PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 200tl bütçe ile kask önerisi

doganmizrap
20 Nisan 2013, 00:06
Evet arkadaşlar 200tl canlı param var ve bir kask almak istiyorum... Bu paraya alabileceğim en iyi kask hangisidir?

Sinan Er
20 Nisan 2013, 00:08
Ls2 çene açılır ALMA da başka öneriler illaki gelir.

düzgünbaba
20 Nisan 2013, 00:14
Karpuz kabuğu,zira diğer alabileceklerininde ondan farkı olmayacaktır.
biraz daha ekleme şansın varsa,yada beklersen iyi birşey alabilirsin

Green Arrow
20 Nisan 2013, 00:20
Kask alırsın ama güvenli olur mu sorusunu ortalama kalitede bir kaskın fiyatını görünce kendinde anlarsın yormayım cevap hayır malesef.

hercul3367
20 Nisan 2013, 00:21
http://www.anesmotor.com/?urun-1490-NOX-N955-Grafik.html
pazarlıkla tam da 200 tl.ye alırsın fiyatına göre gayet başarılı bir kask.
ikinci kask olarak kısa mesafe kullanıyorum.

PEHLİVAN94
20 Nisan 2013, 00:22
200 tl ye kaliteli seni koruyan birsey alamazsin biraz daha koy AGV felan al

meto322
20 Nisan 2013, 00:23
max 200 tl ye LS2 den başka tercih yok gibi görünüyor. LS2 de kendi çapında iyidir.

ferad
20 Nisan 2013, 00:25
Kesinlikle Nitro oneririm

eyz
20 Nisan 2013, 00:31
o pataya en ii kask budur
http://www.anesmotor.com/?urun-263-IXS-HX523-Remark.html

amaninmb
20 Nisan 2013, 00:37
O paraya LS2 Çene açılmayan modellerinden bakabilirsin.
Çene Açılırlarda ön mekanizmayı sadece sağda-solda menteşe mi ne işte onlar tutulunca düşme sonucu direk çenesiz kaska dönüşüveriyor. Çene açılmayan iyidir.

doganmizrap
20 Nisan 2013, 00:37
Agv benimde kalbimin sahibi ama şu an bir Agv ye ortalama 400-500 veremem... Ls2 FD 370 kullanıyorum ufak bi kaza yaptim ve güvenlik için yeni bir kask almak istiyorum sonuçta darbe görmüş bir kaska ne kadar guvenebilinirki...

LeFwicked3
20 Nisan 2013, 00:44
Darbe gelmiş bi kask bir daha KULLANILMAZ ne olursa olsun. Bu arada kask kendini, canını emanet ettiği bir şey o yüzden para harcamaktan kaçınma kaska...

doganmizrap
20 Nisan 2013, 00:48
Agv k3 dream time alacaktım ama kaza yapınca bu 400tl gibi bir meblağı motoruma gömdük :) geriye sadece 200tl kaldı... O yuzden elimizdeki ile bişey yapmak zorundayım

just4techno
20 Nisan 2013, 00:48
159 2den1 panpa bas canlıdan

PEHLİVAN94
20 Nisan 2013, 00:50
Ben sahsen agv k3 kullaniyorum hic bir sikayetim yok evet yaklasik 400 lira ama kaza durumunda hic birsey olmuyorum

Tsubasa
20 Nisan 2013, 00:52
nitro aikido modelini getirecekti motomax noldu ? nie gelmemiş ?
zati gelsede 500 tane geliyor bitiyor 10 günde

doganmizrap
20 Nisan 2013, 00:53
159 2den1 panpa bas canlıdan
Yok artık :) eldekinden de olmayalım :ppppp

chemical
20 Nisan 2013, 00:54
http://www.feyizoglu.com/FF-358-Celtic-Kapali-Kask-Yan-Ped-sisirmeli_46700.html#0

güzel kask yanak pedleride şişiyor böylece kafana tam oluyor darbeyide azaltıyor. Ece belgeli sharptan 4 yıldız almış bir kask, iç pedleri sökülüp yıkanabiliyor, pinlock var 200tl ye alabileceğin en iyi kask diyebilirim:cat: tabi gönül isterki 350-400 gibi rakamlara shark al ama bütçe bu kadarsa ls2 celtic güzel kask.

