayım mı diye düşündüm iyce araştırdım. Motorun orjinal ampulü çok kaliteli ve elektrik tesisatın değişmesi gerektiğini söylediler. Bayağı teferruatlı bir olay yani en güzeli orjinal olması.:thumleft:

astorojna
21 Mayıs 2013, 17:57
Xenonla hiç uğraşma arkadaşım bende taktırayım mı diye düşündüm iyce araştırdım. Motorun orjinal ampulü çok kaliteli ve elektrik tesisatın değişmesi gerektiğini söylediler. Bayağı teferruatlı bir olay yani en güzeli orjinal olması.:thumleft:

tesisatın neden değişmesi gerekiyormuş? orasını açıkladılarmı?

sailor33
21 Mayıs 2013, 18:00
Açıkladılar değişmesi gereken parçaları da söyledilerde tam hatırlamadığım için isimlerini yazmadım. Aküden bir role ile direkmen alanlarda var ama xenon yüzünden tesisatı yakan da var o nedenle birazda orjinalci düşkünlüğüm olduğundan taktırmadım. Tvs nin farları direk aküden almıyor elektiriği o nedenle tesisatın değişmesi gerekiyor

sertacr8888
05 Ağustos 2013, 22:23
yaklaşık 2 ay önce taktırdım.
mondial servisi istanbulda bi parçacıdan direk motosiklet zenonu istedi ve hıd marka geldi.
motosiklete montajı yapıp sabitledi ve süper ötesi bi görüntü yakaladık. (fotoları drift başlığına attım) sönme yanmama gibi bi sorun kesinlikle olmadı. merceksiz taktırma diyenler için söylüyorum benim taktırdığım merceksiz ve hiç bir sorun yok ortalama bir araba kadar ışık elde edebiliyorum.
fiyatıda:50 tl zenon 20tl montaj :70 tl

dostum sorunsuz nasıl başardın xenon takmayı ? bendede yeni kasa apache ve HID marka sanırım aldım ama titreme yapıyor il açılışta sonra yüksek devirde kullansan bile motoru aküyü boşaltıyo ve dijital ekran kafayı yiyor? nerede hata yapıyorum. ne değiştirmem gerekli lütfen bir yardım edin ya. ışık çok süper ötesi aydınlatıyor. ama sorunlarım var.

İlgenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler !

BROICER
05 Ağustos 2013, 23:04
xenon bende taktırdım apache'me sürat motorda ama elektrik tesisatını iyice güçlendirdiler diğer türlü akü makü hikaye :)

sertacr8888
05 Ağustos 2013, 23:10
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1097910_10151734348476112_219564533_o.jpg

parklar güzel olmuş yeni kasada ama onlarla da sürülmüyo sadece malesef :/

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:07 ----------

sürat motor kesin çözer diyorsun yani ? peki motoru ben kendim taktım diye şimdi garantiden de çıkmıştır dimi :) çok büyük bir önemi yokgerçi çünkü motorsiklet bu fabrika çıkış kullanmak çok zor bizim gibiler için :)

ortalam ne kadar patlar bize bu işin kesin çözümü süratte ufak bir çıtlatırmısın :)

BROICER
05 Ağustos 2013, 23:17
yanlış hatırlamıyorsam toplamda 150 civarı bişeydi :)

sertacr8888
05 Ağustos 2013, 23:21
yahu xenon 60 tl :) ben taktırdım o kadar bi sistemini halledecek onada okadar alır sanırm. ama göstermekde fayda var aslında

BROICER
05 Ağustos 2013, 23:26
tesisatı komple sarıyorlar ama dediğim gibi farı taktırırkene çok şey değişmişti o kadar da olmayabilir ama 100 civarı garanti tutmuştur yani

sertacr8888
06 Ağustos 2013, 00:17
yarın bi tanıdık elektrikçiye gösterim ama elletmeden önce yorumlarını dinlemem lazım tatmin etmezse ertesi günü giderim artık sürate yapcak bişi yok. illa xenon bu türkiye şarlarında sürücülerin gözlerine sokmam lazım farlarımı. ampüller bukadar olamıyor kim nederse desin ?

IsmetCan86
11 Temmuz 2014, 19:29
Bende Xenon Aldım 60 TL (Wiwi) Kendimiz Yaptık Montajını Çok Göz Alıyor Şimdi Söktüm Verdiğim Parayada Yazık Oldu Beyaz Far Görüntüsü İstiyorsanız 10 TL'ye Beyaz Ampüller Var Onlardan Takın Ben Karşılaştırdım Göz Almıyor Ama Xenon Kadar Işıkta Yayamıyor.

ronnytechno
11 Temmuz 2014, 19:42
Çok doğru katılıyorum orjinal fabrika çıkışlı xenonlu değilse sonradan da taktırma bir sürü dert sorun çıkarıyo ancak xenon'a çok çok yakın h4 ler var onlarda hemen hemen aynı fiyat ama xenondan daha iyia
Şu h4 dediğin ampulun cinsimi? Siz kullanıyomusunuz varsa link atarmısınız . beyaz ampül falanmı