PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2006 cbr 600rr uygun çıkma egzoz arıyorum

zoziks
04 Mayıs 2013, 16:45
arkadslar 600rr uygun egzoz lazım uzerındekı ses hosuma gıtmıyo elınde olan varsa hatta fıkrı olan varsa sevınırım

zoziks
05 Mayıs 2013, 09:51
Kimsede egzoz yokmudur arkadslar

canerol
05 Mayıs 2013, 10:18
Kimsede egzoz yokmudur arkadslar

herkesin kendine göre bi egzozu vardırda senin dediğin kırıterlere uymuyor demkki :)
çıkma değilde yurt dışından daha ucuza çıkma fiyatına bulabilirsini gibime geliyor

zoziks
05 Mayıs 2013, 11:35
herkesin kendine göre bi egzozu vardırda senin dediğin kırıterlere uymuyor demkki :)
çıkma değilde yurt dışından daha ucuza çıkma fiyatına bulabilirsini gibime geliyor

Dogrudurda yurtdisina mi gidip aliyim :) o zor is

canerol
05 Mayıs 2013, 12:03
imkanın varsa gidip al :) değilse ebaydan bak...

zoziks
05 Mayıs 2013, 12:46
imkanın varsa gidip al :) değilse ebaydan bak...

Yurtdisi imkanim yok ,ebay olabilirde guvenli olurmu saglam cikarmi hic bi fikrim yok

hisvarlar
05 Mayıs 2013, 13:15
Bütçeni bilmiyorum ancak marka bir egzosun çıkması 500-600 liradan aşşağı olmaz. Benim tavsiyem tiger us 780 bakman. 650 tl ve marka egzoslardan hiçbir eksiği yok.

canerol
05 Mayıs 2013, 13:16
güvenilir satıcıların ürünlerine bak 99.5in üstünde olsun geçmişi

HercuL
05 Mayıs 2013, 13:41
sana tavsiyem bu sezon 4 cü motorumu geçen gün aldım normalde 19 oldu 2 motor öncesinde 600 rr vardı 2007 kasa vardı orginalse eksoz içini boşalttır yok değil diyorsan rr da istediğin sesi 3 eksoz verir twobrothers , yoshimura rs5 , mivv

zoziks
05 Mayıs 2013, 14:50
Tiger dusunmuyorum kimse tavsiye etmedi yoshi akrep (twobrothers cok pahali zor bi ihtimal)miv hic bilmiyrum, bunlara bakiyorum sahjbindende var aslinda ama orjinalmi degilmi emin olamiyorum ebay a gelince mantikli aslinda dostlar ama ingilizce yok sorun yasiyanlar cok olmus siz diyince bakindim biraz gumrukde kaliyomus falan bide yollamazsa para gitti :)) aslinda uzerindeki tiger mış oyle dedi satan kisi ama orjinali olsa daha cok ses cikar diye dusunuyrum :) bunlarin orjinal olup olmadigi nasil anlasiliyo

agilty
05 Mayıs 2013, 19:42
mivv gerçekten çok iyi. twobrothers daha çok tok ses veriyor mivv e göre. mivv daha çok bağırıyor. yoshimura zaten ikisinin birleşimi diye biliyorum tam ayarında.

Jubaa
05 Mayıs 2013, 20:43
Egzozu motora ses cikarsin diye takmak her ne kadar bana cok sacma gelsede, ses olarak bence rs-5 carbon en iyisi.
Benim 2005 600RR da Yoshimura nin baska bi motor icin urettigi bi egzoz vardi, cok gurultulu idi tavsiyem 600RR icin uretilmeyen egzozlardan uzak dur.

wolrath
05 Mayıs 2013, 21:53
Tiger dusunmuyorum kimse tavsiye etmedi yoshi akrep (twobrothers cok pahali zor bi ihtimal)miv hic bilmiyrum, bunlara bakiyorum sahjbindende var aslinda ama orjinalmi degilmi emin olamiyorum ebay a gelince mantikli aslinda dostlar ama ingilizce yok sorun yasiyanlar cok olmus siz diyince bakindim biraz gumrukde kaliyomus falan bide yollamazsa para gitti :)) aslinda uzerindeki tiger mış oyle dedi satan kisi ama orjinali olsa daha cok ses cikar diye dusunuyrum :) bunlarin orjinal olup olmadigi nasil anlasiliyo

ses cıkarmıyorsa tıger degıldır :D ben de tıger var,oyle boyle bagırmıyor :)

Samet Ağır
05 Mayıs 2013, 23:02
arkadaşlar kusura bakmayın da...
millet sesi azaltmaya,çevreyi rahatsız etmemeye,polislerle uğraşmamaya çalışıyor,siz motorun daha çok ses çıkarması içinmi uğraşıyorsunuz??

wolrath
06 Mayıs 2013, 03:23
4 silindir motor alıp , orjınal halinde binecek kadar zevksiz degilim.

etrafı rahatsız etmemek sızın elınızde.ben eve gelmeden 3 sokak once rolantıde gıdıyorum.trafıkte olur olmadık ara gaz acmıyorum.

polıs konusu ayrı bır muamma.devlet vergısını aldıgı satısına ızın verdıgı egzozdan ceza kesıyor.bunun mantıklı bır acıklaması yok.

