PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : plaka çıkartma konusunda bi yardım

bigbrother
26 Nisan 2013, 02:32
arkadaşlar 7.2012 ayında sıfır motor aldım bu zamana kadar plaka çıkartmadım motor 100lük cup alındıgından bu yana 9 ay geçti ben plaka çıkartmak istesem bana maliyeti ne olur geç çıkartıgım için cezası olurmu fiyatta artış olur mu ?

ferdinandd
26 Nisan 2013, 03:00
1 ay değilmiydi elindeki belgelerle plaka çıkartma süresi :silent:

ozcanaykul
26 Nisan 2013, 11:29
Ruhsatınızı cıkarta bılırsınız
155,50 Ruhsat bedeli
20,00 Plaka Basım Ucretı
30,00 Ek1 Bedeli
80-228,00 TL arasında sigorta ücreti yaşa göre değişir
buna ilave olarak ekstradan 154,00 Tl 1 ay içinde tescil yaptırmadıgınızdan trafık para cezası peeşin ödenir

mustf
26 Nisan 2013, 11:48
Tanıdık geldi ha!:queen: Muro sen misin len bak doğru söyle?

Birşey olmaz ve neyse onu da mecbur ödeyeceksin. Kaç defa söyledik ya şu plakasız gezme olayı sakat aga. Bir plakasız motor birine çarpıp kaçsa al sana zan altındasın. Ne kadar tutuyorsa verip çıkar hemen. Başka yolu da yok zaten.

numangokce
26 Nisan 2013, 13:13
Ruhsatınızı cıkarta bılırsınız
155,50 Ruhsat bedeli
20,00 Plaka Basım Ucretı
30,00 Ek1 Bedeli
80-228,00 TL arasında sigorta ücreti yaşa göre değişir
buna ilave olarak ekstradan 154,00 Tl 1 ay içinde tescil yaptırmadıgınızdan trafık para cezası peeşin ödenir

peki kaybettiğim faturama rağmen çıkarabilirmiyim ruhsatı?

ozcanaykul
26 Nisan 2013, 13:28
ruhsat için gereklı belgeler
Fatura fotokopısı aslı gıbıdır yapılabılır
Uygunluk belgesı
satıs yetkı belgesı
Ötv Ödeme Belgesi
Ötv Alındı belgesi
Ek 1 formu
Nufüs cüzdan fotokopısı
faturayı kaybetmıs ısenız motosıkletı aldıgınız yerden fotokopısını talep edebılırsınız
Ama diğer evraklrda yok ise o zaman işiniz biraz zorlaşır

utkan35
26 Nisan 2013, 17:24
benim arkadaşta 2012in 10.ayında sıfır aldı motoru plakasını hiç çıkarmadı şimdi çıkarınca 1 ay tescil yapılmadıgından 154 lirami ödücek yoksa her ay için ayrı bir ücretmi ödücek bide motorun faturası war ama ruhsat hiç çıkmadı motoru birisine satsa direk sattığı kişinin üstüne ruhsat çıkartabilirmi yoksa ilk önce kendi üzerine ruhsat çıkarıcak ondan sonramı satıcak fatura arkadaşımın üzerine ?

numangokce
26 Nisan 2013, 18:33
ruhsat için gereklı belgeler
Fatura fotokopısı aslı gıbıdır yapılabılır
Uygunluk belgesı
satıs yetkı belgesı
Ötv Ödeme Belgesi
Ötv Alındı belgesi
Ek 1 formu
Nufüs cüzdan fotokopısı
faturayı kaybetmıs ısenız motosıkletı aldıgınız yerden fotokopısını talep edebılırsınız
Ama diğer evraklrda yok ise o zaman işiniz biraz zorlaşır

peki nasil cozebilirim? fatura kayip, bayii de gecen senenin kaydini bulmak zor gibisinden k

ozcanaykul
26 Nisan 2013, 19:53
fatura kocanından sıze fotokopı verecekler zor bişey değil mali açıdan zaten onları 5 yıl saklamakzorundalar elımızde yok bulamadım gıbı bahanelere kanmayın Şayet vermek ıstemezlerse gene ilinizdeki maliye ye bi dilekçe yazın aldığım motorun vermedıler dıye hem fotokopıyı verırler hemde 160 tl ceza öderler

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:48 ----------

benim arkadaşta 2012in 10.ayında sıfır aldı motoru plakasını hiç çıkarmadı şimdi çıkarınca 1 ay tescil yapılmadıgından 154 lirami ödücek yoksa her ay için ayrı bir ücretmi ödücek bide motorun faturası war ama ruhsat hiç çıkmadı motoru birisine satsa direk sattığı kişinin üstüne ruhsat çıkartabilirmi yoksa ilk önce kendi üzerine ruhsat çıkarıcak ondan sonramı satıcak fatura arkadaşımın üzerine ?

Öncelikle Fatura kimin adına kesıldıyse Mtv kimin adına ödendiyse ruhsat o kişi adına çıkacak sonra noterden satış yaıplacak Bu Bahse konu 154 tl ceza ise ne kadar zaman sonra ruhsat cıkartılırsa cıkartılsın sadece 1 kez odenecek. Fakat şayet motosıklet trafık zabıtalarınca trafıkte yakalanırsa, tescilsiz motosıkletı trafıge cıkartmaktan 154 tl cezaı ıslem uygulanacak, ayrıca tescıl işlemi tamamlanıncaya kadar trafıkten men edilip çekici vasıtası ile yeddi eminde muhafaya alınacak ki o zaman maliyet değişir Örneğin Bizim burası için konusuyorum trafıkte yakalandıgında ( sahsen ben kendım bızzat yakalandım ) 154 trafık para cezası + 120 çekici/kurtarıcı parası + günlüğü 10 Tl den 30 gün 300 TL otopark parası + Ruhsat ücretleri seklınde bana gerı dondu ( Terzi işte günde kaç tane ruhsat cıkartıyo kendı sokugunu dıkemıyo :) )

utkan35
26 Nisan 2013, 21:23
saolun yani 1 kereye mahsus ay farketmıyor 154 tl ceza parası + ruhsat masrafları ödenecek ruhsat çıkıcak teşekkürler.birde sıfır motosiklet alınca plaka çıkarma süresi ne kadardı ?

ozcanaykul
27 Nisan 2013, 14:54
saolun yani 1 kereye mahsus ay farketmıyor 154 tl ceza parası + ruhsat masrafları ödenecek ruhsat çıkıcak teşekkürler.birde sıfır motosiklet alınca plaka çıkarma süresi ne kadardı ?

Sıfır motosıkletlerde fatura kesıldıgı tarıhten ıtıbaren trafık zabıtasına yakalnmassan 3 ay içinde tesil edilmesi gerekmektedir

mc-hot
28 Nisan 2013, 19:23
Bende sıfır motor aldım 3 ayı geçmedi henüz(2 ay civarı oldu) 154 tl ceza ödeyecekmiyim ?

ozcanaykul
28 Nisan 2013, 19:56
3 ay dolmadı ise ödemeyeceksiniz standart trafık masraflarını odeyp plakayı cıkartacaksınız

mc-hot
28 Nisan 2013, 20:22
Çok teşekkür ederim ilginiz için
Hayırlı akşamlar.

suatt22
28 Nisan 2013, 20:37
evet bu olay nedir benim bildiğim motoru alırken satan yere sordum 2 ay sonra çıkarıcam ruhsatı cezası nedir diye sordum her ay için 24 tl cezası war dedi

hercul3367
13 Haziran 2016, 08:52
sıfır motosiklet plaka çıkartma süresi olan 3 ayı geçirtmiş bulunuyorum.
süre geçirtme cezası ne kadardır,yine çıkartmadığımız süreyi dahada uzatırsak
ceza katlanırmı.blgisi olan arkadaşlardan,bilgi bekliyorum.