PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ezikleme :) sizede oluyormu?

okanoz
27 Nisan 2013, 22:21
Konuyu ne diye acıcagıma karar vermedim aramalarda'da bulamadım acıkcası değişik bir şey :) şimdi benim merak ettigim 600lük 1000lik ss motor sürücülerine yönelik biraz. Bugün calibre 250 cc ile gayet havalı şekilde sanki dünyayı ben yaratmış gibi gidiyordum:cherry: bir anda bir gök gürül dedi, bir abimiz 1000rr ile yanımdan gecip gitti gürül gürül selamda verdi sağolsun. Merak ettigim şey şu ''bu 250 cc motorcu işe yaramaz'' gibi bir düşünce oluyormu? yada ''bu daha bebe'' gibisinden?? En azından ben o anda motoru sırtıma atıp kaldırımda yürüyesim geldi

PEHLİVAN94
27 Nisan 2013, 22:28
Buyuk balik kucuk baligi yer hesabi aslinda bazilari ezik diye gorur bazilar yeni ogreniyo diye

barodi
27 Nisan 2013, 22:30
o 1000 r kullananlar da 250 likle başladı muhtemelen onlar açısından ezikleme olmaz yani sizi küçümsemezler mesela bende scotter kullanırken 250 cc racing kullananları görünce kendimi ezik hissediyordum ancak kendim şuan 250 lik kullanıyorum ve; 50 cc scoter kullanan birileri bile olsa öyle düşünmüyorum çünkü herkes zaten o yollardan geçiyor.sanmıyorum ezikleme değilde belkide heves ile gıpta ile baktığımız için öyle hissediyor olabilirsin.

okanoz
27 Nisan 2013, 22:34
Aynen ben scotercılara cok özeniyorum rahat rahat sürüyolar :) vala sanırm heves işide biraz gerci selamlarını filan eksik etmiyorlar selam filan vermeyenlere küfrü basar oldum artik :D :D

gursus
27 Nisan 2013, 22:39
nacizane 600lük motorum var 150lik çinli scooter ımda oldu 125lik vitesli motorumda çok şükür :) nerden geldiğini bilen adam kimseyi eziklemez en azından ben öyleyim yani olay cc de değil karakterde bitiyor,yemişim motorunu altında hayabusa olsa motosikletinin kültürünü kavrayamadıysa yanımdan 300le geçsin umrumda olmaz :)

KeaSH-07
27 Nisan 2013, 22:39
Konuyu ne diye acıcagıma karar vermedim aramalarda'da bulamadım acıkcası değişik bir şey :) şimdi benim merak ettigim 600lük 1000lik ss motor sürücülerine yönelik biraz. Bugün calibre 250 cc ile gayet havalı şekilde sanki dünyayı ben yaratmış gibi gidiyordum:cherry: bir anda bir gök gürül dedi, bir abimiz 1000rr ile yanımdan gecip gitti gürül gürül selamda verdi sağolsun. Merak ettigim şey şu ''bu 250 cc motorcu işe yaramaz'' gibi bir düşünce oluyormu? yada ''bu daha bebe'' gibisinden?? En azından ben o anda motoru sırtıma atıp kaldırımda yürüyesim geldi
aynı senin gibi ezik hissediyordum kendimi cbr 250 ile.sonra senin dediğim gibi scooter çok rahatya scooterle dün takas ettim cıbırı :)

okanoz
27 Nisan 2013, 22:49
nacizane 600lük motorum var 150lik çinli scooter ımda oldu 125lik vitesli motorumda çok şükür :) nerden geldiğini bilen adam kimseyi eziklemez en azından ben öyleyim yani olay cc de değil karakterde bitiyor,yemişim motorunu altında hayabusa olsa motosikletinin kültürünü kavrayamadıysa yanımdan 300le geçsin umrumda olmaz :)

Aradıgım cevap :D teşekkurler dostum

aynı senin gibi ezik hissediyordum kendimi cbr 250 ile.sonra senin dediğim gibi scooter çok rahatya scooterle dün takas ettim cıbırı :)