MeTaL
20 Nisan 2013, 01:03
Box marka kaskların kalitesi çok güzel. Geçenlerde 2. bir kaska ihtiyaç duyduğum için eşime orta kalite bir kask olsun diyerekten Box kask aldım. İngiliz malı ve güvenlik testlerinden 4 yıldız almış güzel bir kaskı 175 tL ye aldım. Pazarlıkta etmedim, sanırım etsem 150 ye falan alabilirdim (pazarlık etmek sonradan aklıma geldi :P). İç kalitesi Nolan ve Shoei den falan geri kalır düzeyde değil, sadece vizör biraz ince. Tavsiye ederim. Bence 150 / 250 tL ye kadar alınabilecek en iyi kasklardan ...

Crocuta
20 Nisan 2013, 01:35
Ls2 FF351 fullface kask kullanıyorum , 125 tl ye sharp testinden 4 yıldız almış başka bi kask gözüme çarpmadı o yüzden tercih ettim şu anlık memnunum hava soğuk olduğunda biraz buğu yapıyor ağırlığı 1.350 kg , boyut olarak biraz büyük gibi geldi gözüme ilk aldığımda ama şu an normal duruyor :) sürüş sırasında sıkıntı çıkartmıyor , iç konforu çok iyi , onun dışında yedek parçası zaten ls2 kullanıyormuşsunuz her zaman temin edebilirsiniz. İnternetten araştırmalarıma göre dediğiniz fiyat civarında en iyi kask nitro aikido ben alamamıştım bi hafta boyunca baksamda nette hiç bi yerde temin edilmiyordu. Nitro dinamo modeline de bakabilirsiniz, tekeriniz düz bassın :)

gugukk
20 Nisan 2013, 01:45
lazer kask al 150 tl filan bulunabiliyor

darpgen
20 Nisan 2013, 01:46
Kesinlikle Nitro oneririm

o paraya nitro tavsiye ederim. ls2 de var bende ama önermiyorum . ls2 de nitro kalitesi yok + ses daha rahatsız edici boyuta.
o fiyata nitro .
http://www.motomaxonlineshop.com/Urun/NITRO-HELLRAZOR-pmu1255.html

beden kalmamış ama bi göz at.

wolrath
20 Nisan 2013, 02:15
tertemız agv...
bıraz daha ustune koyup kacırma derım.
cın malı kask alacagına...

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-kask-kiyafet-ekipman-kask-agv-stealth-sv-hrc-sadece-250-tl-1-haftalik-fiyat-116053083/detay/

1haftalık ılanım

Permatiq59
20 Nisan 2013, 03:32
2ci el almada hangisini alırsan al.. :bounce:

doganmizrap
20 Nisan 2013, 08:24
o paraya nitro tavsiye ederim. ls2 de var bende ama önermiyorum . ls2 de nitro kalitesi yok + ses daha rahatsız edici boyuta.
o fiyata nitro .

hellrazor a bayıldım da L beden yok ya büyük bedenler kalmış...

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:20 ----------

tertemız agv...
bıraz daha ustune koyup kacırma derım.
cın malı kask alacagına...

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-kask-kiyafet-ekipman-kask-agv-stealth-sv-hrc-sadece-250-tl-1-haftalik-fiyat-116053083/detay/

1haftalık ılanım
Agv Ye hayır diyemem asla ama yani 2.el bi kaska ne kadar guvenebilirsin, pek mantıklı gelmiyor ve zaten bütçeyi aşıyor...

Sinan Er
20 Nisan 2013, 09:32
Darbe gelmiş bi kask bir daha KULLANILMAZ ne olursa olsun. Bu arada kask kendini, canını emanet ettiği bir şey o yüzden para harcamaktan kaçınma kaska...

Mıçından element uydurma. Bu sadece bir şehir efsanesi.

acayüp
20 Nisan 2013, 10:25
O sanirim kask ureticilerinin uydurmasi :)
Can guvenligi soz konusu olunca isi sansa birakmiyor adamlar. Mesela kimse onemsemez ama emniyet kemeride tek kullanimliktir.
Kaska cekicle vur ilk Vurusta hasar almayabiliyor ama ayni doktaya 2. Defa vuruldugunda iceri gocuyor . Darbe kaskta mutlaka hasar birakiyor . Ayrica kullanilan recine cam gibi serlesiyor , gormesekte uzerinde yuzlerce catlak olusabilir. Elma sekeri gibi bir nevi .
Netekim ciddi bir darbe almis kaski kullanmamakta fayda var . Ayni yerden 2. Darbeyi kaza aninda alabilir . Ihtimali dusuk riski buyuk.

Sinan Er
20 Nisan 2013, 11:53
O sanirim kask ureticilerinin uydurmasi :)
Can guvenligi soz konusu olunca isi sansa birakmiyor adamlar. Mesela kimse onemsemez ama emniyet kemeride tek kullanimliktir.
Kaska cekicle vur ilk Vurusta hasar almayabiliyor ama ayni doktaya 2. Defa vuruldugunda iceri gocuyor . Darbe kaskta mutlaka hasar birakiyor . Ayrica kullanilan recine cam gibi serlesiyor , gormesekte uzerinde yuzlerce catlak olusabilir. Elma sekeri gibi bir nevi .
Netekim ciddi bir darbe almis kaski kullanmamakta fayda var . Ayni yerden 2. Darbeyi kaza aninda alabilir . Ihtimali dusuk riski buyuk.

:queen::mrgreen: Mıçından element uydurma. Bu sadece bir şehir efsanesi.

Forumda aratırsan bununla ilgili konuları orda kask rontgen, MR ve 1500 çeşit tahlil sonucunu görebilirsin :)

ebola
20 Nisan 2013, 11:59
Marushin alabilirsin 200-250 civarına. Hem bilinen hemde güvenilen bir kask.

Tsubasa
20 Nisan 2013, 12:00
:queen::mrgreen: Mıçından element uydurma. Bu sadece bir şehir efsanesi.

Forumda aratırsan bununla ilgili konuları orda kask rontgen, MR ve 1500 çeşit tahlil sonucunu görebilirsin :)4
arai quantum ile 2 si agır olmak üzere 4-5 kaza geçirdim.
2 sinde de kafamı yere vurdum.
gördüğünüz gibi burdaym.
bana biraz bu iş yalan gibi geliyor.
1000 lira para verecem kaska.
kask elimden yere düşücek.
sonra kaskın özelligi gidecek. kask korumucak.
arai shoei gibi kaskların, kask yapım aşamasının vidyoları bakın bakalım öyle bir düşmede patlıcak kırılcak gibi mi üretiyorlar.
bakın bakalım kacıncı da catlamış kırılmış. =)

http://www.youtube.com/watch?v=xJxmGvh_bPE

ferad
20 Nisan 2013, 13:40
o fiyata nitro .

Bende Ls2 kullaniyorum ama Nitro lar gercekten fiyatina gore kalitesi cok iyi ayrica aerodinamik ve estetik yonden daha iyi oldugu suphesiz.

macar_93
20 Nisan 2013, 13:52
Agv benimde kalbimin sahibi ama şu an bir Agv ye ortalama 400-500 veremem... Ls2 FD 370 kullanıyorum ufak bi kaza yaptim ve güvenlik için yeni bir kask almak istiyorum sonuçta darbe görmüş bir kaska ne kadar guvenebilinirki...

