PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yamaha ybr rektefe

burkanyavuz
28 Nisan 2013, 04:03
HERKEZE MERHABA...
2006 YAMAHA YBR Mİ MOTOR KİTLEMESİ SONUCU REKTEFEYE SOKTUM.ŞUANDA REKTEFEDEN SONRA 1100 KM DEYİM ANCAK MOTOR İSTEDİĞİM PERFORMANSDA DEĞİL YANİ MOTOR YAPILMDAN ÖNCE 100 KM/H RAHAT GÖRÜRKEN ŞUANDA 90 KM/H KALMAKTA VE O HIZA ÇOK ZOR ULAŞMAKTA 4.VİTESE KADAR PERFORMASN ÇEKİŞ İYİ İKEN 5.VİTESDEN SONRA GAZ YEMEMEYE BAŞLIYOR ÇEKİŞ DÜŞÜYOR ...
DEĞERLİ ABİLERİM DEĞERLİ KARDEŞLERLİM SİZCE SORUN NEDİR VEYA NASIL ÇÖZEBİLİRİZ
CEVAPLARINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDER HERKEZE KAZASIZ BELASIZ YOLCULUKLAR DİLERİM

SAYGILARIMLA...

satoyama
28 Nisan 2013, 04:14
dostum dile kolay bir çok ayar değişti motoru orjinali bozuldu, ayrıca rektefiye gördüğü içi mtor sıkı durumda da olabilir, ileride açılma da söz konusu olabilir. fabrikasyon ayarlarda her vida belirli tork ölçüsünde sıkılıyor bunun bile farkı var. ayrıca siboblarında alışması gerekecek sonuçta kilitlenme meydana gelmiş illaki bir hasar tamir ve tadil edildi, bir çok ayar bozuldu. 5. vistede çekmemesinin sebebi motorda oluşan tork kaybıdır.

sana tavsiyem kısa bir süre sonra yağını değiştir km km oldu bilmiyorum ama rektefiye işleminden 300km sonra yağın değişmesi faydalıdır, talaş oluşumu olmuş olabilir. 10w-40 yarı sentetik yağdan başkada kullanmayınız..

adem80
28 Nisan 2013, 06:39
ybr farklıdır, 10 bin km ye kadar açılmaya devam eder. Şu an sıkı motor.

serkanADH13
28 Nisan 2013, 13:27
sıfır motorda ılk 1000 km yakınında tekrardan subap ayarı (bakımı) ister,
şu sıralar sıı olabilir,
onun dışında rektifiye edilen motorda debriyaj değişmemiş ise bu hızlanmama sebebi olabilir,
onuda ustana danış.