PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : büyük kaza atlattım arkadaşlar

Sayfa : [1] 2

satoyama
03 Mayıs 2013, 02:50
babamın bir lafı vardır, cevabını da kendi verir..

"oğlum! insanı ağaç üstünde kuduz (köpek) dalar mı?"

"evet dalar"

düz yolda giderken insanı bela buluyor arkadaş :pr: yüce Allahım böyle alt kültür, bu ülkeye ait olmayan, şuursuz ve beyinsiz apaçilerin bin belası ver yarabbim..

akşam saat 21:45 sıralarında florya/cennet e-5 de sağ şeritte çobançeşme topkapı yönüne giderken, orta şeritte bir kamyonetin arkasını bir karış mesafede takip eden kasksız bir motor sürücüsü dikkatimi çekti, tabi ben pek oralı olmadan akan trafikte sağdan devam ettim.. tam florya bağlar mevkine geldimmm derkeeen aniden yanımdan vızzz diye sanki üzerinde sürücüsü olmayan bir motor geçti! meğer adam motorun üzerine yatmış (sol elide kalbüratörü oynuyor.. derken doğruldu ve yavaşladı bir kahraman edasıyla, yanına gelmemi bekledi! yanına geçerken bir baktım, deri montlu (motor büyük ihtimal honda titan) eşek kadar bir adam!! 17-18 yaşında apaçi desem değil ama tam 90lardan kalma süzme apaçi.. herif belki benden büyük! (ben 32 yaşındayım)

:farao: yanından geçerken "yaşından utanmıyormusun" der gibi bir hareket yaptım , O da takmazmış gibi sırıttı geldim geçtim..

derken hava alanı sapağını geçtik, küçükçekmece çobançeşme fidanlık rapmasını iniyoruz, bu arada ben bu şerefsizi kolluyorum sol aynadan, yanından aniden geçip yine beni korkutmasın diyedemeye kalmadı aniden bu aynadan belirdi (o bayır aşşağı yol çok tehlikelidir emniyet şeridi yoktur) ve aynı sortiyi yapıp, orta şeritteki araç ve benim aramdan motorun üzerine yatılı vaziyette en az 120km/hız ile vızzzz diye geçti!! (aynı fotoğraftaki gibi) (bu arada ters esen bir rüzgar var)

http://img43.imageshack.us/img43/3972/dffafsa.jpg

ama bu sefer bir terslik vardı, adam tam önümdeydi ve yine karbüratörü karıştırırken moturu birden yalpalamaya başlamıştı der demez (5 saniylik olay) motor altından kaydı!! ::sas:: aramda 10m ya var ya yok, ben tahminen 100km/h den 80/90km/h düşmüş olmalıyım adam sürükleniyor motor önünde kıvılcımlar çıkartarak fırıldak misali dönüyordu, tabi ben bir yandan nasıl düşsem adamamı çarpsam motoramı çarpsam! açaba ölürmüyüm diye düşünürken, orta şeride doğru motor kaykılmaya başladım ama hay aksi!! düşen motorda orta şeride doğru kayarak maytap gibi ilerliyor du!herşey bitti derken motor orta şeritte durdu tam vuracağım derken orta şeritte olan ben sol şeride bir sorti yaparak motordan kendimi kurtardım!! ::facepalm1::

http://img43.imageshack.us/img43/4814/apaiy.jpg

o sırada bunları yaparken bir yandan adamı gözlüyorum!! (tüm olaylar olurken tüm araçlar bizi izliyordu ve adam düşünce araçlar trafik yavaşladı, ben uzaklaşırken aynamdan baktım, hepsi durmuştu)

adama ne oldu dersiniz!! önümde yuvarlanan adam tıpkı moto gp yarışlarındaki gibi ayağa kalktı!!! :santa: evet beyler kask yok deri mont ve kot pantolonla :silent:

yerde yuvarlanan motora çarpmaktan kendimi kurtarır kurtarmaz durmayı düşündüm ama adamın ayağa kalktığını ve trafiğin yavaşladığını görünce kendimi daha çok tehlikeye atmamak için devam ettim..

ama inanın ayaklarımın tüm bağları çözülmüştü!! eve geldim yüzüm bembeyaz olmuştu o kadar sinirlenmiş ve korkmuştum ki belki dursaydım adama kafa göz dalabiirdim..

