PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ybr ön dişliden gelen ses

DarkEvents
23 Nisan 2013, 12:10
selam aleyküm kolay gelsin kalkış yaparken debriyaj son aşamada bıraktıktan sonra zincir oturmamış gibi bi ses kıtırtı sallama yapıyor motor bu genelde ısınınca oluyor 2 kişi dahada artıyor. sadece kalkışta değil diğer viteslerdede debriyajı tam bırakırken o titretmeyi yapıyor sorun nedir motorum 2011 ybr daha 3000 km'deyim...
şimdiden herkese teşekkürler iyi forumlar

macar_93
23 Nisan 2013, 12:45
selam aleyküm kolay gelsin kalkış yaparken debriyaj son aşamada bıraktıktan sonra zincir oturmamış gibi bi ses kıtırtı sallama yapıyor motor bu genelde ısınınca oluyor 2 kişi dahada artıyor. sadece kalkışta değil diğer viteslerdede debriyajı tam bırakırken o titretmeyi yapıyor sorun nedir motorum 2011 ybr daha 3000 km'deyim...
şimdiden herkese teşekkürler iyi forumlar

Aleykümselam.
Benzer sorun benim hyo Gt 250 de olmuştu.Ön dişliden takur tukur sesler geliyordu. Zincire baktığımda bi çekilip bi salınıyordu. Ön dişlinin bazı dişleri aşırı aşınmış o yüzden böyle bir sorun yaşıyormuşum. Sonra ön dişli kapağını koruyan bi kapak var sol tarafta. O kapağı söktüm , leş gibi yağ vardı o kapakta. Böyle gress yağ gibi olmuştu. Orasını güzelce temizledim , gazyağı , ve basınçlı suyla. Ardından da zincir yağı ile yağladım. Tabi önce kuruladım. O ses azaldı ama ön dişlideki sorun daha net gözüktü. Zincirin en sıkı olduğu yerde zinciri daha gevşettim. Böylelikle kopma riski azaldı. Neyse gelelim sadede zincir takımı istiyor motorunuz. Eski ybr'emde de seninkine benzer sorun vardı.Tahminin zincir takımını değiştirmen gerekecek. Oda Oring li 200-300 arasın bir şeydir. Kolay gelsin.