Samet Ağır
06 Mayıs 2013, 08:12
Üç sokak öncesine kadar olanlar umrunda değil yani.
o da güzel.
bizim köyden değiller nasılsa.

zoziks
06 Mayıs 2013, 10:48
Zevkdir bu her goruse saygi duyalim arkadslar

wolrath
06 Mayıs 2013, 21:33
Üç sokak öncesine kadar olanlar umrunda değil yani.
o da güzel.
bizim köyden değiller nasılsa.

ana yolu kastettim.e5 gıbı mesela.uzaklık bırımı mı vereyım?

ha bu arada bındıgın motor avatarındakıyse eger, hey allahım dıyorum sadece...

Samet Ağır
07 Mayıs 2013, 11:42
evet o motor...600 lük değil litrelik...
4 silindir alıp orjinaline binecek kadar zevksiz değilim diyecek kadar ne görgüsüz ne de cahil biri değilim..25 seneden fazladır motosiklete 98 den beri avatarımdakine biniyorum..(onun yanında sayamadığım kadar motor sahibi oldum ayrıca)
açtığım konularımı incele,egzozla ilgili bilgiler bulacaksın...

motor ne kadar sessiz ise çevraye o kadar şirin görünür,milletten küfür yedirmez,binen adamın kafasını ikmez...
Eskişehirden aldığım virago ile İstanbula gelene kadar neler çektiğimi, eziyeti ve çevrenin tepkisini ben bilirim..hemen yenilerini yapıp taktım zaten..
gir açtığım konulara bak oku..

ha bu arada litreliğin egzoz elyaflarını değiştirelide daha 2 ay oldu sadece...sebebi ne olaki sence???
çok bağıran egzoz daha iyidir lafını unutun arkadaş..herşeyin bir hesabı kitabı vardır...

http://www.motosiklet.net/forum/mt-kendin-yap-%5Bdiy-do-it-yourself%5D/114262-zzr-600-egzoz-revizyonu-tamirati-yada-imalati.html

http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/99949-viragoya-komple-yeni-egzoz-yaptim.html
http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/101011-virago-535-egzoz-polisaj-yapimi.html

chemical
07 Mayıs 2013, 11:56
Egzos konusu çok tartışılır iki tarafında haklı yönler var aslında. Kimi benim gibi haftada 1 iki haftada 1 motora biner zaman bulamaz tüm stresini sıkıntısını onun üstünde atar doğal olarak ses ister. Kimiside hergün biner uzun yol gider sessiz olsun ister haklıdırda çok bağıran motorla hayatta uzun yol yapmam inince başım dönüyor gece bile uyuyamıyorum ki şehir içindekiler gerçekten küfür ediyor ben bile gecenin bir yarısı bir manyak bağırta bağırta geliyorsa basıyorum küfürü (motor araba farketmez). Diğer bir konuda yasal olarak satılan belli bir standarta göre satılan egzostan yosi,mivv neyse ceza kesilmesi bu ürünler illegal ise niye ülkeye sokuyosun neden vergisini alıyosun satışını yaptırıyosun oda muamma..Bence motorlar değilde şu trafikte dolaşan civic,gti tarzı araçların egzosunu söksünler ben başka bir şey istemiyorum ses var görüntü yok 1.4si bassan ne olur basmasan ne olur sanayide 100 liraya son susturucuyu iptal yetmezse katalitik konvertör iptal oda olmadı bir düz boru aman Allahım sanki 5000cc araba geliyor yırta yırta böyle adamlara ceza kessinler.

wolrath
07 Mayıs 2013, 19:27
"4 silindir alıp orjinaline binecek kadar zevksiz değilim diyecek kadar ne görgüsüz ne de cahil biri değilim."
"çok bağıran egzoz daha iyidir lafını unutun arkadaş..herşeyin bir hesabı kitabı vardır..."

