PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kuba CG 100 SPORT mu KUBA CUP XY 100-e mi Beyler bi Bilgi verirmisinz ACİL..!!

cuppuc
24 Nisan 2013, 01:15
Evet beyler arkadaş alıcak kararsız kaldı hangisi tercih etsin kuba cg 100 luk mu http://www.kubamotor.com/new4/urunlerimiz/touring/cg-sport bu mu

yoksa cup xy 100-e mi http://www.kubamotor.com/new4/urunlerimiz/cub/xy100-e ?

SİZCE HANGİSİ TERCİH EDİLİR Titreşim olsun 2. kişiilik olsun seriliği olsun yol tutuşu falan ? :silent:

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:12 ----------

Beyler acil bilgilerinizi verirmisinz arkadaş en yakın zamanda motor alıcakta ?

haojin2005
24 Nisan 2013, 01:19
Bence mondial 100 mg prince alsın.Ön fren disk ayrıca gücü daha iyi ve mondialin servisleri daha fazladır.

cuppuc
24 Nisan 2013, 01:21
Bilgili birisi yok mu beyler acil ya bi bilgi verin :/ yok mu aranızda anlayan

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:19 ----------

Bence mondial 100 mg prince alsın.Ön fren disk ayrıca gücü daha iyi ve mondialin servisleri daha fazladır.

Titreşimi nasıl 2 kişi çekişi nasıl ? iyimidir 100 cg sport tan ?

haojin2005
24 Nisan 2013, 01:23
Bilgili birisi yok mu beyler acil ya bi bilgi verin :/ yok mu aranızda anlayan

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:19 ----------

Titreşimi nasıl 2 kişi çekişi nasıl ? iyimidir 100 cg sport tan ?
Bence mondial 100 mg prince kullanıcıları başlığına bir bak ama şikayet edeni duymadım.Ayrıca 100 cc de 9 bg hatrı sayılır bir güç.

cuppuc
24 Nisan 2013, 01:24
Bence mondial 100 mg prince kullanıcıları başlığına bir bak ama şikayet edeni duymadım.Ayrıca 100 cc de 9 bg hatrı sayılır bir güç.

prince alsın diyosun peki link atarmısınz o sayfanın

haojin2005
24 Nisan 2013, 01:25
prince alsın diyosun peki link atarmısınz o sayfanın
http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/101929-mondial-100-mg-prince.html

cuppuc
24 Nisan 2013, 01:26
http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/101929-mondial-100-mg-prince.html

Eyvallah yardımlarınız için

cuppuc
24 Nisan 2013, 11:30

Cup neden almasın arkadaş ?

fbcino
24 Nisan 2013, 11:56
Cup neden almasın arkadaş ?

Cup motorlar üstten depolu yada köylü tipi motorlara göre daha fazla plastik aksamdan oluşur,herhangi bir yan yatma durumunda cup motor en az 100 tl masraf çıkarır. Zamanla plastik kısımları solar, zangırdar, takır tukur yolda gidersin. Birde cupların 2. vitesleri her zaman sıkıntılıdır. Çok çabuk bozulur.

Üstten depolu motorlara, ybr yenin yana doğru kıvrık koruma demirini taktın mı depoya da ayağına da koruma sağlar, ayrıca pek fazla plastik aksamı yoktur plastik parçalarına gereksiz para verdirmez.
Ama şunu da belirteyim 2 kişi totalde 180 kilo filan yaparsa, 100 lük motor yokuşlarda bayılır, sürüş zevkini öldürür.

üstten depolu motorlar 5 vites 100 lük olanlar 125 yada 150 yada 200 lük bile yaptırılır, 150 tl masrafla.

Ayrıca mondial almanı tavsiye ederim parçası en bol bulunan markadır, parça sıkıntısı çekmezsin.

Üstten depolu Çelik Sk100-3 Sport motorum 125 lik yaptırdım, tubeless lastik ve oringli zincir, iridyum buji dişli sayıları oynanmış 2 kişi tork makinası olmuştur.
http://c1205.hizliresim.com/x/8/5hl4h.jpg

Tİme_shİft42
24 Nisan 2013, 12:03
Bütçen kaç lira :queen:

cuppuc
24 Nisan 2013, 12:22
Cup motorlar üstten depolu yada köylü tipi motorlara göre daha fazla plastik aksamdan oluşur,herhangi bir yan yatma durumunda cup motor en az 100 tl masraf çıkarır. Zamanla plastik kısımları solar, zangırdar, takır tukur yolda gidersin. Birde cupların 2. vitesleri her zaman sıkıntılıdır. Çok çabuk bozulur.

