PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cbf 150 hakkında objektif bilgilere ihtiyaç var

Sayfa : [1] 2

mahomeral
21 Nisan 2013, 14:35
arkadaşlar lütfen cbf 150 hakkında tecrübeyle sabit bilgisi olmayanlar spekülasyon yapmasınlar. doğru dürüst bilgiler edinemiyoruz sayenizde.
objektif olmaya çalışalım ki doğru bilgi paylaşımı sağlanabilsin.
motorun tipi kötü demek göreceli bir yorum.fakat şu arızayı veriyor, fiyatı muadillerinden çok daha fazla gibi bilgiler objektif.
Motor yağ mı yakıyor yoksa yağ mı eksiltiyor anlamadım sayenizde.

acemi60
21 Nisan 2013, 14:47
CBF150 için bugüne kadar yazılanlar destan olur. Aşağıya çıkardığım başlıkları okumanı tavsiye ederim. İlla ki yorum istiyorsan para verip alacağım bir motor değildir. İlla ki Çinli alacaksam orijinal Çinli alırım.

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/22974-honda-cbf-150-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi.html

http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/91418-yeni-cbf150de-cozulemeyen-tekleme-sorunu.html

http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/96403-cbf150den-gelen-bu-ses-nedir.html

http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/96403-cbf150den-gelen-bu-ses-nedir.html

Tsubasa
21 Nisan 2013, 14:48
-yag yakma olayı biraz dogru, biraz şehir efsanesi.
periyodik bakımlar 4000 bin km de bir olan motosiklet sıkıştırmayla yag eksiltiyor
fakat 1500 km de bir değiştiyorsan yagını eksiltmiyor.
yag yakan motosikletin egzost dumanı mavi cıkar. motosikletin blogu cok ısındıgından. ince yagı sevmiyor bu cbf
15-40 yazın da 20-50 yag konunca koydugun yagı geri alırsın.
-emsallerine göre fazlaları konforu cok iyi, dengeli kullanımı kolay, piyasası en iyi motosiklet.
parcası ucuz. yakıt olarakda ybrye göre biraz fazla yakıyor,
uzun yola gittiğinde digerlerinden daha konforludur. lastikleri de değiştirdin mi dag bayır gezebilecegin sorun cıkarmayan bi motosiklet oluyor.
hızı ybrye göre daha hızlı tvsye göre daha yavaştır.
fiyatı da şuan emsallerine göre en pahalısı,

cgrdgryl
21 Nisan 2013, 14:48
Bence kullanıcıların motosikletine bak cbf 150 olmayanların kullanmamış olanların yorumlarını dikkate alma en objektif yorumları o şekilde eleyebilirsin .Zira kullanmayanın atıp tutmasından bende hiç hoşlanmıyorum.

[Turan]
21 Nisan 2013, 14:54
http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/22974-honda-cbf-150-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-1592.html

1592 Sayfa 31824 mesaj. :)

tahsins
21 Nisan 2013, 15:07
devamlı fiyatı arttığından 2.el i yüksek giden bi motor. 2.el piysası çok canlı.
heybetli bir motor.
yağ yakma olayı abartılıyor. nasıl apache titriyor. ybr sabahları 5 dakika ısınmadan yola çıkıyorsa tekliyor gibi :)

kasta37
21 Nisan 2013, 15:15
En az abartsısız bu forumda bile 200 tane konu vardır cbf ile

NoMotorNoCry
21 Nisan 2013, 15:17
Arkadaşım madem kafan karışık sana kısaca özet geçeyim.Ben 2 sene cbf150 kullandım.Bi kere bile yağ eksiltme nedir görmedim.Ancak bu motor biraz ucuz üretim olduğu için tabiki yıpranma olayı var.bi 3-5 sene sonra piston sekman eskimeye başlıyo.Ucuz etin yahnisi misali.Yani 5 yıl kullanımda yağ eksiltme problemleriyle karşılaşmak mümkün.Ancak motor komple yenilersen 500 Tl gibi bi masraf açıyo.Yani bi çinliyi 5 sene kullanmaya kalksan , motorun komple dağılıp sana en az bi motor parası 2-3 bin tl masraf açması muhtemelken cbf150'nin 5 senede rektefe istemesi göze batıyo.Hem öyle yağ eksiltmesi aniden olmuyo.Yavaş yavaş sinyal vererek oluyo.Öyle birden yağı tüketip motor kitlemesi durumu söz konusu değil.Eğer sıfır alırsan en az 3-4 sene arkana bakmadan kullanırsın.Yağ eksiltmesi artarsa motoru 500 TL'ye komple yenileyip bi 3-4 sene daha binersin.Bu arada sana vereceği konfor ve keyifi başka hiçbir motorun vermesi mümkün değil.Dünyanın en konforlu ve keyifli motorlarından biridir.Tip olayına gelirsek ben ilk defa cbf150 alacakken bayide resmini görmüştüm.Bayi ille cbf150 al diye ısrar etmişti.Çok tutulan bi motor demişti.Ben resimden tipini hiç beğenmemiştim.Ama aldıktan sonra acayip yakışıklı gelmeye başlamıştı.

Tİme_shİft42
21 Nisan 2013, 15:18
Fiyatı 5,200 tl cik oluyor Wallaha araba alırım o paraya bazıları şimdi diyecek git ozaman araba al diye ama işte öyle :queen::santa:

mahomeral
21 Nisan 2013, 16:01
güzel yorumun için çok teşekkür ederim tecrübeli motorcu :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:52 ----------

Arkadaşım madem kafan karışık sana kısaca özet geçeyim.Ben 2 sene cbf150 kullandım.Bi kere bile yağ eksiltme nedir görmedim.Ancak bu motor biraz ucuz üretim olduğu için tabiki yıpranma olayı var.bi 3-5 sene sonra piston sekman eskimeye başlıyo.Ucuz etin yahnisi misali.Yani 5 yıl kullanımda yağ eksiltme problemleriyle karşılaşmak mümkün.Ancak motor komple yenilersen 500 Tl gibi bi masraf açıyo.Yani bi çinliyi 5 sene kullanmaya kalksan , motorun komple dağılıp sana en az bi motor parası 2-3 bin tl masraf açması muhtemelken cbf150'nin 5 senede rektefe istemesi göze batıyo.Hem öyle yağ eksiltmesi aniden olmuyo.Yavaş yavaş sinyal vererek oluyo.Öyle birden yağı tüketip motor kitlemesi durumu söz konusu değil.Eğer sıfır alırsan en az 3-4 sene arkana bakmadan kullanırsın.Yağ eksiltmesi artarsa motoru 500 TL'ye komple yenileyip bi 3-4 sene daha binersin.Bu arada sana vereceği konfor ve keyifi başka hiçbir motorun vermesi mümkün değil.Dünyanın en konforlu ve keyifli motorlarından biridir.Tip olayına gelirsek ben ilk defa cbf150 alacakken bayide resmini görmüştüm.Bayi ille cbf150 al diye ısrar etmişti.Çok tutulan bi motor demişti.Ben resimden tipini hiç beğenmemiştim.Ama aldıktan sonra acayip yakışıklı gelmeye başlamıştı.

GÜZEL YORUMUN İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM

Arda_Karaca
21 Nisan 2013, 16:11
1.5 sene CBF 150 kullandım 8000 kilometre yol yaptım. Bir kere çok devirli kullanmam nedeniyle yağ eksiltme sorunu yaşadım. Bir daha da o kadar devirli kullanmadım o da bir daha yağ eksiltmedi.

htmetin
21 Nisan 2013, 16:42
Motorda titreşim yok beyler. İtirazı olan? hıı duyamadım ? demekki bu objektif bir görüş :)

osmanba
21 Nisan 2013, 17:01
Arkadaşım bende şu an 2008 model 4150 km. de cbf 150 ikinci motor olarak var. Günlük işlerimi onunla hallediyorum. Ayrıca şehirler arası ve planlı geziler için büyük makinayı kullanıyorum. Binmediğim marka ve model kalmadı. Ben bu makınayı almadan önce siteden bilgi açısında konuları inceledim. Yağ yakması konusunda şikayetleri okudum. En azından satarken ismi paradır düşüncesi ile aldım. Kendim eski SS ci olduğum için bu makinayı da gazını sonuna kadar açarak kullandığım çok oluyor. Şimdiye kadar her 1000 km. olmak üzere dört kez yağ değiştirdim. Yağda özen gösterdiğim taraf daima tam sentetik olanıdır. Çünkü yağ her cins makinanın hayat siğortasıdır. Acaba nekadar eksiltecek düşüncesi ile boş yağ kaplarını depomda tuttum ve çıkan yağı ölçtüm. Milimetrik eksilme yok. Unutmayın ki amacına ve kapasitesine uygun kullanıldığında verim vermeyen makina yoktur. Al bir cbf keyfini sur. Ha pardon bu makinanın en kötü ve sürekli başını ağırtacak yanı ise "deposundaki benzin bitince kesinlikle stop edip daha gitmiyor":)

