PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yardım!!

suzi_gsr_600
30 Nisan 2013, 03:00
arkadaşlar ninja250 ve cbr250 kıyaslamalarından bezdiniz hepiniz biliyorum.ben bu kıyaslamayı sormucam kimselere yeteri kadar okudum forumdan. iki modelinde tutkunu var kendince. ikiside güzel.
tercih konusu neyse ya da zevke göre seçim yapılıyo bunu anladım. bende böyle bi niyetle yola çıktım bi motor alıcam. okumadıgım yazı kalmadı. artısı eksisi baya bi baktım. o kadar uzun süredir bu araştırmayı yapmama ragmen hala kafamdaki kararsızlık tam olarak geçmiş sayılmaz. bende burdaki motorcu kardeşlerime seslenmek istiyorm. son nokta olarak motosikleti deneme aşaması kaldı. ikisininde üzerine binip biraz turlamak en net çözüme götürecek sanırım. aksarayda ikamet ediyorum. aksarayda veya konyadaki honda ve kawacı arkadaşlara böyle bi yardım isteğiyle gitsem nasıl bi sonuç alırım acaba? yada alternatif bi yol önerisi olan varmıdır? teşekkürler..

erdem_cengiz
30 Nisan 2013, 03:23
Ninja ve cbr kullandim
Ninjanin parcalari daha pahali oturus pozisyonu cbr ye gore daha rahatsiz. Ama gorunus olarak ninja daha iyi. Honda biraz daha guvenli gibi. Yakit cbr de daha dusuk bide ninja bi 17km falan daha surratli.

suzi_gsr_600
30 Nisan 2013, 03:31
öncelikle ilgin için sagol kardeşim.defalarca okudugum yorumlar.hep aynı noktaya varıyo. şimdi sorsam hangisini tercih etcez diye şöyle diyeceksin farkını yazdım işte seçimini sen yap. ben ikisini de sürmedigim için net bi kıyaslama yapamıyorum. mesela kalkışta ne kadar atak ninja? yada yakıt farkı ne kdar? malzeme kalitesi hondanın daha iyi deniyo kawasaknin fiyatı yüksek beni en çok düşündüren kısımlardan biri bu.bi de şu oturuş pozisyonundaki rahatsızlık o kadar farkediliyor mu çok merak ediyorum. bu sorulara kısaca cevaplar verebilirsen hazır ikisini de kullanmış birini bulmuşken kaçırmayayım saygılar..

Yanagisawa
30 Nisan 2013, 03:35
10 dakika önce cbr 250 kullanan ve kendi motorum ss tarzı bir motor olan biri olarak inan oturma pozisyonu rahatsızlık vericek kadar farklı iki tarz motorun.

suzi_gsr_600
30 Nisan 2013, 03:40
cbr da gidon yüksekligi daha fazla sanırım? ninjada oturuş pozisyonu o kadar çok mu egik?

erdem_cengiz
30 Nisan 2013, 03:41
Cbr oturus rahat. Yakiti ninjadan fark edilirce az. Daha ucuz servis agi daha genis daha guvenli daha sorunsuz. Bence bunlar onemliyse cbr al. Yok sesi daha gur ciksin daha yakisikli olsun ama fazlada yaksa ariza ciktigi zaman bir hafta servistede yatsa diyosan ninja

Yanagisawa
30 Nisan 2013, 03:47
cbr da gidon yüksekligi daha fazla sanırım? ninjada oturuş pozisyonu o kadar çok mu egik?

Evet Kullanış pozisyonları baya farklı iki motorun

suzi_gsr_600
30 Nisan 2013, 03:48
serviste 1 hafta yatmak derken o kadar mı sıkıntılı bu ninjanın servisi ya. bunu duymamıştım daha önce.bide şu kalkıştaki performans farkı için bişey söyleyebilirmisin? 7beygirlik fark ninjanin ani hızlanışına nasıl etki etmiş acaba? bi fark yaratıyodur heralde ama acaba şunu dermiyim bunu merak ediyorum. ninjadan indikten sonra hondaya binsem "bunların ikisi de 250lik ama bu honda neden bu kadar yavaş ivmeleniyo?"

