PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorum Çalınamamış (çok şükür)

egelim 43
16 Mayıs 2013, 00:55
Son 1 haftadır havalar yağmurlu olduğu için canım ciğerim elimiz ayağımız scooterımıza binmiyorduk (binemiyorduk) ıslanmasın diye arka tarafa balkonun altına parketmiştim Allahtan incede olsa bi halat kildim var ve onu ön tekerleğe bağlamıştım bu gün akşam üzeri işten gelirken içimden bi ses arka tarafa bi bak bakalım ne alemde bizim sco dedi baktığımda bide ne göreyim :pale: park ettiğim duvarın dibinden 1-2 metre beride yerde öylece yatıyor bizim ufaklık :salut: etrafta keskin bi benzin kokusu :pr: hemen kaldırdım iyi bi hasar yok sürüklemiş fakat halat kilit ön tekerleğe dolaşınca atıvermiş elinden (..................) çocuğu :pale: olan 1 depo dolusu benzine olmuş ( onla gelsin geçsin) :pale: verilmiş sadakamız varmış çok şükür :cat:

Siz siz olun motorunuzu kilitleyin arkadaşlar her ne kadar atalar kilit dostadır desede en azından zaman kaybetmek istemiyo şerolar :pr:

Bu arada evimizin altındaki hangar gibi depoyu bize kullandırmayan sitemizin müteahh-İT ede tekrar selam ediyorum buradan ve yarın kapının kilidini patlatıp değiştirip anahtarıda cebime atıyorum bundan sonra depoda (bi nevi kapalı garajda) muhafaza edicem artık motorumu (bıçak kemiğe dayandı artık ) :cat:

Tİme_shİft42
16 Mayıs 2013, 00:59
Adam cağırdılar geldik :)

Permatiq59
16 Mayıs 2013, 00:59
Büyük geçmiş olsun. Mutlaka motorun yerini değiştirin. Bi kere geldi ise (...................) çocukları. mutlaka yine geleceklerdir.

sey_47
16 Mayıs 2013, 01:01
geçmiş olsun usta.
ite ite nereye kadar götürecekti acaba?:jocolor:

egelim 43
16 Mayıs 2013, 01:10
Adam cağırdılar geldik :)
Hoş geldin sefa geldin :rendeer:

Büyük geçmiş olsun. Mutlaka motorun yerini değiştirin. Bi kere geldi ise (...................) çocukları. mutlaka yine geleceklerdir.

Evet değiştirdim bende malum bu gece mecburen gene dışarda kalacak ön tarafa aldım artık halatlada logar kapağına bağladım güzelce yandaki inşaatın bekçisiylede 1 dal kaliteli cigara eşliğinde bi muhabbet çevirdik az önce :cherry: onada tembihledim bu geceyi bi atlatsa yarın çelik kapılı kocaman garajı olacak inş. ufacık motorun :cat:

geçmiş olsun usta.
ite ite nereye kadar götürecekti acaba?:jocolor:
Sağolasın :rendeer: benim tahminim o kilitli olduğunu tahmin etmedi bodoslama kapıp götürcekti herhalde :pr: e baktıki kilit var ön teker dönmüyor acık sürükleyip atıp gitti yada o anda biri cam kapı falan açtı apartmandan korkup atıp kaçtı herhalde :pr:

mete_han
16 Mayıs 2013, 01:13
geçmiş olsun reyiz...daha kötüsündne korusun Allah...

özcan1980
16 Mayıs 2013, 01:15
Geçmiş olsun abi, buna şükür.

egelim 43
16 Mayıs 2013, 01:16
Sağol ganga hacı götürür gibi götürcekmiş elin oğlu valla :farao:

Neyse Allahtan sen gelene kadar depo operasyonu başarıyla sonuçlanırda senin cıbıfı koyarız oraya :sunny: birde onu çaldırmayam yanarız valla :king:

adem80
16 Mayıs 2013, 01:18
ahmet abi eşşeğini sağlam kazığa bağlamışsın lakin kazık ahşap çıktı galiba. Demir kazıkla değiştiriver. Çok geçmiş olsun. Ben gidonu bile kilitlemem. Eskiden zincirle kitlerdim ama sırf birader yürütmesin diye. :)

egelim 43
16 Mayıs 2013, 01:22
Geçmiş olsun abi, buna şükür.