Yok ben kararlıyım 10bin km filan yaptıktan sonra 600lük ss alcam :D zaten hobi gibi benim için hafta sonları veya bazı akşamlar sürebilyorum kalan saatler işteyim :)

extrem_015
27 Nisan 2013, 22:50
kesinlike böyle düşünme yok ezik hissetmeymiş falan hepimiz insanız yartıcının gözünde hepimiz eşitiz.
önemli olan insan olmak para mal mülk motosiklet araba vs.vs bunlar geçici şeyler oysa insanlık ölene kadar kalıcı :cat:
şöyle düşün para kazanırsın trilyonersindir ama herşey bir anda tepetaklak olur birde bakmışsın metaliğe kurşun atıyorsun,yada tam tersi olabilir metaliğe kurşun atarken bir anda trilyoner olursun yani demek istediğim parayı malı mülkü vs. kaybettinmi kazanırsın ama insanlığı işte onu kaybettinmi kentilyonlar saçsan o insanlık geri gelmez umarım anlaşılmıştır demek istediğim

KeaSH-07
27 Nisan 2013, 22:51
Aradıgım cevap :D teşekkurler dostum

Yok ben kararlıyım 10bin km filan yaptıktan sonra 600lük ss alcam :D zaten hobi gibi benim için hafta sonları veya bazı akşamlar sürebilyorum kalan saatler işteyim :)

ben işe gidip gelirken kullanıyorum ağırlıklı olarak 15-15 30 kilometre

rumelian
27 Nisan 2013, 22:53
O isin sonu yok. Bence oyle dusunmyi kes. 1000 cc alirsin yanindan hayabusa gecer :)

clemenze
27 Nisan 2013, 23:13
La bebe, ezikleme ney lan:cherry:

okanoz
27 Nisan 2013, 23:14
:D kücümseme değil aslında ama ne bilym içim bi burkulmuyorda değil :D aslında ben hayabusa alıyodum en baştada 3-5 kez öldükden sonra öğrenirim die düşündüm de canım acır die vazgectim :D teşekkurler beyler cidden içim daha rahat şimdi gözüm öyle yükseklerde değil keyıf işi sonucda ama bi 600lük güzel olur :)

Mengu16
27 Nisan 2013, 23:14
Kerkinme oluyo benim motorda.

suatt22
27 Nisan 2013, 23:18
ezikleme değil o yanından hızla geçince ayıp olmasın diye selam vermiş direkde geçebilirdi sende ona selam verip olay kapanırdı

okanoz
27 Nisan 2013, 23:21
selam zaten veriyorum :D iş onlarda olmuyor zaten bende oluyor yani ben bisiklet sürüyomş gibi olyorum sizede olyormu die sorarım geldi aşağılık kompleksi değil yani :)

chemical
27 Nisan 2013, 23:26
Yok olmuyo baktım sinirleniyorum 1000rr ı çıkartıyorum.

yürekçe
27 Nisan 2013, 23:30
o senin aklında olan bir olay.
de ki ezik olduğunu düşündü ve gitti.
hayatında ne gibi bir değişiklik yarattı?
ekmeğin mi azaldı, suyun mu?
sahip olduğuna şükret.
sendekini bulamayan da var....

sen kimseyi ezik görme, o sana yetsin :)

okanoz
27 Nisan 2013, 23:35
Ezik değilim ya :D niye ezik oliyim aslında benim için cokda önemli değil merak ediyorum öyle düşünüyorlarmı diye ne biliyim lise zamanlarımızda çömez vardı onun gibi sormaya calıştıgım şey sadece öyle düşünüyorlarmı? bu sitedekiler biraz daha duyarlı bu konularda belki burdakiler öyle bir muhabbete girmez ama öyle tiplerde var yok değil

egelim 43
27 Nisan 2013, 23:42
Valla ben ezikleme olacağını sanmıyorumda (öğrenmek alışmak amaçlı alıp kullananlar haricinde) devamlı kullanmak üzere 125 cc 250 c racing motor alanlara şaşıyorum bel-kol boyun bilek ağrılarıyla nasıl başediyolar acaba diye :)

Bi örnekte arabalardan verirsek Trafikte 124 cü yanından Mercedes geçtiği zaman ezikliyormu :silent: yooo bende 124 ün yeni versiyonu serçe var şahsen aksine dahada keyif duyuyorum arabamla (yakıtını,vergi avantajını düşünerek) :P

canerol
27 Nisan 2013, 23:47
Kerkinme oluyo benim motorda.
kimisininki de sönüyor bende yok allaha şükür :)

imza
27 Nisan 2013, 23:52
125-250 cc ss makine kullananlarda belki olabilir. çünkü ss 600 cc'den başlar bir mantığa göre. ama scooter kullananda olmaz o eziklememidir neyse, ya da enduro/cross kullanan zaten kendidünyasındadır. ama ss olacaksa 600 cc'den aşağısı biraz ikilimde bırakır adamı.

E_N
27 Nisan 2013, 23:54
:) Yok canım öyle düşünme, çünkü kendisi 1000 lik motor kullanacak seviyeye gelmek için ne yollardan geçmiş, ne virajlara yatmış, ne kamyon, tır, otomobil sürücüleriyle yüz göz olmuştur. keza Alay, çoğu zaman akıl yoksulluğundan ileri gelir. hatta eğer ezmek gibi düşüncesi olsa insan değildir, insan olmayan insanın değerini bilemez.

egelim 43
27 Nisan 2013, 23:59
Şimdi racing = yarış motoru demekki süratli gitmesi genlerinde olan bi makine şöyle olabilir artçılı biniliyor 125 cc racinge yandan buuuvvtt diye bi 600 lük racing geçiyor işten anlamayan artçı sürücüye sesleniyo "olm bassana lan geçti bizi" :cherry: sürücüde diyorki "bizimkinin motoru ufak olm gitmiyo o kadar" :cherry:

belkiiii burada azıcık ezikleme olabilir oda beellkii yani :)

Arda_Karaca
28 Nisan 2013, 00:00
Her zaman daha büyüğü ve güçlüsü vardır. Yürekçe abimizin dediği gibi siz başkasını ezik görmeyin yeter.

ihakanvardal
28 Nisan 2013, 00:01
Ezikleme yapıyorsa apaçidir....

okanoz
28 Nisan 2013, 00:03
:D feci güldüm ya yorumlar süper :D bu saatten sonra zaten varsada olmaz ya :D:D

bboy_iced
28 Nisan 2013, 00:08
Arkadaşım ezikleme nedemek ha 600 ha 1000 yada ha scooter ha communeter ha cross ha endouru burda olay motora binmek nasıl biseye bindiğin değil neye bindiğin önemli bu kafada olan adamdır motorcu onada zaten farketmez karşsındakinin altındaki , saygısı ve sevgisi karşıdan gelenedir, Kendisi gibi MOTORCU olanadır selamı sabahı... Aksi durumdaki adama zaten elleşmiycen o gitsin yüreğinin götürdüğü yere ?

cbr125cbr
28 Nisan 2013, 00:08
Ben de onu anlamıyorum, bu alet ihtiyaç ve kişiye göre zevk meselesi değil midir. Nedir bu büyütme telaşı..
Sabah istanbul trafiğinde 40-50km lik bir yolum var, ben sakin sakin gidiyorum, acelesi olana ya da daha hızlı motosikleti olana bana yaklaştığı zaman hemen yol veriyorum. 5 yıldır cbf kullanıyorum hiç öyle eziklik bir durum hissetmedim.
Bunlar ego meselesi :) size hep ferrariyi, bugattiyi örnek verip kullanmayacağınız şeylere para verdirirler, bir nevi marketing :)

O değil yeni tanıştığım biri 150cclik motosikletim var dediğimde yeni mi başladın diye soruyor, yoo diyorum 7-8 senelik motosikletçiyim :) Büyütme zamanı gelmiş diyorlar hemen, arkadaş kimden duyuyorlar böyle şeyleri ::telefon:::telefon:

Samet Ağır
28 Nisan 2013, 00:11
şimdiye kadar kimseyi bindiği motosiklete göre değerlendirmedim,altındaki motor adamı adam yapmaz çünkü..bundan sonrada yapacağımı sanmam...
ama...
altındaki 125 cc lik motorla bana gaz vermeye çalışan,yarışalım havasına giren,devamlı aragaz veripte ışıklarda filan nedense hep beni geçip kaybolup gidenler çok eziyor beni...yere yapışıyorum resmen,150 tane beygir besliyorum nasıl oluyorda geçemiyorum diye....:pl:
anlaşılmıştır sanırım.....:joker:

utkan35
28 Nisan 2013, 00:20
:thumleft:

ReiZzZ
28 Nisan 2013, 00:51
ben ışıklarda yanımda 600 ya da 1000 cc durunca yarışak mı diyorum ne ezilecem hem sohbet ediyoruz ışık çabuk geçiyo :queen:

Samet Ağır
28 Nisan 2013, 01:10
ben ışıklarda yanımda 600 ya da 1000 cc durunca yarışak mı diyorum ne ezilecem hem sohbet ediyoruz ışık çabuk geçiyo :queen:

yok ybr olmaz, görüntüsü ss olanlar geçiyor daha çok...:joker:

allpower
28 Nisan 2013, 01:52
şimdiye kadar kimseyi bindiği motosiklete göre değerlendirmedim,altındaki motor adamı adam yapmaz çünkü..bundan sonrada yapacağımı sanmam...
ama...
altındaki 125 cc lik motorla bana gaz vermeye çalışan,yarışalım havasına giren,devamlı aragaz veripte ışıklarda filan nedense hep beni geçip kaybolup gidenler çok eziyor beni...yere yapışıyorum resmen,150 tane beygir besliyorum nasıl oluyorda geçemiyorum diye....:pl:
anlaşılmıştır sanırım.....:joker:

yani,

öldürme yetkisine sahip olupta öldürmüyorsan güçlüsündür.(http://youtu.be/hNIpfkzEpIw)
ben buna "güç" derim.

okanoz
28 Nisan 2013, 02:40
Sadece merak etmiştim ama aldıgım cevaplar cok tatmin ediciydi gercekten :) teşekkurler cevabımı gerektigi gibi aldım

crxforever
28 Nisan 2013, 02:51
yıllar önce bir racing motorun arkasına parkettiğim mobiletim o motorun egzoz sesi ile devrilecek gibi olmuştu. :) en büyük ezikleme buydu benim için.

şehiriçi yoğun trafikte o 600lük veya binlik motor hararet yapacak diye strese girerken 250cc iğne deliğinden geçerek hedefine kolayca ulaşır.aslında motosikletin amacı biraz da insanları
umursamayıp kafasına göre takılmak olmalı. tüm statülerden arınmış, öğretilmiş başarı öykülerini bir an da olsun rafa kaldırmış ve kocaman gülümseme ile kendini rüzgara bırakan bir motorcu benim gözümde en yüksek mertebededir.

yürekçe
28 Nisan 2013, 02:54
Sadece merak etmiştim ama aldıgım cevaplar cok tatmin ediciydi gercekten :) teşekkurler cevabımı gerektigi gibi aldım

tatmin derken?
bak hele, sen bizim yazıları okurken aklından neler geçiryon gardaş :P

mustf
28 Nisan 2013, 11:52
Bu nasıl düşünce ya.:queen:

Tam tersidir aslında. Şehir içinde pratik olan ve masrafı az benzin tüketimi az ve daha çevik olan küçük cc motorlara imrenme gördüm ben genelde. Büyük motorum derdi büyük olur. Tanıdığım birkaç büyük cc kawasaki honda kullanıcısı 110cc 125cc cub motorlara geçiş yaptılar. Adamlar alışmış yıllarca en ufak bakım parça değişimi 1000 lirayı bulduğundan cubda 20-30 a iş halledildiğinden hayretle karşılıyorlar ve hoşlarına gidiyor... Bir de benzin parası on da bir olduğundan daha caziptir küçük cc ler.

htmetin
28 Nisan 2013, 13:07
Motorcuları bilmem ama araba sürücüleri sıkışık trafikte sünger gibi eziliyordur o kesin..

okanoz
28 Nisan 2013, 13:13
Bn araba kullanmayı artık sevemez oldum trafık yüzünden motora ilgide ordan başlamişti zaten :) ya ben 600lük bi motor istedigimdende böyle düşünmüş olabilirim belki ama motorun her türlüsü zevkli keyıflı her birinin ayrı bi amacı bi rahatlıgı oldugu kesin:)

alp_tunay
28 Nisan 2013, 13:15
Bizim motorlarda ezikleme değil de genelde BÜZÜKLEME oluyor...
Yanımızdan 300 le SS geçtiği zaman büzülüyor garibim....
He bizde olmuyor bişey...
Hani gaz teli kopmassa iyidir... :queen:

MeTaL
28 Nisan 2013, 19:40
Ben ne zaman bir BMW K 1200 / 1300 GT görsem veya Honda Goldwing, o zaman bir eziklenme hissediyorum. Ben "eziklenme falan yaşamam! Ne alaka arkadaş" derdim eskiden ama yakın zamanda fark ettim ki, bu 3 motosikletten birini görürsem eğer, ilk önce gözden kaybolana kadar izliyorum, sonra kafamı başka bir yere çeviriyorum. Hanımda fark etmiş, baya bi ezik hissediyorum harbiden : )) ...

Mengu16
28 Nisan 2013, 20:23
Ben de bugün gördüm bikaç tane büyük cüsseli bmw motosiklet. Arabanın kullanmama rağmen epey ezikledim ama motorda öyle hissetmiyorum. Motorum beni istediğim yere götürsün istediğim yerleri göstersin yeter.

okanoz
29 Nisan 2013, 00:13
demekki okadarda yalnız değilmişim :) anormal olcak bir şeyde sayılmaz aslında bu durum ama bugun olmadı mesela öyle bir şey yanımdan gecenlere daha bi farklı baktım herhalde :D

ugurcan88
29 Nisan 2013, 00:26
CBR 250 kullanıcısı olarak ezikleme yapmayan büyük cc'lerle sık karşılaşıyorum... dün mesela; ducati vardı yanımda bangır bangır bağırıyodu ışıkta, "bizimkinden bu kadar ses çıkmıyor" dedim gülerek, adam ezile büzüle "egzozdan çıkıyor yaa" dedi :) o beni değil ben onu ezikledim sanırım :)

fastturkish
29 Nisan 2013, 00:53
Kişiliği zayıf olan, çocukluğundan beri bir tür aşağılık kompleksi geliştirmiş insanlar kendilerini sürekli ezik görürler.Kendi içlerinde yenemedikleri bu eziklik hissini pahalı arabalar, dev cipler, büyük motorlar, ne kadar çok gösteriş o kadar iyi, ne kadar şov o kadar makbul mantığıyla bastırmaya, ve etrafındakilere "ben ezik değilim" mesajı vermeye çalışırlar, ve etrafındaki insanların kendilerine ve ya gösterişlerine özendiklerini gördükleri anda da bir tür orgasm yaşarlar.. "Yaaa bak işte ben ezik değilim asıl ezik sensin işte yaa" şeklinde bir iç ses vardır sürekli kafalarında. Bunu bakışlarından, konuşmalarından anlayabilirsiniz.
Her ne şartta olursa olsun düzgün kişilikli bir insan karşısındakini asla ezmeye çalışmaz, buna gücü yetse bile, karşısındaki kişiye bunu hissettirmemeye çalışır ki doğru olan da budur.
Sözün özü, ne zaman birisinin hava atmaya, karşısındakini ezmeye çalıştığını görseniz ona acıyarak bakabilirsiniz çünkü aslında gerçek ezik o kişinin kendisidir. Ve düzgün karakterli bir insan asla bu şekilde bir karşılaşmada kendini kötü hissetmez, çünkü kişilik altındaki motorun CC büyüklüğüyle değil davranışlarınla ölçülür. Yani arkadaşım değil 250cc istersen 50 cc motorla gez,kimse seni ezemez :bestmt: