PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : üstadlar herkes motorunu peşin mi aldı ?

motorcrus
16 Mayıs 2013, 13:39
mersindeyim honda cbr250r alacam.askeri ücretle çalışıyorum:( bayi kampanya başlattı sordum soruşturdum.
kendi adınıza kredi çekiyoruz dedi.taksit imkanı işte motor ekipmanlar kask hariç tamamladım.
almak istiyorum birde korkum allah korusun ya işten çıkartırlarsa. ya sıkıntıya girersem para konusunda. ailem destek olur ama motora çok karşılar bi yardım edin allah için :(
bu arada regaip kandiliniz mübarek olsun üstadlar :)

cort724
16 Mayıs 2013, 13:53
Öncelikle senin ve bütün motordaşların regaip kandili mübarek olsun . Bende Cbf 150 almayı düşünüyorum ''Honda Finans Abi '' sayesinde :cherry: peşinat falan istiyorlarmı ben henüz bayi ile konuşmuş değilim konu hakkında bilgi verirsen seviniriz.

MBHoro
16 Mayıs 2013, 13:57
herkesin peşin motor alabileceği kadar gsmh mız yok malesef :) finansman ve kredi olanaklarını kullanabilirsiniz.

motorcrus
16 Mayıs 2013, 13:58
Öncelikle senin ve bütün motordaşların regaip kandili mübarek olsun . Bende Cbf 150 almayı düşünüyorum ''Honda Finans Abi '' sayesinde :cherry: peşinat falan istiyorlarmı ben henüz bayi ile konuşmuş değilim konu hakkında bilgi verirsen seviniriz.

hocam ben o yazıyı görünce aradım sordum detaylara girmedim fazla ama peşinat istemezler tahminimce .

power türk
16 Mayıs 2013, 14:03
arkadaşım yazdığına göre ailen sıkışırsan arkandalar bu çok güzel ve önemli bir detay .senin bence şuanda sorunun motorsikleti ailene kabullendirebilmek diye düşünüyorum .hayırlısı olsun

cort724
16 Mayıs 2013, 14:07
hocam ben o yazıyı görünce aradım sordum detaylara girmedim fazla ama peşinat istemezler tahminimce .

benimde dışardan edindiğim bilgiye göre gelirin üst düzeyde ise peşinat istemiyorlar ama gelir düşük ise %20 istiyorlar diye duydum. gerçek bilgiye haftaya ulaşıcam bakalım honda abi bize ne gibi imkanlar sunacak :)

Tİme_shİft42
16 Mayıs 2013, 14:45
Honda finans dedigin sey bildigin banka kredisi olmuyormu

rs_guven
16 Mayıs 2013, 15:19
Bende kredi kartı ile aldım. Hatta daha 7-8 taksidi duruyor. Ben hiç düşünmemiştim işten çıkarsam diye.
Her an işten çıkabilirim ve bu korkuyla hareket etseydim, şu an bekar olurdum.
Önlem iyidir ama hayatı seyretmek yerine, yaşamak daha iyidir.

inzell
16 Mayıs 2013, 15:22
Tabii ki peşin. Motor zevk işidir, veresiyesi olmaz bence.
Peşin param yokken bisikletimlede gayet mutluyum. :)

motorcrus
16 Mayıs 2013, 15:24
Tabii ki peşin. Motor zevk işidir, veresiyesi olmaz bence.
Peşin param yokken bisikletimlede gayet mutluyum. :)

iyi hoş diyorsunda durumumuz buna pek müsait değilse. babama şimdi 10.500 ver motor alacam deseme beni evden kovar.
o yüzden birikmiş bi miktarla ve taksikle almak gerekecek maalesef :(

serdar1547
16 Mayıs 2013, 15:29
vallaha ben onsekiz ay taksitle aldım daha bir taksidini ödedim onyedi aylık taksit duruyor ama benim motor zaten 3,500 lira ondan dolayı bir endişem olmadı motor alırken,onbin liralık alacak olsam illaki senin düşündüğün şeyleri düşünür vazgeçerdim

drtayfun
16 Mayıs 2013, 15:30
O kadar para verip sıfır motor alan adam işten çıkarılacağının hesabını yapmaz kardeşim.

