PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 200 cc karburatör hakkında

Serkang
26 Nisan 2013, 23:09
Merhaba Arkadaşlar,

Forumda arattım ama tam cevap bulamadım. As 200 gy2 yada diğer adıyla zohngsen gy2 motosiklete biniyorum. İlgili başlıkta da cevap bulamadım. Su an motorum yaklasık 15 bin de. ilk aldığım dönemlerde gaz kesme problemi yüzünden servise birkaç defa götürmüştüm. En sonunda sorunumu karbüratör ile ilgili olduğunu düşünerek müdahale edip çözdüler ve bir daha gaz kesme sorunu yaşamadım. Fakat sonrasında sarfiyatım gözle görülür seviyede arttı. Şu an yaklaşık 100 km de 4,5- 5 lt benzin harcıyorum. Tamam motoru sıkıştırıyorum ama yinede bu sarfiyat 650 cc makinelerle aynı, ve bana oldukça fazlaymış gibi geliyor.

Sonrasında bir çok kez avans ayarı yaptırdım ama sonuç aynı. Mevcut karbüratörü yenileyerek bir daha denemek istiyorum ama orjinal karbüratör yaklasık 500 tl ve benim için pahalı. Piyasada bulunan uygun fiyatlı hangi karbüratör benim makineye uyar ve sorun yaşamam....

rapsy_09
26 Nisan 2013, 23:20
Bağlantı yeri uyduktan sonra tüm karbüratörleri kullanabilirsin.Hepsinin görevi aynı.Yakıt jetini ufaltırsan yakıt tüketimi düşer.

Serkang
26 Nisan 2013, 23:23
sorunda aslında burada. mevcut karbüratörün jetini aşağıya çekince (yanlış biliyor olabilirim, uzun ayar çubuğu) motor alakasız devirlerde gaz kesiyor.

rapsy_09
26 Nisan 2013, 23:27
Yanlış şeylerden bahsediyoruz Benim dediğim şamandıranın olduğu yerde karbüratör memesi diyede geçer.

Serkang
26 Nisan 2013, 23:37
Evet haklısın benim bahsettiğim benzin pini diyede geçen, çok yada az benzin salan karbüratörün ortasında yer alan ince iğne.

İlk mesajında dediğin gibi, herhangi bir parçaçıdan 200cc karbüratör diyerek bağlantılar aynıysa her hangi bir karbüratör alabilirim yani?

kashmar54
27 Nisan 2013, 00:21
shengwey karbüratör var ben skyteam 200 motorumda kullanıyom gayet memnunum. fiyatı 90- 100 tl arası

PEHLİVAN94
27 Nisan 2013, 13:28
Karburatorunu temizlettir. Yakit filitreni temizlettir. Hava filitlerini temizlettir. Yagina baktir.

Serkang
27 Nisan 2013, 13:44
sorun temizlikte değil. o kadar farklı sey denedim ki, ama hiç biri işe yaramıyor. Artık zaten ayarda tutturamıyoruz. yağ her binde değişiyor. hava filtresi, yağ filtreside her binde temizleniyor.

kashmar54, bu shengwey karbüratörlere bende baktım nette, fakat farklı modeller var işin içinden çıkamadım. Tahminimce cg diye geçen seri ama emin olmadığım için alamadım. Sen hangi modeli aldın, muhtemelen bana da senin aldığın uyar.

kashmar54
27 Nisan 2013, 15:03
cg serilerinin boğaz kısmı biraz ufak geliyo. skytemin orjinali burda var http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-motosiklet-skyteam-karburator-sheng-wey-marka-94319068/detay/

Serkang
29 Nisan 2013, 16:26
herhalde en sağlıklısı uygun bir zamanda söküp, karbüratör le beraber parçaçıya gitmek olacak herhalde.

mehmetmumtaz
29 Nisan 2013, 17:13
yamyamaha adlı kullancı bu konularda çok iyidir, herşeyi ona sorabilirsin.