Sağol Özcancım evet çok şükür :cat:

---------- Post added at 23:22 ---------- Previous post was at 23:20 ----------

ahmet abi eşşeğini sağlam kazığa bağlamışsın lakin kazık ahşap çıktı galiba. Demir kazıkla değiştiriver. Çok geçmiş olsun. Ben gidonu bile kilitlemem. Eskiden zincirle kitlerdim ama sırf birader yürütmesin diye. :)

Ahşap mahşap kazık kazıktır aga :cat: bak iş görmüş netekim :cat: hadi biz dış mihraklarla uğraşıyoz seninki daha sakat aga iç mihraklar :farao:

extra_serkan
16 Mayıs 2013, 01:41
gecmıs olsun kılıt her turlu sart motorda

egelim 43
16 Mayıs 2013, 01:49
Aynen en azından bir kilit :cat: onuda arka yerine ön tekere takarsak önü kaldırıp götürmek arkadan daha zor oluyor :cat:

mete_han
16 Mayıs 2013, 01:52
Sağol ganga hacı götürür gibi götürcekmiş elin oğlu valla :farao:

Neyse Allahtan sen gelene kadar depo operasyonu başarıyla sonuçlanırda senin cıbıfı koyarız oraya :sunny: birde onu çaldırmayam yanarız valla :king:

mator sağlamda olmasın ben uyuyamam abi...:P ama senin taka da karakaçan çalan bi şehir turu atar benzin bitince bırakır ...:queen:

egelim 43
16 Mayıs 2013, 01:54
Ne kadar iyimsersin la :cherry: Polyanna gılıklı panda :queen:

mete_han
16 Mayıs 2013, 01:59
salkano içinde geçerli ganga söylediklerim :queen: küfretsem dahamı iyiydi la reyiz...:queen::P

egelim 43
16 Mayıs 2013, 02:05
Sen önce bi Salcano yazmayı öğren imla hatalı panda :P ben senin Dondana bi şey deyomuyum :mrgreen: hem bree zınduk :mrgreen: toton yese izni ağustosda alırsında Temmuzda Ramazan mübarekde oruç yiye yiye gezeceğine Karadenizi Ağustosda Salcano ile beraber yaparık o 6.000 km yi o zaman görüsün Salconun ne menem bi makine olduğunu (tabi ben ardında bırakacağın mavi dumandan seni görebilirsem) :flower:

F54
16 Mayıs 2013, 02:14
aga çok geçmiş olsun
ben ybr yi bi kilitliyorum akıllara zarar nede olsa kendileri pek bi kıymetli benim için
ön tekere bi bisiklet kiliti disk e bi asma kilit arka tekere bi tane masterlok 1.5 mt kilit direksiyon kiliti ve en sonda garaja baba bi asma kilit
ilk önce allaha sonra bu kilitlere emanet benim motor

egelim 43
16 Mayıs 2013, 02:19
Sağol Fatih aman kilitle kardeşim :cat: ne demişler devir kötü kolla ..... (motürü) :P

bykemik
16 Mayıs 2013, 02:30
Son 1 haftadır havalar yağmurlu olduğu için canım ciğerim elimiz ayağımız scooterımıza binmiyorduk (binemiyorduk) ıslanmasın diye arka tarafa balkonun altına parketmiştim Allahtan incede olsa bi halat kildim var ve onu ön tekerleğe bağlamıştım bu gün akşam üzeri işten gelirken içimden bi ses arka tarafa bi bak bakalım ne alemde bizim sco dedi baktığımda bide ne göreyim :pale: park ettiğim duvarın dibinden 1-2 metre beride yerde öylece yatıyor bizim ufaklık :salut: etrafta keskin bi benzin kokusu :pr: hemen kaldırdım iyi bi hasar yok sürüklemiş fakat halat kilit ön tekerleğe dolaşınca atıvermiş elinden (..................) çocuğu :pale: olan 1 depo dolusu benzine olmuş ( onla gelsin geçsin) :pale: verilmiş sadakamız varmış çok şükür :cat:

Siz siz olun motorunuzu kilitleyin arkadaşlar her ne kadar atalar kilit dostadır desede en azından zaman kaybetmek istemiyo şerolar :pr:

Bu arada evimizin altındaki hangar gibi depoyu bize kullandırmayan sitemizin müteahh-İT ede tekrar selam ediyorum buradan ve yarın kapının kilidini patlatıp değiştirip anahtarıda cebime atıyorum bundan sonra depoda (bi nevi kapalı garajda) muhafaza edicem artık motorumu (bıçak kemiğe dayandı artık ) :cat:

Vay arkadaş almaya niyetlendiğimiz fakat sonradan vazgeçtiğimiz scooter gidiyormuş ya elden... :cyclopsan Geçmiş olsun ahmet abi...

egelim 43
16 Mayıs 2013, 02:35
He ya Hüseyinim sağol :rendeer:

oknglr
16 Mayıs 2013, 05:27
Abi geçmiş olsun sen bence bi an önce o kilidi kır motoru sok oraya. Ben olsam o Müteahh_İT in eşyalarını çoktan sokağa fırlatmıştım :queen:. Benim motordada çelik çekme halatı var pencere demirine bağlıyorum ön tekerden gerçi bahçe içi ama şimdi birazdaha tırstım valla. Acaba diyorum aranızın pek iyi olmadığı bi komşu falan kastenmi devirdi ? Müteahh_İT de yapmış olabilir :queen:

ferdinandd
16 Mayıs 2013, 05:38
Benim motorda çelik çekme halatı var, pencere demirine bağlıyorum ön tekerden...