Yanagisawa
30 Nisan 2013, 03:52
serviste 1 hafta yatmak derken o kadar mı sıkıntılı bu ninjanın servisi ya. bunu duymamıştım daha önce.bide şu kalkıştaki performans farkı için bişey söyleyebilirmisin? 7beygirlik fark ninjanin ani hızlanışına nasıl etki etmiş acaba? bi fark yaratıyodur heralde ama acaba şunu dermiyim bunu merak ediyorum. ninjadan indikten sonra hondaya binsem "bunların ikisi de 250lik ama bu honda neden bu kadar yavaş ivmeleniyo?"

Honda tek Ninja 2 silindir en baştaki farkları bunlar buda farklılıkları yaratmasının en büyük sebebi kısaca motora bindimmi bastımmı gitsin altımdan kaçsın diyorsan Ninja , yok altımda derli toplu bişey olsun sıkıntı yaşamıym servisi çok olsun bindimmi rahat gidiym ve yanımdan ninja uzasın gitsin diyosanda honda:queen:

suzi_gsr_600
30 Nisan 2013, 03:56
Evet Kullanış pozisyonları baya farklı iki motorun

ilgin için sagol yanagisawa. bu farkı yaşamak lazım. dediğim gibi aslında bu farkları defalarca okudum. benim konuyu açmadaki maksadım deneme yapabilmenin bi yolu varmıdır? aksarayda zordur belki ama konya da falan test sürüşü imkanı tanıyan yerler var mı? ya da sabah 8de iş başı yapacakken bütün gecesini bu uğurda heba eden bu arkadaşa yardım edecek gönüllü arkadaşlar varmıdır diye merak ediyorum.
aksarak kırşehir ve konyaya sesleniyorummmm..

DEISIS
30 Nisan 2013, 09:42
Her iki motoru da kullanmamış fakat senin gibi ikisi hakkında

da çok yazı okumuş ve şu an almayı düşünmediğimden -belki gelecek sene-

objektif bir yaklaşımla kawadan çok cbr i tercih ettiren şey;

kawanın parçaları çok pahalı olması,

yakıt tüketiminin fazla olması,

göstergelerdeki kalite farkı,

kullanım rahatlığı..

Kawayı tercih etmek için şu düşüncede miyim diye kendinize sormanızı tavsiye ederim:

-Yakıtın emsaline göre fazla olması bana koyar mı?

-Parçanın pahalı olması maddi yönden beni etkiler mi?

-Max hız ve görüntü-ki bence cbr daha hoş tabi zevk- bunlara değer mi?

Bu soruların cevabı size yardımcı olacaktır..

Tİme_shİft42
30 Nisan 2013, 10:10
Konyadaki Kawa yetkili bayisine bir telefon ac belki yardimci olabilirler

erdem_cengiz
30 Nisan 2013, 10:15
Honda tek Ninja 2 silindir en baştaki farkları bunlar buda farklılıkları yaratmasının en büyük sebebi kısaca motora bindimmi bastımmı gitsin altımdan kaçsın diyorsan Ninja , yok altımda derli toplu bişey olsun sıkıntı yaşamıym servisi çok olsun bindimmi rahat gidiym ve yanımdan ninja uzasın gitsin diyosanda honda:queen:

daha benim yanımdan ii rb gnahrehninja uzayıp gidemedi mesela ikisinin artık koptuğu an 5. vitesin son devirleri kalkış falan aynı (bunu ikisinide kullanan biri olarak söylüyorum)

suzi_gsr_600
01 Mayıs 2013, 23:25
yok mu konyada 250 sahibi hayırsever motorcu arkadaşlar?

KeaSH-07
01 Mayıs 2013, 23:34
para durumun iyiyse bazan 2. el ninja 300 ler oluyor 14000 tl çivarlarında
ekonomi yiyse ninja 300