PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kredim çıktıııııı (:

BuraKosece
16 Mayıs 2013, 22:02
Sonunda kredim elime geçti 6bin tl :) eskişehirde oturuyorum ve satışı olsun servisi olsun şuana kadar kafamda en iyi 2 model bu paraya tvs apache 150 (2013 modeli yeni kasa) ve rks 200 hangisini alıyım sizce dostlar 2side satılıyor ve servisi var burada o yönden 2side aynı eşit :) satış yeride aynı servis yeride :) fiyatları aynı sayılır

ekaragz82
16 Mayıs 2013, 22:07
RKS yi bilmiyorum ama TVS seni üzmez.

BuraKosece
16 Mayıs 2013, 22:08
Özellikle yeni kasaları müthiş ya titreşimde azalmış diyorlar param hazır cebimde geriye bi imza atıp motoru almak kaldı ama iyice araştırmadan hareket etmek istemiyorum

Uway
16 Mayıs 2013, 22:08
Apache al 2013 kasa bence..ama Eskişehirdeki tvs bayii ile pek hoşlaşmıyorum telefondan baya konuştuk çok ilgisizler,bilgisizler..bisikletçimidir nedir anlamadım:) ama rks ile tvs arasında kaldıysan tvs apache derim..2013 kasası çok hoş.

BuraKosece
16 Mayıs 2013, 22:13
Bizzat bugun bayisine gittim uway yani eh işte :) bilgisizler biraz doğru ama tamir falan yok nasıl anlatsam mağaza yani bildiğin alışveriş merkezi gibi bi motorsiklet dükkanı sadece satış var o kadar teknik bilgileri sıfır adamların sadece ver gülüm al gülüm hesabı var adamlarda adama resmen motor dersi verdim şu motor kaç cc kaç beygir diyorum bi dakika kağıttan bakmam gerek diyor :) gerek yok abicim bak bu şöyle şöyle şu özellikte diye dükkandaki tüm motorların özelliklerini anlattım adamlara :) satış elemanı alıcaz çalışıyormusunuz dedi bana :)

ekaragz82
16 Mayıs 2013, 22:16
Titreşim geyiğine takılma abartıyolar tüm tek silindirli makinelerde vardır. Bu arada TVS alırsan yokuşta debriyaj ve gaz ayarına dikkat et hemen kafa diker

Uway
16 Mayıs 2013, 22:18
Bizzat bugun bayisine gittim uway yani eh işte :) bilgisizler biraz doğru ama tamir falan yok nasıl anlatsam mağaza yani bildiğin alışveriş merkezi gibi bi motorsiklet dükkanı sadece satış var o kadar teknik bilgileri sıfır adamların sadece ver gülüm al gülüm hesabı var adamlarda adama resmen motor dersi verdim şu motor kaç cc kaç beygir diyorum bi dakika kağıttan bakmam gerek diyor :) gerek yok abicim bak bu şöyle şöyle şu özellikte diye dükkandaki tüm motorların özelliklerini anlattım adamlara :) satış elemanı alıcaz çalışıyormusunuz dedi bana :)

Tahmin ettim öyle bir yer olduğunu..banada kağıttan söyluyordu..Ama dediğin gibi servis-tamir yoksa iyi düşün..biz samsunda bir arkadaşa almaya niyetlendik bir ara fakat apache bayisi,servisi yok.2 yıl parça garantisi veiyorlar ama ne kadar?o yüzdende ybr ile cb ye yöneldik ama tipleri hoşumuza gitmedi bu yüzden rks ye bakıyoruz şimdi :)

Green Arrow
16 Mayıs 2013, 22:19
Tvs al kardeşim sen.

TATLIHIZ
16 Mayıs 2013, 22:21
Titreşim geyiğine takılma abartıyolar tüm tek silindirli makinelerde vardır. Bu arada TVS alırsan yokuşta debriyaj ve gaz ayarına dikkat et hemen kafa diker

Ybr de yok adamlar yapmıs abi Ne güc varmıs kafa atıyor way be.

