PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 200 cc ve 300 cc arası Scooter seçimi

fatih234
21 Nisan 2013, 12:30
Herkese merhabalar. Bu sezona bir motosikletle girme kararı aldım. Daha önce 1 sene kadar 125 lik deneyimim oldu. Almışken bir kez almak istiyorum cc yükseltme arayışına girmek istemiyorum... 200 cc altında istemiyorum..
Öncelikle konyada olduğum için scarabeo 200 haricindeki modelleri yakından görme imkanım olmadı.
Scarebeo göze çok hoş geliyor ama işk tercihim henüz olamadı.
Ben 175 boyundayım ve 65 kiloyum özellikle xcity ve beverly 300 hakimiyet konusunda sıkıntı yaşar mıyım? En çok tedirgin olduğum konu bu.

Araştırdığım modeller içinde,

Yamaha xcity 250ie 2012 si 8400 tl
Beverly 300 tourier 2011 model 11 000 tl
Scarebeo 200 ie sıfırı 7400 tl
Vespa gts 250ie 2008 model 9100 tl
Gilera Runner St 200 sıfırı 9000 tl

Bütçem maks. 11 000 tl
Elinde bu modellerden 5 000 km altında olan bilgi verirse görüşmek isterim.
Cevaplarınız önerileriniz için çoook teşekkürler.
İyi forumlar

I.Love.Drift
21 Nisan 2013, 12:53
Scarabeo guzel bi tercih olabilir hem ustede iyi bir para kalir onlada korumalarin tamamlanir :)

KeaSH-07
21 Nisan 2013, 12:55
Yamaha xcity 250ie al pişman olmassın

fatih234
21 Nisan 2013, 13:32
Yamaha xcity 250ie al pişman olmassın

Hocam sence fiziğim xcity için müsait mi 65 kg. 175 cm. Scarebeoya oturdum çok rahat kontrol edebiliyorum xcity nin afaki bi farkı var mı acaba

---------- Post added at 12:32 ---------- Previous post was at 12:30 ----------

Scarabeo guzel bi tercih olabilir hem ustede iyi bir para kalir onlada korumalarin tamamlanir :)

Haklısın onlarda bayağı bi para tutuyor. Scarebeonun ağır bakımları hakkında bilginiz var mı kaç lira tutar?

acemi60
21 Nisan 2013, 13:47
Hocam sence fiziğim xcity için müsait mi 65 kg. 175 cm. Scarebeoya oturdum çok rahat kontrol edebiliyorum xcity nin afaki bi farkı var mı acaba

Haklısın onlarda bayağı bi para tutuyor. Scarebeonun ağır bakımları hakkında bilginiz var mı kaç lira tutar?

Boyum 1.75 Xcity kullanırken herhangi bir sorun olmuyor. Xcity öneririm.

mücahit_89
21 Nisan 2013, 14:11

idinc'ten alıntıdır...

Merhabalar arkadaşlar,
Neşeniz bol olsun.

Aprilia Scarabeo 200 ie motosikletimin 6000km bakımını yaptırdım.
Servi elemanlarının tecrübeleri ve ilgileri çok güzeldi, ziyadesiyle memnun kaldım.
Ufak tefek (ayrıntıcı olmam hasebiyle) beğenmediğim bir iki hususu da hatırlattım, ancak o kadar da dert etmeye gerek yok.

6000 km bakı içeriği olarak aşağıdakiler yapıldı ve ilaveten motor silindir kapağının yanından çıkan yağ hortumun bağlı olduğu metal boru çıkmıştı; söz konusu boru özel bir macunla tutturulmuş olduğundan çıkmıştı. Usta söz konusu metal boruya iç taraftan diş açarak bir segman taktı ve ustalığını konuşturdu, bu becerisi çok hoşuma gitti, orjinalinden daha sağlam oldun.
Söz konusu segmanı garanti kapsamında yaptılar. Hepsinin ellerine sağlık olsun.

6000 km faturası:
SFA 324 Fren Balatası Ön Scarabeo 200 1 adet
SFA 298 Fren Balatası Arka Scarabeo 200 1 adet
Yağ Filtresi Scarabeo 200 1 adet
Api Eni Motor Yağı Orjinal 5 W 40 1 adet
Servis İşçiliği
Toplam: 240 TL ödedim.

6000 km bakımı:
-Yağ değişimi 5W40 API SL 1000 gr
-Yağ filitresi değişimi.
-Hava filiresinin temizlenmesi.
-Elektirik sistemi lambalar ve akü kontrol.
-Radyötör antifiriz sıvısı seviye kontrol.
-Fren hidroliği seviye kontrolü.
-Fren balata durum ve aşınma kontrol.
-Gidon kontrol.
-Araç ve fren yol testi.
-Lastik havası ve aşınma kontrol.
-Ön 29 PS
-Arka 32 PS Yüklü 34 PS

2 ay önce aldık motoru ve yakıt olarakta 3 litre yakıyor normal kullanımda...güzel motor ama kullanmadan içine sinmeden hiçbir motora karar verme...

fatih234
21 Nisan 2013, 14:18
idinc'ten alıntıdır...

Merhabalar arkadaşlar,
Neşeniz bol olsun.

Aprilia Scarabeo 200 ie motosikletimin 6000km bakımını yaptırdım.
Servi elemanlarının tecrübeleri ve ilgileri çok güzeldi, ziyadesiyle memnun kaldım.
Ufak tefek (ayrıntıcı olmam hasebiyle) beğenmediğim bir iki hususu da hatırlattım, ancak o kadar da dert etmeye gerek yok.

6000 km bakı içeriği olarak aşağıdakiler yapıldı ve ilaveten motor silindir kapağının yanından çıkan yağ hortumun bağlı olduğu metal boru çıkmıştı; söz konusu boru özel bir macunla tutturulmuş olduğundan çıkmıştı. Usta söz konusu metal boruya iç taraftan diş açarak bir segman taktı ve ustalığını konuşturdu, bu becerisi çok hoşuma gitti, orjinalinden daha sağlam oldun.
Söz konusu segmanı garanti kapsamında yaptılar. Hepsinin ellerine sağlık olsun.

6000 km faturası:
SFA 324 Fren Balatası Ön Scarabeo 200 1 adet
SFA 298 Fren Balatası Arka Scarabeo 200 1 adet
Yağ Filtresi Scarabeo 200 1 adet
Api Eni Motor Yağı Orjinal 5 W 40 1 adet
Servis İşçiliği
Toplam: 240 TL ödedim.

6000 km bakımı:
-Yağ değişimi 5W40 API SL 1000 gr
-Yağ filitresi değişimi.
-Hava filiresinin temizlenmesi.
-Elektirik sistemi lambalar ve akü kontrol.
-Radyötör antifiriz sıvısı seviye kontrol.
-Fren hidroliği seviye kontrolü.
-Fren balata durum ve aşınma kontrol.
-Gidon kontrol.
-Araç ve fren yol testi.
-Lastik havası ve aşınma kontrol.
-Ön 29 PS
-Arka 32 PS Yüklü 34 PS

2 ay önce aldık motoru ve yakıt olarakta 3 litre yakıyor normal kullanımda...güzel motor ama kullanmadan içine sinmeden hiçbir motora karar verme...

Tamam hocam çok teşekkür ederim ayrıntılı bilgi için çok merak ediyordum Allah razı olsun

---------- Post added at 13:18 ---------- Previous post was at 13:16 ----------

Boyum 1.75 Xcity kullanırken herhangi bir sorun olmuyor. Xcity öneririm.

Birde kilonu söylersen tam olcak :) ağırlıkta ister istemez güç olarak geri dönüyor. Benim kilım ideal kilomun altında o bedenle merak ettim sizin kilonuzu

acemi60
21 Nisan 2013, 14:38
Birde kilonu söylersen tam olcak :) ağırlıkta ister istemez güç olarak geri dönüyor. Benim kilım ideal kilomun altında o bedenle merak ettim sizin kilonuzu
85 kiloyum. Fakat yanlış hesap ediyorsun. Motorun ağırlığına ek olarak senden 20 kg fazla taşımış olacağım için dezavantajlı olan benim:)
Ayrıca XCITY yoğun İstanbul trafiğinde 125 likler kadar kıvrak olmasada oldukça iyi. Uzun yolda ise son derece rahat.

fatih234
21 Nisan 2013, 16:23
85 kiloyum. Fakat yanlış hesap ediyorsun. Motorun ağırlığına ek olarak senden 20 kg fazla taşımış olacağım için dezavantajlı olan benim:)
Ayrıca XCITY yoğun İstanbul trafiğinde 125 likler kadar kıvrak olmasada oldukça iyi. Uzun yolda ise son derece rahat.

Tabiki o 20 kilo olaya nasıl baktığına bağlı :) valla ben konyadayım Allah a şükür trafik derdim ramazan haricinde yok:)

bY_aLp
21 Nisan 2013, 17:53
aralarında neden efsanevi honda fes250 yok :)

fatih234
21 Nisan 2013, 18:16
aralarında neden efsanevi honda fes250 yok :)

Tipi içime sinmiyor hocam :)