htmetin
21 Nisan 2013, 17:13
Osman abi; benzin bitince stop etmesi gerçekten ciddi bir problem.. Honda motorları dubaideki merkezinemi çağırsın ne yapsın :) Sürerek gidin ama :mrgreen:

satoyama
21 Nisan 2013, 17:17
-yag yakma olayı biraz dogru, biraz şehir efsanesi.
periyodik bakımlar 4000 bin km de bir olan motosiklet sıkıştırmayla yag eksiltiyor
fakat 1500 km de bir değiştiyorsan yagını eksiltmiyor.
yag yakan motosikletin egzost dumanı mavi cıkar. motosikletin blogu cok ısındıgından. ince yagı sevmiyor bu cbf
15-40 yazın da 20-50 yag konunca koydugun yagı geri alırsın.
-emsallerine göre fazlaları konforu cok iyi, dengeli kullanımı kolay, piyasası en iyi motosiklet.
parcası ucuz. yakıt olarakda ybrye göre biraz fazla yakıyor,
uzun yola gittiğinde digerlerinden daha konforludur. lastikleri de değiştirdin mi dag bayır gezebilecegin sorun cıkarmayan bi motosiklet oluyor.
hızı ybrye göre daha hızlı tvsye göre daha yavaştır.
fiyatı da şuan emsallerine göre en pahalısı,

yağ daha zor eksiliyor doğru fakat oda başka yerden götürüyor. yağ kalın olunca yağlama düşüyor, çok basit olan pompa sistemi, külbütör seviyesine yağı daha zor basıyor. buda performans kaybı, cam mili aşınması, sibob ses ve ayarı bozulması gibi neticeler doğuruyor. haa birde kalın yağda vites kolay geçiyor haliyle birde o kandırıyor adamı.. kıscası aklın yağ kar gibi görünsede zararı uzun vadede daha büyük oluyor..

külliyen zarar.

Mengu16
21 Nisan 2013, 17:18
Hırsızların en çok tercih ettiği motor olması, ikinci elinin sıfırından pahalı olmasının yanı sıra her çin malı motor almak isteyene onu alma cbf150 al diyen cbf150 kullanıcıları vardır.

cbr125cbr
21 Nisan 2013, 17:22
Arkadaşım bende şu an 2008 model 4150 km. de cbf 150 ikinci motor olarak var. Günlük işlerimi onunla hallediyorum. Ayrıca şehirler arası ve planlı geziler için büyük makinayı kullanıyorum. Binmediğim marka ve model kalmadı. Ben bu makınayı almadan önce siteden bilgi açısında konuları inceledim. Yağ yakması konusunda şikayetleri okudum. En azından satarken ismi paradır düşüncesi ile aldım. Kendim eski SS ci olduğum için bu makinayı da gazını sonuna kadar açarak kullandığım çok oluyor. Şimdiye kadar her 1000 km. olmak üzere dört kez yağ değiştirdim. Yağda özen gösterdiğim taraf daima tam sentetik olanıdır. Çünkü yağ her cins makinanın hayat siğortasıdır. Acaba nekadar eksiltecek düşüncesi ile boş yağ kaplarını depomda tuttum ve çıkan yağı ölçtüm. Milimetrik eksilme yok. Unutmayın ki amacına ve kapasitesine uygun kullanıldığında verim vermeyen makina yoktur. Al bir cbf keyfini sur. Ha pardon bu makinanın en kötü ve sürekli başını ağırtacak yanı ise "deposundaki benzin bitince kesinlikle stop edip daha gitmiyor":)

İste mühendisler onu da düşünüp yedek olarak kullanılabilecek 2.7lt benzinin kaldığını hatırlatan yedek musluk koymuşlar :)
Benim 2. cbfim, ilkini 17000 civarı kullandım, ikincisi 8000de. eksikleri var evet ama senin almamana sebep olabilecek tek şey parasıdır.
Cbf alacak adamın yapacağı şeyler; (tamamen keyfe keder :) )
mişlen lastik
mercekli zenon
koruma demirleri
uzun cam
çantayı da unutmamak gerek.
uzun yolda gidecekseniz arka dişliyi küçültmek isteyebilirsiniz.

mahomeral
21 Nisan 2013, 17:32
kafamı karıştırdı bu tvs :silent:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-tvs-2013-sifir-tvs-apache-rtr-150-120839236/detay

bY_aLp
21 Nisan 2013, 17:57
iiyi hoş ama o kadar para verilmez yazıktır parada kolay kazanılmıyor

babaçi
21 Nisan 2013, 18:02
son olarak istanbul gibi büyük şehirin bayilerinde yedek parça sıkıntısı mevcut. Sattığım delikanlı kafadan duvara girdi... Ön takımı komple orjinal sipariş verdik. Bir hafta bekledikten sonra gelen parçalar yüzde 80 yanlış çıktı... Bu son olay kafamı çok karıştırdı

macar_93
21 Nisan 2013, 18:04
Fiyatı 5,200 tl cik oluyor Wallaha araba alırım o paraya bazıları şimdi diyecek git ozaman araba al diye ama işte öyle :queen::santa:

Faça şahin şekersin altına bi tane =)

durmazzz
21 Nisan 2013, 18:11
hondaya mok atmayın :jocolor:

macar_93
21 Nisan 2013, 18:23
iiyi hoş ama o kadar para verilmez yazıktır parada kolay kazanılmıyor

Bana tanıdık geldi bu yorum bir yerden :)

Peki başka motor alıp para kaybetmektense bunu alıp en en en en kötü 200 -300 lira eksiğine satmak daha mantıklı değilmi ? Yakıt , masraf konusuna gelince sen bizden daha fazla cbf kullandın bilirsin. Nereye güvenmenden , korkmadan gidemedin ? Karsa gidecem desen gideceğin bi motor cbf. Yani motor yan yatar çamura batar demiyeceğin bir makina. Tamam yavaş gidiyor.Bayırda 60 a kadar düşüyor. Grup sürüşlerinde arkada kalıp eşek muamelesi görebilirsin. Bu muhabbette gerçekten seni ezmek isteyen adam.Yani işin geyiğinde olmayan adam zaten eşektir , güler geçersin. Beni motorumla ezemez kimse.Çünkü o makinadır. parayla alınabilir birşeydir bu. Şimdi motorun m sinden anlamayan bi zengin adam Gs1200 aldı diye büyük motorcu mu oldu ??? Önemli olan ruhtur verdiğin emektir motora. Biraz böyle düşünelim. Ali ağaolu nun 5000 tane motoru olsa nolacak =) Bilmedikten sonra =) ( misal veriyorum , motorcu olabilir kendisi )

Verdiğln paraya yazık deyince. Ben öyle düşünmüyorum be alpciğim. Çünkü sen de şahitsin en baba 1 haftaya gerçek değerinde satılıyor makina. 2. El fiyatları aslında uygun. Adam 4800 e motoru sıfır alıyor, 300 tl demir takıo, 200 tl ye çanta alıyor. Etti 5300 -5500 tl. Bunun ruhsatı plaka parası var daha. 5600 ü geçiyor.adam bunu 1 sene kullanıyo 7-8 bin km de 4200 civarında satıo motoru. Aşağı yukarı 1.000 zarar ediyor. Ama ikinci el aldğın zaman 1 sene sonra en kötü en acil zamanda 300 tl zararına satarsın. Bence motorlar arasında para konusunda en güvenillr motor bu. ? Tek eksiği hız ve güç. Daha doğrusu çok hız ve güç.

Mengu16
21 Nisan 2013, 18:37
Ruhsat plaka diye 700-800 lira eklenir mi 2.el alan da mecbur yeni sigorta yapacak. plaka ruhsat 200-220 lira falan, takipçiye verilecek iş değil plaka işi kolay.

macar_93
21 Nisan 2013, 18:50
Ruhsat plaka diye 700-800 lira eklenir mi 2.el alan da mecbur yeni sigorta yapacak. plaka ruhsat 200-220 lira falan, takipçiye verilecek iş değil plaka işi kolay.

Mesajı bir daha okusanız iyi olacak. ruhsat plakaya 100 TL yazdım =) O 700 tl demir , çanta vs içindi.
Sigortanın S harfi blle yok . Onu nereden çıkrttınız ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:47 ----------

Olayın matematiği ortada hocam. Sıfır blr cbf + korumua demiri + iyi blr çanta + plaka + ruhsat + yan ayaklık + belki yan çanta = en az 5600 TL =) sıfır alan arkadaşlar bunu sana söyleyebilirler.

Tsubasa
21 Nisan 2013, 18:50
son olarak istanbul gibi büyük şehirin bayilerinde yedek parça sıkıntısı mevcut. Sattığım delikanlı kafadan duvara girdi... Ön takımı komple orjinal sipariş verdik. Bir hafta bekledikten sonra gelen parçalar yüzde 80 yanlış çıktı... Bu son olay kafamı çok karıştırdı

hocam amma yaptın ya, sahibindene gir. rialli.coma gir
bunun gibi 5 tane daha site bulurum orjinal yan sanayi parca satan.
bugun ver siparişi yarın kargoyla elinde olur.

Mengu16
21 Nisan 2013, 18:53
Mesajı bir daha okusanız iyi olacak. ruhsat plakaya 100 TL yazdım =) O 700 tl demir , çanta vs içindi.
Genelde ilanlarda en az 10 bin km kullanılmış 4800-5000 liraya satılan motorlar var. Heralde plaka-ruhsat parasını 700-800 lira kabul edip onu da ekliyorlar fiyata.
5500 lira olan 2011 model motorların fiyatları da var, sıfırı 4900 değilmiydi bunun aaa :cherry:
http://www.sahibinden.com/motosiklet-honda-cbf-150?sorting=price_desc

macar_93
21 Nisan 2013, 19:03
Genelde ilanlarda en az 10 bin km kullanılmış 4800-5000 liraya satılan motorlar var. Heralde plaka-ruhsat parasını 700-800 lira kabul edip onu da ekliyorlar fiyata.
5500 lira olan 2011 model motorların fiyatları da var, sıfırı 4900 değilmiydi bunun aaa :cherry:
http://www.sahibinden.com/motosiklet-honda-cbf-150?sorting=price_desc

Sanırım aynı sahibindene bakmıyoruz =) =) 4500 lira yazan 2011 ve 10 binin altında motorlar var.Pazarlıkla 4 e kadar düşürülebilir bile. Bu fazla para , demir ve çanta parası hocam ?? Sonuçta adam motora ek parça takıyor ve ona göre fiyat veriyor.Ve demirsiz o motor yolunmuş kaza benziyor ! O yüzden bu fiyatlar böyle. Adam sıfır aldı diye zaten 1000 tl zarar ediyor. Bide 3.500 e mi versin motoru ?? =) =) =) İşte ölücü zihniyeti bu : ''Abiii bunun sıfırı zaten 4800 sen 4500 istiyorsun.. =) '' =)

Tsubasa
21 Nisan 2013, 19:05

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:47 ----------

Olayın matematiği ortada hocam. Sıfır blr cbf + korumua demiri + iyi blr çanta + plaka + ruhsat + yan ayaklık + belki yan çanta = en az 5600 TL =) sıfır alan arkadaşlar bunu sana söyleyebilirler.
ismini vermek istemediğim bir istanbul bayisi sahibinden.comdan ulaşılabilir
13 model cbf+koruma demiri+plaka +ruhsat+sigorta+yan ayaklık= 5bin peşin paraya 1 gün sonra teslim ediyor.
ismini vermemenin nedeni de honda bayileri böyle indirim yapanları fabrikaya şikayet ediyormuş

Mengu16
21 Nisan 2013, 19:09
İyi bi çantaya yan çantaya niye ihtiyaç var onu da anlamıyorum. Fiyatı 1000 lira yükseltecekse çantasız olsun. 50 liraya da çanta var, sökülüp takılma mekanizması dandik belki ama plastik çantaya 200-300 lira verilmez. Arka demire vidalayınca düşmesi mümkün değil.

macar_93
21 Nisan 2013, 19:13
ismini vermek istemediğim bir istanbul bayisi sahibinden.comdan ulaşılabilir
13 model cbf+koruma demiri+plaka +ruhsat+sigorta+yan ayaklık= 5bin peşin paraya 1 gün sonra teslim ediyor.
ismini vermemenin nedeni de honda bayileri böyle indirim yapanları fabrikaya şikayet ediyormuş

Valla hocam iyi para.. Param olsa hemen alırım =) Ama mazur görünki öyle fırsatlar yüzde 1 filandır =) Oda bize gelmez. Ben genel fiyatlardan konuşuyorum. Bizim honca bayii hiç indirim yapmıyor.

Mesala şu ilan bakın. İlan Nosu şu. 122171018 4500 yazmış ama 4200 e bağlanır en kötü.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:10 ----------

İyi bi çantaya yan çantaya niye ihtiyaç var onu da anlamıyorum. Fiyatı 1000 lira yükseltecekse çantasız olsun. 50 liraya da çanta var, sökülüp takılma mekanizması dandik belki ama plastik çantaya 200-300 lira verilmez. Arka demire vidalayınca düşmesi mümkün değil.

Hocam çantasız motorlar zaten 4000 yazıyorki =) Ben çantalılardan bahsediyorum. Hem keyif benim değilmi. Ben çantalı seviyorum der adam. Ben ikinci elde mevcut olan motorun sıfır alındığındaki değerden bahsediyorum. Siz ısrarla konuyu başka yere çekmeye çalışıyorsunuz. O zaaman çantalara 300 - 500 TL verenler yanlış yapmış demekki. 50 tl ye de çanta var nasıl olsa =)

Mengu16
21 Nisan 2013, 19:22
Çantalı sevsin sorun değil de zorla çantayı satmasın motorla birlikte :cherry:

macar_93
21 Nisan 2013, 19:26
Çantalı sevsin sorun değil de zorla çantayı satmasın motorla birlikte :cherry:

Valla hocam sende bende o çantaya para versek. Satarken isteriz yani =) Yapacak bir şey yok =)

satoyama
21 Nisan 2013, 19:39
o parayı vermelerinin sebebi motorun çok möhkem olmasından ziyade, satarken çok zarar etmemelerinin yanında kar bile edenler oluyor manasında..

Tsubasa
21 Nisan 2013, 19:41
Valla hocam iyi para.. Param olsa hemen alırım =) Ama mazur görünki öyle fırsatlar yüzde 1 filandır =) Oda bize gelmez. Ben genel fiyatlardan konuşuyorum. Bizim honca bayii hiç indirim yapmıyor.

Mesala şu ilan bakın. İlan Nosu şu. 122171018 4500 yazmış ama 4200 e bağlanır en kötü.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:10 ----------

Hocam çantasız motorlar zaten 4000 yazıyorki =) Ben çantalılardan bahsediyorum. Hem keyif benim değilmi. Ben çantalı seviyorum der adam. Ben ikinci elde mevcut olan motorun sıfır alındığındaki değerden bahsediyorum. Siz ısrarla konuyu başka yere çekmeye çalışıyorsunuz. O zaaman çantalara 300 - 500 TL verenler yanlış yapmış demekki. 50 tl ye de çanta var nasıl olsa =)
hocam sen boşver o boş ilanları. kaçan kacıyor
ben takip ediyorum
sen ne istediğine bakma 5500 yazanlarda var
4.5 a verir merak etme
12 model için 3-5 bin km de siyah cbfler 4bin - 4.5 bin tl aralagında satılıyor.
denk gelir
ben 10 gün önce bi tane kaçırdım 3900e satmış adam, dediğim gibi.
mantık işi değil şuan sıfır almak.
ikinci elde de beklicen sahibinden.comda paran cebinde hazır olacak.
ilanı koydugu gün koyucan masasının üstüne 3.5-4 bin lira bütün motorlar senin
canlı paraya kimse hayır diyemiyor.
bitane var şuan takip ettiğim bi motosiklet
adamın evine icra gelebilir
motoruna adamın haciz gelmeden elden cıkartması lazım
o zaman alırsın ucuza
temiz ikinci elin ederi 4 bin lira civarında, sen o mallara bakma 5-6 yazanlara

M.balibey
21 Nisan 2013, 19:43
kafamı karıştırdı bu tvs :silent:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-tvs-2013-sifir-tvs-apache-rtr-150-120839236/detay
bugünkü aklım olsa tabi bugğnkü paramda gider apache yerine cbf alırdım motor gidiyor gitmesine ama sorunda çıkarıyor motor bloğunun boyaları atıyor alt redüktör bozuluyor motorun ek yerlerşnden yağ eksiltiyor 7 bin civarında olan motor bu bugüne kadar hep servis bakımlı kapalı garajda tutarım öğrenciliğin verdiği imkansızlıkla birazda acelecilikten yaptım bu hatayı cbf varsın yağ yaksın yada eksiltsin her 1000 kmde yağ çubuğuna bak bugün pederin 2012 c kasa mersedeside yağ eksiltiyor performanslı kullanınca son olarak tvsyi 4200e aldım 2011 de 2012 de kazasız servis bakımlı çiziği olmayan motoru 3000e koydum 1 kişi arayıp sormadı bursada

macar_93
21 Nisan 2013, 20:08
bugünkü aklım olsa tabi bugğnkü paramda gider apache yerine cbf alırdım motor gidiyor gitmesine ama sorunda çıkarıyor motor bloğunun boyaları atıyor alt redüktör bozuluyor motorun ek yerlerşnden yağ eksiltiyor 7 bin civarında olan motor bu bugüne kadar hep servis bakımlı kapalı garajda tutarım öğrenciliğin verdiği imkansızlıkla birazda acelecilikten yaptım bu hatayı cbf varsın yağ yaksın yada eksiltsin her 1000 kmde yağ çubuğuna bak bugün pederin 2012 c kasa mersedeside yağ eksiltiyor performanslı kullanınca son olarak tvsyi 4200e aldım 2011 de 2012 de kazasız servis bakımlı çiziği olmayan motoru 3000e koydum 1 kişi arayıp sormadı bursada

Hocam 2012 mercedes var diyorsun babamın =) Bırak at şu apache iyi çöpe. Satmakla blle uğraşma bence =) =) =) Git hondaya hoşuna gideni alçık aynı günde =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:05 ----------

hocam sen boşver o boş ilanları. kaçan kacıyor
ben takip ediyorum
sen ne istediğine bakma 5500 yazanlarda var
4.5 a verir merak etme
12 model için 3-5 bin km de siyah cbfler 4bin - 4.5 bin tl aralagında satılıyor.
denk gelir
ben 10 gün önce bi tane kaçırdım 3900e satmış adam, dediğim gibi.
mantık işi değil şuan sıfır almak.
ikinci elde de beklicen sahibinden.comda paran cebinde hazır olacak.
ilanı koydugu gün koyucan masasının üstüne 3.5-4 bin lira bütün motorlar senin
canlı paraya kimse hayır diyemiyor.
bitane var şuan takip ettiğim bi motosiklet
adamın evine icra gelebilir
motoruna adamın haciz gelmeden elden cıkartması lazım
o zaman alırsın ucuza
temiz ikinci elin ederi 4 bin lira civarında, sen o mallara bakma 5-6 yazanlara

Enayi çıkar diye bekliyorlar =) 4300 den fazla vermem diye düşünüyorum. En baba 4500 hadi. Oda motora bağlı.

M.balibey
21 Nisan 2013, 20:38
Hocam 2012 mercedes var diyorsun babamın =) Bırak at şu apache iyi çöpe. Satmakla blle uğraşma bence =) =) =) Git hondaya hoşuna gideni alçık aynı günde =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:05 ----------

Enayi çıkar diye bekliyorlar =) 4300 den fazla vermem diye düşünüyorum. En baba 4500 hadi. Oda motora bağlı.
var olamasına bende göreve başladım artık doğuya tayin bekliyorum o yüzden 600f alamadım ailem motor konusunda yardımı hiç olmadı ehliyeti korumaları motoru hep kendi harçlıklarımla aldım:)

Tsubasa
21 Nisan 2013, 20:40
Hocam 2012 mercedes var diyorsun babamın =) Bırak at şu apache iyi çöpe. Satmakla blle uğraşma bence =) =) =) Git hondaya hoşuna gideni alçık aynı günde =)[COLOR="Silver"]

elimde canlı 4200 lira para var
bekliyorum bende muhakkak 12 model kilometresiz bişi denk gelir

Mengu16
21 Nisan 2013, 20:45
Elimde 4200 lira olsa 1600 lirasına yeni bi laptop, geri kalan paraya da çin malı bi motor alırım şu 50km yol yapamayanlardan :mrgreen:

reverse
22 Nisan 2013, 00:21
Cehaletimi mazur görün ama ''0''km motor maliyeti hesaplarken bahsettiğiniz yan ayaklık da ne oluyor yahu?
Bu bildiğimiz yan ayaklık motor üzerinde standart gelmiyor mu?:sunny:

Mengu16
22 Nisan 2013, 00:22
Cehaletimi mazur görün ama ''0''km motor maliyeti hesaplarken bahsettiğiniz yan ayaklık da ne oluyor yahu?
Honda da opsiyonel. Maliyeti çok fena artırıyormuş :mrgreen:

cbr125cbr
22 Nisan 2013, 00:26

Aslında satandartta geliyor, bayiler kutuları açarken muhtemelen servise alıp ücretli satıyorlar.. :) ücreti de 12tl olması gerek..

Mengu16
22 Nisan 2013, 00:28
Aslında satandartta geliyor, bayiler kutuları açarken muhtemelen servise alıp ücretli satıyorlar.. :) ücreti de 12tl olması gerek..
Yan ayak parasını vermezsen motorun üzerindeki söküp parçayı kendine mi alıyor yani bayi ?

Tsubasa
22 Nisan 2013, 00:32
honda bu işin bokunu cıkardı sanki.
yan ayaklık vermeme nedir abi ya.
zaten şuan honda servisleri cbfin ekmegini cok güzel yiyorlar.
30 lira olan motor koruma demirini 75 lira ya takıyorlarmış:D
ben alır kendim takarım
taktırmak isteyen sahibinden.comdan alsın gelsin ben takayım
para marada istemem bi çaya full koruma demiri takılır

Arda_Karaca
22 Nisan 2013, 00:32
Büyük motosiklette orta sehpaya para alırlar. CBF'de yan sehpaya. Orjinalinde yok, Honda.com.tr'deki resimlere bakılınca orjinalinde olmadığı gözüküyor.

imza
22 Nisan 2013, 00:49
ce be fe'yi bu kadar şımartan ce be fe sürücüleri epey ah aldı. koyunun olmadığı yerde yaşadığımız için durum bu. bu motor tr'nin abdurrahman çelebi'sidir.

cbr125cbr
22 Nisan 2013, 00:57
ce be fe'yi bu kadar şımartan ce be fe sürücüleri epey ah aldı. koyunun olmadığı yerde yaşadığımız için durum bu. bu motor tr'nin abdurrahman çelebi'sidir.

Nasıl yani.. Şair burada ne demek istedi ? Biraz daha açıklayıcı bir yorum alsak ?

imza
22 Nisan 2013, 01:00
Nasıl yani.. Şair burada ne demek istedi ? Biraz daha açıklayıcı bir yorum alsak ?

oldukça kısa ve öz yazmaya çalıştım :)

bu ce be fe 150 AB ülkelerinde yok, biz de var. buradan bir fikir edinin işte. benim için 5000 lira etmeyecek bir araç. 5000 lira olması ise bu kadar çok tutulmasına bağlı. bu kadar çok tutulması da esaslı bir rakibi olmaması. yani koyunun olmadığı yerde abdurrahman çelebidir kendisi.

yamaha ybr 125'i aynı kalitede tutup 150 cc yapsa, ve 5000 lira fiyat koysa, cbf 150 gibi bir gudik kalmaz piyasada, yani en azından o fiyata satılamaz.

ama dedik ya ''koyunun olmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi derler''

macar_93
22 Nisan 2013, 01:02

Yan ayaklık artı bir özellikmik o yüzden üzerinde olmuyor :)