1.si egzoz çapın atmosferık araclarda orjınalıne uygun-yakın oldugu surece aradakı kılcıkları (katalıtık gıbı) yokedersen ve boruları potsuz duz hale getırırsen bu backpressure ı fazlaca etkılemeden sana guc kazanımı olarak gerı doner.beyın-yazılım ve fıltre ıle 3lu olursa en ıyı kazanc saglanmıs olur stage 1 olarak. cahıl? 10 araba 2 motor degıstırdım.bunların cogu s2k - clıo rs - c2vts tarzı cadde tıpı yururlu araclardı. hadı bunu da gectım,bı sen bılgılısın zaten tum egzoz konusunda kafa patlatan muhendısler gerızekalı degıl mı :) (gorgusuz akrepovıc,hıyar yoshı,aptal 2bro,ıbne tıger ve dıgerlerı.)

2.sen 1000 lık makıneye bınıyorsan her turlu kufuru yıyorsun zaten. elyafla hayır duası aldıgını mı dusunuyorsun? orjınal desıbel rakamı kac acaba 10000 devırdeyken hıc dusundun mu? zaten ses cıkarmana da gerek yok. ss gorunce dırek kufur eden de yuzbınlerce ınsan var apacı kardeslıgınden dolayı. bırı kızdırır adam senelerce baskalarına kufur eder.

3.sadece cok bagırmak degıl 600cc dekı yalnız dıkkatını cekerım.ben 250lıgede taktım sonra soktum.cunku pancar motordan farkı yoktu.ne benım ne baskalarının hıc hosuna gıtmedı.lakın 600lukte 15500 dd de senfonı dınlıyorsun resmen.bu ses varken FITI FITI dolasana zevksız derım ben maalesef.ıster alınırsın , ıster elyaf takarsın o senın bılecegın ıs.

4.aftermarket egzoz sadece ses degıl agırlık olarak da kazanc saglar.cbr 250dekı karbon egzozun farkı 6kg ydu ornegın.

Samet Ağır
07 Mayıs 2013, 21:22
10 araba 2 motor değil 18.arabama sanırım 30-35. motosikletime biniyorum..denizdekileri saymayayım şimdi...
ve bunları 25 seneden uzun bir zamandır yapıyorum..yaşım 39.dün başlamadım bu işlere yani...
sanırım bilgi ve tecrübe konusun da aramızda biraz fark var..
elyaf dediğin malzemeyi konuda görmen lazımdı..izocamdan bahsetmiyoruz burada..hatta egzozunu yaptığım,zzr 600 sahibi arkadaştan özel mesajla fikir al sonra görüşmeyelim istersen...
bu arada katalitik konvertöre kılçık diyen biri ile boşuna muhabbet ediyorum ben...120-150 hp de + 3-5 hp almak için milleti kendinize sövdürmeye devam edin siz...durmak yok ,sese devam...:pr:

wolrath
08 Mayıs 2013, 01:19
1. rakamlarla bu ısı olcebılme yetine bayıldım. bu ıslerı uzun zaman once bırakmıs olman lazımdı. ben orada bana cahıl dedıgın ıcın verdım o rakamları. bos degılım anlamında. ama ona bıle kendınden ornek vermıssın. bır ınsanın tecrubesını bılgısını hıc tanısmadan 2 kelam etmeden nasıl yorumlayabılıyorsun,kendını ustun gorebılıyorsun, sasırmamak elde degıl.hele kı bu yaşta.
2. yaş 39 demişsin yani 14 yasından kucukken motor kullandın. ehlıyetsız. hıc tasvıp etmedım. boyle mı ornek olacaksın yenı nesıle? cahıl demıssın de aklıma geldı yazayım dedım.
3. arkadasına ozel mesajla ulastıktan sonra neden gorusmuyoruz ?
4. kılcık evet. dumduz boru arasındakı kılcık. nefes vermesıne engel oluyor o peteksı doku. sen dıyeceksın kı fabrıka bunu bılmıyor mu? evet bılıyor ama euro 3-4-5 e uymak zorunda. e sımdı sen cevreyı mı kırletıyorsun dıyeceksın? ben de hayatımda 1 tane sıgara ıcmedım dıyecegım. falan felan...o konuyu bu sekılde hıc acma bence.
5. sadece 3bg ıcın degıl, ses - farkedırlılık asıl amaç. sadece guc ıcın slıp on egzoz takılmaz zaten yarım lıtrelık makınada.
6. durmak yok,sese devam... he sunu bıleydın. bu ısten anlayan,zevk alan motorcular ıcın orgazm sebebıdır kalıtelı egzoz sesi. sen begenmıyorum dıyebılırsın. yasım ılerledı kulagım acıyor dıyebılırsın. polısten tırsıyorum dıyebılırsın. ama bu ıse sacma sapan kulplar uydurma lutfen.komık oluyor.kendınıze sovdurmeyınmıs.trafıkte her haltı yesın herkes ama egzozu fıtı fıtı olsun.kufur yemeyecek mı adam? varsın benım egzozuma kufur etsınler. ben de trafıkte onlarca defa kufur edıyorum herkese.odesıyoruz anlayacagın.