2.motor Tvs ye rakip olmadıgından TVS

ekaragz82
16 Mayıs 2013, 22:24
gücü yerinde sınıfına göre ama kafa atmasının asıl sebebi şasesi. Dik yokuşlarda ani gazlamaya gelmiyor. Gerçi 2013 lerde şaseyi uzatmışlar sanırım.

BuraKosece
16 Mayıs 2013, 22:29
Titreşim konusunda artık internettende yeni kasa alanların yorumlarından anladığım kadarıyla yarı yarıya neredeyse azaltmışlar titreşimi bu konuda hiç bi sorun yok artık :) uway burada servisi var ama resmi olarak tvs servisi değil satış yeri resmi bayi orayla anlaşmalı bir yer benim her zaman gittiğim eskişehirin sayılı kaliteli servislerinden biri hondaya tvsye bakan biryer ama dediğim gibi resmi servisi yok yedek parça konusundada satış yeri devreye giriyormuş onlar siparişi veriyormuş garanti işlerinde ücret almıyoruz anlaşmalı olduğumuz srvisten dediler yani eskişehirde TVS alınır bir marka servis konusunda sıkıntı yaratcağını sanmıyorum

Bu arada ekaragz82 gaz ayarı hemen kafa diker gibi şeyler söylemiş tatlıhızda dalgaya almış gibi vay be gibisinden konuşmuş arkadaşlar tvs var 2011 model burada bi arkadaşımda güç bakımından değil tvsde tek tekere kalkmak çok basit isteksiz bile debriyaj ayarını az bişey kaçırırsan direksiyonun boşa çıktığını hissediyorsun ki zaten oldukça agrasif bir motor şöyle ki 2 teker arası mesafe oldukça fazla kısa ve tekere kalkma olasılığı çok yüksek hiç zorlanmadan vatandaşlara gösteriş yapabilirsin yani :) biraz akrobati motoru gibi :) bu konuda ekaragz82 ye katılıyorum yani

TATLIHIZ
16 Mayıs 2013, 22:34
fikir sizindir,Yorumumu yazdım sadece Ybr le gazı cekersin,11.000 Rpm ye kadar ekzoz sesislye demlenirsin Tvs de titresim sesiyle geberirsin,Bunun aksini kimse idda edemez binmeye gerek yok bu motora,burada apaci cok,Ybr gibi kesiciye sokuyorlar titresimi ben duyuyorum, Ybr de bu YOK..Hayırlı olsun

BuraKosece
16 Mayıs 2013, 22:36
o konuda birşey diyemez kimse tabiki de zaten ybrnin konfor titreşim kalitesiyle tvsninkini karşılaştırmak salaklık olur ybr kendini kanıtlamış bi motor tvsde öyle ama ybr nin yanında açık ara farkla titreşimi belli oluyor ona birşey diyemem ama ybrnin son hızı, hızlanışı, uzun yolu yavaş yavaş giderek işkenceye çevirmesi yüzünden ybryi düşünmedim bile hiç açıkcası benim eski motorum cup tu onun bile 8 beygiri varken ybrde 10 beygir :(

Seyyahrasim
16 Mayıs 2013, 22:41
Bende ybr 2012 var benim tavsiyem tvs hem görüntü hem güç değiştirirsem ben tvs alıcam yeşil yada sarı süper

TATLIHIZ
16 Mayıs 2013, 22:42
Güc istiyorsanız 150 cc almakta mantıklı degil yani

ekaragz82
16 Mayıs 2013, 22:42
TVS ile çok yol yaptım Yamahayı ile sadece şehir içi bir kaç kez kullandım. Bu nedenle YBR için pek yorum yapmam doğru olmaz.
TVS de titreşim beni hiç rahatsız etmedi ama artçı için aynı şeyi söyleyemem.

BuraKosece
16 Mayıs 2013, 22:48
Seyyahrasim ha yaşa dostum ya :) ne varsa TVS'de var :D tatlıhız; parama göre yani en güçlüsü tvs gibi görünüyor şu an en mantıklı seçim tvs olucak gibi 8-9bin tl olsa elimde tvs almazdım 250 ccliğe yönelirdim ama malesef şartlar bukadarına el veriyor ki tvsde kaç aydır hayalimde motordu nasipse yarın 2013 kasasının yeşilini sipariş edicem hayırlısıyla

psyche
16 Mayıs 2013, 22:50
Tvs piyasaya ilk girdiği zamanlar honda ve yamahaya oranla nisbeten daha ucuza satıp rekabete dahil oldu eskiden tvs tercih edin hem ucuz hem performanslı derdik fakat tvs fiyat politikası olarak aldı başını gidiyor,hayırlısı bakalım :)

BuraKosece
16 Mayıs 2013, 22:54
gerçekten biraz pahalı :/ 4.800 tl ya 2013 kasası abartmışlar biraz fiyatı ama insan mecbur kalıyor başka bunun gibi motor yok piyasada şuan yada çin mallarına yönelcen onlarda tvsye kıyasla daha kalitesiz olmuşken biraz daha iyisi olsun diyor insan :)

hisvarlar
16 Mayıs 2013, 23:24
RKS ye bulaşma en azından elindeki mal ileride para eder. Bence CBF al, altın mübarek değer kaybetmiyor.

Seko
16 Mayıs 2013, 23:30
Plaka masraflarıyla 5200 TL'yi buluyor. Bence değmez. Arora 180-19'u kullananlar çok övüyorlar ve motor 200 cc, hem de titreşimsizmiş. TVS kalitesinde olmasa da performans olarak daha iyi ve konforludur. Arada 1500 TL fark var, az buz değil. Bizzat denediğim Lifan Emisol'ü de kesinlikle öneririm. Çok rahat ve performansı güzel.

serdar1547
16 Mayıs 2013, 23:40
bencede tvs al ben kopyasını kullanıyorum kopyası bile çok harika bir motor,kopyasında bile titreşim yok da orjinalinde mi olacak?
benim kullandığım motor rampaları felan düz yol gibi algılıyor arkamdaki kişiyi çoğu kez unutuyorum tvs de büyük ihtimal böyledir ondan dolayı tvs

LostRider
16 Mayıs 2013, 23:42
Hangisini alırsan al içine sinen olsun gerisi boş.

Tsubasa
16 Mayıs 2013, 23:44
tvs 13 model yeni kasa şuan satışa cıkmadı. haziranda cıkacak.
12 model yeni kasalar satılıyor.
tvs al derim. digerlerine bakma bile seni üzmez

s.e.c
16 Mayıs 2013, 23:49
Söz konusu güç ise tvs nin abartılacak bir gücü yok. Arkadaşlarında dediği gibi çabuk tekere gelmesinin nedeni kısa aks mesafesinden kaynaklı. Merak edenler için yazayım 0-80 hızlanmada aşağıdaki sıralama oluyor çok denedik
1) 150mc yada 150mcx
2) cbr125r-mondial mh125 drift
3) tvs apache

Fakat şu var; konu son hıza geldiğinde cbr 125 hariç tvs hepsinden iyi.
Bunları yazmamın amacı ergenler gibi sdk yarıştırmak değil sadece alacak arkadaş yanlış bilgilenmesin istedim

CaBaR250
17 Mayıs 2013, 00:01
Tvs Doğru karar olacaktır...

rev'it
17 Mayıs 2013, 00:12
TVS al 11 aydir kullaniyorum beni hic uzmedi diyebilirim. ayrica oyle kronik bi sorunu da yok. RKS cok cok yeni oldugu icin saglikli bir secim olmayabilir. ama oda guzel motor. ne motor alirsan al rodajini cok iyi yap. ilk 100 km 5000 devirii gecme. daha sonra 6000 e kadar cik. 500 km lerde yag degistir. sonra 800 km ye kadar 7000 deviri gecme. 800 kmden sonra istedigin kadar bas. motor yagini 2000 kmye kadar degistirmesen de olur eger kaliteli bir yag varsa icinde. ve en onemlisi yaz aylarinda TVS icin konusuyorum kesinlikle IPONE 10w-50 full power katana yag kullan. pahalidir ama hakkini verir. 3000 kmye kadar gideri var. hatta ben 3500 km kullaniyorum. ama bi castrol alsam ancak 1500 km kullanirim. bunlar psikolojik degil motoru kullanirken fark ediyor insan degisikligi. hadi hayirlisi sana...

Sepetçioğlu
17 Mayıs 2013, 00:17
Tvs apachi :cat:

ReiZzZ
17 Mayıs 2013, 01:18
5200 bu motora çok fazla 150 cc commuter sonuçta eskiden ucuzdu iyi bi alternatifti ama şu an fiyat çok yükseldi ben olsam 6000 tl ye 2.el cbr 125 r alırım 0 ayarında enjeksiyonlu titreşim yok 6 ileri sıvı soğutmalı ön arka disk fren bunuda düşünmelisin bence apacheye göre üstün özellikleri var hem görüntüsüde güzel

imza
17 Mayıs 2013, 05:47
titreşime aldırış ediyorsan direk cbf 150 almalısın. ben tvs'ye binmemle inmem bir oldu. titremekten kendime zor geldiydim:)

agilty
17 Mayıs 2013, 07:10
herkes tvs oneriyor bende oneriyorum yamaha ve mudaillerine yetisebilecek kalitede ama rks de nedir duymadim bile hic

Re!S*33
17 Mayıs 2013, 12:47
niye ybr almıyorsun. YBR factor :cat:

NoMotorNoCry
17 Mayıs 2013, 12:50
Japondan şaşma sakın.

alper_sahin
17 Mayıs 2013, 16:19
Bi otur üstüne bi tur at gel kendin karar ver tvs yi gözünüzde fazla büyütmeyin 5 lira 150cc comunnder alınırmı tartışılır ama satmaya kalkarsan satarsın. Bana kalırsa 5.500 liraya ikinci elde ne motorlar düşürürüm allah bilir ybr250 twister 250 gibi bilmiyorum. Ben apache 2012 kullandım titreşimden çok rahatsız oldum apache 2013 kullanmadım ama gördüm üstüne oturunca gereksiz bi rahatsız geldi boyum uzun 1.90 ondan olabilir ama görünüş harika üstüne oturunca vazgeçtim bi anda.

özelliklerine bak arkadaşım malzeme kalitesi nasıl rahatlığı nasıl senni içine sinen hangisi ile onu al rks yeni marka değil motor keeway ın motoru türkiyede rks markası altında satılıyor sadece macar malı radyatörlü ters maşalı seramik pistonlu titreşimsiz 18hpgüçlü makine arka teker kalın yarış motoru tarzında ve dengeli bir motor..

bin gez sen karar ver o bunu der şunu der takma ama ben bunu satıcam dersende hiç düşünme koş apache al millet o kadar büyütmüşli gözünde apache dedinmi yarış motoru sanıyorlar bugün servise en çok uğrıyan apache motorlarıdır bunun nedenide inanılmaz titreşimidir.

s.e.c
18 Mayıs 2013, 12:30
Alper arkadaşımıza katılıyorum. İlaveten apachenin bu kadar büyütülmesindeki en büyük etken; ilk çıktığı yıllarda ybr, cbf, ve apache üçlüsünden başka commuter çok bilinmiyordu yada en gözde olanlar bu üçüydü, apachede bunların içinde en performanslı olanıydı 17-18 lik gençler genelde ilk olarak ''bu motor kaç basıyo abi ile girer muhabbete'' işte bu yaklaşım sayesinde apache hakettiğinden iyi bir imaja sahip oldu. Yanlış anlaşılmasın kötü motor demiyorum fakat kesinlikle ve kesinlikle abartıldığı kadar iyi değil. Son çıkan kasa hariç hepsine bindim özellikle artçı peglerinde hatrı sayılır bir titreme söz konusu
İyi özellikeler ise; az yakıt, sınıfına göre iyi top speed ( fakat ivmelenmede rakiplerinin bir çoğu daha iyi)

Ramazan Can
18 Mayıs 2013, 12:34
tvs al diyeceğim ama en son ki zamdan sonra al diyemiyor insan...