PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 100 cc Kuba XY 100-e motorla Tekirdağdan başka nerelere seyehat edilir

cuppuc
23 Nisan 2013, 13:29
Evet ilk önce merhaba beyler ben 3-4 gün içerisinde kuba motor xy 100-e motor alıcam aldıktan sonta 1-2 hafta sonra seyehat etmek istiyorum sizce tekirdağda oturuyorum tekirdağdan dinlene dinlene nerelere gidebilirim bi bilginiz var mı genelde 2 kişiyle gezicem neden 100 cc motor alıyrum çnkü 125 150 vergilerinle uğraşmak istemiyorum şimdilik bilgilerinizi paylaşırmısınız benimle nerelere gezebilirim :silent: :cat:

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:11 ----------

Bilgisi olan yok mu hiç arkadaşlar

macar_93
23 Nisan 2013, 13:55
Ehliyetin var mı ?
Eğer varsa Tekirdağ ,kumbağ ,uçmakdere , şarköy , çanakkale-tekirdağ yolundan Tekirdağ.. Tahminen 200 km civarıdır. Başlangıç için yorucu bir yolculuk olmaz. Çokta güzel manzaralar var.

cuppuc
23 Nisan 2013, 14:17
Ehliyetin var mı ?
Eğer varsa Tekirdağ ,kumbağ ,uçmakdere , şarköy , çanakkale-tekirdağ yolundan Tekirdağ.. Tahminen 200 km civarıdır. Başlangıç için yorucu bir yolculuk olmaz. Çokta güzel manzaralar var.

Teşekkürler bende oraları düşünüyordum :) kumbağ uçmakdere tarafları iyi pozlar çıkar manzaralar var

Ehliyeti 23 gün sonra alıcam ondan ehliyeti aldıktan sonra yola çıkıcam tabikide :)

Karlıyollar
23 Nisan 2013, 14:53
Rahat bi motor değil titreşim çok yarım saat olmadan belin ağrıyor honda cbf 150 veyz yamaha ybr 125 alırsan daha iyi olur vergisi var ama rahat

cuppuc
23 Nisan 2013, 15:04
Rahat bi motor değil titreşim çok yarım saat olmadan belin ağrıyor honda cbf 150 veyz yamaha ybr 125 alırsan daha iyi olur vergisi var ama rahat

Karlıyollar bende onları istiyorum dostum ama şimdilik yani scooter kullanıyordum 151 RS yani yarı otomatik git gel yapsın o kadar yani ilerleyen zamanlarda alıcam 150 yada 125 :)

Mengu16
23 Nisan 2013, 15:15
İstanbula gidersin. Geçen sene ben 100'lük cub'la istanbuldan tekirdağa gittim geldim bir günde. tek yön 150 km. Sadece benzin almak için mola verdim.

Balansörlü çinliler de çok rahat illa ybr cbf ile uzun yola gidilir diye bişey yok. Ayrıca cubla da gidilirse çinli bu ortadan ikiye ayrılır denilen motorun uzun yol yaptığını görmek keyif verici oluyor.

roadmaster
23 Nisan 2013, 19:07
birkaç profosyonel endurocu dostumm 100 cc Kuba motor aldılarr istanbul mersin toroslar dahil gidiş geliş 20 günlük kamplı bir tur yaptılar çokda keyifli geçtiğini gençlik yıllarımıza gittik buyılda tekrarlamayı düşünüyoruz derler

cuppuc
24 Nisan 2013, 00:05
birkaç profosyonel endurocu dostumm 100 cc Kuba motor aldılarr istanbul mersin toroslar dahil gidiş geliş 20 günlük kamplı bir tur yaptılar çokda keyifli geçtiğini gençlik yıllarımıza gittik buyılda tekrarlamayı düşünüyoruz derler

İyimiş şu ehliyeti alayım benimde öyle planlarım var :)

macar_93
24 Nisan 2013, 13:14
İyimiş şu ehliyeti alayım benimde öyle planlarım var :)

