PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : arkadaşlar yolum uzun ve trafik çilesi var nasıl ne tür yada ne tarz almalıyım,,,

muco55
23 Nisan 2013, 18:20
selam arkadaşlar ben çağlayan adliyesinde Allah nasip kısmet ederse işe başlayacağım evim esenyurtta metrobüsle git gel yapmayı düşündüm ama metrobüse kadar da yirmi dakikalık bir dolmuş yolu var artı dolmuşa kadar on dakika yürüme yokuş:)
araba alsam diye düşündüm az yakan bir şey her gün e5 trafiğini mümkün değil kimse çekemez ilk aklıma gelen motosikletler oldu tabi benim tarzım çapır daha önceden jinlun 150 vardı bende ama trafikte onlarında arabadan bir farkı olmaz diye düşündüm viteslerle uğraşmak cabası scooterları hiç sevmem ama kullanım kolaylığı ve trafikteki öncelik üstünlüğü:) sayesinde aklimda onlar var hemde takım elbiseyle iyi olur diye düşünüyorum. iki binlira kadar bütçe ayırdım ne almalıyım yaz kış tıkalı trafikte yaklaşık 30 40 km yol var ayrıca yakıt cimrisi ve dayanıklı olsun istiyorum ve kask dizlik falan mont yani açıkçası takım elbisenin üzerinde yüksek güvenlikli olarak neler almalıyım ve ne marka olmalı lütfen yardım edin arkadaşlar açıkçası bu konularda hemen hemen hiç bir şey bilmiyorum şimdiden teşekkür ederim,

DEISIS
23 Nisan 2013, 18:28
Bütçe ye göre Honda PCX harika ötesi.

125 cc olmasına rağmen hızlanması 3sn beklemede start-stop olayı

konforu tipi sizi tatmin edecektir.

gugukk
23 Nisan 2013, 18:30
bende günlük 30 km yol yapıyorum hergün köprü geçiyorum erenköyden sarıyere gidip geliyorum benim tavsiyem al bir scooter rahatına bak bazen trafikte debriyaj kolunu sıkmaktan bileklerini hissetmemeye başlıyorsun amaaa yol açıksada vitesli motorun tadından yenmiyor ama istanbulda nerdeee neyse bence scooter işini fazlasıyla görür

Sinan Er
23 Nisan 2013, 18:30
Sana ybr den başkası gelmez. Diğerleri işini görmez. En ekonomik ybr. Ayrıca trafıkdede cok rahat edersin.

İnce bir yağmurluk giyersende kıyafetın temiz kalır.

muco55
24 Nisan 2013, 09:18
Sana ybr den başkası gelmez. Diğerleri işini görmez. En ekonomik ybr. Ayrıca trafıkdede cok rahat edersin.

İnce bir yağmurluk giyersende kıyafetın temiz kalır.

ybr yada cdf aklımda ama trafikte debriyaj vitesle uğraşman zor olur dediler

hyce
24 Nisan 2013, 10:19
Trafikte debriyajla vitesle uğraşmak zor değil. Sabah akşam yoğun trafikte işe GV250 ile gidip geliyorum, sıkıntı yaşamıyorum. Motoru ilk aldığımda koruma demiri ve çantalar yoktu, ince motoru yolun kenarından sürmek daha kolaydı, şimdi koruma demiriyle yan çantalar motoru genişletti ama yine de sorun yaşamadan hareket edebiliyorum.

Trafik yoğun olsun veya olmasın, motosiklet sürmek kondisyon gerektiriyor. Onu da 1 haftada kazanıyorsun. Tek tavsiyem sorun çıkarmayacak bir motor alman. Her gün kullanacakmışsın, yolda kalmayacak bir alet alırsan vitesiydi trafiğiydi hiç sorun olmaz. Arkadaşların söylediği gibi YBR 125 veya CBF 150 fazlasıyla işini görür. Chopper/cruiser olsun dersen Hyosung GV 250'yi tek geçerim, ama söylediğin bütçenin biraz üzerinde.

muco55
24 Nisan 2013, 10:47
Trafikte debriyajla vitesle uğraşmak zor değil. Sabah akşam yoğun trafikte işe GV250 ile gidip geliyorum, sıkıntı yaşamıyorum. Motoru ilk aldığımda koruma demiri ve çantalar yoktu, ince motoru yolun kenarından sürmek daha kolaydı, şimdi koruma demiriyle yan çantalar motoru genişletti ama yine de sorun yaşamadan hareket edebiliyorum.

Trafik yoğun olsun veya olmasın, motosiklet sürmek kondisyon gerektiriyor. Onu da 1 haftada kazanıyorsun. Tek tavsiyem sorun çıkarmayacak bir motor alman. Her gün kullanacakmışsın, yolda kalmayacak bir alet alırsan vitesiydi trafiğiydi hiç sorun olmaz. Arkadaşların söylediği gibi YBR 125 veya CBF 150 fazlasıyla işini görür. Chopper/cruiser olsun dersen Hyosung GV 250'yi tek geçerim, ama söylediğin bütçenin biraz üzerinde.

haklısın kardeş zaten gv250 benim her zaman idolüm bir bilsen ama fiyatı işte beni zorluyor en iyisi ybr125lere bakmalı ikinci el fiyatları güzel bana uyuyo gibi

dreamkiller
24 Nisan 2013, 11:00
Evinden metrobüse kadar bisiklet kullan, ordan metrobüse atla git paşa paşa :) motorunu iş için değil hobi için alırsan daha bir seversin :) bu bisiklet çözümünü bütün avrupa kullanıyor.. Bisikletle metroya, orda kilitliyorlar ve metroyla işine gidiyor insanlar :)

hyce
24 Nisan 2013, 12:29
Avrupa örneği güzel de orada insanlar trafik kurallarına uyuyorlar, zart diye sinyalsiz şerit değiştirmiyorlar :)

tahsins
24 Nisan 2013, 12:42
bütçen 5000tl lerdeyse ve motorunu güvenli yere koyabiliyosan YBR.
bütçen 3000tl lerde ise salcano wolf. çalınma riski düşük. malum esenyurtta :)
debriyajı dert etme. ben günde en az 1000kez basıyorum. sol elim gayet sağlam :)

bazen25
24 Nisan 2013, 12:56
Benim tavsiyem de scother ama, cant ölçüsü büyük olanlardan alman,hem manevrada hemde kullanımda daha kolay (asya 150T 6A gibi yani)

muco55
24 Nisan 2013, 18:26
aslında haklısınız çalınma riskini düşünmüyor değilim güvenli bir park etme yerim yok açıkçası çadır çekip zincir vurmayı düşünüyorum :)

---------- Post added at 17:26 ---------- Previous post was at 17:22 ----------

asya 150t 6a da hoşuma gitti aslında çokda uygun sorun çıkarırmı acaba