PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motomax'a teşekkürler

songiden
25 Nisan 2013, 13:42
Merhaba,

Eğer benim gibi beş yıldan fazla süredir motosiklet kullanıyorsanız bu ülkede mutlaka birileri sizi kazıklamıştır, yüzünüze "abbiimm" muhabbeti çekip arkanızdan "vay enayi" demiştir.

Neyse ki son birkaç yıldır daha kurumsal olan firmaların motosiklet sektöründe daha aktif olmasıyla birlikte bu durumlar azaldı. Eskiden ulaşılmaz fiyatlarla satılan sürücü ekipmanlarının fiyatları da büyük ölçüde düştü.

Bugün güzel bir olay başıma geldi. Bundan yaklaşık 3 ay önce Hasanpaşa Motomax'tan bir kışlık çizme almıştım. O gün sistemlerinde arıza olduğu için fatura kesemediler. Ertesi gün gelirsem faturayı kesebileceklerini söylediler. Ben de paramı ödedim. Fatura işini de açıkçası unuttum.

Aradan üç ay geçti dediğim gibi. Balata spreyi almam gerekiyordu ve bunun için yine Hasanpaşa Motomax'a gittim. İstediğim spreyi aldım, kasada parasını ödeyecekken kasadaki arkadaşlar "bu bizim size ikramımız olsun, hatta biz size borçluyuz" dediler. Oldukça şaşırdım duruma. Sonra bana durumu açıkladılar.

Çizmeyi aldığım sırada sistemlerinde arıza olduğundan bana sattıkları çizmenin fiyatını ezberden söylemişlerdi. Ama bana söyledikleri rakam, çizmenin gerçek satış rakamından 50 lira fazlaymış. İnsanlık hali, yanlış hatırlamışlar. Sistem geri geldikten sonra da bu hatalarını fark etmişler. Sistemlerinde telefon numaramı bulamamışlar. Bunun üzerine 50 lira ayırıp üzerinde adım olan bir notla kasanın yanına bırakmışlar ben geldiğimde vermek üzere.

3 ay o para kasanın yanında beklemiş. Bugün geldiğimde verdiler.

Bu dürüst tavırları için Motomax çalışanlarına teşekkür ederim.

MBHoro
25 Nisan 2013, 13:46
vay anasını böyle esnaf kaldı mı ya? 3 ay hemde

scooboy
25 Nisan 2013, 13:52
Aynı terden bende venom bot almıştım. Tavsiye edilesi bir yerdir.

ScaLa
25 Nisan 2013, 13:58
Esnafın böylesi ile alışveriş yapabildiğiniz için şanslısınız.

cihan54
25 Nisan 2013, 13:59
Evet Hasanpaşa Motomax'ın esnaflığı bana da bu şekilde samimi ve güvenilir geliyor. Ben de tebrik ederim kendilerini...

HeruNolweo
25 Nisan 2013, 14:19
Helal olsun bu mantık çok az esnafta kaldı memleketimizde artık.
Keşke şu güzel esnaf mantıkları ile büyük markalardan birinin distribütörü falan olsalar

clemenze
25 Nisan 2013, 14:56
Zaten olması gereken şeyler.

Bu firma hakkında, tam aksine fiyat politikasından dolayı çok eleştiri geldiğinde nasıl ki onu kötü yapmıyorsa bu durumda onu iyi yapmıyor.

Caaanım memleket havaları işte...

pistolpitt
25 Nisan 2013, 15:08
aynı motomax bayiinden kardeşim bot ve eldiven alacaktı, ilgisizlikten ötürü kızıltoprak bayiine gidip oradan aldı. zaten hiç değişmeyen fiyatları indirime girmiş gibi sunmalarından hoşlanmıyorum. Tabi bu davranışlarını takdir etmek gerek, olması gerekeni yapmışlar

tombo
25 Nisan 2013, 15:27
Takdirden fazla mağduriyet ve şikayet var haklarında. Kime hangi tutum denk gelirse işte. Açıkcası şanslısın.

phradrel
25 Nisan 2013, 15:43
benim aklıma takılan fatura/fiş almadan alışveriş yapman ve fiyat araştırması yapmadan az para değil 50 tl fazladan para verip bot alman oldu.

just4techno
25 Nisan 2013, 16:23
Motomax dan bende alışveriş yaptım fiyatları uygun ayrıca ilgileniyorlar.

durmazzz
25 Nisan 2013, 16:28
bizim bu ankara orandaki matomax daki satıcılarımızda suratsızın teki.adamlara bişey sormaya çekiniyosun.sanki kütüphaneye gittin,çok sessiz ve adamın suratına bön bön bakıyolar.oradan bir kask almıştım.tövbe bidaha gitmem :farao:

yasdal
25 Nisan 2013, 16:51
Hasanpaşa dan memnunum ben de. Hoş pek indirim yapmıyorlar ama iyi ilgileniyorlar.

thepope
25 Nisan 2013, 17:27
İşte İnsanlık

utkan35
25 Nisan 2013, 19:04
böyler şeylerin yaşanması çok güzel...

macar_93
25 Nisan 2013, 20:22
Merhaba,

Eğer benim gibi beş yıldan fazla süredir motosiklet kullanıyorsanız bu ülkede mutlaka birileri sizi kazıklamıştır, yüzünüze "abbiimm" muhabbeti çekip arkanızdan "vay enayi" demiştir.

Neyse ki son birkaç yıldır daha kurumsal olan firmaların motosiklet sektöründe daha aktif olmasıyla birlikte bu durumlar azaldı. Eskiden ulaşılmaz fiyatlarla satılan sürücü ekipmanlarının fiyatları da büyük ölçüde düştü.

Bugün güzel bir olay başıma geldi. Bundan yaklaşık 3 ay önce Hasanpaşa Motomax'tan bir kışlık çizme almıştım. O gün sistemlerinde arıza olduğu için fatura kesemediler. Ertesi gün gelirsem faturayı kesebileceklerini söylediler. Ben de paramı ödedim. Fatura işini de açıkçası unuttum.

Aradan üç ay geçti dediğim gibi. Balata spreyi almam gerekiyordu ve bunun için yine Hasanpaşa Motomax'a gittim. İstediğim spreyi aldım, kasada parasını ödeyecekken kasadaki arkadaşlar "bu bizim size ikramımız olsun, hatta biz size borçluyuz" dediler. Oldukça şaşırdım duruma. Sonra bana durumu açıkladılar.

Çizmeyi aldığım sırada sistemlerinde arıza olduğundan bana sattıkları çizmenin fiyatını ezberden söylemişlerdi. Ama bana söyledikleri rakam, çizmenin gerçek satış rakamından 50 lira fazlaymış. İnsanlık hali, yanlış hatırlamışlar. Sistem geri geldikten sonra da bu hatalarını fark etmişler. Sistemlerinde telefon numaramı bulamamışlar. Bunun üzerine 50 lira ayırıp üzerinde adım olan bir notla kasanın yanına bırakmışlar ben geldiğimde vermek üzere.

3 ay o para kasanın yanında beklemiş. Bugün geldiğimde verdiler.

Bu dürüst tavırları için Motomax çalışanlarına teşekkür ederim.

Vaaaayyyyyyyy beee , helal olsun adamlara ya... Bu reklam 1 milyon dolara alınamaz.

c3nk
25 Nisan 2013, 20:39
vay be helal olsun diyorum başka bişey demiyorum, hala böyle dürüst satıcıların olması sevindirici..

mustf
25 Nisan 2013, 21:09
Motomax esnaf değil zaten mesele bu. Motomax teknosa, metro, migros gibi kurumsal büyük bir işletme. Yani pazarlık yapamazsınız en güzeli de bu.:cherry: Orada çalışanlar da işçidir ve alacaklarınızı anında kasadan geçirip fiş kesmek zorundalar. Türkiye çapında yayılmakta olup avrupadaki emsalleri örnek alınarak kurulmuştur.

Motorculara tavsiyem motomax dışında bir yerden asla ekipman almayın. Motomax gelene kadar birçok malzemenin daha alt kalitesini bize 3 katına satan karaktersizlere ceza olsun. Ayrıca da monttan kaska eldivene kadar avrupa malı kaliteli ve avrupadaki gerçek fiyatından satılmaktadır.

Bir örnek vereyim de motomaxın değeri anlaşılsın. Bundan 3 sene önce yamaha bursadan bir mont sordum "600tl" dediler. Motomax istanbula gitmeye karar verdim ki bir de ne göreyim bursaya da açılmış. Evet kuş olup sevinçten uçarak motomaxa koştum. 3 sene önce bursaya açılmıştı. Hollanda malı dane mont ki dünyada birinci sınıftır ve yamahanın 600 e sattığı monttan üstündür. Resmen 289 tl ye aldım. Hem de kredi kartına taksitle ki yamahada peşindi. 3 senedir giyiyorum üzerinden yağmurlar karlar ve üç kış geçti inanın bir dikişi bile sökülmedi daha rahat 10 sene giyilecek bir kalitede.

Yani demek istediğim motomaxtan şaşmayın...

Green Arrow
25 Nisan 2013, 21:35
Böyle insanların el üstünde tutulması lazım arkadaşlar ben ekipman almaya oraya gideceğim ilk etapta gerçekten helal olsun adamlara.Kurumsallar esnaf değiller diyip geçmemek lazım herkes şahit olmuştur yeri geldiğinde koskoca Samsung markasının garanti konusunda nasıl çirkeflik yaptıklarını anlatsam yerlere yatarsınız gülmekten üstüne birde merkez yönetiminin masraftan kaçınmayın müşterileri mağdur etmeyin demesine rağmen iyi mağazaları takdir etmek lazım ki o tutumlarını sürdürsünler.

mustf
25 Nisan 2013, 21:50
Benim bildiğim motomax tek merkez yanlış biliyorsam doğrusunu bilen söylesin.

Şimdi samsung veya arçelik satıcısı normal esnaftır. Onun kendi insiyatifi var. Mesela bir malı "peşin para vericem" dedin mi 100 tl ucuza alabilirsin. Ben motomaxta onu sordum "kesinlikle öyle birşey mümkün değil bizim için kredi kartı veya peşin farketmez biz işçiyiz burada" dediler. 900 tl lik malı bir lira ucuzlatamazsın. Bir arkadaşı götürmüştüm 500 tl lik alışveriş yaptı tabi eski alışkanlıklarla "hediye" istedi.

Adamlar ve ben de gülmüştük.:thumleft:

merkanar
25 Nisan 2013, 22:02
Fiyat ve kalite açısından ben de memnun kaldım. Nitro evo karbon kask her yerde bulunmuyor. Sharp testinin güvenilirliği sorgulansa da bu testten 5 yıldız almış bir kask. İngiltere'de 190 sterlin fiyatı var, Motomax'ten 460 tl'ye aldım. Satıcı arkadaşlar da çok ilgiliydi. Ekipman için şu anda tek adresim. Umarım bozulmadan böyle devam ederler.

cakalaz
26 Nisan 2013, 00:47
Motkmax bu ulkede ayridir. 4 kask degisimi yaptim hepsindr kargoyu karsiladilar kendi hatalari oldugundan dolayi. Motomax gercekten farkli ;)

Garip
26 Nisan 2013, 01:15
süper..helal olsun..

bak hocam senin yazın bende ne etki yarattı..

http://www.motosiklet.net/forum/mt-hakkinda-elestiriler-sorular-oneriler-duyurular/115477-yoneticilerimize-mt-ye-mt-sikayetvar-bolumu-yakisir-mi-yakisir.html

Ufuk İnkaya
26 Nisan 2013, 01:18
Başka yerden alışveriş yapmam arkadaş. Motomax bit pazarı gibidir kalite,ucuz fiyat,memnuniyet ve mallarının da arkasında durur her zaman.

Toplu alışverişlerde ki indirimi de cabasıdır :)

brooklynnn
26 Nisan 2013, 12:09
Nedense ilgisizlikleri hep bunu buluyor
1 buçuk yıldır kaska 2 tane pin getiremediler

darpgen
26 Nisan 2013, 12:58
motomaxnbende çok seviyorum . yunus bey bana ve atçıma çok yardımcı olmuştu . teşekkür ediyorum .