Nasıl peki kaskın durumu ? Mümkünse bir fotoğraf koyarmısınız ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:48 ----------

4
arai quantum ile 2 si agır olmak üzere 4-5 kaza geçirdim.
2 sinde de kafamı yere vurdum.
gördüğünüz gibi burdaym.
bana biraz bu iş yalan gibi geliyor.
1000 lira para verecem kaska.
kask elimden yere düşücek.
sonra kaskın özelligi gidecek. kask korumucak.
arai shoei gibi kaskların, kask yapım aşamasının vidyoları bakın bakalım öyle bir düşmede patlıcak kırılcak gibi mi üretiyorlar.
bakın bakalım kacıncı da catlamış kırılmış. =)
http://www.youtube.com/watch?v=xJxmGvh_bPE

Şu kaskın son durumunu çok merak ettim =)

Bekapa
20 Nisan 2013, 13:54
Nitro alabilirsin o paraya.
2 sene kullandım, tavsiye ederim.

doganmizrap
20 Nisan 2013, 13:57
Nasıl peki kaskın durumu ? Mümkünse bir fotoğraf koyarmısınız ?
Akşam çekip koyarım aslında kask kullanılmayacak durumda degil üzerinde cizikler var vizörü çizildi vizör vidasinin biri düştü kafa üstü çakıldım resmen üst hava girişlerinden biri düştü, bu kaskla 2. Kazam oldu ve milletin dedigi gibi ls2 bence bayağı bayağı sağlam çıktı benim gözümde, kafa ustu cakilmama rağmen vizörü patlamadi mesela...ve 2 kazada da çene kisminda bırakın acilma oynama bile olmadı...

BatuhanK
20 Nisan 2013, 14:02
Ls2 ye hala sharptan 4 yıldız almış sağlam kaliteli diyen var. 180 tl ye satılan full face ls2 kaskım yere düşünce kafama girmedi. Yanlardan gerdirip kafama geçirdim, bol geldi. Ve yine bastırarak doğru bedene ayarlamaya çalıştım.
Sizce gerçekten kaliteli mi?

heh kask da bu; http://www.feyizoglu.com/FF-384-Moby-Kask_46189.html#0

doganmizrap
20 Nisan 2013, 14:03
Hea aklımdayken, ses konusuna bişey diyemiyorum çok ses alıyor hatta üretiyor bir arkadaş yazmış ya öyle aynen katılıyorum ama darbe konusunda bence parasını hakediyor ff 370 easy ... Tecrübe ile sabittir :) saygılar!

wolrath
20 Nisan 2013, 14:16
su 2.el alma dıyenlerın kacı kendı kaskını yere dusurdu,bı yere vurdu ve hemen degıstırdı, ya da raf omru bıtınce degıstırdı?

cok gulunc adamlarız vesselam.

BatuhanK
20 Nisan 2013, 14:29
Gülünç adam sensin vesselam. Siyaha beyaz diyorsunuz.
Hayır o siyah diyene de, '' yok o benim olduğu için beyaz'' diyorsunuz. Kask küçük gelir, büyük gelir, çok ses alır satılır. ( kimse bilemez kaskta darbe var mı yok mu). Ama Kazalı 2. el kask satıp da, o kaskı alan, kaskın koruyamaması yüzünden hayatını kaybederse içiniz gerçekten rahat mı olacak? Aklınızı başınıza toplayın. 2 kuruş için insanların hayatıyla oynamaktır bu.

ryangt
20 Nisan 2013, 14:30
http://www.youtube.com/watch?v=9LfEFhBelTY

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-kask-kiyafet-ekipman-kask-efsanevi-japon-marushin-kasklarda-inanilmaz-kampanya-109782395/detay/

wolrath
20 Nisan 2013, 14:48
Gülünç adam sensin vesselam. Siyaha beyaz diyorsunuz.
Hayır o siyah diyene de, '' yok o benim olduğu için beyaz'' diyorsunuz. Kask küçük gelir, büyük gelir, çok ses alır satılır. ( kimse bilemez kaskta darbe var mı yok mu). Ama Kazalı 2. el kask satıp da, o kaskı alan, kaskın koruyamaması yüzünden hayatını kaybederse içiniz gerçekten rahat mı olacak? Aklınızı başınıza toplayın. 2 kuruş için insanların hayatıyla oynamaktır bu.

benım kaskımın kazalı oldugunu nereden cıkardın? nokta hata yokken uzerınde? kaskımı baskasına bıle tasıtmam ben.(soruma cevap verememıssın.verebılen cıkmaz da.zıra araıye 1500tl verıp 3sene sonra baska kask almaz benım mılletım.)
yukarıdakı vıdeo guzel bır cevap olmus sıze. ls2giller ıle sıze basarılar...
bu arada marushın lınkı koyulmus.750tl ye de marushın var.bu kadar fıyat farkı bana garıp geldı.

chemical
20 Nisan 2013, 14:56
Tanımadığın bilmediğin adamdan hele internetten sahibinden den falan 2. el alınmaz. Ama barışı forumdan tanıyorum para için böyle alçak işlere girmez tri color cbra uyuyor diye agv almıştı şimdi siyah 600rr aldı uymuyor diye satıyor kendisi titiz bir insan 300-500 lira için birinin günahına girecek bir adam değil. İhtiyacım olsa sıfır ls2 alacağıma barışın kaskını alırım tabiki bedeni uyarsa:) Bizim milletimiz bırak kask düşünce almayı dedesinden babasından kalan kaskı kullanıyor tarih marih bırakın bu işleri türkiyede yaşıyoruz.

doganmizrap
20 Nisan 2013, 15:02
http://www.youtube.com/watch?v=9LfEFhBelTY

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-kask-kiyafet-ekipman-kask-efsanevi-japon-marushin-kasklarda-inanilmaz-kampanya-109782395/detay/
Marushin de hoşuma gitti birde fiber glass olması bi avantaj diğerlerine göre...

doganmizrap
20 Nisan 2013, 20:08
Tanımadığın bilmediğin adamdan hele internetten sahibinden den falan 2. el alınmaz. Ama barışı forumdan tanıyorum para için böyle alçak işlere girmez tri color cbra uyuyor diye agv almıştı şimdi siyah 600rr aldı uymuyor diye satıyor kendisi titiz bir insan 300-500 lira için birinin günahına girecek bir adam değil. İhtiyacım olsa sıfır ls2 alacağıma barışın kaskını alırım tabiki bedeni uyarsa:) Bizim milletimiz bırak kask düşünce almayı dedesinden babasından kalan kaskı kullanıyor tarih marih bırakın bu işleri türkiyede yaşıyoruz.
Hocam beni yanlış anlamayın ben kimseyi suçlamak istemedim, sizin de söylediginiz gibi internet üzerinden hiç tanımadığınız birinden 2.el bi kask alinmaz fakat siz dediniz ki arkadaşım yanlış bi insan değildir bu guzel biseydi teşekkür ederim. Aslında Agv istiyorum ama 200tl nakitten fazlasini veremem şu an...

burdurlu1988
20 Nisan 2013, 21:08
bende ls2 ff370 vae 210 tl sina aldim fiyatına göre gayet başarılı buldum. çokta beğendim bi incele derim:wiinkk:

wolrath
21 Nisan 2013, 15:28
Hocam beni yanlış anlamayın ben kimseyi suçlamak istemedim, sizin de söylediginiz gibi internet üzerinden hiç tanımadığınız birinden 2.el bi kask alinmaz fakat siz dediniz ki arkadaşım yanlış bi insan değildir bu guzel biseydi teşekkür ederim. Aslında Agv istiyorum ama 200tl nakitten fazlasini veremem şu an...

kaska kapora verıldı zaten :) duzgun bısey almamaktansa ben senın yerınde olsam nakıt saglayana kadar beklerım kardesım. en hassas yerını koruyorsun. ucuza kacmamak lazım dıye dusunuyorum,hıc olmazsa kafanı korurken ;)

doganmizrap
21 Nisan 2013, 16:47
Agv k-3 mono black buldum sıfır 200tl Ye ama şimdi çene açılır kaska alıştığım için zorluk çeker miyim diye düşünüyorum nox ile Agv arasinda gidip geliyorum anlatacağın akşama kadar karar verip alicam artık birini zira motor nana ters ters bakmaya başladı özlemiş belli :D