Ehliyetsiz gitmessen sorun çıkmaz bu güzergahta.Dönüşte polis çevirme yapıyor zaten biliyorsundur. İyi turlamalar. Foto bekliyoruz =)

cuppuc
24 Nisan 2013, 13:18
Ehliyetsiz gitmessen sorun çıkmaz bu güzergahta.Dönüşte polis çevirme yapıyor zaten biliyorsundur. İyi turlamalar. Foto bekliyoruz =)

Bol Bol foto çekilceğim zaten biliyorum çevirme olduğunu :) :cat: bakalım nereleri gezmek nasip kısmet olucak cup ile :)

macar_93
24 Nisan 2013, 13:24
Bol Bol foto çekilceğim zaten biliyorum çevirme olduğunu :) :cat: bakalım nereleri gezmek nasip kısmet olucak cup ile :)

Haziranda kamp yaparız hocam , Kıyıköy , demirköy , iğneada , uçmakdere, şarköy bunlardan birinde.. Tanışırız

cuppuc
24 Nisan 2013, 13:55
Tabikide neden olmasın sizce cup almam iyi mi oldu kötümü

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:33 ----------

Haziranda kamp yaparız hocam , Kıyıköy , demirköy , iğneada , uçmakdere, şarköy bunlardan birinde.. Tanışırız

Usta mondialin prince diye motoru var 100 mg prince o cuptan iyidir dimi çekişi falan değiştirebilirim onu alabiliirim bi fikir verirmisin

macar_93
24 Nisan 2013, 17:11
Tabikide neden olmasın sizce cup almam iyi mi oldu kötümü

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:33 ----------

Usta mondialin prince diye motoru var 100 mg prince o cuptan iyidir dimi çekişi falan değiştirebilirim onu alabiliirim bi fikir verirmisin

Valla hocam ben cupları oldum olası sevmem. Hoşuma gitmiyor. Titreşim yapıyor. Bence cup alma ama ilaki cup alıcam diyorsanda ben ayrıntılı bilmiyorum. 2 kusur liran varsa YBR bulunabilir.Veya vitesli ? Sen niye cup alıcaksın ? Bütçe nedir ?

Mengu16
24 Nisan 2013, 17:28
Bugün 150'lik çinli motorumla 390km'lik bir tur gerçekleştirdim. Ankara-çerkeş-ılgaz-çankırı-ankara. Ortadan ikiye de ayrılmadı, motor da kitlemedi. Ancak yola çıkarken motor yağı biraz eksikti, yolda da çok bastım yağ yarı yarıya eksilmiş. Bi ara üst kapaktan çıtırtıları duymaya başlayınca hemen çektim sağa, baktım motorun içi duman duman :cherry: 30-40km kadar tıngır tıngır 60'ı geçmeden merkezi bir yere geldim 8 liraya 20-50 yağ aldım tamamladım yağı :) sonra da eve 35 km yolum vardı yine tapa gaz geldim. Şişme yok, kitleme yok. Yeterki motoru yağsız bırakıp hararet yaptırma, yağı azalınca üst kapağın çalışma sesinden belli oluyo sıkıntı.

cuppuc
24 Nisan 2013, 19:18
Valla hocam ben cupları oldum olası sevmem. Hoşuma gitmiyor. Titreşim yapıyor. Bence cup alma ama ilaki cup alıcam diyorsanda ben ayrıntılı bilmiyorum. 2 kusur liran varsa YBR bulunabilir.Veya vitesli ? Sen niye cup alıcaksın ? Bütçe nedir ?

ben anca 100 cc motor istiyorum ve bu gün gittim bayiye prince sipariş verdim umarım iyidir

Mengu16
24 Nisan 2013, 19:24
ben anca 100 cc motor istiyorum ve bu gün gittim bayiye prince sipariş verdim umarım iyidir
Kuba'yı ne yaptın dün almıştın ?

cuppuc
24 Nisan 2013, 19:30
Kuba'yı ne yaptın dün almıştın ?

İptal ettirdi babam bi şekilde bende bilmiyorum ama yaptı bi şekil çok sevindim hem şimdi debriyajlı hevesim kalmıcak 1-2 güne inşallah öğrenirim debriyajıda sıkıntı olmaz inşallahhhh :)

macar_93
25 Nisan 2013, 00:57
İptal ettirdi babam bi şekilde bende bilmiyorum ama yaptı bi şekil çok sevindim hem şimdi debriyajlı hevesim kalmıcak 1-2 güne inşallah öğrenirim debriyajıda sıkıntı olmaz inşallahhhh :)

Senin yaş kaç hocam ? Hayırlı olsun motorın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:55 ----------

Bugün 150'lik çinli motorumla 390km'lik bir tur gerçekleştirdim. Ankara-çerkeş-ılgaz-çankırı-ankara. Ortadan ikiye de ayrılmadı, motor da kitlemedi. Ancak yola çıkarken motor yağı biraz eksikti, yolda da çok bastım yağ yarı yarıya eksilmiş. Bi ara üst kapaktan çıtırtıları duymaya başlayınca hemen çektim sağa, baktım motorun içi duman duman :cherry: 30-40km kadar tıngır tıngır 60'ı geçmeden merkezi bir yere geldim 8 liraya 20-50 yağ aldım tamamladım yağı :) sonra da eve 35 km yolum vardı yine tapa gaz geldim. Şişme yok, kitleme yok. Yeterki motoru yağsız bırakıp hararet yaptırma, yağı azalınca üst kapağın çalışma sesinden belli oluyo sıkıntı.

Az kalsın motorı alıyormuşsun avuçlarının arasına =)foto koydunuz mu geziden siteye göremedim de ?

Mengu16
25 Nisan 2013, 01:03
Senin yaş kaç hocam ? Hayırlı olsun motorın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:55 ----------

Az kalsın motorı alıyormuşsun avuçlarının arasına =)foto koydunuz mu geziden siteye göremedim de ?
http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/115435-mondialimle-390kmlik-gezim.html
Motorun daha gideri var, yağı ekledikten sonra bişeyi kalmadı, performans kaybı yok. yağsız kaldığı durumda bile şişmemişti sadece üst kapaktan cızırtı geliyodu yağlaması eksik kaldığından.

fastturkish
25 Nisan 2013, 02:22
arkadaşım motorun sağlamsa benzinin bittiği yere kadar gidersin cubla o da genelde en fazla 100-120 KM gider tam gazda. CUB motoru otoyolda tavsiye etmem. Her anlamda riskli. Hafif ve güçsüz motor olduğundan rüzgardan etkilenirsin, yanından geçen ağır vasıtaların bile rüzgarından trübülansından etkilenirsin ,savrulursun ve dengeni bile kaybedebilirsin.sıkıştırsalar kaçamazsın,uzayamazsın.. 80 KM hızın üzerinde hiç güven vermez CUBlar. aşırı titreşim olur ve çabuk yorulursun falan filan.. Kısacası uzun yola gireceksen daha büyük CC şart.

turkish39
25 Nisan 2013, 11:54
Millet 50 CC motorlarla ülke ülke geziyo,100 lük cubla neden olmasın.Senin niyetin olsun yeter.

cuppuc
25 Nisan 2013, 15:18
Millet 50 CC motorlarla ülke ülke geziyo,100 lük cubla neden olmasın.Senin niyetin olsun yeter.

hehe çok doğru söylüyorsun usta bende zaten 100 mg prince sipariş ettim eminim motordan memnun kalırım :)

fastturkish
25 Nisan 2013, 19:35
Yaya olarak da ülke gezen var bu mantıklı olduğu anlamına gelmez. Seyahat etmek için üretilmemiş bir motorla yola çıktığında başına gelecekleri yazdım bildiğim kadarıyla,ama elbette ki isteyen istediği riski almakta özgürdür.

Cubla yaptığın veya yapacağın uzun gezileri burada paylaşırsın umarım.

Mengu16
25 Nisan 2013, 20:34
http://img546.imageshack.us/img546/8458/img0004oxj.jpg
Uzun yol yapan yapıyor. İstanbuldan tekirdağa gitmiştim 100'lük cubla.

cuppuc
25 Nisan 2013, 20:53
http://img546.imageshack.us/img546/8458/img0004oxj.jpg
Uzun yol yapan yapıyor. İstanbuldan tekirdağa gitmiştim 100'lük cubla.

İyiymiş usta