Üstten depolu motorlara, ybr yenin yana doğru kıvrık koruma demirini taktın mı depoya da ayağına da koruma sağlar, ayrıca pek fazla plastik aksamı yoktur plastik parçalarına gereksiz para verdirmez.
Ama şunu da belirteyim 2 kişi totalde 180 kilo filan yaparsa, 100 lük motor yokuşlarda bayılır, sürüş zevkini öldürür.

üstten depolu motorlar 5 vites 100 lük olanlar 125 yada 150 yada 200 lük bile yaptırılır, 150 tl masrafla.

Ayrıca mondial almanı tavsiye ederim parçası en bol bulunan markadır, parça sıkıntısı çekmezsin.

Üstten depolu Çelik Sk100-3 Sport motorum 125 lik yaptırdım, tubeless lastik ve oringli zincir, iridyum buji dişli sayıları oynanmış 2 kişi tork makinası olmuştur.
http://c1205.hizliresim.com/x/8/5hl4h.jpg

Peki memnunmusunuz şimdi arkadaş ne alsın 100 cc olarak motor ? cup almasın mı

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:03 ----------

Bütçen kaç lira :queen:

Usta ben almıcam arkadaş alıcak 1850 1950 2000 tl de sen ona :) :queen:

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:05 ----------

Yokmu bilgisi olan bi arkadaş yardım edemez mi ya?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:09 ----------

Hadi beyler bişeyler söyleyin bana çocuk beni rahatsız ediyor artık arayıp arayıp duruyor :(

fbcino
24 Nisan 2013, 12:28
100 cc 5 vitesli bir motor alsın, cup almasın. Ayrıca 100 cc yetmeyecek 200 lük bile yaptırabilir. Mondial superboy veya prince alsın.

cuppuc
24 Nisan 2013, 12:30
100 cc 5 vitesli bir motor alsın, cup almasın. Ayrıca 100 cc yetmeyecek 200 lük bile yaptırabilir. Mondial superboy veya prince alsın.

Peki teşekkürler arkadaşa söylerim ama o debriyajlı yapamam abi zor diyo ? nasıl yapıcaz :)

fbcino
24 Nisan 2013, 12:34
Aslında çok basit debriyajlı kullanmak, boş alanda vites pratikleri yapmak lazım, debriyajı biraz ortada kavramalı ayarlatsın o zaman motor ilk kalkışta ön kaldırma tehlikesinden bir nebze kurtulur.

cuppuc
24 Nisan 2013, 12:36
Aslında çok basit debriyajlı kullanmak, boş alanda vites pratikleri yapmak lazım, debriyajı biraz ortada kavramalı ayarlatsın o zaman motor ilk kalkışta ön kaldırma tehlikesinden bir nebze kurtulur.

Bana illa diyo cup alayım abi diyo aldıktan sonra biliyorum debriyajlı motorlara heves sarıcak yok çoocuk illa cup abi yok seri cart curt diyo

fbcino
24 Nisan 2013, 12:42
Motor zevk işidir, mesela bana otomatik vites pek mantıklı gelmiyor. O yüzden hiç cup yada scooter almayı düşünmedim. Debriyajı hissetmek lazım, yokuşun dikliğini görünce kaçıncı viteste kaç bin devirler yokuşa girersem bayılmadan çıkarım diye düşünmek lazım bunlar işte motor sürmenin zevkleridir.

Herkesin zevki farklıdır arkadaşın cup a kafayı takmış cup alsın kurtulsun, ama plastik kısımlarına çok dikkat etsin motoru ayaklığına kaldırırken yanlışlıkla elinden düşürse 100 tl masrafı var haberi olsun.

cuppuc
24 Nisan 2013, 12:45
Motor zevk işidir, mesela bana otomatik vites pek mantıklı gelmiyor. O yüzden hiç cup yada scooter almayı düşünmedim. Debriyajı hissetmek lazım, yokuşun dikliğini görünce kaçıncı viteste kaç bin devirler yokuşa girersem bayılmadan çıkarım diye düşünmek lazım bunlar işte motor sürmenin zevkleridir.

Herkesin zevki farklıdır arkadaşın cup a kafayı takmış cup alsın kurtulsun, ama plastik kısımlarına çok dikkat etsin motoru ayaklığına kaldırırken yanlışlıkla elinden düşürse 100 tl masrafı var haberi olsun.

Haklısın dostum biz ona karışamayız işte ama sonradan pişman olucak onu diyorum ama cuplarda seridir yani