Motosikletinin şasisinede dola halatı, daha garanti olsun. Gerçi götüren her halükarda götürüyor :)

http://m1305.hizliresim.com/19/j/n3ng3.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

@egelim43 : Geçmişolsun abi :rendeer:

Uğur
16 Mayıs 2013, 09:07
Geçmiş olsun abi,en kötü vaka bu olsun insallah.

ramizan83
16 Mayıs 2013, 09:46
ahmet abi motosikletlere iyi bak başı boş bırakma bırak çalmayı artık motosikletlere tecavüz bile ediyorlar durum çok kötü sahip çık iki tekerlere onlar sana emanet namuslarını koru :queen:

tahsins
16 Mayıs 2013, 09:52
geçmiş olsun ahmet abi. scooterların alayı hırsızların gözdesi.çinli falan farketmeyi.
ama commuterde sanki cbf ve ybr daha en çok çalınanlar. malum rahat satılıyor.
salco yu çalsa, ömür billah satamaz, parçalayacam dese motor hariç işe yaramaz.
buda bi nimet aslında bizim motorlar için.
ben direksiyonu dahi kitlemiyorum ne yalan söyliyim.

Garip
16 Mayıs 2013, 10:18
abicim çok geçmiş olsun.. hırsız şerefsizlik yapmış ama o an hırsla çalamayınca atese de verebilirdi. verilmiş sadakan varmış abicim

saygılar

Bulent78
16 Mayıs 2013, 10:29
Oncelikle cok gecmis olsun. Ben saglam bir zincirle baglanmasinin ciddi anlamda caydiricilik saglayacagini dusunuyorum, hos onlari da isterlerse keserler ama cok ugrasmalari lazim.

Soyle bir video var.

VC3hFr8p2ck

Yani hirsiza kilit ya da zincir dayanmaz, yarin bigun zincirin anahtarini kaybetsen sen de keserek o zinciri acmak zorunda kalacaksin ama burda amac zaten profesyonel olmayan hirsizlari bertaraf etmek, ya da profesyonel olanlara, bunla ugrasilmaz cok vakit kaybettirir dedirtip vazgecirmek. O yuzden cok kaliteli olmasa bile kalin ve saglam bir zincir ve iyi bir kilit bizi en azindan ufak hirsizlardan korur diye dusunuyorum.

Tolga Can
16 Mayıs 2013, 11:01
Geçmiş olsun.

besikcioglu
16 Mayıs 2013, 11:27
bir yere bir yardimda bulun adres gondereyimmi?:)

Ahmanamra
16 Mayıs 2013, 11:32
Geçmiş olsun .

ozcanaykul
16 Mayıs 2013, 12:16
geçmiş olsun ahmet abi

gezginmotor
16 Mayıs 2013, 12:55
Geçmiş olsun Allaha şükür 1 depo benzinle kurtarmışın Ahmet .

MBHoro
16 Mayıs 2013, 13:25
Gecmis olsun abi,

albaywolf
16 Mayıs 2013, 13:44
Geçmiş olsun helal parayla alınmış demek ki :)

Sepetçioğlu
16 Mayıs 2013, 14:14
Geçmiş olsun.
Bu kesin bir işaret iyi bir önlem almanız gerekiyor.
Ben apartman girişine koyduğum halde arka tekerden halat kilitle bağlıyorum, öne de en azından bir asma kilit almak lazım.

egelim 43
16 Mayıs 2013, 15:03
Abi geçmiş olsun sen bence bi an önce o kilidi kır motoru sok oraya. Ben olsam o Müteahh_İT in eşyalarını çoktan sokağa fırlatmıştım :queen:. Benim motordada çelik çekme halatı var pencere demirine bağlıyorum ön tekerden gerçi bahçe içi ama şimdi birazdaha tırstım valla. Acaba diyorum aranızın pek iyi olmadığı bi komşu falan kastenmi devirdi ? Müteahh_İT de yapmış olabilir :queen:

Sağolasın Okancım bu gün kilit operasyonunu gerçekleştiriyorum nasipse müteahhİT in eşyaları sokağa atmıcamda değiştirdiğim kilidin anahtarı bende olacak ve deponun kontrolu bana geçeceği için ipler benim elimde olacak yani :wiinkk: aramızın kötü olduğu bi komşumuz yok :sunny: (her ne kadar pek kimseyi tanımasakda) 7 düvelle barışığız çok şükür :) ama müteahhİT den bende şüphelenmedim değil açıkçası :pr: çünkü 30 dairelik siteden depo konusunda 29u kuzu bir tek ben sorun çıkarttım galiba :santa: AMA DURMAK YOK YOLA DEVAM :bounce: :P

Motosikletinin şasisinede dola halatı, daha garanti olsun. Gerçi götüren her halükarda götürüyor :)

http://m1305.hizliresim.com/19/j/n3ng3.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

@egelim43 : Geçmişolsun abi :rendeer:

Teşekkür ederim ferdinand sağolasın :rendeer:

Geçmiş olsun abi,en kötü vaka bu olsun insallah.

Eyvallah Uğur kardeşim sağolasın :rendeer:

ahmet abi motosikletlere iyi bak başı boş bırakma bırak çalmayı artık motosikletlere tecavüz bile ediyorlar durum çok kötü sahip çık iki tekerlere onlar sana emanet namuslarını koru :queen:
Bizim buralarda en fazla çalarlar Ramazan tecavüz falan olmaz buralarda-bknkz "bizim buranın adetleri meşhurdur cinayetleri- :P

geçmiş olsun ahmet abi. scooterların alayı hırsızların gözdesi.çinli falan farketmeyi.
ama commuterde sanki cbf ve ybr daha en çok çalınanlar. malum rahat satılıyor.
salco yu çalsa, ömür billah satamaz, parçalayacam dese motor hariç işe yaramaz.
buda bi nimet aslında bizim motorlar için.
ben direksiyonu dahi kitlemiyorum ne yalan söyliyim.

Aman Tahsin kardeşim sen genede kilitle motorunu eğlencesine çalar gene çalar bu şerefsiz hırsız milleti :pr:

abicim çok geçmiş olsun.. hırsız şerefsizlik yapmış ama o an hırsla çalamayınca atese de verebilirdi. verilmiş sadakan varmış abicim

saygılar

Sağol Ramazan bencede verilmiş sadakamız varmış haklısın :sunny:

Oncelikle cok gecmis olsun. Ben saglam bir zincirle baglanmasinin ciddi anlamda caydiricilik saglayacagini dusunuyorum, hos onlari da isterlerse keserler ama cok ugrasmalari lazim.

Soyle bir video var.

VC3hFr8p2ck

Yani hirsiza kilit ya da zincir dayanmaz, yarin bigun zincirin anahtarini kaybetsen sen de keserek o zinciri acmak zorunda kalacaksin ama burda amac zaten profesyonel olmayan hirsizlari bertaraf etmek, ya da profesyonel olanlara, bunla ugrasilmaz cok vakit kaybettirir dedirtip vazgecirmek. O yuzden cok kaliteli olmasa bile kalin ve saglam bir zincir ve iyi bir kilit bizi en azindan ufak hirsizlardan korur diye dusunuyorum.

Sağolasın :rendeer: dediğin gibi kilit dostadır der atalarımızda fakat zaman kaybettirmesi işin caydırıcı yönü zaten :sunny:

Geçmiş olsun.

Sağolasın :rendeer:

bir yere bir yardimda bulun adres gondereyimmi?:)

Sağolasın valla geç kaldın kocaman bi paket hobby çikolata alıp dağıttım az evvel çocuklara :mrgreen:

Geçmiş olsun .

Sağolasın :rendeer:

geçmiş olsun ahmet abi

Sağol Özcan aman sende dikkat et iyi kilitle motorunu :cat:

Geçmiş olsun Allaha şükür 1 depo benzinle kurtarmışın Ahmet .

Sağol abi :rendeer: çok şükür dediğin gibi olan 1 depo benzine oldu sadece

Gecmis olsun abi,
Sağolasın kardeşim :rendeer:

Geçmiş olsun helal parayla alınmış demek ki :)

Sağol :rendeer: demekki :cat:

Geçmiş olsun.
Bu kesin bir işaret iyi bir önlem almanız gerekiyor.
Ben apartman girişine koyduğum halde arka tekerden halat kilitle bağlıyorum, öne de en azından bir asma kilit almak lazım.

Sağol :rendeer: önlemin kralını alıyorum artık bu günden itibaren kocaman iki tane çelik kapının ardında depoda durcak motorlarım tabiki içerde bile kilitli olarak :cat: