PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bugün de ölmedim

meto322
20 Nisan 2013, 20:09
Şuan o kadar çok sinirliyim ki klavyeye sert basmaktan tuşlar içine kaçacak diye korkuyorum:jocolor:
Az önce woslvogen Kedi markalı araca çarpmaktan son anda yırttım:@
olay şöyle oldu çift şeritli yolda adam karşımda sinyal veriyor ara yola girecek ben hızlı geliyorum nerden baksan 70-75 selektör yaptım buna beklesin diye.
Bu adam birden karşıya atladı karşıdada ordan çıkan bir arabayla burun buruna geldiler bu sırada ben yavaşlamaya çalışıyorum zar zor sola kırdım karşıdan gelen minibüse çarpmadan hemen şeridime geçtim.Evet belki şuan hastanedeydim santimlerle kurtardım. böyle davarlara çok dikkat edelim çok :pr:

ozcanaykul
20 Nisan 2013, 20:11
Büyük geçmiş olsun bende bu durumu bi kaç kez yaşadım.Artık Araç sürüleri Motosikletleri de trafıkte araç yerine koyun...

meto322
20 Nisan 2013, 20:12
sağol kardeşim Allah razı olsun

erdem_cengiz
20 Nisan 2013, 20:15
Allah korumuş mert kardeşim çok dikkatli ol çok öküz var yollarda

rs_guven
20 Nisan 2013, 20:15
Geçmiş olsun. Ben bütün sürücüleri bilinçsizmiş gibi görüyorum, ona göre hareket ediyorum.
Çünkü memleketin her tarafı bunlarla dolu. Kendi iyiliğim için en güvenli yol bu.

drumstar
20 Nisan 2013, 20:23
yaklaşık olarak olayın aynısını ben de yaşadım az önce. ama ben hatamı kabul ettim biraz hızlıydım. allahtan çakılda sürmeye alışığım da birden yol kenarındaki çakıllı topraklı yere girince dengemi kaybedip düşmedim. selektör falan dinlyemiyorlar en garantisi bizi görmemişler gibi davranmak :jocolor:

aranel
20 Nisan 2013, 20:24
Çok geçmiş olsun. Arabalar bizi fark etsin demeden önce siz onların yapabileceği öküzlükleri hesaba katıp ona göre giderseniz kazaları minimum seviyeye indirebilirsiniz.Kaza yaptıktan sonra dibine kadar haklı olsanda olan biz motosiklet sürücülerine oluyor

erdem_cengiz
20 Nisan 2013, 20:28
bu gün dilovası-derince arası (kocaeli) bi kamyonun yanından geçerken dorseyi veriyodu az kalsın bana sanki ona agır geldi ben çekecem. korna çalıncada gülüyo şerefsiz

Reşit
20 Nisan 2013, 20:33
Şehir içinde neden 75 ile gidiyorsun? Canını neden başkasına emanet ediyorsun? Suç senin başkasına mok atma. Sürüşünü bir an önce gözden geçir ve gerekli eğitimleri al. Dost acı söyler. Eyvallah.

COMTAN
20 Nisan 2013, 20:33
geçmiş olsun inşallah bu duruma birdaha düşmessin yukarıda bir arkadaşta söylemiş en güzeli bizi görmüyormuş gibi davranmak trafik kurallarına uymak

meto322
20 Nisan 2013, 20:38
Sövmekten başka bir şey gelmiyor elimizden..[COLOR="Silver"]

Ezilmemek için Reşitcim.

Reşit
20 Nisan 2013, 20:49
Ezilmemek için şehir içinde 75 ile gidiyorsan motosiklet seni bırakmadan sen onu bırak.::143::

ozcanaykul
20 Nisan 2013, 21:17
Çok geçmiş olsun. Arabalar bizi fark etsin demeden önce siz onların yapabileceği öküzlükleri hesaba katıp ona göre giderseniz kazaları minimum seviyeye indirebilirsiniz.Kaza yaptıktan sonra dibine kadar haklı olsanda olan biz motosiklet sürücülerine oluyor

Öyle değil kardesim bide gözümün içine baka baka yola çıkan öküzleri kastemiştim. geldiğimi göre göre yola çıkanlar

meto322
20 Nisan 2013, 21:19
Ne yapmaya çalışıyon kardeş sen ben 75 le giderken arkamda ki arabalar benim dibime kadar yanaşıyor yavaş gidilmiyor anlatamadım galiba sana ?:pr: İşlek cadde.Kaldırama mı çıkıyım yayalar la birlikte mi gidiyim napiyim Allah aşkına?

serdar1547
20 Nisan 2013, 21:29
geçmiş olsun öncelikle...siz istediğiniz kadar kurallara uyun ama diğerleri uymadığında hiç bir boka yaramıyor senin çaban...
ondan dolayı kendini tam olarak güvende hissetmediğin yerlerde bir bisiklet gibi gitmekte fayda var eğer yol boş ise ve oralarda ara yolda yoksa bas derim basabildiğin kadar ama en hafif ayrıntıyı bile atlamak sana zarar verir...
ben trafikde tüm sürücüleri motosikleti takmazlar diye hareket ederim yol benim hakkım olsa dahi onun hakkıymış gibi davranır hızımı keserim gerekirse durur tekrar hareket ederim
sende öyle yaparsam güneydoğudaki askerlik psikolojisinden kurturlursun diye umut ediyorum

meto322
20 Nisan 2013, 21:32
Çoğunlukla öyle yapmaya çalışıyorum Serdar bey.Görünmezmişim gibi kullanıyorum,teşekkürler

extra_serkan
20 Nisan 2013, 21:34
geçmiş olsun

ertuğrul66
20 Nisan 2013, 22:01
Geçmiş olsun kardeş

crxforever
20 Nisan 2013, 22:10
geçmiş olsun. nedense yollarımız bu gibi öküzlerle dolu. bunun dışında yolun yapısından ya da araçların ön direklerinden gerçekten de görülmüyoruz.

ReiZzZ
20 Nisan 2013, 22:29
geçmiş olsun ancak sizde hatalisiniz sellektor yaptım deyip aynen devam etmememiz gerekir karşıdaki o an dalgın olur ya da umursamaz bunu bilemeyiz onun için en kötüyü hesap edip ona göre kendimizi ayarlamamiz gerek kaza olduktan sonra kimin haklı olduğu önemli değil

krk
20 Nisan 2013, 22:53
Allah motorlari yokmus gibi arac kullananlarin cocuklarini motor sevdalisi yapar insallah (:
Buyuk gecmis olsun

japan_rules
20 Nisan 2013, 23:19
Geçmiş olsun arkadaş ama ülkemizde yol vermek içinde sellektör yapılıyor yol istemek içinde sellektör yapılıyor.
sellektör yapmak yerine uzunlarını yaksaydın geçeceğini anlardı diye düşünüyorum.
çünkü arabayla trafikte uzaktan bi sellektör yapan "hadi seni gördüm geç" diye yorumlanabiliyor.

egelim 43
20 Nisan 2013, 23:23
Geçmiş olsun Konyada araç kullanmak zordur (4 tekerlekli için) ki 2 teker daha zordur :farao:

ertuğrul66
20 Nisan 2013, 23:30
Allah motorlari yokmus gibi arac kullananlarin cocuklarini motor sevdalisi yapar insallah (:
Buyuk gecmis olsun

En can alıcı beddua da bu oldu :queen::P

macar_93
20 Nisan 2013, 23:41
Geçmiş olsun hocam.. Umarım allah kaza bela göstermez.

meto322
20 Nisan 2013, 23:48
sağolun teşekkürler

mckayrak
20 Nisan 2013, 23:59
Büyük geçmiş olsun. Maalesef ülkemizde selektör dur anlamında kullanılıyor ama hatalı. Selektörün Avrupadaki gibi geç anlamında kullanılması lazım...

ortohnt82
21 Nisan 2013, 00:17
geçmiş olsun. insanlar okadar alıştıki diğerlerinin parasını malını yolunu ve canını almaya nereye gidiyoruz merak ediyorum.(özellikle jeeplere ve ticari araçlara dikkat)

polo34
21 Nisan 2013, 00:21
Sehir icinde duramayacagimiz suratle gitmemeye gayret edelim, aniden olan pekcok sey oluyor...

ScaLa
21 Nisan 2013, 00:27
2 gün kadar önce, bayan bir şoför beni göre göre şeridin %75'ine kadar burnunu çıkarttı, hızlı da değildim (40km/s kadar) fakat mesafem çok kısaydı. 30 defa selektör yapmama rağmen ısrarla burnunu soktu. Şeridimin soluna doğru yaslanıp tamponun bir karış mesafe önünden geçtim (belki de daha azdı). Önünden geçerken arabaya baktım, o da bana aptalca bir ifadeyle baktı sanki suçlu olan benim, trafikte olmam hataymış gibi. Sövüp de günaha girmeye değmeyeceği kanaatine varıp uzaklaştım, meymenetsiz kadının oradan.

Size de çok geçmiş olsun. Daha tedbirli olmaya itiyor yaşadığımız her tecrübe bizi. İnşallah bir sonraki yaşayacağımız tecrübe, hep bir öncekinden daha kolay olur. Sonuçta bu tarz durumlar motosiklet sürdüğümüz sürece bizimle beraber olacak. Hiç bir zaman sıfıra inmeyecek.

reverse
21 Nisan 2013, 01:01
Çift şerit dediğiniz gidiş-geliş yolda üstelik şehiriçinde üstelik sağdan soldan girişi çıkışı olan bir yolda 70-75km hızda gitmek bana göre hata.
Arkadan sıkıştırana yol vereceksin gidecek.
Adam sinyal verip lütfetmiş. Bunun sinyal vermeyip, üstüne bir de döneceği sokağa 30metre yaklaştığında benim şeridime geçip üstüme üstüme gelen, bir de haklıymış gibi böğüren modelini gördüm ben.
Tabi ki taksici. Bir de durmuş kapı açtığını filan görünce artık arkamda kız arkadaşım olmasına rağmen nasıl bir hışımla indiysem motordan anında kapandı o kapı, bir şeyler homurdandı, bas git dedim gitti.

i.tufekci
21 Nisan 2013, 01:23
Mert kardeş bu olayın tıpatıp aynısını bugün 14 civarında yaşadım. Biz ne kadar dikkatli ve temkinli olsak da böylesi insanların olması yüzünden hayatımız saniyelerle ölçülebilir vaziyette. Bu insanlar ne kadar aceleci,bu insanların derdi ne artık anlayamıyorum. Yazık...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:19 ----------

Çift şerit dediğiniz gidiş-geliş yolda üstelik şehiriçinde üstelik sağdan soldan girişi çıkışı olan bir yolda 70-75km hızda gitmek bana göre hata.
Arkadan sıkıştırana yol vereceksin gidecek.
Adam sinyal verip lütfetmiş. Bunun sinyal vermeyip, üstüne bir de döneceği sokağa 30metre yaklaştığında benim şeridime geçip üstüme üstüme gelen, bir de haklıymış gibi böğüren modelini gördüm ben.
Tabi ki taksici. Bir de durmuş kapı açtığını filan görünce artık arkamda kız arkadaşım olmasına rağmen nasıl bir hışımla indiysem motordan anında kapandı o kapı, bir şeyler homurdandı, bas git dedim gitti.

Bu arkadan sıkıştırana yol vereceksin gidecek cümlesini destekliyorum. Her ne kadar yaptıkları doğru olmasa da bırak yaptığı öküzlüğü yanına kalsın deyip salacaksın geçsin...

barodi
21 Nisan 2013, 02:18
ben sol şeritte 70 km hızla gidiyorum istediği kadar sıkıştırsın şerefsizler istediği kadar korna çalsınlar umurumda değil sıkıysa vursun bana arkadan .hiç takma birader sıkıştırsa bile sen umursama sehiriçi 70 km ise 70 i geçme .

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:15 ----------

montumun arkasına şehiriçi maksimum hız 70 km arkamdan korna çalma diye yazıp ayrıca motosikletleri farkedin diye reflektörlü fosforlu bir yazı yapmayı düşünüyorum açıkcası belki bu mal sürüleri anlar anlayacaklarını sanmam ama.

dreamkiller
21 Nisan 2013, 02:26
Her zaman gorunmeye calismak iyi degildir.. Bazen gorunmez olmak gerekir.. Gecmis olsun mert kardesim..

c3nk
21 Nisan 2013, 02:35
hocam geçmiş olsun, ancak trafikte biz motosiklet sürücüleri olarak tabir-i caizse paronayak olmalıyız, sürücülerin yapabileceği hataları önceden varsayıp ona göre güvenli sürüşümüzü gerçekleştirmeliyiz.

azizsele
21 Nisan 2013, 02:42
2 gün kadar önce, bayan bir şoför beni göre göre şeridin %75'ine kadar burnunu çıkarttı, hızlı da değildim (40km/s kadar) fakat mesafem çok kısaydı. 30 defa selektör yapmama rağmen ısrarla burnunu soktu. Şeridimin soluna doğru yaslanıp tamponun bir karış mesafe önünden geçtim (belki de daha azdı). Önünden geçerken arabaya baktım, o da bana aptalca bir ifadeyle baktı sanki suçlu olan benim, trafikte olmam hataymış gibi. Sövüp de günaha girmeye değmeyeceği kanaatine varıp uzaklaştım, meymenetsiz kadının oradan.

Size de çok geçmiş olsun. Daha tedbirli olmaya itiyor yaşadığımız her tecrübe bizi. İnşallah bir sonraki yaşayacağımız tecrübe, hep bir öncekinden daha kolay olur. Sonuçta bu tarz durumlar motosiklet sürdüğümüz sürece bizimle beraber olacak. Hiç bir zaman sıfıra inmeyecek.

:) geçmiş olsun ben hepi-topu 750 km dir motosiklet kullanıyorum geçen gün istanbulu bilenler bilir Atatürk Havalimanı E-5 rampayı çıkarken nedense orta şeride geçtim ve hızlandım zaten EDS olduğu için 70'i geçmiyorum zorunlu olmadıkça...sağ taraf iyice kalabalıklaştı sol çok hızlı akıyordu birden önümde sağımda duran araç şeridime girmeye başladı acemilikle afalladım çünkü hiiiiç umurunda değildi arkadaşın ben bu esnada tam şoför mahallinin yanındayım aramızda 2 karış var bu hala beni sola doğru itiyor sola geçicem ama yterli açıklık yok ve çok hızlı yaradana sığınıp tapa gaz asıldım ama motor Apache 150 asılsan ne olacak neyse ki arkadan gelen sanırım anladı durumu sıkıştırmadı bende rahata erene kadar sol şeritten devam ettim...iyi de bunu neden buraya yazdım kadın sürücüler bana kızacak belki ama :) yok yahu arabistan gibi olalım yanlarında biri yokken çıkmasınlar trafiğe:) elinde telefon öldürecekti abla beni :)

Alper Kaya
21 Nisan 2013, 05:51
Ezilmemek için şehir içinde 75 ile gidiyorsan motosiklet seni bırakmadan sen onu bırak.::143::reşit bey siz şehir içinde giderken heralde paso göstergeye bakıyorsunuz allah korusun yasal bi hızı aşarım die bence abartıyosunuz bu zihniyetle siz trafikte araba gibi bekliyorsunuzdur yoksa şerit aralarından gitmekte yasal bi olay değil eee trafiktede arabaların arasında harbi bekliceksek bırakalım zaten motoru arabalar tarafından sıkıştırılmaktansa

otopsici
21 Nisan 2013, 10:58
Kusura bakma ama haksızsın sen motosiklet sürücüsüsün frenleyemeyeceğin hızda şehir içi sürmen bi tarafa
aracın önüne atlayacağını gördüğün halde selektör yapmış devam etmişsin
unutma can senin canın sen çarptığında ya ölür ya sakat kalırsın o bahsettiğin hız da
75 km hız ne demek biliyor musun?
basit fizik kuralı 5. kattan yere düşen bir adam en fazla 50 km hıza çıkar gerisini sen düşün
iyi motorcu motoru yatırıp hız yapan değildir
iyi motorcu evine sağ salim gidendir
saygılarımla

Tİme_shİft42
21 Nisan 2013, 11:12
Kusura bakma ama haksızsın sen motosiklet sürücüsüsün frenleyemeyeceğin hızda şehir içi sürmen bi tarafa
aracın önüne atlayacağını gördüğün halde selektör yapmış devam etmişsin
unutma can senin canın sen çarptığında ya ölür ya sakat kalırsın o bahsettiğin hız da
75 km hız ne demek biliyor musun?
basit fizik kuralı 5. kattan yere düşen bir adam en fazla 50 km hıza çıkar gerisini sen düşün
iyi motorcu motoru yatırıp hız yapan değildir
iyi motorcu evine sağ salim gidendir
saygılarımla

Ezbere konustun simdi

Sag seritten gidilmiyor dolmuslar otobusler saga donmeye calisan araclar cogu sinyalen bi haber yol kenarina park etmis araclar yolun kenarinda yuruyen yayalar ?

Bencede en iyisi sol serit ama sol seritte yavas gidemiyorsun selektor yapanlar yanindan silme gecenler bnce sol seritten gidiliyorsa arkadan akip gelen trafik senden hizli olmayacak ;,

otopsici
21 Nisan 2013, 11:26
Ezbere konustun simdi

Sag seritten gidilmiyor dolmuslar otobusler saga donmeye calisan araclar cogu sinyalen bi haber yol kenarina park etmis araclar yolun kenarinda yuruyen yayalar ?

Bencede en iyisi sol serit ama sol seritte yavas gidemiyorsun selektor yapanlar yanindan silme gecenler bnce sol seritten gidiliyorsa arkadan akip gelen trafik senden hizli olmayacak ;,

kendi yazdıklarınla benim yazdıklarımı bi karşılaştır nasıl bir bağ kurdun banada anlatırsan çok sevinirim