PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kask bilgi

erdem_cengiz
19 Nisan 2013, 21:23
arkadaşlar kaskımın camı buğu yapıyor alt havalandırma açık markası ls2 önerisi olan varmı

ogzcngdk
19 Nisan 2013, 21:26
ls2 lerin çou öyle benimkide yapardı bir kademe açık giderdim o zaman öyle bir sorun olmazdı

ve ağzından nefes alıp vermeyince tam kapalı bile olsa yapmıyor

sonra ne uğraşıcam dedim komple açık gitmeye başladım daha iyi görüyorum böyle :thumleft:

erdem_cengiz
19 Nisan 2013, 21:27
oğuzcan sağol ama başka bir çözüm olmalı

MeTaL
19 Nisan 2013, 21:28
arkadaşlar kaskımın camı buğu yapıyor alt havalandırma açık markası ls2 önerisi olan varmı

Kaskınız için uygun bir Pinlock alın ve youtube da çeşitli Pinlock montajları var, onları izleyin ve bir tanede siz takın. Zaten Pinlock yuvaları varsa illaki Pinlock aparatıda vardır. Başka çağresi yok bildiğim kadarıyla; kaskınızın modelini bilmiyorum ama bakın LS2 için bir buğu önleyici cam linki,

http://www.feyizoglu.com/FF-384-Kasklar-icin-Bugu-onleyici-Pinlock-_46499.html#0

yurt dışından da getirtilebilir ...

ferdinandd
19 Nisan 2013, 21:31
Bikaçgüne havalar ısınıyor, beklemek en sağlıklı çözüm ama emin ol yaz akşamlarında bile buğu yapacak vizör tam kapalı ise :/

Neopren balaklava kullanabilrsin, vizöre direk nefesini vermediğinde biraz daha az buğu yapıyor... Eğer uyumlu vizörün var ise 50/70TL arası gidip pinlock alabilirsin bu kesin çözümüdür fakat... ...

LS2 genel olarak güvenlik testleri harici sıkıntılı bir kask olduğu için,kendi orjinal pinlocku bile uyumsuzluk yaratıp buğu yapmaya başlayabiliyor :/

Neyse, benim önerim yaz sıcağında kulaklık ile değiştirene kadar idare edebilirsin. Kulaklıksız idare bile edemezsin çünkü deli gibi ses yaratıyor (ses alıyor diyemiyorum çünkü kaskı çıkarttığında öyle bir ses yok dışarda :mrgreen: )

evoren
19 Nisan 2013, 22:27
Yahu arkadas bende de ayni problem var, ve benim sansizligim nolan N103 almistim vizoru ariza yapti kullandigim icinde iade yerine degisim yoluna gidip 2 adet ls2 ve baska urunler almistim. Bu sabah bi öksürdüm dünyam karardi. Su pinlock olayi neymis bir arastirayim. Neden bu kadar detayli anlattim kask alacak olan arkadaslar varsa bugu olayini goz onunde bulundursun..

MeTaL
19 Nisan 2013, 22:43
Yahu arkadas bende de ayni problem var, ve benim sansizligim nolan N103 almistim vizoru ariza yapti kullandigim icinde iade yerine degisim yoluna gidip 2 adet ls2 ve baska urunler almistim. Bu sabah bi öksürdüm dünyam karardi. Su pinlock olayi neymis bir arastirayim. Neden bu kadar detayli anlattim kask alacak olan arkadaslar varsa bugu olayini goz onunde bulundursun..

Ben N91 aldım, dün geldi. Çok güzel kask, pinlock u da taktım (pinlock u takarken fark ettim eski kaskım N61 de de pinlock yuvaları var) ve denemek amaçlı ufak bir şehir turu attım. Yolda buğu olayını denemek için hoh hoh yaparken bir baktım buğulanma var! Sonra jeton düştü, gülme tuttu. Tamam vizör buğulanmıyor ama gözlük camları buğulanıyor : ))). Şimdi gözlük camlarım için pinlock bakıyorum :P ...

hisvarlar
19 Nisan 2013, 22:49
Camgözde ls2 nin pinlocku satılıyor olması gerek. Aynı sorun benim ls2ff370 de de var. Kaskı değişmeyi planladığımdan ve yaz geldiğinden pek ellemiyorum.

puser
19 Nisan 2013, 22:53
LS2'nin çoğu kaskı ile uyumlu.
http://www.feyizoglu.com/FF-384-Kasklar-icin-Bugu-onleyici-Pinlock-_46499.html#0

LeFwicked3
20 Nisan 2013, 00:53
Motor bayülerinde buhu önleyiciler var diye biliyorum, benim kask shoei kutusundan çıkmıştı ama satılıyodurda herhalde ya da buhu engelliyici bezlerle silebilirsin

Arda_Karaca
20 Nisan 2013, 00:56
Pinlock tek kalıcı çözüm.

Tsubasa
20 Nisan 2013, 01:01
Pinlock tek kalıcı çözüm.

biri arai mi dedi? :cherry: