PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kırmızı kil nerede satılır ??

TheArcheus
27 Nisan 2013, 23:48
Arkadaşlar şaka gibi ama heryerde her işde hatta okulda resim derslerinde bile kullanılan kilin nereden temin edilebileceğini bir türlü bulamadım.hatta nette bile bilgi yok . bu kil nerede satılır . varmıdır bilen ,fiberglass işinde modelleme yapmak için kullancam .Teşekkürler

astorojna
27 Nisan 2013, 23:55
bizim zamanımızda kil okullara yakın bakkallarda satılırdı.
ama şimdi satılırmı bilmem. çok iyi hatırlıyorum hoca kil istemişti okulun yanındaki bakkaldan almıştık.
aklıma o geldi birden:cherry:

muhittinKaplan
27 Nisan 2013, 23:57
Kırtasiyelerde..

ferdinandd
28 Nisan 2013, 00:00
Arkadaşlar şaka gibi ama heryerde her işde hatta okulda resim derslerinde bile kullanılan kilin nereden temin edilebileceğini bir türlü bulamadım.hatta nette bile bilgi yok . bu kil nerede satılır . varmıdır bilen ,fiberglass işinde modelleme yapmak için kullancam .Teşekkürler

Güzel Sanatlar Lisesi veya Fakültesi çevresindeki kırtasiyelerde bulabilirsin. Yol kenarlarında çanak, çömlek satan dayılarda da vardır yada yol gösterirler (sadece tezgah değilse oluyor:cat:)

Tekrar kullanılabilir model hamuru temin edebilirsin netten. Modelini hazırlayıp kalıbını aldığında başka bir model için de kullanabilirsin. Kil bulamazsan böyle bi yol izle bence :)

imza
28 Nisan 2013, 00:01
benim çocuk ta ana sınıfına gidiyor, öğretmen saman, renkli saman çubuğu, hazır çim vs istemiş. nerden bulacaksak metropol kaosunda !! sanki köy yerindeyiz hasbinallah.

Mengu16
28 Nisan 2013, 00:02
Kırtasiyelerde..
Gazete bayilerinde, büfelerde :)

Bence çanak çömlekçilere sormakta fayda var, ulus'ta varmıdır acaba öyle yerler.

TheArcheus
28 Nisan 2013, 01:54
aktarlarda satılıyor olabilirmi ?

Mengu16
28 Nisan 2013, 02:04
Aktarlar sivilce için kil satar, krem macun satar anca. Kozmetik şeyler yani.

yürekçe
28 Nisan 2013, 03:01
benim çocuk ta ana sınıfına gidiyor, öğretmen saman, renkli saman çubuğu, hazır çim vs istemiş. nerden bulacaksak metropol kaosunda !! sanki köy yerindeyiz hasbinallah.

bir sonrakinde dikkatli olun, ya ilk veli toplantısında sizin oğlan çok zeki diyecek
ya da gelecek derse inek minek bişey isteyecek.
kolay değil, devlet süt dağıtmaya başladı, kendi ineğini kendin besle kampanyası olabilir.
malum, yerli içeceğimiz ayran ilan edildi
ayranın hammaddesi ise çayır, çimendir :)

kil mevzuuna gelince,
ille de kil şartmı?
alçı olmaz mı alçı?

TheArcheus
28 Nisan 2013, 03:13
bir sonrakinde dikkatli olun, ya ilk veli toplantısında sizin oğlan çok zeki diyecek
ya da gelecek derse inek minek bişey isteyecek.
kolay değil, devlet süt dağıtmaya başladı, kendi ineğini kendin besle kampanyası olabilir.
malum, yerli içeceğimiz ayran ilan edildi
ayranın hammaddesi ise çayır, çimendir :)

kil mevzuuna gelince,
ille de kil şartmı?
alçı olmaz mı alçı?

alçı kalıp almakta kullanılabilir ancak ondada cok kırılgan oluyor ayrıca işlemeside cok zor ve sadece kazıyarak şekil verilebiliyor, kil ile sabit şekiller üzerine eklentiler geliştirmeler yaparak yeni modeller çıkartcam

ferhatkars
28 Nisan 2013, 10:44
toplam 1200 metre sondajım var...
0.00-1.50 m arası dolgu
1.50-12.00 m arası kum taşı
12.00-18.00 m arası sertbest kum
25 e kadar da kalkarenit kesiyorum...
kırmızı kil çıkarsa haber veririm abi...:cherry:
ankara-kazan da sondaj yaparken kiremit imalatında kullanılan kırmızı renkli kil çıkıyordu...
belki bir yardımı olur...:)

Mengu16
28 Nisan 2013, 10:49
Aklıma geldi de 2 ay önce bi hata edip ankara çubuk'ta ovacık köyünden aşağı inip kavşakkaya barajının yanından geçip sol tarafa doğru gitmiştim, ferhatkars'ın dediği kazan bölgesine de fazla ufak sayılmaz, motoru çok fena bi çamura sokmuştum turuncu renkli, öyle böyle değil o kadar yapışkan ki hala motordan çıkartamadığım yerler var. O çamurda kil vardır diye düşünüyorum buyrun bedava kil kaynağı :cherry:

35emre35
28 Nisan 2013, 11:59
yararı olacağını tahmin ediyorum
http://www.refsan.com.tr/sanalmagaza/urun_detay.asp?kat=5768
http://www.sanatmalzemeleri.com/urun_7099_Hisar_K%C4%B1rm%C4%B1z%C4%B1%20Do%C4%9Fa l%20Seramik%20Heykel%20%C3%87amuru%201kg.html
http://www.trsektor.com/firma/kupcu-kardesler/
http://www.izmirliyiz.com/rehbergoster_2,147978-izmir-er-comlek.html

yürekçe
28 Nisan 2013, 12:59
evet yaaa, kiremit veya tuğla fabrikaları...
bir de hobi mağazalarında ila ki vardır.( aklıma şimdi geldi )
ne kadar lazım, buralardan bulup göndersek mi?
bir de nevşehirin her tarafı o çamurdan mağazalarla dolu.
yok mu bir nevşehirli, iki kürek sallasın gardaşıma :)

muhittinKaplan
28 Nisan 2013, 13:26
Oğlum İlkokula Gidiyor. Geçen Hafta Kırtasiyeden aldım. Afaki Konuşmuyorum..

TheArcheus
28 Nisan 2013, 15:35
Faydalı bilgiler gelmiş gerçekten teşekkür ediyorum herkese , eskiden bizde kırtasiyeden alıyorduk ama yeşil oluyordu o pek işe yaramıyor . mengu ovacığa yakınız biz orası olabilir aslında hatta bedava olunca daha iyi olur hehe :) .sanayi bölgesinede cok yakınım ama kiremit fabrikası varmı bilmiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:32 ----------

emre kardeş linkler cok faydalı oldu çömlekcilere saksıcılara bakcaz demekki

mckayrak
28 Nisan 2013, 15:48
Aşağıdaki linkten ısmarlayabilirsin. Doğal kilden daha iyi.

http://www.guvensanat.com/Products/Hobi-Urunleri/Kil-Hamuru/

mocos
30 Aralık 2015, 14:39
http://kilmaskesi.net sitesinde dünyanın nadir bulunan ve en kaliteli killerini bulabilirsin. Ayrıca zeolit taşının en yüksek sadyasyon emici özelliği olan türünüde bu sitede bulabilirsin.

black0538
30 Aralık 2015, 14:58
istersen birde hobi malzemesi satan yerlere sor bir ihtimal olabilir

ülgenhan
30 Aralık 2015, 15:33
İstanbuldaysanız Beykoz göksu deresinde çömlekçi hasan ustadan kilosu 1 tl ye temin edebilirsiniz.

Alçı model için şablon yapmanız gerekir, işçiliği sıkıntılıdır azıcık.

Modelinin çok büyük değilse plastilin isimli model malzemesini kullanabilirsiniz. Plastİlin plastik katkılı bir maddedir ve asla kurumaz. Yeni modeller için tekrar tekrar kullanabilirsiniz. Plastilini da sanatsal malzemeler satan yerlerde bulabilirsiniz.

banro
30 Aralık 2015, 21:10
Orta okulda bizim okulun yanında bir tepecik vardı, kıpkırmızı kildi.Belediye yol yaparken yok etti.

Green Arrow
30 Aralık 2015, 22:17
Abi hiç mi bakmıyorsunuz konu tarihlerine ? 2 yıl önce sormuş adam almış yolunu gitmiş. O kadar mı işsizsiniz tövbe tövbe...

TheArcheus
18 Ocak 2016, 04:40
Abi hiç mi bakmıyorsunuz konu tarihlerine ? 2 yıl önce sormuş adam almış yolunu gitmiş. O kadar mı işsizsiniz tövbe tövbe...

:) aynen ulusta heykelin arkasında bir kırtasiyede buldum bir torba aldım ,hatta kullandım bitti farklı malzemeler keşfettim onları kullanıyorum:)

j700
29 Kasım 2017, 02:45
Bu forum ne kadar büyük bir forummuş be motosiklet ile hiç alakası olmayan şeyi googleye yazdım direk bizim forum çıktı ben küçükken öğetmen kil ödevi vermilti ben dağda bulmuştum ama simdi lazım bulamıyorum