PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : FREE-M kask kullanan var mı ?

EmrE_09
27 Nisan 2013, 18:09
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-kask-kiyafet-ekipman-kask-feyizoglu-ndan-super-kampanya-150-yerine-99-tl-xs-s-m-l-xl-xxl-122127821/detay/
almayı düşündüğüm kask bu arkadaşlar.genelde şehir içi kullanacağım. hız yapmıyorum. LS2 EASY 200 tl. 2 katı fiyat farkı var. Bu kasktan kullanan var mı acaba ?

Mengu16
27 Nisan 2013, 18:12
Açılır kask almasan 105-110 liraya LS2 kapalı kask var. Bu free-m'ler safebet, wiwi tarzı kasklardan birazcık daha kaliteli sadece. Hele çene açılırına hiç güvenilmez, kaliteli markalarınki bile çok sağlam değil.

EmrE_09
27 Nisan 2013, 18:16
LS2 kapalı kaskım var. ama şehir içinde böyle birşeyede ihtiyacım var.

cd0345
27 Nisan 2013, 18:19
kesinlikle çok dandik fiberglass bile değil bildiğini plastik o kask ve çeneaçılır kask konusunda barkın bayoğlunun (altın elbiseli adam) kask konusu videosunu izle öyle karar ver bence arai alamazsın belki çok pahalı ama bende ls2 kullanıyorum ls2 kapalı (fullface) sharp tan geçmiş kasklarından bi tanesini al bence

PEHLİVAN94
27 Nisan 2013, 18:22
Kafana poşet sok daha serefli

Arda_Karaca
27 Nisan 2013, 19:20
Ben 6 ay kullanabildim. Kafana leğen tak daha iyi. Leğen daha sağlamdır.

Mengu16
27 Nisan 2013, 19:28
Çene açılır kask alıpta çene kısmı kapalı gezeni hiç görmedim. Anca motor iyice hızlanırsa vizörü kapayacakları zaman çeneyi de indiriyolar aşağı. O esnada çenelik kısmının kilidi yerine oturuyomudur o da tartışılır. Kapalı kask istemiyorum diyorsanız bunu alacağınıza 75 liraya LS2'nin yarım kasklarından alsanız daha iyi olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:24 ----------

http://www.rialli.com/urunler/385_kask-grubu/9828__kask-560-rocket-ii-gri-ls2/

i.tufekci
27 Nisan 2013, 20:12
feyizoğlunda ls2 kapalı kask var 130 tl ye.Çene açılır olarak 210 dan falan başlıyor. Karar senin tabi ama ls2 yi tavsiye ederim. Hoş şu an wiwi kullanıyorum :) ama param olunca ls2 alacağım.

düzgünbaba
27 Nisan 2013, 20:20
Varlardı,nur içinde yatsınlar...

hisvarlar
27 Nisan 2013, 20:24
Normal çinlilere göre iyidir ancak kalite tabiki kötü, kapalı bir ls2 tavsiye ederim.

Mengu16
27 Nisan 2013, 20:30
Normal çinlilere göre iyidir ancak kalite tabiki kötü, kapalı bir ls2 tavsiye ederim.
Normal çinli ama Free-M. Bir kask için DOT serfitikası var deniliyosa uzak durmak lazım, aracın trafik tescili yapılabilir demek gibi bişey ama kalitesini güvenliğini belirlemiyor sadece minimum şartları sağladığı için bu sertifikayı alabiliyor.

ferdinandd
27 Nisan 2013, 20:39
LS2 kapalı kaskım var. ama şehir içinde böyle birşeyede ihtiyacım var.

Abi FF351 zaten tek elle takıp çıkarılabiliyor, yaz içinde uyumlu heryerini kapatsan bile gözleri kurutacak kadar rüzgar alıyor :mrgreen: Üstelik temas eden bölgeler rahat... ...nesi darlıyor ki seni :silent:

Birsürü eksiği olsada en azından düşük hızlarda korur. Dip LS2 olmalı bence, daha altını arama derim :silent:

http://p1304.hizliresim.com/18/v/mhzyq.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

EmrE_09
27 Nisan 2013, 20:46
bende vazgeçtim zaten free-m den. ls2 easy alacağım.kapalısı var birde açığından olsun...

rs_guven
27 Nisan 2013, 21:16
Bende ls2 çene açılır kask var. Birkaç ay önce aldım.
Kask 160 lira. Bir gün kullandım. Baktım ki bugu yapıyor. Ertesi günü birde bugu camı aldım 25 liraya.
Toplam 185 lira. Sıcagı bahane ederek çene açılır aldık ama Inşallah kapalı kaskı aratacak bir durum yaşamayız.

energy9991
27 Nisan 2013, 22:20
Ben bu modelin siyahını aldım.....hem çene açılır hem de kapalı olarak kullanıyorsun...arada birde güneş gözlüğüde var oda açılıp kapanıyo....birde mağaza sahibi adem abi sağolsun bana hediye balaklava da verdi....(sakın gidipte bende balaklava istiyorum demeyin)..
scooter kullananlar için ideal bir kask olduğunu düşünüyorum...bir shoei bir arai tabii ki değil ama sende bir 1000rr,r1000 kullanmayacaksan sıkıntı olmaz.

h2rx
27 Nisan 2013, 22:37
Free-Min bu (http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-kask-kiyafet-ekipman-kask-feyizoglu-ndan-cene-acilir-kask-xs-s-m-l-xxl-sok-hediyelerle-106690521/detay/) kaskını kullanıyorum uzun yolda 70-80 gibi hızlarda feci rüzgar alıyor çene altında filesi olmadığı için. ayriyetten birçok defa motordan düştü birşey olmadı sadece oyuncak arabayı kaldırıma çarpma sesine benzer sesler geldi. Şehir içinde, yağmurda oldukça kullanışlı. Kafanız içindeyken darbe almayacaksa alınabilir. :mrgreen: Buda böyle bir paradoks. Ha şimdi olsa kapalı LS2 yi buna tercih ederim . Sebebi LS2 kaskı takınca sanki dünyadan yalıtılmışçasına sessiz olması, her ne kadar ıslık sesi çıkarsada. :cat:

ero__
29 Nisan 2013, 00:01
Kafam o kadar da ucuz değil o yüzden kullanmıyorum.

hocaseko
29 Nisan 2013, 00:07
adı bile free :) taksanda olur takmasan da free'sin diyor sanki :) bazı firmalarda seri sonu kasklar oluyor...biraz aramayla bedenine göre hesaplı birşeyler bulabilirsin....olmadı bir izmir yap...orada bir sürü motosiklet aksesuarı satan yer var...fuarın arka tarafında bayraklı kapısı var hepsi yan yana...

ScaLa
29 Nisan 2013, 00:08
Adam yeterki alsınlar diye yanında ne vereceğini şaşırmış :pale: http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-kask-kiyafet-ekipman-kask-feyizoglu-ndan-cene-acilir-kask-xs-s-m-l-xxl-sok-hediyelerle-106690521/pasif-ilan/#classifiedTitle İlan şuan pasiftir.

serdar1547
29 Nisan 2013, 01:17
ben varım,daha önce free m kask kullanıyordum hala da duruyor artçı kaskı yaptım free m i...
iyi kask sanardım free m i ta ki gdr alana kadar...free m in berbat bir kask olduğunu gdr alınca anladım.
ben genelde şehir içi kullandığım için gdr çeneden açılır kullanıyorum tam kapalı kask da görüş mesafem azalıyor sanki öyle hissediyorum birde aşırı güneş olunca havalandırmalar felan yetmiyor şehiriçinde ama uzunyolda kapalı kask kullanırım... en güvenlisi kapalı kask ama bende durum böyle ne yazık ki

Uway
29 Nisan 2013, 01:26
ls2 ff351 di sanırım onu öneririm ucuz kaslar arasında iyidir.Siyah visitörde aldığın zaman birşeye benziyor.