PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni bir motor adayına tavsiye motor ?? Lütfen..

Hypmoon
15 Mayıs 2013, 21:46
İyi günler, yaş 17 ehliyete yeni yazılacağım,geçen sene babaya ısrar ettim baya ama ehliyetsiz olmaz demişti artık engelde yok 3-3.500 tl ye kadar bütçe var tabi kask falan dahil çinli falan sıkıntım yok yeterki yolda bırakmasın zaten ilk motor bununla öğrenicez ama hepten de dandik bişey olmasın istiyorum tavsiyesi olan varmı acaba yazın ortalarında alcam ehliyeti aldıktan sonra işte , 2. el falanda olur ama modeli düşük olmassa iyi olur lütfen yardım edin bide şimdi scooter veya cup tarzı bişeymi ideal olur yoksa communter falanmı çünkü daha önce hiç deneyimim olmadı kurstada konustum scooterla verıyorlar egitimi? teşekkürler..

astorojna
15 Mayıs 2013, 21:48
az bekle hondacılar birazdan gelir.

Hypmoon
15 Mayıs 2013, 21:50
marka takıntım yok sadece bu paraya olcak en iyisi olsun istiyorum tecrübelilerin yardımıyla tabi ,

sozerten
15 Mayıs 2013, 22:18
Neyle başlayacağın senin motor zevkine bağlı , debriyajla vitesle haşır neşir olup motoru hissetmek istiyorsan commuter'la başlarsın scooter hoşuna gidiyor ve daha büyük scooterlara ilgi duyuyorsan onla başlarsın. Bütçene uygun olarak mondial'lere bakabilirsin. Fiyat olarak biraz daha çıksan daha fazla alternatif sunulunabilir.

Hypmoon
15 Mayıs 2013, 22:25
ben vitesli kullanmak istiyorum zaten demek istedigim zorlanırmıyım hiç tecrubem yok mh drift olurmu peki mondialden?

sozerten
15 Mayıs 2013, 22:30
Olur tabi neden olmasın. Başlangıç için iyi bir seçim olur. Servis ağı parça bulunabilirliği açısından seçeneklerinin arasında en iyisi diyebilirim.

astorojna
15 Mayıs 2013, 22:39
ben vitesli kullanmak istiyorum zaten demek istedigim zorlanırmıyım hiç tecrubem yok mh drift olurmu peki mondialden?

on numara beş yıldız olur hemide.
arıza vermez yolda koymaz hondaların 125-150 cc lerinin çoğunu tokatlarsın bile :)

Permatiq59
15 Mayıs 2013, 22:42
on numara beş yıldız olur hemide.
arıza vermez yolda koymaz hondaların 125-150 cc lerinin çoğunu tokatlarsın bile :)
Motosiklete yeni başlıyacak bi kardesimize ne güzel tavsiyeler bunlar..

rev'it
15 Mayıs 2013, 22:44
kesinlikle vitesli al. viteslinin zevki baskadir. ikinci el yamaha ybr yada tvs apache alinir o paraya. kask da ls2 felan alirsin 200 liraya. mondial onermem. plastik parcalari ve elektrik sistemi asiri dandik oluyor yedek parcacilarla akraba olursun valla.

MhmtcnKoral
15 Mayıs 2013, 23:03
Apache 150 rtr öneriyorum olur demişlerse onu alabilirsen çok iyi olur hem şekil var performansı da yerinde on numara olur temizini bulursan

tezer
15 Mayıs 2013, 23:13
İnşallah dediklerim olmaz ama motor konusunda yeni olduğun için düşüp motoru da hasarlayacağını düşünürsen plastik parçaları pahalı olmayan,en basitinden ayaklıktan bile düşürdüğünde grenajları pahalı olmayan onarım maliyeti konusunda seni üzmeyecek birşeyler bak derim.Bu konuda çinliler uygun olur diye düşünüyorum.Bir Honda yada Yamaha sağlamlığı bulamazsın belki ama parça fiyatları daha ucuzdur.Umarım motorun her daim iki tekeri üzerinde durur.Seçiminde sana kolay gelsin.

astorojna
15 Mayıs 2013, 23:33
Motosiklete yeni başlıyacak bi kardesimize ne güzel tavsiyeler bunlar..

gerçek olmayan bişeymi dedim yoksa? gücenmek yok akşama kadar bizim motorlara 50 kere alıp veriyorsunuz biz bişey diyormuyuz.

Uway
15 Mayıs 2013, 23:46
Vitesli al rks titanic 150 al :) madem 3500 e kadar bütçen var

astorojna
15 Mayıs 2013, 23:50
Vitesli al rks titanic 150 al :) madem 3500 e kadar bütçen var

mekanik olarak bilmem ama tip olarak hep hoşuma giden motor çeşididir. piraz pahalı ama titanic 200 lerde güzel motor.

bagımlı
15 Mayıs 2013, 23:55
mh drift senın ıcın ıyı bir seçim olur parça vs.sonuçta yeni başlıycaksın.

bıçkın28
16 Mayıs 2013, 00:03
Alıcaksan biraz sağlam bişiy al daha yeni başlamışken motordan soğuma bulabilirsen temizinden tvs apache olmadı mh drift başlangıç için uygun motorlar ve o klasmandaki motorlara göre performansları ilerki zamanlarda tatmin edicektir.

Permatiq59
16 Mayıs 2013, 00:44
gerçek olmayan bişeymi dedim yoksa? gücenmek yok akşama kadar bizim motorlara 50 kere alıp veriyorsunuz biz bişey diyormuyuz.
arkadasım yasın kac ? kardesımız demıskı 17 yasındayım.. ''EHLIYETE YENI YAZILDIM'' ''İLK MOTORUM OLUCAK'' yani SÜRÜŞ DENEYİMİ SIFIR. sen diyosunki motor al hondalarla yamahalarla yarış.. Bu CAHİLLİKten baska bişey değildir. baska bişeyde demiyorum. Böyle mi örnek oluyorsunuz cevrenizdeki motosiklet heycanı olan kardeslerinize.. Honda Yamaha Mondial fark etmez. Kardesimiz güvenli sürüş tavsiyesi almadan yarışmaktan bahsediliyor..

astorojna
16 Mayıs 2013, 00:49
arkadasım yasın kac ? kardesımız demıskı 17 yasındayım.. ''EHLIYETE YENI YAZILDIM'' ''İLK MOTORUM OLUCAK'' yani SÜRÜŞ DENEYİMİ SIFIR. sen diyosunki motor al hondalarla yamahalarla yarış.. Bu CAHİLLİKten baska bişey değildir. baska bişeyde demiyorum. Böyle mi örnek oluyorsunuz cevrenizdeki motosiklet heycanı olan kardeslerinize.. Honda Yamaha Mondial fark etmez. Kardesimiz güvenli sürüş tavsiyesi almadan yarışmaktan bahsediliyor..

permatik tam yatıyodum mesajını gördüm hadi yat uyu boş ver yaşımı abi de kardeş de gardaş de takıntım yoktur ben senin sıkıntını anladım da hadi neyse

sozerten
16 Mayıs 2013, 00:59
kesinlikle vitesli al. viteslinin zevki baskadir. ikinci el yamaha ybr yada tvs apache alinir o paraya. kask da ls2 felan alirsin 200 liraya. mondial onermem. plastik parcalari ve elektrik sistemi asiri dandik oluyor yedek parcacilarla akraba olursun valla.

3000 civarına temiz apache'yle korumalıkları nasıl alacak arkadaş? Pek aklıma yatmadı :farao:

Hypmoon
16 Mayıs 2013, 14:34
hepiniz sağolun akşam cevapları göremedim yatmıştım çok teşekkürler tavsiyeleriniz için, mh drift 3000tl civarı aşağı yukarı 500 lirayada ekipman dizilir heralde ..?

Sepetçioğlu
16 Mayıs 2013, 14:41
Salcano wolf 125 ide ekle listeye :cat:

Seko
16 Mayıs 2013, 14:56
Lifan Emisol'ü de...

KeaSH-07
16 Mayıs 2013, 14:59
başlık baya sakat olmuş onu bi admin el atsa iyi olur.yeni bir motor adayına motor önerisini görünce aklımda lezbiyen bi ilişki çağrıştı :)

ferdinandd
16 Mayıs 2013, 15:29
Salcano wolf 125 ide ekle listeye

:cat:

İyi günler, 3.500 tl ye kadar bütçem var, tabi kask falan dahil. Çinli sıkıntım yok yeterki yolda bırakmasın. 2.el de olur ama modeli düşük olmassa iyi olur. Teşekkürler..

Bencede Salcano Wolf çok mantıklı. "0"km bile uygun fiyatlarda, neredeyse hiç şikayet duymadığımız bi motosiklet. 2000 TL gibi sıfır tadında bulunabilir, sıfır alırkenki giderler olmaz, sana motosiklet kullanmayı keyifle öğretir...

Özellikle başlangıçta motosiklet kullanmaktan keyif duyman için kendini güvende hissetmen çok önemli, geri kalan paranın tamamını (1-1.500 TL ) ekipmanlarını eksiksiz temin etmeye ve olabildiğince üst düzey ekipmanlar almaya harcarsın.

Bu şekilde pay edersen emin ol TVS,Honda,Yamaha alıp geriye kalamayan bikaç lira ile sadece basit bi kask alabilmiş birinden kat kat fazla keyif duyarsın. Dar bütçe ile aldığın ekipmanlar gibi işi bitmez, sonraki motosikletlerinde de rahatlıkla kullanabilirsin.

Motosiklet önemsiz demiyorum ama bana göre ekipmandan sonra gelir, ki bahsettiğimiz motosikletin çok sayıda kullanıcısı mevcut, bildiğimiz kadarıyla gider, durur, zırt pırt sorun çıkarmaz... Bende bi araştır derim :cat:

http://n1305.hizliresim.com/19/j/n3uu8.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Hypmoon
16 Mayıs 2013, 16:41
:cat:

Bencede Salcano Wolf çok mantıklı. "0"km bile uygun fiyatlarda, neredeyse hiç şikayet duymadığımız bi motosiklet. 2000 TL gibi sıfır tadında bulunabilir, sıfır alırkenki giderler olmaz, sana motosiklet kullanmayı keyifle öğretir...

Özellikle başlangıçta motosiklet kullanmaktan keyif duyman için kendini güvende hissetmen çok önemli, geri kalan paranın tamamını (1-1.500 TL ) ekipmanlarını eksiksiz temin etmeye ve olabildiğince üst düzey ekipmanlar almaya harcarsın.

Bu şekilde pay edersen emin ol TVS,Honda,Yamaha alıp geriye kalamayan bikaç lira ile sadece basit bi kask alabilmiş birinden kat kat fazla keyif duyarsın. Dar bütçe ile aldığın ekipmanlar gibi işi bitmez, sonraki motosikletlerinde de rahatlıkla kullanabilirsin.

Motosiklet önemsiz demiyorum ama bana göre ekipmandan sonra gelir, ki bahsettiğimiz motosikletin çok sayıda kullanıcısı mevcut, bildiğimiz kadarıyla gider, durur, zırt pırt sorun çıkarmaz... Bende bi araştır derim :cat:

http://n1305.hizliresim.com/19/j/n3uu8.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

teşekkürler ederim bu kıymetli bilgileriniz için ozaman şeyi sormak istiyorum bu wolf ile wolf s arasında fark varmı kasada bir tek kafa nikelajımı oluyo tam ismi ne bilmiyorum o şey farklı başka farklılık varmı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:39 ----------

başlık baya sakat olmuş onu bi admin el atsa iyi olur.yeni bir motor adayına motor önerisini görünce aklımda lezbiyen bi ilişki çağrıştı :)

valla hiç öyle düşünmemiştim :D yanlış anlaşılıyosa özür dilerim :D

drtayfun
16 Mayıs 2013, 16:51
Wolf ile wolf s arasında sadece kafa farkı var, her şeyi aynı. 2. el 2000 tl'ye bulabileceğinizi sanmam, daha yeni çıktı çünkü. Ancak rahatlıkla güvenilecek bir motor gibi duruyor, şimdiye kadar aramız gayet iyi.

yarbayali
16 Mayıs 2013, 17:02
burda sana en iyi öneriyi ben yapıcam galiba senin gibi bende çok araştırdım...sonuç: yeni başlayacağım ve ileride ss alacağım için bir vitesli tercih ettim... debriyajlı veya debriyajsız dönerken giderken debriyajlıda zorlanabileceğimi düşündüm ve ilk önce denge konumunu momentumu sağlamak için debriyajsız vitesli yani bir cup almaya karar verdim. sana önereceğim en iyi bana göre bir lifan 100 cc cup ruhsatta 97 cc yazacak vergi ödemeyeceksin. çok az yakıyor 100km de 1.9 litre çok hız yapmaz max 70 km denmiş bence gayet mantıklı ilk aşamada hıza gerek yok sıfırı 1.900 tl http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-lifan-20-si-nakit-kalan-kredi-kartina-12-ay-vade-farksiz-118996606/detay bence sıfır alma 2.elleri plakalı falan 1.200 http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-lifan-temiz-masrafsiz-lifan-cup-123563800/detay bunları bi incelersin. parçalrı ucuz . ve ilk önce düzgün bir koruma al. her şeyin kaliteli olsun sonuçta insanız sen yavaş düşersin arkadan bir araba çarpar ALLAH korusun güvenlik ekipmanlarına daha fazla bütçe ayırmış olurusn.... hadi kolay gelsin.