PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Balon Yapmıs Arka Lastik ile kullanım riski.

Touristas
24 Nisan 2013, 00:03
Arkadaşlar Merhaba.
Bilgisi olan arkadaslardan yorum bekliyorum. Piaggio X8 400 kullanıcısıyım. Arka lastiğim yep yeni olmasına rağmen yanakta balon yapmış durumda. Bu şekilde kullanmamın sakıncası var mıdır, lastiğim eskiyene kadar?

cuppuc
24 Nisan 2013, 00:07
Arkadaşlar Merhaba.
Bilgisi olan arkadaslardan yorum bekliyorum. Piaggio X8 400 kullanıcısıyım. Arka lastiğim yep yeni olmasına rağmen yanakta balon yapmış durumda. Bu şekilde kullanmamın sakıncası var mıdır, lastiğim eskiyene kadar?

Siz bence hiç riske girmeden kafanızda soru işaretinin kalmamasını istiyorsanız bi lastikçiye gidin yaptırın kafanız rahat olsun böyle dert etmeyin :) :cat:

viper17
24 Nisan 2013, 00:09
Yep yeni ise garantiden değişmesi lazım o lastiğin. Ama 4 yıldır yepyeniyse o lastik çöp :)

hisvarlar
24 Nisan 2013, 00:09
Yüksek hızlarda titreme yapmıyorsa sorun olacağını sanmıyorum. Ancak yapmaması mümkün değil gibi.

cuppuc
24 Nisan 2013, 00:14
Dediğim gibi dostum lastiği değiştirin kafanızda soru işaretleri kalmasın diyorum :cat:

hayat2teker
24 Nisan 2013, 00:16
merhaba.
Sanırım lastiğiniz tubeless. benim de Duro marka lastiğimde vardı aynı problem, bir süre daha kullanırım dedim ve kullandım da, zamanla balon yapan kısım (yanak diyeyim) giderek genişledi ve sürüş güvenliğini ciddi anlamda tehdit etmeye başladı, kabus görmektense uyumamayı tercih ettim ve değiştirdim

sailor33
24 Nisan 2013, 00:16
çok riskli bir durum balonlamış lastiğin değiştirilmesi gerekmektedir seyir halinde giderken gümlerse çok feci sonuçlar doğurur aman dikkat:cat:

viper17
24 Nisan 2013, 00:20
Balon lastikle araç sürülmez. Ha kasksız motor sürmüşsün ha 2 tekerinden 1 i balonlu olan motora binmişsin.

Touristas
24 Nisan 2013, 00:34
Arkadaslar saolun, bu durumda Michelin yolları gözüktü. Virajda hissediyordum tekerin balonlu kısmının üzerinde döndüğünü. İyi kayıp gitmedi alttan. Kaçınılmaz değişecek o zaman.

canerol
24 Nisan 2013, 00:39
tabikide değişmesi lazım balonlu teker arka tarıfı sarsar yalpa yapar virajda güvenemezsin
benimde arabada başıma geldi araba o tarafa doğru çekiyor habire