fıratdogan
16 Mayıs 2013, 15:30
Selamlar bende mersindeyim. Ybr 125 aldım geçen ay. Kredi kartıyla aldık biz. Yanlız buradaki bayi 500 tl vade koymuştu tarsus bayisinden 100 tl vade farkıyla aldık. Yani söyleyeceğim o ki başka bayilerle de bir görüş bir dipnot olsun.

motorcrus
16 Mayıs 2013, 15:37
valla kardeşim hayata dair bir destekçin olmayınca ve artık otobüsle gidip gelmekten sıkılınca mecburen düşünüyorsun.

cort724
16 Mayıs 2013, 15:41
Honda finans banka kredisi ama sen hiç banka ile uğraşmıyorsun yanılmıyorsam honda finans - akbank ile çalışıyor olması lazım

drtayfun
16 Mayıs 2013, 16:36
valla kardeşim hayata dair bir destekçin olmayınca ve artık otobüsle gidip gelmekten sıkılınca mecburen düşünüyorsun.Yanlış düşünüyorsun. Almaya niyetlendiğin araç SS ve pahalı, ulaşım için değil zevk için alınır, bu da paran var demektir. Ulaşım için alacaksan 125cc ucuz bir şey alırsın, gayet de işini görür, sağa sola da el açmak zorunda kalmazsın.

DEISIS
16 Mayıs 2013, 16:39
Asgari ücret neyse de askeri ücretle işin baya zor usta :cherry:

Ne de olsa er maaşı 20 lira mı 24 lira mı öyle bişi:queen:

Şaka bir yana asgari ücretle 10.000 liralık bir borcun altına girmek

mantıklı değil. Yemeden içmeden benzin dahi almadan bütün maaşı

takside yatırsanız yine 1 yıldan önce bitmiyor taksit.

Size şiddetle tavsiye ediyorum: Motor tercihinizi tekrar gözden geçirin.

EDIT: drtayfun un söylemi çok mantıklı. Kesinlikle dikkate alın.

fıratdogan
16 Mayıs 2013, 16:51
Bende katılıyorum arkadaşlara. Almak istediğim motor yaklaşık o fiyat aralığında benimde cc olarak da büyük tam da bu yüzden 125 lik motor aldım hem yakıt tasarrufu hemde daha ucuz olması dolayısıyla hayalleri az da olsa erteleyip sıkıntıya girmemek bazen daha iyi oluyor.

inertiya
16 Mayıs 2013, 16:52
bende 10 000 tl kredi çekeceğim önümüzdeki ay. her ay 600 yada 700 ödeme imkanım var. tabi biraz kemer sıkma politikası uygulayacağım. 12 ayda geri ödeyip bitirmeyi planlıyorum. bu nedenle işime bir sene dört kollu sarılacağım. ama kredi taksitleri bittikten sonra istifa edip uzunca bir geziye çıkacağım. başta banada mantıksız geldi. ama birazda yatırım olarak düşündüm. sonuçta bir sene sonra altımda 17 18 bin liralık motor olucak. bende katılıyorum askari ücretle biraz zor olur yani geri ödeme taksit aralıkları arttığı için faizle beraber baya bi para ödersin. ama elinde en az alıcağın motorun yarı fiyatı kadar nakit olmalı.

Mengu16
16 Mayıs 2013, 16:57
Birini peşin aldım birini de babamın kredi kartından 12 ay taksit yaptırdım üniversite bitirme hediyesi.

motorcrus
16 Mayıs 2013, 17:46
anlaşıldı hayalleri ertelemek lazım ne yapalım bi apache rtr 150 honda cbf 150 yada ufak boyutta bi chopper bakacaz hayırlısıyla :(

cbr125cbr
16 Mayıs 2013, 17:57
anlaşıldı hayalleri ertelemek lazım ne yapalım bi apache rtr 150 honda cbf 150 yada ufak boyutta bi chopper bakacaz hayırlısıyla :(

ilk motosikletin ise cbr250 tuzlu gelir bence de. işe gidip gelmek için 2000tl verip cup bile alsan aradaki ucuz parça, işçilik ve yakıt farkı ile bir sene sonra 250 alacak bütçeyi toparlarsın.
Ben senin yerinde olsam, otobüse binmemek için alıyor olsam alırım 100lük bir cup hatta ikinci el denk getirebilirsem temiz daha iyi olur. cbr250 alacağın zaman elinde satacağın cup dan +1000tl paran olur, hem motosikletsiz kalmazsın hem daha kısa sürede paranı biriktirirsin.

Cbr250 aldıktan sonra, benzine daha fazla para vereceksin, parçası daha pahalı, bakımları var, vergisi var, sigortası var. :) Almakla bitmiyor yani..

Ha karizmam çizilir dersen 100cclik motosiklete biniyorsun diye o zaman hayırlı işler :rendeer:

Bir ekleme daha, ana sayfada saate baktığımda bir tek bende mi bir saat geriden geliyor son mesaj saati. (kontrol panelinden kontrol ettim GMT+2 olarak doğru ayarlanmış) :sunny:

madlive
16 Mayıs 2013, 18:05
Param yoksa 10 milyarlık motora binmem herhalde. 2-3 milyarlık motorlara bakarım. Öyle de yaptım. 6 ay para biriktirdim gittim cbf150 aldım.

famerx
16 Mayıs 2013, 18:09
ben de kredi ile aldım, motor kredisi diye başvurduk, salak bankacılar motor kredisi veremiyomuşuz dediler ardından da tüketici kredisi çekmek zorunda kalmıştım. hala ödüyorum.

bardaktan
16 Mayıs 2013, 19:47
Yorganı ayağına göre uzatacaksın. Biz bilmiyor muyuz 1290R almayı? :D

motorcrus
16 Mayıs 2013, 19:57
Yorganı ayağına göre uzatacaksın. Biz bilmiyor muyuz 1290R almayı? :D

ala ala para olsa kawa 1400 rr cekerimde :)

Sinan Er
16 Mayıs 2013, 20:01
Paran kadar motor al. Paran yoksa, kriterlerini en aza indir ve işini görecek bir motor al.

sene 1999 :) jetpa modenas getirip hiç peşinsiz 49 tl taksitle motor satıyordu. Hondanında yamahanında anasını ağlattı. Ben dahil birçok kişi motor sahıbı oldu. Ve kalitesi ile diğer markalardan hiç geri kalır yanı yoktu.

Şimdi sınırlı imkanlarınla motosiklet almak istiyorsun. Cup modeller hem ekonomik hemde masrafsızdır. Kolay arıza yapmaz parçası modifiyesi boldur. Fiyatlarıda oldukça makul.

Bana sorarsan hem hevesini gidermek hem işini görmek hemde gezip tozmak için gayet uygun.

Marka olması için uğraşma. Mondial var kanuni var var oğlu var taksitle satılıyorlar.

Babanın kredi kartı varsa onunla al azbi vade farkı odesende kredi masrafı falan olmayacagı gibi rehinde konmamış olur.

Taksıtlerın düşük olacağı için işden çıkarılsanda 100-150 taksit her şekilde ödenir.

Örnek: linkdeki motosiklet 177 x 12 taksit

serkanADH13
16 Mayıs 2013, 20:21
plaka masraflarını PEŞİN istiyorlar,
kalanı kredi...

TATLIHIZ
16 Mayıs 2013, 20:22
iyi hoş diyorsunda durumumuz buna pek müsait değilse. babama şimdi 10.500 ver motor alacam deseme beni evden kovar.

Evden kovarsa madem calısmadıgınız sürece neden yardım etsin size gene para ondan cıkıcak + Olarak bir mal sahibi olucaksınız katlanıcaksınız,
Veya 2 Ay sonra alın,2 Ay parayı kenara atın,Zor durumda ordan alırsınız.

amaninmb
16 Mayıs 2013, 21:26
küçükle başlayın hacım.. Büyük malzemenin büyük külfeti olur. Bakım, Allah korusun kaza anında masrafları çok.

mhmtesk
16 Mayıs 2013, 21:43
mersindeyim honda cbr250r alacam.askeri ücretle çalışıyorum:( bayi kampanya başlattı sordum soruşturdum.
kendi adınıza kredi çekiyoruz dedi.taksit imkanı işte motor ekipmanlar kask hariç tamamladım.
almak istiyorum birde korkum allah korusun ya işten çıkartırlarsa. ya sıkıntıya girersem para konusunda. ailem destek olur ama motora çok karşılar bi yardım edin allah için :(
bu arada regaip kandiliniz mübarek olsun üstadlar :)

Sakın öyle bir şey yapma bence hayatının yanlışı olur. İlla kredi çekicem dersen Mutlaka bir miktar birikimin olsun üstüne çek. Yarın bir gün olur olmaz bi yerde Allah korusun, düşersin motordan veya bi şey olur yaptırmaya para bulamazsın kredi ödemekten yazık olur. Bende asgari ücretle çalışıyorum, geçen bi parça sordum sormasaydım daha iyiydi. Yani başlıyacaksan ucuz karenajsız bir motorla başlamanı tavsiye ederim. Krediyede bulaşma derim.

ferdinandd
16 Mayıs 2013, 22:09
Honda CBR 250 R alacam. Asgari ücretle çalışıyorum :( Bayi kampanya başlattı, kendi adınıza kredi çekiyoruz dedi.

Allah korusun ya işten çıkartırlarsa, ya sıkıntıya girersem bi yardım edin allah için :(
...

Anlaşıldı, hayalleri ertelemek lazım. Ne yapalım, bi Apache RTR, Honda CBF yada ufak boyutta bi chopper bakacaz :pale:

Üzülmene gerek yok, bu saydıkların için iç geçiren birsürü kişi var, gayet güzel motosikletler bunlar :)

Birden hayaline kavuşursan ne kıymeti kalacak ki, üstelik borç altına girerek :silent:

Aldın diyelim motosikletin iki gün sonra yattı, sürüklendi, biyere vurdu, allah korudu sana hiçbişey olmadı desek bile, ee yaptıramayıp motosikletsiz kalıp yıllarca sadece taksit mi ödeyeceksin:silent:

Durumu yanlış değerlendirmişsin, zorunlu ihtiyaç olan ulaşım aracından bahsediyorsan bu bahsettiğin "Honda CBR 250 R" değil !!! 125cc ye kadar olan scooter, cub ve commuterlardır zaten, senin aradığın bu, yok yere üzülme :)

alper_sahin
16 Mayıs 2013, 22:18
dostum bi cbr250 ne kadar bilmiyorum lakin bi 12bin tl vardır. bence sen 12 bin lira kredi çek git 2004 model temiz bi araba düşür ailecek bin hem iş ten çıkarsan satabilirsinde kolayca şaka bi yana gerçekten motor vasıta değil hobi eğer hobi zevk işi ile uğraşıyorsanız bence kendinizi ailenizi zora sokmadan almaya çalısın derim ama motor sevdası söz dinlemez...

motorcrus
17 Mayıs 2013, 01:21
güzel değerli yorumlarınız için tşkler mantıksız düşündüm bende bi an sanırım tvs apache alacam :)

F54
17 Mayıs 2013, 01:33
zevk in veresiyesi olmaz sen bence küçük birşeyler al ama 2 el olsun borcun bittik çe sat büyüğü ile değiştir

Tİme_shİft42
17 Mayıs 2013, 01:39
Bidaha kredi çek deseler çekmem çok paraya sıkışmadıkça ilk başlarda hazır para şımartabilir insanı ilerisini düşün hacı gerisini değil

Her ay kaç tl ödemeyi düşünüyorsun vadelere ?

inzell
17 Mayıs 2013, 01:40
Babana niye diyorsun ki, baban mı binecek motora? :)
Para biriktirmeyi huy edinmek gerek. Ek işler yaparak para havuzuna irili ufaklı desteklerde candır.
Emin ol kredi ile alacağın motordan aldığın haz, geç olsada parayı bastırıp aldığın motorun hazzından daha azdır.

motorcrus
17 Mayıs 2013, 12:30
Babana niye diyorsun ki, baban mı binecek motora? :)
Para biriktirmeyi huy edinmek gerek. Ek işler yaparak para havuzuna irili ufaklı desteklerde candır.
Emin ol kredi ile alacağın motordan aldığın haz, geç olsada parayı bastırıp aldığın motorun hazzından daha azdır.

azda olsa yardım eder borçlarıma diye söyliyecem ben aileme danışmadan bişey yapamam :)

hocaseko
17 Mayıs 2013, 12:50
yamaha geçen yaz başında ybr 125'i bonus karta peşin fiyatına 12 taksitle verdi...biraz daha bekle istersen...belki bu senede olur...bayiler satışlardan çok memnundu...

agilty
18 Mayıs 2013, 10:33
Asgari ucret 978 lira olmus simdi alabilirsin istedigin motoru :)