eğer ben o motora o hızla çarpsaydım atacağım taklaları düşünmek bile istemiyorum!! belkide; kasksız adama bişey olmadı, korumalı kasklı adam öldü diyeceklerdi..

eve gelince o bölgede görevli polis arkadaşı arayıp bilgi verdim ama adama bişey olmadığını gözümle gördüm zaten haber alacağını sanmıyorum, adam sapa sağlamdı

o mobese kayıtlarını görmenizi çok isterim.. film gibiydi

1991 den beri motosiklet kullanıyorum ve bu kadar korktuğumu hiç hatırlamıyorum..

olayı basit bir kroki ile çizmeye çalıştım.. o adamı ve o motoru nerede görsem hatırlarım..

bu apaçilerin allah bin belasını versin, bunlar bitmedi gitti!! adam resmen 90lardan kalma gibiydi

memleketini az çok tahmin ediyorum, belki heyacandan, belkide yoktu bilmiyorum adam adamın plakasını göremedim.

koskoca metropolde e-5 de adam hem kendi hemde benim hayatımla oynadı resmen bu tip insanları gören polis ekipleri ister trafik ister asayiş olsun, neden müdehale etmiyor anlam veremiyorum... (lanet olsun)

çok dikkatli olalım arkadaşlar allah hepimizi korusun. o telaş anından soğuk kanlılığımı korudum, ani fren ve telaş yapsaydım, ya önümde düşen adam yada motora çarpabilirdim. şükürler olsun kurtardım..

madlive
03 Mayıs 2013, 02:57
Abi büyük geçmiş olsun. Allah kazadan beladan korusun.
Bir anlık gelişiyor herşey.
Biraz da bu yüzden olsa gerek kışın motosiklet sürmeyi daha çok seviyorum. Çünkü fazla motosiklet olmuyor özellikle böyleleri.

satoyama
03 Mayıs 2013, 03:00
Abi büyük geçmiş olsun. Allah kazadan beladan korusun.
Bir anlık gelişiyor herşey.
Biraz da bu yüzden olsa gerek kışın motosiklet sürmeyi daha çok seviyorum. Çünkü fazla motosiklet olmuyor özellikle böyleleri.

bir kaç gündür aynı şeyi düşünüyorum. kışın hiç tehlike atlatmadım..

Permatiq59
03 Mayıs 2013, 03:06
cok büyük geçmiş olsun... dün işe gelirken serviste bir radyo kanalında trafikte kayıt yapan bir cihazın reklamı cıktı.. spiker anlatıyorda anlatıyor.. ''-bu cihazın kullanılması cok önemli.. makas ata ata bi motorsikletli gidiyor.. sizin önünüze kırıyor arabanın altına giriyor.. kamera kayıt ederse hapse girmessin ıvır zıvır..'' motosikleti apaçilikten başka süren yokmuş gibi. hem motosiklet aleminin kötü tanınmasını hemde böyle bizim canımızı hiçe sayıyor bu tipler..

ferdinandd
03 Mayıs 2013, 03:07
Abi korkulmayacak gibi değil ki :pale: İnsanın eli ayağı titrer o sahneyi görünce, motosiklete vurmasanda konsantre kaybından, şaşkınlıktan yatar sürüklenirsin... Büyük geçmiş olsun :pale:

amaninmb
03 Mayıs 2013, 03:08
Geçmiş olsun. Ne kadar iyi dürdüğümüzü düşünsekte bi Öküz geliyor ya vuruyor ya aklımızı alıyor bizi soğutuyor.
Yapacak pek birşey yok , tecrübeye kalmış.
Siz önleminizi alırsınız , kaçış noktalarını bulabilirseniz ve her ihtimale karşı iyi giyinirseniz gerisi Takdir İlahi...

satoyama
03 Mayıs 2013, 03:09
cok büyük geçmiş olsun... dün işe gelirken serviste bir radyo kanalında trafikte kayıt yapan bir cihazın reklamı cıktı.. spiker anlatıyorda anlatıyor.. ''-bu cihazın kullanılması cok önemli.. makas ata ata bi motorsikletli gidiyor.. sizin önünüze kırıyor arabanın altına giriyor.. kamera kayıt ederse hapse girmessin ıvır zıvır..'' motosikleti apaçilikten başka süren yokmuş gibi. hem motosiklet aleminin kötü tanınmasını hemde böyle bizim canımızı hiçe sayıyor bu tipler..

eğer bende o an go-pro olsaydı, youtube de baya bir izlenme rekoru vardı o sahnenin!!

sysroot
03 Mayıs 2013, 03:10
Usta Allah beterinden korusun , geçmiş olsun.Bir kere benimde böyle bir apaçi polisi görünce aniden önümde frenlemişti , kız arkadaşımda arkamdaydı nasıl durdum bana sor.Baş belası bu hayvanlar.

Permatiq59
03 Mayıs 2013, 03:10
tekrar geçmiş olsun. ama bu zihniyetle motor kullanan arkadaslar istedikleri kadar izlesinler. senin benim gibi feyz alıp kazayı izlerken ders cıkarmazlar.

amaninmb
03 Mayıs 2013, 03:17
http://www.youtube.com/watch?v=0mFkDJ0rpWA

http://www.youtube.com/watch?v=VMqLixYVwW4

İbret Alın Üleyyyyn..

fastturkish
03 Mayıs 2013, 03:26
Çok geçmiş olsun kardeş. Ben olsam inip kazada kirilmayan o kalin apaçi kafasini kirardim o sinirle.

Mengu16
03 Mayıs 2013, 03:26

İbret Alın Üleyyyyn..
http://img.donanimhaber.com/upfiles/840400/86426D863E7C4C4EB6F75D373F0F277F.gif

manners
03 Mayıs 2013, 03:31
ezememismi birisi onu dicem ama ezecek adamin hayati kayacak. gider kafalama girer bir yere kendide kurtulur trafikte. zerre uzulmuyorum bu tipler eksilince.

dr.asc
03 Mayıs 2013, 03:44
motosiklette ne zaman ne olacağı hiç belli olmuyor gerçekten.büyük geçmiş olsun..

MeTaL
03 Mayıs 2013, 03:59

İbret Alın Üleyyyyn..

Kimiside çok garip (akıl almaz, zorlasan olmaz) kazalar yapmış ...

egelim 43
03 Mayıs 2013, 04:58
Geçmiş olsun verilmiş sadakan varmış :pale:

Shrieker
03 Mayıs 2013, 05:15
Kimiside çok garip (akıl almaz, zorlasan olmaz) kazalar yapmış ...

Ayran kafası :)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Geçmiş olsun Satoyama. Tehlikeyi sezinleyince uzak durmak için herşeyi yapsan da bazen faydası olmayabiliyor. Modifiyeli araba, apaçi vs. görünce en iyisi yol vermek. Bu apaçi nedense bi ayrı tebelleş olmuş sana.

korbygs
03 Mayıs 2013, 05:40
büyük geçmiş olsun kesin ehliyeti yoktur kask ekipman yok muayene sigorta desen o da yoktur bu apachelerin yüzünden bizim adımızda kötüye çıkıyor kendi hayatlarını tiye alıyorlar anladık ta gitsin trafiğe kapalı alanda ne halt yerse yesin milletin canına da kast ediyorlar

mondial50tt
03 Mayıs 2013, 07:23
büyük geçmiş olsun , verilmiş sadakan varmış :)

rumelian
03 Mayıs 2013, 07:34
Oncelikle gecmis olsun. Allah gostermesin o adam ölseydi falan, gorgu taniklarinin ifadesi su olacakti: bu iki motosikletli yarisiyorlardi.... Hdi bakalim anlat senin de apaci olmadigini. Hayatinda hic oyle asirilik yapmadigini. Duvara anlatirsin yemin ediyorum.
Valla Rusya daki gibi seyir kamerasi almaliyiz. İstanbul icin bu lazim.

APALA
03 Mayıs 2013, 09:05
Çok geçmiş olsun. Zaten işin cins kısmı, "her koyun kendi bacağından" asılmıyor işte, yok öyle bir dünya...
Rumelianın dediği gibi, allah göstermesin birşey olsaydı, başlık şöyle olacaktı: "hız tutkunu iki genç, yarışrken.....":pr:

erro
03 Mayıs 2013, 09:41
geçmiş olsun...ilerde bi yerde durup dinlenseydin daha sağlıklı olurdu...

DEISIS
03 Mayıs 2013, 09:57
Geçmiş olsun usta. Sen yine ucuz atlatmışsın.

Şimdi o şerefsiz o kazasından kalan sürüklenme,

yanık,eziklerini apaçiler ortamında sanki erkeklik

nişanesi gibi anlatacak ve bu hareketlere devam

edip Allah esirgesin birilerinin hayatını yakacak ya

ben ona yanıyorum:pr:

Kazım Akat
03 Mayıs 2013, 10:02
çok büyük geçmiş olsun kardeşim.

dreamkiller
03 Mayıs 2013, 10:08
Geçmiş olsun.. Madem birşey olmuyor herife bağlayıp senin motorun arkasında gideceği yere kadar sürükleseydin ignetoru!!!

acemi60
03 Mayıs 2013, 10:21
Geçmiş olsun. İnşallah hep böyle şans senden yana olur.

sailor33
03 Mayıs 2013, 10:22
çok büyük geçmiş olsun hocam. Aslında öylesini kaza yapınca inecen bide sen dövecen::evil::::angry2::

metci
03 Mayıs 2013, 10:23
Geçmiş olsun... Nasıl bu kadar cahil ve sorumsuz olunabiliyor incelenmesi gerek...

HeruNolweo
03 Mayıs 2013, 10:27
Çok çok geçmiş olsun

Uğur
03 Mayıs 2013, 10:29
Çok geçmiş olsun. Bu apaçilerin nesli tükenir tez zamanda insallah.

Bazen denk geliyorum bunlara. Suratlarındaki anlamsız sırıtmalara,"gel gapısalım gardas" demelerine istinaden yanlarından gecerken tekmeyi basayım motorlarına diyorum.

Sonra vazgeciyorum,ya dengem bozulursa diye...

Allah hepimizi bu lüzumsüzlardan trafikte korusun.

oknglr
03 Mayıs 2013, 10:32
Geçmiş olsun. İnip düşene bide sen vursaydın ya :queen:

GİT
03 Mayıs 2013, 11:10
Ben onlara sadece bunu diyorum .. :cherry: Bu arada büyük bir kaza atlatmışsınız geçmiş olsun ..

http://www.youtube.com/watch?v=6akANtvlM3g

soneryılmaz
03 Mayıs 2013, 11:21
Geçmiş olsun.

otopsici
03 Mayıs 2013, 11:22
Allah beterinden korusun kardeşim
inşallah bir daha başına gelmez bu olayı ben okadar yaşıyorum ki anlatamam
özellikle pizzacılar yapıyor bunu

satoyama
03 Mayıs 2013, 14:27
Allah beterinden korusun kardeşim
inşallah bir daha başına gelmez bu olayı ben okadar yaşıyorum ki anlatamam
özellikle pizzacılar yapıyor bunu

van da mı? :cyclopsan

buradaki kurumsal pizzacıların hiç olmazsa çoğu zaman kasklı ama kırmızıda geçiyorlar. diğer kebabçıların dersen konuşmaya değmez..

Samet Ağır
03 Mayıs 2013, 15:00
Allah korumuş,gerçekten ucuz kurtulmuşsun...inşallah bir daha yaşamazsın böyle şeyleri....

htmetin
03 Mayıs 2013, 15:37
Büyük geçmiş olsun

ykocabay
03 Mayıs 2013, 15:44
Büyük geçmiş olsun. Daha dikkatli olacağız bu tarz insanlar yüzünden yapacak başka bir şeyimiz yok. Ayrıca umarım herkes bir gün kask takar diye dua ediyorum sadece.

---------
Bu arada videoda 1:15 deki kaza nasıl anlayamadım yani orada arabanın ne işi var :)

İbret Alın Üleyyyyn..

otopsici
03 Mayıs 2013, 15:48
aga zaten ismi pizzacı adamlarda her yol mevcut

Muktedirs
03 Mayıs 2013, 17:22
Geçmiş olsun yine de iyi atlatmışsın

utkan35
03 Mayıs 2013, 18:10
geçmiş olsun.......

serdar1547
03 Mayıs 2013, 18:46
sinirliyseniz,içinizde kötü bir his varsa,kendinizi trafikte böyle tehlikelerin içinde hissediyorsanız veya panik haldeyseniz;rahatlayana kadar motordan inin biraz mola verin,motora binmeyin(5/10 dakika)...bence en iyisi bu

Alper_tim
03 Mayıs 2013, 20:01
büyük geçmiş olsun Allahtan bişey olmamış
etraf apaçi dolu malesef:farao:

TAYFUNBORA
03 Mayıs 2013, 20:11
Çok geçmiş olsun,bunlar aptal bildiğin.

piyanist_irf
03 Mayıs 2013, 20:34
geçmiş olsun arkadaşım , len bu apaçilere ne denir bilmiyorumki ,kendininkini boşvermiş tamamda başkasınıda mı düşünmezssin be adam yuh beyavvv yuhhhh.

120 km yle giderken yolda kendi kendine düşmüş olmakla belki kemikleri kırılmaz ayağa kalkar , lakin asfalta sürtünme etkisiyle derisi yanar, kıçına kevlar kaplama pantolonda giymeyeceğine göre sıcak sıcak bir şey anlamaz ama aradan zaman geçtikçe zannederim acısını hissedecektir , allah ıslah etsin insan sinir oluyor , tamam kaza bizler için ve kazalarda insanlar ölebiliyor istenmedik bir durum ama böyle tiplere uyuz oluyorum , yolda makas atanlara dengesiz araç kullananlara , helede ailemle çocuğumla aracımda yol alıyorsam o adamın ayaklarını kırarcasına ayaklarının üzerinden geçesim geliyorki birdaha araba kullanamasın , ama olmuyor işte yoksa kaza hayatımızın her anlamında var bu seninki kaza değilki , apaçinin yaptığı önceden bilinen kazaya davetiye yollanan bir durum bunun neresi kaza ?

gecen cuma başıma geldi işte bu kazadır , dikkatli olmak lazım kadın bizim tedbirli olduğumuz için şu an belkide hayatta biraz daha süratli olsaydık altımıza bile alabilirdik kullandığımız minübüsle bu arada ben yolcuydum araçta ama tam gözümün önünde olup bitti her şey çok üzüldük kadıncağıza bizi görmedi bile dönk diye önümüze atladı .

http://www.haberler.com/kestirme-yoldan-gitmek-isterken-olumden-dondu-4567328-haberi/

albaywolf
03 Mayıs 2013, 21:24
Polisin görevi nedir arkadaşlar? Hırsızı arsızı kapkaççıyı huzur bozanları böyle apaçileri başkalarının canına kastedenleri yakalamak mı? Evet dediyseniz yanıldınız. Bu ülkede sakal, çorba nerede polis orada. Trafik kazasına 3 saatte gelen ekipten ne beklersin ki? Gece hırsız girmiş ve ihbar yapılmış eve sabah gelen polis neye yarar?

Bizzat dayım da polis ama kimse kusura bakmasın, onlardan öyle nefret ediyorum ki hepsini bir yere tıkıp diri diri yaksalar zerre kadar üzülmem...

chemical
03 Mayıs 2013, 21:31
Size bir şey olmamış tesellimiz o, bunun dışında nerden baksan tutarsız diyecek bir şey yok. Apaçi işte, böyle bir memlekette yaşıyoruz.

s.e.c
03 Mayıs 2013, 21:53
Bence bu apaçilere hiç sinirlenmeyin. Şöyle düşünün yolda önünüze kedi köpek atlayınca hayvan olduğu için normal karşılayıp sinirlenmiyorsunuz deme ? sadece korkuyorsunuz. İşte bu apaçilerde insan olmadığı için aynı muammeleyi yapın, insan çok korkar ama sinirlenmemek lazım.
Benim sinirlendiğim konu ise herhangi bir hayvan nasıl trafikte bir hakka sahip değilse bu apaçi hayvanlarınında aynı şekilde hiç bir hakka sahip olmaması gerekiyor ama aynı bizler gibi onlarda trafiğe çıkabiliyor.
benim elimde olsa aynen belediyenin hayvanlara vurduğu damga gibi bir damga vururum bunların alnına ki normal insanlardan ayırt edilsinler

ege926
03 Mayıs 2013, 22:12
çok büyük geçmiş olsun

yürekçe
03 Mayıs 2013, 22:43
sana birşey olmaması büyük kazanç mustafacım...
Allah beterinden saklasın...
motosiklette paranoyak olmak iyidir, 6 yönüde ( ön-arka-sağ-sol-yukarı-aşağı ) sürekli kollayacaksın.